Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-01-14, 15:20   #2701
kasiaash
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 111
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Pan z makijażem
o fakt, nie spojrzałam na nick - ale wstyd , przepraszam.
__________________

kasiaash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-14, 17:13   #2702
PanSzaraEminencja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Hehe hola hola nie stosuje żadnych makijaży. Wtedy to bym chyba wyglądał jak Marilyn Manson

Chodzi mi o korektor do maskowania syfów.

Jeśli ten korektor to samo zło to czego używacie żeby choć trochę zamaskować pryszcze ? Bo trochę mi obrodziło na twarzy no i trochę to krępujące...
PanSzaraEminencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-14, 17:16   #2703
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Wiesz, ja nie uważam, że kosmetyki maskujące niedoskonałości to samo zło. Stosowałam podkładów w trakcie kuracji i stosuję do dzisiaj.

Ja nie widzę przeszkód, żebyś używał korektora
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-14, 18:37   #2704
kasiaash
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 111
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez PanSzaraEminencja Pokaż wiadomość
Chodzi mi o korektor do maskowania syfów.

Jeśli ten korektor to samo zło to czego używacie żeby choć trochę zamaskować pryszcze ? Bo trochę mi obrodziło na twarzy no i trochę to krępujące...
zło to nie, ale ile przyjemniej byłoby tego w ogóle nie używać

jeśli musisz coś zamaskować to śmiało możesz. a ja trzymam kciuki byś niedługo mógł z tego maskowania zrezygnować
__________________

kasiaash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-14, 19:00   #2705
espera
Raczkowanie
 
Avatar espera
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 442
GG do espera
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez PanSzaraEminencja Pokaż wiadomość
Witam
Od dzisiaj zaczynam kuracje Aknerominem. Przez pierwszy miesiąc mam dawkę 30 mg na dzień. W związku z tą kuracją mam do was kilka ważnych pytań.

1. Jakie mieliście dawki i ile u was trwało leczenie ?
2. Czym myjecie twarz oraz jakie kremy używacie na noc oraz gdy wychodzicie z domu ?
3. Co z skutkami ubocznymi i jak sobie z nimi radzić ?
4. Jak z wysypem nowych pryszczy ? Kiedy mogę się spodziewać jakieś widocznej poprawy mojej twarzy ?
5. Znacie może jakieś tanie apteki w okolicach Katowic/Tych/Mikołowa lub okolic ?

Dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam
1. Brałam izo 6 miesięcy. Wybrałam dawkę 140mg/kg. Dawke dzienną miałam początkowo przez twa tygodnie na zmianę 20 i 40mg, potem 40mg przez jakis czas, a przez większośc kuracji 50mg.
2. Twarz myłam żelem AA do skóry wrażliwej i odwodnionej. Na dzień na pewno krem z filtrem!! Na noc, jeżeli twarz była bardzo wysuszona, krem do skóry wrazliwej YR ,a jeżeli łuszczyła się, to doraźnie Nanobase na przesuszone partie.
3. Koniecznie często smarować usta. innych skutów ubocznych może nawet nie być
4. Nie wiem, wysyp może trwac chyba do ok. 2 miesięcy. Niektórzy poprawę mieli po tygodniu lub dwóch, a inni czekali po kilka miesięcy.

Ogólnie przejrzyj wątek. Wiele osób odpowiadało wielokrotnie na takie pytania.
powodzenia
Cytat:
Napisane przez vanilia___ Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi, kochani, czy w trakcie kuracji mieliście WYSYP? I czy zostawił on jakiekolwiek blizny? Czy leczenie retinoidami pozostawiło najwięcej sladow na waszej buźce czy może w większości są to 'pamiątki' po okresie jeszcze sprzed kuracji? I teraz pytanie do dziewcząt: Czy w trakcie pogorszenia cery (jeżeli owe nastąpiło w trakcie kuracji) dało radę ukryć to pod makijażem? Czekam na odpowiedzi
Nie miałam w ogóle wysypu. Podczas kuracji czerwone plamki po trądziku mocno mi zbladły, choć oczywiście nie całkiem.

