onycholiza? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-16, 12:57   #1
Lelcia02
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1

onycholiza?


Cześć, mam pewien problem z moimi paznokciami, nie zwracałam długo na to uwagi ale zaczęło mi to przeszkadzać gdy chciałam zapuścić paznokcie. Większość moich paznokci jest "poodrywana" od palca, tzn. wolny brzeg jest krzywy. Coś w tym rodzaju https://www.google.pl/search?q=krzyw...7ZcNGCa9yKM%3A.
Gdy zapuszczam paznokcie to ciężko mi je opiłować żeby paznokieć był równy oraz moje paznokcie rosną w dół (te które mają krzywe wolne brzegi) Nie jestem pewna czy to onycholiza czy nie. Co mam zrobić żeby moje paznokcie znowu sie zrosły z palcami i żebym mogła je normalnie piłować. Mam ten problem z palacami środkowymi i wskazującymi.
Prosze o pomoc, słyszałam o olejku z drzewa herbacianego, że podobno pomaga zrosnąć sie panokciu z palcem
Lelcia02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 13:25   #2
eM_Ka_
Wtajemniczenie
 
Avatar eM_Ka_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 2 683
Dot.: onycholiza?

poczytaj o olejowaniu paznokci, stwórz jakąś kompozycje olejków i systematycznie stosuj i jeśli masz nawyk dłubania czymś ostrym pod paznokciami to tego zaprzestań przykładowe olejki, którymi ja olejuje paznokcie: olejek rycynowy, olejek arganowy, kapsułki gal żółte A+E, kapsułki gal niebieskie keratynowe
eM_Ka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-19, 22:06   #3
dota_st
Raczkowanie
 
Avatar dota_st
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 125
Dot.: NEONAIL- lakiery hybrydowe

Witam Wszystkie Panie . Niedawno postanowiłam kupić sobie zestaw hybryd do domu i po przeczytaniu wątku zdecydowałam się na NN i zachwalaną tak tutaj Extra Base. Hybrydy nosiłam 16 dni i ściągnęłam ze względu na odrost. Niestety na 5 paznokciach zrobił mi się początek onycholizy. Dużo czytałam o uczuleniach na hybrydy i w sumie dlatego nie wybrałam Semilaca, a tu takie kwiatki pojawiły mi się po NN i to po pierwszym użyciu. Dodam, że żadnych więcej dolegliwości nie miałam i nie mam. Czy którąś z Was dotknął może taki problem? Czy EB bardziej ingeruje w płytkę paznokcia niż Hard Base i to ona może być winna?

Dodam jeszcze, że alergiczką nie jestem, a to jest mój drugi raz z hybrydami. Pierwszą hybrydę robiłam w salonie jakiś rok temu - baza Gelish i reszta Semilac. Jednak powiem Wam, że hybryda NN trzymała mi się dużo lepiej.
dota_st jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 07:16   #4
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: NEONAIL- lakiery hybrydowe

od samego nałożenia onycholiza Ci się nie zrobi. Musiałaś mechanicznie urazić sobie paznokcie i powstała onycholiza a wiążesz to z nowym produktem którego uzyłaś.
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 08:22   #5
dota_st
Raczkowanie
 
Avatar dota_st
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 125
Dot.: NEONAIL- lakiery hybrydowe

Tylko, że wogóle nie kojażę takiego momentu podczas noszenia hybryd w którym mogłoby dojść do mechanicznego uszkodzenia.

Jeszcze jedna rzecz co przychodzi mi do głowy to może dałam za grube warstwy lakieru (nie mam jeszcze wprawy w nakładaniu hybrydy) i przez to za mocno usztywniły się paznokcie, bo swoje naturalne mam raczej elastyczne.
dota_st jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 08:43   #6
aqgatta58
Zadomowienie
 
Avatar aqgatta58
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 943
Dot.: NEONAIL- lakiery hybrydowe

A ty jesteś pewna ze to onycholiza a nie źle ściągnięta baza, znaczy nie do końca ściągnięta baza? Czasami baza nie rozpuszcza się do końca i zostawia takie białawe punkty
aqgatta58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 08:57   #7
dota_st
Raczkowanie
 
Avatar dota_st
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 125
Dot.: NEONAIL- lakiery hybrydowe

Jestem pewna, że zdjęłam wszystko z paznokci. Po odmoczeniu lakier się pokruszył, a bazie musiałam pomagać patyczkiem i schodziła bardzo ładnie, właściwie w jednym kawałku.
dota_st jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-20, 09:04   #8
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: NEONAIL- lakiery hybrydowe

w dalszym ciągu nie wydaje mi się że to przez nałożenie bazy NN. Poczytaj o przyczynach onycholizy (jeśli to ona). Może bierzesz jakieś leki? jesteś chora?
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 09:31   #9
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: NEONAIL- lakiery hybrydowe

Czuszka ma rację,choroba i zażywane leki mogą spowodować nadmierną wrażliwość płytki i onycholizę.Wiem to z własnego przykładu.Na pewno nie spowodowały tego hybrydy,tym bardziej w tak krótkim czasie ,ani za grube nałożenie produktu.Przyczyna jest inna.
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 09:38   #10
dota_st
Raczkowanie
 
Avatar dota_st
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 125
Dot.: NEONAIL- lakiery hybrydowe

Jestem okazem zdrowia . Praktycznie nie choruję, biorę tylko jakieś suplementy.

