odstawienie dziecka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-31, 11:55   #1
noo_baa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 18

odstawienie dziecka


Chciałabym odstawić dziecko od piersi a raczej muszę ponieważ mój brzdąc woli jedzenie stałe, a ja mam problem bo wciąż mam sporo pokarmu i tu moje pytanie: proszę powiedzcie co robić z piersiami aby nie nabrzmiewały i aby zaprzestała laktacja?
noo_baa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 12:34   #2
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: odstawienie dziecka

Najlepiej odstawiać dziecko stopniowo, np. w tydzień eliminuj kolejne karmienie, zaczynając od tych najmniej ważnych.
W jakim wieku jest dziecko?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 12:48   #3
noo_baa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 18
Dot.: odstawienie dziecka

Synio ma 13m. A problem polega na tym że on sam już nie chce jeść więc gdy go przystawiam do piersi to on woli robić pierdziuszki niż jeść, ma sporo przy tym zabawy.

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:47 ----------

w sumie już od jakiś 4m karmiłam go tylko raz dzienne a teraz nie chce wcale a mi piersi rozsadza
noo_baa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 12:49   #4
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: odstawienie dziecka

Odciągaj ręcznie albo laktatorem mleko, tylko tyle, żeby piersi przestały być bardzo twarde (nie opróżniaj piersi całkowicie!). Laktacja sama ustanie. Ja tak robiłam jakieś 1,5 tygodnia, potem ciągle miałam troche mleka ale nie robiłam z tym nic i samo się zasuszyło.
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 12:49   #5
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: odstawienie dziecka

to nie przystawiaj, odciagnij trochę laktatorem, żeby nie bolały piersi i pij szałwię.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 12:56   #6
noo_baa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 18
Dot.: odstawienie dziecka

dziękuje będę próbować
noo_baa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 21:19   #7
Malwina_a
Rozeznanie
 
Avatar Malwina_a
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 986
Dot.: odstawienie dziecka

Ja musiałam dziecko odstawić z dnia na dzień od piersi, ściągałam laktatorem żeby nie były twarde, na początku dość często jednak z dnia na dzień coraz rzadziej, po 5 dniach nie musiałam już odciągać. Piłam duuużo szałwi.Mleko znikneło po ok miesiącu
Malwina_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-31, 21:31   #8
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: odstawienie dziecka

Odciagac po troszeczku,tylko tyle aby poczuc ulge,pic szalwie i robic oklady z zimnej,tluczonej kapuchy.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 09:27   #9
noo_baa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 18
Dot.: odstawienie dziecka

póki co tak robię zobaczymy jak to mi wyjdzie
noo_baa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 15:58   #10
noo_baa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 18
Dot.: odstawienie dziecka

a jeszcze tak zapytam bo słyszałam że powinno się wiązać ciasno piersi jak to z tym jest?
noo_baa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 17:15   #11
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: odstawienie dziecka

Ja kompletnie nic nie robiłam, oprócz tego, że przestałam karmić - zeszłam z kilku/kilkunastu karmień na dobę do zera. 2 dni od momentu odstawienia czułam jeszcze napływ pokarmu, a potem już nie. Odstawiałam chyba po 4/5 miesiącach nie pamiętam dokładnie. Po 2 tygodniach mleka już nie było.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-02, 18:39   #12
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: odstawienie dziecka

Cytat:
Napisane przez noo_baa Pokaż wiadomość
a jeszcze tak zapytam bo słyszałam że powinno się wiązać ciasno piersi jak to z tym jest?
Nie! Nie powinno się ale wciąż są tacy co zalecają . Grozi to np. uszkodzeniem kanalików mlecznych

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Ja kompletnie nic nie robiłam, oprócz tego, że przestałam karmić - zeszłam z kilku/kilkunastu karmień na dobę do zera. 2 dni od momentu odstawienia czułam jeszcze napływ pokarmu, a potem już nie. Odstawiałam chyba po 4/5 miesiącach nie pamiętam dokładnie. Po 2 tygodniach mleka już nie było.
ja miałam mleko jeszcze dobre 2 miesiące jak nacisnęłam sutka, a odciągać przez pierwszy tydzień po odstawieniu to musiałam co pół godziny, baaardzo męczące to było.
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 18:45   #13
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: odstawienie dziecka

Cytat:
Napisane przez noo_baa Pokaż wiadomość
a jeszcze tak zapytam bo słyszałam że powinno się wiązać ciasno piersi jak to z tym jest?
Jeśli chcesz uszkodzić delikatne kanaliki to tak. Nie, w żadnym przypadku nie wiąże się ciasno piersi. Za to po zakończeniu karmienia należy kupić nowe, dobrze dopasowane biustonosze (odsyłam na lobby biuściastych).
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 19:38   #14
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: odstawienie dziecka

Cytat:
Napisane przez houseofcolours Pokaż wiadomość
ja miałam mleko jeszcze dobre 2 miesiące jak nacisnęłam sutka, a odciągać przez pierwszy tydzień po odstawieniu to musiałam co pół godziny, baaardzo męczące to było.
Swoją drogą ciekawe z czego to wynika.