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość
Jedynie co mnie zastanawia, czy Izotek pomoże mi pozbyć się zaskórników (czarne kropki na nosie). Moja drematolożka, twierdzi, ze tak.
Mam pytanie do dziewczyn, które skończyły kurację czy rzeczywiście retinoidy pozwoliły pozbyć się zaskórników?
Mam też pytanie do azzis, jeśli dobrze pamiętam, to podczas kuracji stosowałaś serum z BU. Czy po za serum używałaś jeszcze innych preparatów z BU?
Zastanawiam się nad Serum-olejek regulujący LEMON, maseczką truskawskową oraz peelingiem enzymatycznym z bromelainą. Nie wiem czy można używać w/w kosmetyków podczas kuracji? Obawiam się, ze peeling może podrażnić moją wrażliwą skórę.
Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam
U mnie wszystkie zaskórniki znikneły.
Peeling może podrażnić Ci skórę, ale skoro ten jest enzymatyczny, to powinnien być delikatny. Ja bym spróbowała np. na kawałku skóry. Podczas kuracji robiłam sobie co jakiś czas łagodny peeling i nic mi nie było, ale warto byc ostroznym.
__________________
life is a series of mishaps but every now and then one of those mishaps goes wrong and things turn out well


espera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-14, 19:40   #2706
PanSzaraEminencja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

OK, dzięki wam za wszystkie odpowiedzi

Mam nadzieje że wszystko będzie ok.
Usta smaruje pomadką (aknenormin) kilka razy dziennie i jak na razie wszystko z nimi spoko. Oby tak dalej...
PanSzaraEminencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-14, 20:37   #2707
yoy
Przyczajenie
 
Avatar yoy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 14
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Witajcie
Jestem po 2 miesiacach brania akne. 1. miesiac 20mg,2. mies. 30mg. Wczoraj Derma kazała zmniejszyc do 20mg bo buzia za mocno zareagowała (a wszystko zaczelo sie dopiero w piątek): mega wrzodo-opryszczka na ustach+ schodząca z nich skóra... (efekt jak Angelina Jolie z pomalowanymi na czerwono ustami i jeszcze nadkazilam sobie buzie i dostalam maść Bactroban na zmiany, bo wysyp, który wystąpił jakies półtora miesiąca temu nadal sie utrzymuje na lewym policzku... Raczej nic nowego sie nie pojawia, ale to co jest nie moze sie zagoić... A dzis to sie w ogóle podlamalam, bo mi sie uczeń spytal: A co to sie prosze pani stalo... Tak mi sie jakoś głupio zrobilo... Niby to siedmiolatek i calkiem tak z troską spytał, ale zrobił to przy innym nauczycielu i tak mi sie normalnie smutno zrobilo... Mój trądzik to nie jest temat tabu- w koncu i tak widac, ale i tak mi jakos głupio było... eeehhh... No dobra... Poużalałam sie troche to teraz mam pytanie: Ponieważ Derma mi wczoraj powiedziala, że moja skóra tak gwałtownie reaguje również przez to, ze ostatnio były wielkie mrozy i to ją podrażniło... Czy Wy też jakoś odczuwacie, luib odczuwałiscie wpływ temperatury na Wasze twarze?

Pozdrawiam!
P.S Azzis! Gratuluję ślubu i trzymam kciuki! Mój ślub w lipcu a buzia.... hmmm nienajlepiej... ale bede cierpliwa

Edytowane przez yoy
Czas edycji: 2009-01-14 o 20:38
yoy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-14, 22:10   #2708
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Goniu i espero dzięki za odpowiedź
Czy możecie napisać kiedy Wam te zaskórniki poznikały. Pod koniec kuracji czy jakoś wcześniej?
Mi pozostało jeszcze 2-3 miesiące kuracji i zastanawiam się czy iZO upora się z nimi, czy mam próbować innych sposobów.

Pozdrawiam
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-14, 23:15   #2709
PanSzaraEminencja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Trochę mam dziwne objawy albo prawidłowe ?
Mianowicie kuracja trwa 3 dzień (30mg na dobe) a ja już mam dość spory wysyp, podskórne "gule" wychodzą na wierzch itd ;/
Chyba trzeba będzie sobie wziąć parę dni wolnego od szkoły żeby to przesiedzieć w domu
PanSzaraEminencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 01:48   #2710
espera
Raczkowanie
 
Avatar espera
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 442
GG do espera
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość
Goniu i espero dzięki za odpowiedź
Czy możecie napisać kiedy Wam te zaskórniki poznikały. Pod koniec kuracji czy jakoś wcześniej?
Mi pozostało jeszcze 2-3 miesiące kuracji i zastanawiam się czy iZO upora się z nimi, czy mam próbować innych sposobów.