Zanim tu napisałam przeszukałam internet wzdłuż i wszerz odnośnie onycholizy i hybryd. Oczywiście najwięcej postów znalazłam o uczuleniu na Semilaca. Gdzieś natrafiłam też na informację, że długotrwałe stosowanie hybrydy może doprowadzić do onycholizy. Znalazłam też czyjąś wypowiedź, że każdorazowe pomalowania paznokci kończy się u niej onycholizą.

Ja do tej pory używałam normalnych lakierów z wyższej półki cenowej/jakościowej, ale niestety nie idzie to w parze z trwałością na moich paznokciach. Nigdy też nie miałam onycholizy i trochę się wystraszyłam, że to początki uczulenia.
dota_st jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 09:48   #11
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: NEONAIL- lakiery hybrydowe

najpierw sugeruję wizytę u lekarza celem potwierdzenia/wykluczenia onycholizy.
A co do okazu zdrowia, no cóż i ja nim jestem a przed przypadek zrobiłam badania na tarczycę i wyszło mi że mam niedoczynność (brak jakichkolwiek objawów). Wiec tu nie byłabym taka pewna
Hybrydę robię sobie od 3 lat non stop i onycholizy nie mam.
Zweryfikuj chorobę bądź ją wyklucz. Posty przenoszę bo tu zrobił nam się już piękny offftop.
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-17, 09:01   #12
dota_st
Raczkowanie
 
Avatar dota_st
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 125
Dot.: onycholiza?

Dziękuję za wszystkie sugestie i odpowiedzi. Po kilku tygodniach od pojawienia się onycholizy jednak w dalszym ciągu uważam, że winę ponosi tu Extra Base z NN. I zaraz wytłumaczę dlaczego.
W chwili obecnej paznokcie już właściwie wyleczyłam. Kupiłam bazę Shellac i ją stosuję bezpośrednio na paznokieć, a dopiero potem EB. Przez dwa tygodnie nosiłam też samą bazę i top Shellac żeby widzieć czy choroba się nie pogłębia. Oczywiście olejowałam paznokcie, chociaż i tak robię to regularnie od kilku lat. Plus zakraplanie samym olejkiem z drzewa herbacianego pod pazurki. Wszystkie paznokcie bardzo ładnie się "poprzyklejały" do macierzy, tylko kciuki muszę jeszcze podopieszczać.
Czuszka, z tym okazem zdrowia to trochę przesadziłam, bo od paru lat muszę się regularnie suplementować żelazem. Jednak przez to robię też regularne badania krwi i wiem, że w chwili obecnej nic mi nie dolega.
dota_st jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 20:55   #13
gonia92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 75
Dot.: onycholiza?

kochana! mi się coś takiego stało od odzywki eveline do paznokcie 8w1! dramat! paznokcie odrywaly mi sie doslownie od skory. a pod spodem robily sie czarne kreski. poszlamd o dermatologa, powiedziala ze to ta odzywka tak wplynela, bo zawiera w skladzie formaldehyd. zastanow sie czy nie uzywalas jakies odzywki z formaldehydem
gonia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 09:13   #14
dota_st
Raczkowanie
 
Avatar dota_st
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 125
Dot.: onycholiza?

Cytat:
Napisane przez gonia92 Pokaż wiadomość
kochana! mi się coś takiego stało od odzywki eveline do paznokcie 8w1! dramat! paznokcie odrywaly mi sie doslownie od skory. a pod spodem robily sie czarne kreski. poszlamd o dermatologa, powiedziala ze to ta odzywka tak wplynela, bo zawiera w skladzie formaldehyd. zastanow sie czy nie uzywalas jakies odzywki z formaldehydem
Lakierów i odżywek do paznokci z formaldehydem nie używam. Zawsze czytam składy, z resztą wcześniej przez długi czas nic nie miałam na paznokciach.
dota_st jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-20, 22:55   #15
gonia92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 75
Dot.: onycholiza?

Cytat:
Napisane przez dota_st Pokaż wiadomość
Lakierów i odżywek do paznokci z formaldehydem nie używam. Zawsze czytam składy, z resztą wcześniej przez długi czas nic nie miałam na paznokciach.
dobrze, ze zwracasz na to uwage. ja nie mialam pojecia o takim skladniku i regularnie malowalam paznokcie... do dzisiaj jeszce w sumie mecze sie z wyprowadzeniem tych paznokci.. btw. polecam Ci smarowanie paznokci wyciagiem z olejka herbacianego. tak mi dermatolog poradzila
gonia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-24, 13:49   #16
ciekawajak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Wiadomości: 118
Dot.: onycholiza?