Moja koleżanka miała w ciągu pierwszego miesiąca życia córki 4 razy zapalenie piersi takie, że gorączkę po 40 stopni, mimo, że cały czas masowała, odciągała, przystawiała. Ja kompletnie, totalnie nic nie robiłam (poza okresem nawału po porodzie, gdzie rzeczywiście musiałam odciągać bo córka aż tyle nie zjadała) i nie miałam nigdy żadnego problemu z piersiami. Nie mam pojęcia co to zator, kryzys laktacyjny itd. u mnie jak produkcja mleka spadła koło 3 miesiąca życia córki to wystarczyło tylko przystawiać ją o 2 karmienia w ciągu doby więcej i wszystko mi się "naprawiło". I tak samo z odstawieniem - zero problemów. Tyle, że mi od karmienia biust niestety zbrzydł, ale trudno

Aż się zastanawiam jak będzie tym razem...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 22:40   #15
puddle
Przyczajenie
 
Avatar puddle
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 26
Dot.: odstawienie dziecka

ja odstawiłam malucha w ciągu 2 -3 tygodni. Stopniowo, zamiast piersi ,podawałam butelkę. najpierw podałam troszkę mleka modyfikowanego "na próbę", potem zastąpiłam jedno karmienie, kolejnego dnia 2 ... i tak dalej. Bałam się trochę o swoje piersi, ale w sumie dyskomfort z powodu ich przepełnienia odczuwałam przez 2 dni. Poszłam za rada położnej - i nie odciągałam laktatorem, tylko wzięłam ciepłą kąpiel i odciągnęłam tylko niewielkie ilości pokarmu, dla odczucia ulgi, ręką( ciepło ułatwiło wypływ pokarmu). Przez tydzień karmiłam tylko w nocy, laktacja tak się unormowała,że pokarm "zbierał się" tylko na wieczór. Jednego wieczoru nie przystawiłam już synka do piersi i po prostu pokarm przestał się gromadzic. Nie spodziewałam się,że przejdziemy na butelkę tak łatwo, tym bardziej,że wcześniej miałam sporo mleka i bywało,że musiałam wspomagac się laktatorem.
puddle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 11:46   #16
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Klarrisa, ja malego kilka dni karmilam tylko, nie mialam nawalu, prawie nie bylo co odciagac - kilka dni musialam tylko spuszczac po 30ml z piersi a do teraz mam jak nacisne kropelke, nawet trzy. A minely cztery miechy.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 19:46   #17
ja aguus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 90
Dot.: odstawienie dziecka

Witam.
Ja za to mam całkiem inny problem.
Mój synek ma 15 miesięcy i nie chce odpuścić piersi. Tzn w dzień już go oduczyłam. gorzej jest z nocą bo jak nie chcę mu dać to potrafi tak płakać że budzi starszego synka. Ja już bym chciała zakończyć karmienie ale nie wiem co z tym zrobić bo najgorzej że to noc i on zaspany i nieświadomy. Oboje już jesteśmy tym zmęczeni: bo on budzi się z przyzwyczajenia i nie je za bardzo tylko wisi przy piersi a ja tym wstawaniem do niego.
Dodatkowo moje dzieci mają atopowe zapalenie skóry i to po prostu swędzi i ich budzi. Może ktoś też ma taki problem i poradził sobie z tym?
A co do zakończenia karmienia to polecam zimne okłady po odciągnięciu małej ilości pokarmu.
A żeby nie męczyć się z laktatorem to właśnie dobra jest ciepła kąpiel(nadmiar mleka sam wypłynie).
ja aguus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 07:57   #18
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: odstawienie dziecka

Odstawiłam małą tydzień temu, ogólnie jest już dobrze, pogodziła się z tym, nie płacze, śpi całą noc sama. Ale mam pytanie, bo nie wiem co robić. Mała przychodzi do mnie i dobiera się do piersi, chce je głaskać, przytulać, całować, mówi "moje cycy, psute mleko". Z jednej strony nie chciałam, żeby czuła się odrzucona a z drugiej to chyba dziwne
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 10:35   #19
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
odstawienie dziecka

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Odstawiłam małą tydzień temu, ogólnie jest już dobrze, pogodziła się z tym, nie płacze, śpi całą noc sama. Ale mam pytanie, bo nie wiem co robić. Mała przychodzi do mnie i dobiera się do piersi, chce je głaskać, przytulać, całować, mówi "moje cycy, psute mleko". Z jednej strony nie chciałam, żeby czuła się odrzucona a z drugiej to chyba dziwne
To nie jest dziwne! Przecież Twoje piersi, karmiły ją przez bardzo długi czas, były niezawodnym uspokajaczem, przytulanką, jedną z najważniejszych rzeczy jej małego świata! Moim zdaniem (jeśli Ci to bardzo nie przeszkadza), powinnaś pozwolić córeczce na takie przytulanki, prędzej czy później jej to przejdzie Może wytłumacz jej, że może to robić swobodnie tylko jak jesteście w domu.

Wydaje mi się, że ona przeżywa swoją żałobę po utracie cyców.
gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-09, 11:37   #20
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: odstawienie dziecka

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Odstawiłam małą tydzień temu, ogólnie jest już dobrze, pogodziła się z tym, nie płacze, śpi całą noc sama. Ale mam pytanie, bo nie wiem co robić. Mała przychodzi do mnie i dobiera się do piersi, chce je głaskać, przytulać, całować, mówi "moje cycy, psute mleko". Z jednej strony nie chciałam, żeby czuła się odrzucona a z drugiej to chyba dziwne
słodziak wzruszyłam się jak sobie wyobraziłam, jak to mówi
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 18:29   #21
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: odstawienie dziecka

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
słodziak wzruszyłam się jak sobie wyobraziłam, jak to mówi
taka jest, ale ja tam jestem nieobiektywna
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:41.