Pozdrawiam
Hmmm..nie pamiętam, w którym momencie zniknęły. Po prostu nagle zauważyłam, że w ogóle ich nie ma Nie było to pod sam koniec, myslę że jakoś w środku kuracji. 2-3 miesiące to jeszcze wystarczająco dużo czasu, żebyś się ich pozbyła
__________________
life is a series of mishaps but every now and then one of those mishaps goes wrong and things turn out well


espera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 06:46   #2711
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez PanSzaraEminencja Pokaż wiadomość
OK, dzięki wam za wszystkie odpowiedzi

Mam nadzieje że wszystko będzie ok.
Usta smaruje pomadką (aknenormin) kilka razy dziennie i jak na razie wszystko z nimi spoko. Oby tak dalej...
Ta pomadka jest do bani. Na początek może pomaga, bo usta nie są tak bardzo wysuszone, ale potem nie będzie dawała rady
Cytat:
Napisane przez yoy Pokaż wiadomość
Witajcie
Jestem po 2 miesiacach brania akne. 1. miesiac 20mg,2. mies. 30mg. Wczoraj Derma kazała zmniejszyc do 20mg bo buzia za mocno zareagowała (a wszystko zaczelo sie dopiero w piątek): mega wrzodo-opryszczka na ustach+ schodząca z nich skóra... (efekt jak Angelina Jolie z pomalowanymi na czerwono ustami i jeszcze nadkazilam sobie buzie i dostalam maść Bactroban na zmiany, bo wysyp, który wystąpił jakies półtora miesiąca temu nadal sie utrzymuje na lewym policzku... Raczej nic nowego sie nie pojawia, ale to co jest nie moze sie zagoić... A dzis to sie w ogóle podlamalam, bo mi sie uczeń spytal: A co to sie prosze pani stalo... Tak mi sie jakoś głupio zrobilo... Niby to siedmiolatek i calkiem tak z troską spytał, ale zrobił to przy innym nauczycielu i tak mi sie normalnie smutno zrobilo... Mój trądzik to nie jest temat tabu- w koncu i tak widac, ale i tak mi jakos głupio było... eeehhh... No dobra... Poużalałam sie troche to teraz mam pytanie: Ponieważ Derma mi wczoraj powiedziala, że moja skóra tak gwałtownie reaguje również przez to, ze ostatnio były wielkie mrozy i to ją podrażniło... Czy Wy też jakoś odczuwacie, luib odczuwałiscie wpływ temperatury na Wasze twarze?

Pozdrawiam!
P.S Azzis! Gratuluję ślubu i trzymam kciuki! Mój ślub w lipcu a buzia.... hmmm nienajlepiej... ale bede cierpliwa
Powiem Ci, że ja nie zauważyłam wielkiej różnicy (na buzi) przy zmianie dawki na większą (z 10mg na 20mg, na 30mg i 40mg). Jedynie różnica była w samopoczuciu - przy 40mg czułam się jak zombie
Może to rzeczywiście przez mrozy? Może bierz 30mg co drugi dzień.

P.S. do lipca będziesz miała buźkę jak ta lala

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość
Goniu i espero dzięki za odpowiedź
Czy możecie napisać kiedy Wam te zaskórniki poznikały. Pod koniec kuracji czy jakoś wcześniej?
Mi pozostało jeszcze 2-3 miesiące kuracji i zastanawiam się czy iZO upora się z nimi, czy mam próbować innych sposobów.