Jest takie coś jak Akileine ale trudno go dostać. Nie może go każdy kupić tylko stylistki z salonu kosmetyucznego. Jest wiele artykułów o tym kremie. A i nie jest tani.
__________________
Wiedza to skarb. Dlatego pytam często by być bogatą
ciekawajak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-24, 20:57   #17
gonia92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 75
Dot.: onycholiza?

Cytat:
Napisane przez ciekawajak Pokaż wiadomość
Jest takie coś jak Akileine ale trudno go dostać. Nie może go każdy kupić tylko stylistki z salonu kosmetyucznego. Jest wiele artykułów o tym kremie. A i nie jest tani.
ooo dobrze wiedzieć! przeszukam zaraz internet. myslalam ze juz mi paznokcie wrocily do normy, ale jak zmylam lakier dzisiaj to dramat..
uwazajcie też na hybryde, bo gdzies slyszalam ze onycholioza moze byc skutkiem ubocznym stosowania lakierów hybrydowych
gonia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-24, 21:27   #18
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: onycholiza?

Gonia po pierwsze onycholiza a nie onycholioza a po drugie nie opowiadaj jakiś mrocznych baśni. Powtórzę jeszcze raz ze umiejętnie nałożona i zdjęta hybryda nie powoduje onycholizy. Jeśli mój przykład Ci nie wystarcza to zapraszam na odpowiedni wątek gdzie się dowiesz jak długo hybryde można nosić i jak wyglądają po niej paznokcie. A onycholizy możesz nabawić się przez najdrobniejszy uraz mechaniczny .

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 13:46   #19
gonia92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 75
Dot.: onycholiza?

Sorry za błąd. możliwe, ale jak zobaczyłam, że coś takiego się dzieje, to poszłam od razu do dermatologa i usłyszałam, że lakiery hybrydowe mogą też tak negatywnie wpływać na paznokcie, powodując onycholizę. wydaje mi się, że lekarz chyba ma jakieś pojęcie na ten temat.. piszę tylko to, co sama usłyszałam. no offence
gonia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-04, 20:12   #20
2016103100900
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 105
Unhappy Czy to może być onycholiza?

W dzieciństwie obgryzałam paznokcie, potem miałam nawyk ścinania ich "na zero" lub grzebania pod nimi metalowym pilniczkiem. Wiem, że wiele osób tak robiło mimo to nie mają aż tak drastycznej płytki. Ja od dawna tak nie robię, mimo to moje paznokcie wyglądają fatalnie (w załączniku). Może to onycholiza? Że są tak "poodklejane". Jednak nie powiększa się to (jak są pomalowane to płytka się odrobinę "przykleja", gdy chodzę cały dzień bez lakieru to znów "odkleja" to poprzedniego stanu). No i są takie od dawna... Olejowanie nie pomaga, olejowałam kilka miesięcy, herbacianym również. Czy jestem skazana na zawsze na takie paznokcie? Czy powinnam udać się do dermatologa?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_8188.JPG (226,8 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_8190.jpg (88,0 KB, 36 załadowań)
2016103100900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 21:45   #21
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Czy to może być onycholiza?

Prosze nie lamac regulaminu i nie zakladac nowych watkow skoro wystarczy przejrzec tresc aby sie przekonac ze taki watek juz istnieje. Post przeniesiony a nastepnym razem beda punkty.
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 13:19   #22
2016103100900
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 105
Dot.: Czy to może być onycholiza?

Cytat:
Napisane przez czuszka82 Pokaż wiadomość
Prosze nie lamac regulaminu i nie zakladac nowych watkow skoro wystarczy przejrzec tresc aby sie przekonac ze taki watek juz istnieje. Post przeniesiony a nastepnym razem beda punkty.
Przepraszam .


Więc ktoś/coś?
2016103100900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 21:20   #23
gonia92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 75
Dot.: Czy to może być onycholiza?

Cytat:
Napisane przez nikaonaa Pokaż wiadomość
Przepraszam .


Więc ktoś/coś?
miałam to samo po hybrydach. nie stosuj żadnych odżywek, bo mogą dzialc podrazniajaco. ja poszlam do dermatologa i powiedziala mi ze mam duzo olejować paznokcie i kupic w aptece wyciag z drzewa herbacianego czy jakos tak. po okolo 3-4 miesiacach paznokcie wrocil do normy, ale musialam przycinac je dopoki plytka nie zaczela przylegac znowu do paznokcia..
gonia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 08:48   #24
makeup_lover
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 162
Dot.: onycholiza?

Ja bym mimo wszystko bardzo uważała na te produkty, jeśli już raz spowodowały takie reakcje na Twoich paznokciach. Oczywiście może się okazać, że to nie tylko produkt spowodował taki efekt, ale po co podrażniać swoje paznokcie ponownie?
makeup_lover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 11:59   #25
ciekawajak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Wiadomości: 118
Dot.: onycholiza?

A prawda to że Akileine pomaga zdrowo odrosnąć paznokciom? Słyszałam o tym wiele dobrego, chcę kupić, wiecie gdzie?
__________________
Wiedza to skarb. Dlatego pytam często by być bogatą
ciekawajak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-16 12:59:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:44.