Pozdrawiam
Ja zaskórników pozbyłam się w części... chyba raczej pod koniec kuracji zniknęłky - choć nie pamiętam bo jakoś w ogóle na to nie zwracałam uwagi... Uważałam, że to bardziej przez EffaclarK i tonik BHA poznikały niż przez Akne.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-15, 10:17   #2712
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dzięki dziewczyny za odpowiedź
azzis, jeśli dobrze pamiętam, to podczas kuracji stosowałaś serum z BU. Czy po za serum używałaś jeszcze innych preparatów z BU?
Zastanawiam się nad Serum-olejek regulujący LEMON, maseczką truskawskową oraz peelingiem enzymatycznym z bromelainą. Nie wiem czy można używać w/w kosmetyków podczas kuracji?
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 10:30   #2713
polcia26
Raczkowanie
 
Avatar polcia26
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: mój własny kawałek nieba :)
Wiadomości: 236
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

[quote=yoy;10489957]Witajcie
Jestem po 2 miesiacach brania akne. 1. miesiac 20mg,2. mies. 30mg. Wczoraj Derma kazała zmniejszyc do 20mg bo buzia za mocno zareagowała (a wszystko zaczelo sie dopiero w piątek): mega wrzodo-opryszczka na ustach+ schodząca z nich skóra... (efekt jak Angelina Jolie z pomalowanymi na czerwono ustami i jeszcze nadkazilam sobie buzie i dostalam maść Bactroban na zmiany, bo wysyp, który wystąpił jakies półtora miesiąca temu nadal sie utrzymuje na lewym policzku... Raczej nic nowego sie nie pojawia, ale to co jest nie moze sie zagoić... A dzis to sie w ogóle podlamalam, bo mi sie uczeń spytal: A co to sie prosze pani stalo... Tak mi sie jakoś głupio zrobilo... Niby to siedmiolatek i calkiem tak z troską spytał, ale zrobił to przy innym nauczycielu i tak mi sie normalnie smutno zrobilo... Mój trądzik to nie jest temat tabu- w koncu i tak widac, ale i tak mi jakos głupio było... eeehhh... No dobra... Poużalałam sie troche to teraz mam pytanie: Ponieważ Derma mi wczoraj powiedziala, że moja skóra tak gwałtownie reaguje również przez to, ze ostatnio były wielkie mrozy i to ją podrażniło... Czy Wy też jakoś odczuwacie, luib odczuwałiscie wpływ temperatury na Wasze twarze?



Ja wczoraj rozmawiałam z dermatologiem (bo przedstawiałam wyniki badań - które okazały się prawidłowe) pytałam czy nie powinnyśmy zwiekszyć dawki (bo od początku biore 20mg) powiedziała, że lepiej brać dłużej ten lek w tej dawce niż go zwiększać. Powoduje to wówczas pogorszenie samopoczucia, wypadanie włosów, pękanie skóry, ból mięśni itd... Więc jestem uspokojona, bo ja praktycznie żadnych wielkich efektów ubocznych nie mam
a co do mrozu to myślę, że ma to duży wpływ na skórę, tym bardziej na twarzy. Pamiętam jak miałam duży wysyp i byłam na mrozie to buzia robiła mi się sina.
polcia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 12:13   #2714
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za odpowiedź
azzis, jeśli dobrze pamiętam, to podczas kuracji stosowałaś serum z BU. Czy po za serum używałaś jeszcze innych preparatów z BU?
Zastanawiam się nad Serum-olejek regulujący LEMON, maseczką truskawskową oraz peelingiem enzymatycznym z bromelainą. Nie wiem czy można używać w/w kosmetyków podczas kuracji?
Tak, dobrze pamiętasz
Na twarz stosowałam tylko to serum z wit.C i tonik BHA. Więcej nic.
Ale stosowałam peeling enzymatyczny ale z Ziaji i czasem maseczki, więc myślę, że nie powinno być problemu.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 13:32   #2715
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

azzis dziękuję za odpowiedź

Zainteresowałaś mnie tym tonikiem, czy on działa też na zaskórniki?
Czy widoczne są efekty rozjaśniania blizn potrądzikowych (mam takie na nogach)
Czy byłaś zadowolona z tych produktów z BU?

Pozdrawiam
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 13:37   #2716
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Tonik polecam, bo ładnie wygładza buźkę, też rozjaśnia przebarwienia i ogólnie twarz. Trochę działa na zaskórniki i zamyka pory na czole.
Powiem Ci, że na prawdę nie wiem co u mnie zadziałało, bo używałam wszystkiego po trochu (serum, toniku BHA, Effaclaru K, Skinoren, Sebium AKN). Na pewno przebarwienia potrądzikowe mam rozjaśnione w porównaniu do stanu w trakcie kuracji i zaraz po. Na prawdę są dużo bledsze. Niestety blizny się nie spłyciły (no może troszkę) ale nadal są widoczne
Ogólnie jestem zadowolona z tych produktów

Za tydzień umówiłam się na mikro i tak jak Gonia radziła - z ultradźwiękami (jeszcze nie wiem czy się zdecyduję - zapytam na miejscu kosmetyczki i wtedy wybiorę).
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 13:50   #2717
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Tonik polecam, bo ładnie wygładza buźkę, też rozjaśnia przebarwienia i ogólnie twarz. Trochę działa na zaskórniki i zamyka pory na czole.
Powiem Ci, że na prawdę nie wiem co u mnie zadziałało, bo używałam wszystkiego po trochu (serum, toniku BHA, Effaclaru K, Skinoren, Sebium AKN). Na pewno przebarwienia potrądzikowe mam rozjaśnione w porównaniu do stanu w trakcie kuracji i zaraz po. Na prawdę są dużo bledsze. Niestety blizny się nie spłyciły (no może troszkę) ale nadal są widoczne
Ogólnie jestem zadowolona z tych produktów

Za tydzień umówiłam się na mikro i tak jak Gonia radziła - z ultradźwiękami (jeszcze nie wiem czy się zdecyduję - zapytam na miejscu kosmetyczki i wtedy wybiorę).
azzis - daj koniecznie znać jak po tym mikro...
ja chcę iść na początku lutego.....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 13:51   #2718
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Oczywiście - zaraz zdam relację jak było i jakie efekty
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 20:02   #2719
PanSzaraEminencja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Miał ktoś w pierwszych dniach stosowania Roa/Izo/Akne itd. wykwity i lekki rumień na twarzy ? Bo nie wiem czy przypadkiem nie powinienem się udać do dermy ;/
PanSzaraEminencja jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-16, 10:13   #2720
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

[quote=polcia26;10494590]
Cytat:
Napisane przez yoy Pokaż wiadomość
Ja wczoraj rozmawiałam z dermatologiem (bo przedstawiałam wyniki badań - które okazały się prawidłowe) pytałam czy nie powinnyśmy zwiekszyć dawki (bo od początku biore 20mg) powiedziała, że lepiej brać dłużej ten lek w tej dawce niż go zwiększać. Powoduje to wówczas pogorszenie samopoczucia, wypadanie włosów, pękanie skóry, ból mięśni itd... Więc jestem uspokojona, bo ja praktycznie żadnych wielkich efektów ubocznych nie mam
a co do mrozu to myślę, że ma to duży wpływ na skórę, tym bardziej na twarzy. Pamiętam jak miałam duży wysyp i byłam na mrozie to buzia robiła mi się sina.
Polcia, nawet na ulotce Izoteku jest napisane, ze wieksza dawka zmniejsza sznsę nawrotu.. Lekarz mi mówił, że generalnie stosuje sie mkasymalna dawkę, jaką wytrzymuje pacjent. Ja tak się boje nawrotu, że jechałam ostro, nawt 80mg na dobę. Ale zaczęłam bardzo źle się czuć i dlatego wróciłam do 60mg. (chociaz teraz widzę, że mój organizm juz zaczyna być zmęczony leczeniem. Wczoraj wstałam po 9 godzinach snu, przyszykowałam się do pracy i stwierdziłam że jestem tak zmęczona, że zostaję w domu <mam na szczęscie taka możliwośc bo pracuje w biurze u taty> od razu sie położylam i spałam jeszcze ponad dwie godziny...
Na mrozie tez jestem fioletowa. Albo czerwona

Cytat:
Napisane przez PanSzaraEminencja Pokaż wiadomość
Miał ktoś w pierwszych dniach stosowania Roa/Izo/Akne itd. wykwity i lekki rumień na twarzy ? Bo nie wiem czy przypadkiem nie powinienem się udać do dermy ;/
Koleś, nie panikuj.. Z każdym zaczerwienieniem nie leć do dermy. Spokojnie. Jeszcze duzo ciekawych rzeczy ujrzysz na swojej twarzy w czasie leczenia.. To normalne. Będzie ok.
__________________
Nie ma brzydkich kobiet, sa tylko niezadbane
C. Chanel


Haneczka 22/08
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 07:56   #2721
Przemooo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cześć wszystkim!

Mam pytanko do was, może ktos mi pomoze. Chodzi o to , ze biore Izotek dokładnie 4 miesiace i 16 dni i nadal wyskakuja mi pojedyncze syfki , nie ropne , ani takie duże bolace, tylko takie chrostki. Nie ma dnia , aby mi jakis nie wsykoczył, wiecie może dlaczego po tylu miesiacach leczenia nadal mi wyłazi to badziewie? 3 miesiące miałem spokój , taki okres gdzie nic mi nie wychodziło, a od początku stycznia, aż po dzien dzisiejszy wychodzi i wychodzi. Czy to możliwe , ze dalej sie oczyszcza? A może zaburzyłem czyms ten proces leczenia? Nie piłem ani kropelki alkoholu.
Dodam jeszcze , ze biore 1 tabletke na dobe , czyli 20mg przy wadze 80 kg.

Proszę o pomoc, rade bo zaniepokoiłem się
Przemooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 11:09   #2722
espera
Raczkowanie
 
Avatar espera
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 442
GG do espera
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Przemooo Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim!

Mam pytanko do was, może ktos mi pomoze. Chodzi o to , ze biore Izotek dokładnie 4 miesiace i 16 dni i nadal wyskakuja mi pojedyncze syfki , nie ropne , ani takie duże bolace, tylko takie chrostki. Nie ma dnia , aby mi jakis nie wsykoczył, wiecie może dlaczego po tylu miesiacach leczenia nadal mi wyłazi to badziewie? 3 miesiące miałem spokój , taki okres gdzie nic mi nie wychodziło, a od początku stycznia, aż po dzien dzisiejszy wychodzi i wychodzi. Czy to możliwe , ze dalej sie oczyszcza? A może zaburzyłem czyms ten proces leczenia? Nie piłem ani kropelki alkoholu.
Dodam jeszcze , ze biore 1 tabletke na dobe , czyli 20mg przy wadze 80 kg.

Proszę o pomoc, rade bo zaniepokoiłem się
Może dlatego, ze bierzesz bardzo mała dawke dzienną. Poza tym 4 miesiące to wcale nie tak długo Nie martw się, lepiej porozmawiaj z dermatologiem a on oceni sytuację
__________________
life is a series of mishaps but every now and then one of those mishaps goes wrong and things turn out well


espera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 20:41   #2723
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

ja na początku kuracji miałam tak czerwoną twarz, że wyglądałam jak jakiś Apacz strasznie mnie też piekła, ale minęło.
jak brałam 30 mg przez 2 miesiące to tylko ramiona i plecy mi sie ustabilizowały [nie pamiętam kiedy miałam takie fajne ramiona, 'czyste', nie moge się napatrzec ] aktualnie mam zwieszoną dawkę i od razu zauważyłam efekty: przy 40 mg jakoś szybciej mi się zaczęła wygładzać skóra i wszystko już przygasło w niecałe 3 tygodnie. ba, nawet zbladły przebarwienia niektóre i mam takie malutkie dziurki ;] generalnie zostały mi tylko czerwone plamki, ale lepsze to niż gule albo jakies ropne, które nie chca się goić... mam wizytę pod koniec lutego i do tego czasu chyba już będzie dobrze, mam nadzieję
basior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-18, 09:35   #2724
Przemooo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez espera Pokaż wiadomość
Może dlatego, ze bierzesz bardzo mała dawke dzienną. Poza tym 4 miesiące to wcale nie tak długo Nie martw się, lepiej porozmawiaj z dermatologiem a on oceni sytuację
Właśnie Dermatolog powiedział, że dawke mam dobrą, bo nie mam strasznego trądziku. A czy to prawda, że jak nie wybierze się całej dawki na mase ciała, to trądzik na pewno wróci? I czy zawsze patrzy się pod wzgledem mg na mase ciała, czy wystarczy spojrzeć na pacjenta trądzik i przepisac mniejsza dawke?

Dziekuję za odpowiedź proszę sie jeszcze wypowiadać, jeżeli ktoś coś wie na ten temat.
Przemooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-18, 11:19   #2725
czarna248
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 098
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Przemooo Pokaż wiadomość
Właśnie Dermatolog powiedział, że dawke mam dobrą, bo nie mam strasznego trądziku. A czy to prawda, że jak nie wybierze się całej dawki na mase ciała, to trądzik na pewno wróci? I czy zawsze patrzy się pod wzgledem mg na mase ciała, czy wystarczy spojrzeć na pacjenta trądzik i przepisac mniejsza dawke?

Dziekuję za odpowiedź proszę sie jeszcze wypowiadać, jeżeli ktoś coś wie na ten temat.

Ja lecze sie w Trojmiescie i derm. tez mi powiedzial ze dawka nie ma znaczenia ze to zalezy od rodzaju tradziku ze leczy juz sporo lat i efekty sa rozne u roznych osob - mial np dwoch blizniakow leczonych rownoczesnie i nie wybrali dawki i jeden ma spokoj do dzis a drugiemu tradzik powrocil- kazdy z nas sie o to boi - ja np tak czy tak bede chciala wybrac chociaz minimalna dawkę zeby miec czyste sumienie.
czarna248 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-18, 11:58   #2726
espera
Raczkowanie
 
Avatar espera
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 442
GG do espera
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Przemooo Pokaż wiadomość
Właśnie Dermatolog powiedział, że dawke mam dobrą, bo nie mam strasznego trądziku. A czy to prawda, że jak nie wybierze się całej dawki na mase ciała, to trądzik na pewno wróci? I czy zawsze patrzy się pod wzgledem mg na mase ciała, czy wystarczy spojrzeć na pacjenta trądzik i przepisac mniejsza dawke?

Dziekuję za odpowiedź proszę sie jeszcze wypowiadać, jeżeli ktoś coś wie na ten temat.
Cytat:
Napisane przez czarna248 Pokaż wiadomość
Ja lecze sie w Trojmiescie i derm. tez mi powiedzial ze dawka nie ma znaczenia ze to zalezy od rodzaju tradziku ze leczy juz sporo lat i efekty sa rozne u roznych osob - mial np dwoch blizniakow leczonych rownoczesnie i nie wybrali dawki i jeden ma spokoj do dzis a drugiemu tradzik powrocil- kazdy z nas sie o to boi - ja np tak czy tak bede chciala wybrac chociaz minimalna dawkę zeby miec czyste sumienie.
Mimo wszystko zdecydowana większość dermatologów wylicza minimalną dawkę względem masy ciała, na ulotkach leków tez o tym piszą. Jeżeli nie przyjmie się wystarczającej ilości leku w oczywisty sposób ryzyko nawrotu jest dużo większe.
Co do lekkiego tradziku i małej dawki, to raczej czytałam o tym, że ktoś z bardzo ciężkim trądziekiem przyjmował ponad 150mg/kg czyli więcej niż wymagana dawka 120-150mg/kg(jest to wskazane także gdy trądzik jest np. na plecach), ale nie, że nie wyjadał minimalnej dawki z powodu małego trądziku.
Oddzielną sprawa jest dawka dzienna. Z tego co wiem, optymalna dawka to 0,5 -1,0 mg/kg na dzień. Ty masz tylko 0,2mg/kg, więc może jest ona dla Ciebie za słaba i stąd nowe pryszcze.
Moja dermatolog, która specjalizuje się w leczeniu trądziku, mówiła, że lepsze efekty daje większa dawka dzienna w krótszym czasie, to samo czytałam w wielu miejscach, ale nie wszyscy lekarze tak uważają - najważniejsze jest wybranie chociaż minimalnej dawki całościowej! Ja nie zdecydowałabym się na przyjęcie mniejszej ilości leku, chciałam zrobić wszystko co mozliwe, żeby zminimalizowac ryzyko nawrotu (wyjadłam 140mg/kg).
__________________
life is a series of mishaps but every now and then one of those mishaps goes wrong and things turn out well


espera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-18, 12:10   #2727
kasiaash
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 111
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Przemooo Pokaż wiadomość
Właśnie Dermatolog powiedział, że dawke mam dobrą, bo nie mam strasznego trądziku. A czy to prawda, że jak nie wybierze się całej dawki na mase ciała, to trądzik na pewno wróci? I czy zawsze patrzy się pod wzgledem mg na mase ciała, czy wystarczy spojrzeć na pacjenta trądzik i przepisac mniejsza dawke?

Dziekuję za odpowiedź proszę sie jeszcze wypowiadać, jeżeli ktoś coś wie na ten temat.
niestety tak naprawdę szansa nawrotu jest zawsze...
ale mam kolegę, który nie wybrał całej dawki. był tylko na 1 wizycie u derm i brał wg własnego uznania jak sam stwierdził - "do momentu kiedy przestały mi wyskakiwać", a poza tym wlewał w siebie litry alkoholu... a trądzik mu nie wrócił do dzisiaj...

także niestety nie ma tutaj reguł, a i takie kwiatki jak on mają czasem szczęście.
__________________


Edytowane przez kasiaash
Czas edycji: 2009-01-18 o 13:14 Powód: literówka :)
kasiaash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-18, 13:09   #2728
Przemooo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dziekuję bardzo za odpowiedzi
Ja mam nielwielki trądzik, tylko na buzi (klatka i plecy w porządku, ani jednego syfka) i Dermatolog patrzył na stan trądziku na twarzy i przepisał tak małą dawkę. Oczywiście czytałem , ze trzeba wybrać odpowiednia dawkę na mase ciała i nawet mu o tym przypomniałem, ale powiedział, że taka wystarczy. Nie mam innego wyjścia , niż zaufać mu i leczyc się dalej.

A poza tym powiedział, że przy masie 80 kg musiałbym jesść 3 tabletki na dobe, stanowczo powiedział, że nie trzeba mi takiej dawki.
Najbardziej zaniepokiło mnie to , że jak zaczynałem leczenie , to juz po pierwszym tygodniu dostałem wysypu, który utrzymywał się przez miesiąc (może niecały) i następne 3 miesiące miałem spokój, wyskoczył mi może jeden syfek (drobniutki) raz na kilka dni. A teraz w czwartym miesiącu ponownie mnie wysypało, możliwe że to drugi wysyp i tak miało być?

Nie wiem już co mam mysleć.
Walcze z trądzikiem już 8 lat i chcę sie juz pozbyc raz na zawsze tego cholerstwa! I strasznie boje sie nawrotu.
Przemooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-18, 14:25   #2729
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

ja wybrałam 180 mg i może typowego nawrtou nie mam ale wyskakują mi znów pryszzce , przetłuszzca się skóra....
także sami widzicie, że dawka jest ważna ale sa takie wyjątki jak ja.....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-18, 15:32   #2730
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Hmmm... podczytałam trochę nowych wypowiedzi o nawrotach i tak mi przyszło na myśl czy to nie jest "syndrom poizotretinoinowy" :P W sensie takim, że dużo z Was pisze o nawrocie - ale lżejszym niż przed kuracją. Może kwestią jest po pierwsze zła pielęgnacja? Wiem, że łatwo się przyzwyczaja do dbania o suchą skórę bo to dużo łatwiejsze niż cera trądzikowa, ale myślę że należy obserwować. Ja swoją twarz traktuję wciąż jak trądzikową i pielęgnuję podobnie jak przed kuracją - włącznie z maseczkami z glinek, kwasami, lekkimi kremami itd itp. Druga sprawa - to fakt, że przywyczajamy się do cery idealnej - a mało kto ma taką buzię... Po odstawieniu leku kiedy twarz znów zaczyna pracować sama, coś się gdzieś pojawi - więc panika i wyciskamy, drapiemy, załamujemy się. Sama przeżyłam podobny chwilowy nawrót, gdzie musiałam poratować się Zinerytem, ale zdałam sobie sprawę z tego że sama zaczęłam to wszystko roznosić chcąc pozbyć się kilku krostek jak najszybciej. Teraz jak mi coś wyskoczy - zostawiam w spokoju. Cisnę tylko wtedy kiedy jest na wierzchu i już podsuszone, wtedy suchy czopek wychodzi szybko i ranka się moment zasklepia.
Nie sugeruję, że wszyscy tak robicie - ale tak pomyślałam, że napiszę na bazie własnych doświadczeń. Może komuś to pomoże. Pozdrawiam
April007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:06.