Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-06, 17:30   #571
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Niawka Pokaż wiadomość
Dziewczyny widzę, że nie sposób łyknąć na raz waszego całego wątku dlatego postanowiłam, że zapytam ekspertek w dziedzinie olejowania od razuMogłybyście polecić jakiś dobry olejek do ciała poprawiający jędrność, skóry oczywiście. Moja skóra ostatnimi czasy pozostawia wiele do życzenia a balsamów w ogóle nie używam. Z góry wielkie dzięki za każda odpowiedź

W Biochemii Urody mieli kiedyś fajny olejek antycellulitowy, ale z tego co widzę już go wycofali
Oliwka HiPP jest też fajna. Masła też dobrze natłuszczają (shea, kakao, cupuacu). Polecam do takiego masełka lub oleju dodać koenzym Q10 (z mazideł albo z kapsułek z apteki), moja Mama tak robi i bardzo sobie to chwali Możesz też zmieszać kilka olejów/maseł razem. I koniecznie dodaj witaminę E. Minimum 1%, przy bardzo suchej skórze nawet do 5%.
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-06, 20:04   #572
Niawka
Raczkowanie
 
Avatar Niawka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 333
GG do Niawka
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Confused-girl dzięki wielki za sugestie z koenzymem Q10.Nie pomyślałam o tym. Może faktycznie pomieszam jakieś olejki. Myślałam tez o olejku arganowym do ciała jednak ponoć ten tradycyjny śmierdzi niebotycznie I nie wiem czy warto ryzykować.
Niawka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-09, 23:30   #573
fanka_fiorda
Wtajemniczenie
 
Avatar fanka_fiorda
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja bajka :)
Wiadomości: 2 351
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Hm hm, nie wiem, czy wstrzelę się tu odpowiednio, ale mam takie pytanko: stoi mi w szufladzie rzadko (niestety) używany olejek do masażu Natuderm Botanics gingko + olive (do dostania w Naturze).
Skład: helianthus annuus seed oil, olea europea oil, tocopheryl acetate, parfum, limonene, linalool, gingko biloba leaf extract.
Zastanawiam się nad jego zużytkowaniem, szkoda by było wyrzucić, dostałam go jakoś w styczniu i nawet pół centymetra nie ubyło... Macie pomysły, w jaki sposób (oprócz masażu) mogłabym go "wykończyć"? Może dodawać do żelu pod prysznic? Do żelu do mycia buzi? Jak myślicie?
Ciekawa też jestem, czy on się w ogóle do czegoś nadaje, skoro trzymałam go po otwarciu w szufladzie, a nie w lodówce...
Wdzięczna będę za sugestie
__________________
(\_/)
(o.o )
(> < )
fanka_fiorda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 08:41   #574
lorane
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 891
GG do lorane
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Mysle, ze mozesz dodac jakiegos emulgatora i zuzyc jako olejek myjacy lub wlasnie wymieszac z zelem pod prysznic albo zelem do mycia twarzy ja mieszam oliwke i szampon lub zel Hipp mniej wiecej 1:1 i wychodzi mi taki fajny zel o budynowatej konsystencji
lorane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 08:51   #575
fanka_fiorda
Wtajemniczenie
 
Avatar fanka_fiorda
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja bajka :)
Wiadomości: 2 351
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez lorane Pokaż wiadomość
Mysle, ze mozesz dodac jakiegos emulgatora i zuzyc jako olejek myjacy lub wlasnie wymieszac z zelem pod prysznic albo zelem do mycia twarzy ja mieszam oliwke i szampon lub zel Hipp mniej wiecej 1:1 i wychodzi mi taki fajny zel o budynowatej konsystencji
Tak zrobię, bo kurka nie lubię wyrzucać A jaki emulgator byś polecała? I co sądzisz o składzie tego olejku? Dzięki z góry za podpowiedzi
__________________
(\_/)
(o.o )
(> < )
fanka_fiorda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 09:44   #576
lorane
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 891
GG do lorane
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Glowne skladniku tego olejku to olej slonecznikowy i olej z oliwek, dalej wit, e, zapaszek i esktrakt z milorzebu.Jak dla mnie do mycia jest ok nie widze sensu uzywania drogich olejow w preparatach do mycia, bo w koncu mamy je na twarzy tylko chwile. Mozesz do niego dodac gliceryl cocoate, cromollient, SLP, polisorbate 85..i pewnie jeszcze pare inych ja najbardziej lubie cromollient i SLP, mam wrazenie, ze wtedy olejki sa mniej wodniste a bardziej kremowe w zetknieciu z woda
lorane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 09:46   #577
MAZIE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 41
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Pytanie do dziewczyn które stosowały hydrolat z kocanki; czy jest skuteczny w walce z "burakiem". Zastanawiam się nad jego zakupem, chociaż przyznam że opinie o zapachu trochę mnie zniechęcają.Napiszcie proszę czy zmniejsza skłonność do czerwienienia się. Moja skóra ostanio zmienia kolor nawet po niewielkim wysiłku , przy zmianie temperatury itp.
MAZIE jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-10, 09:58   #578
fanka_fiorda
Wtajemniczenie
 
Avatar fanka_fiorda
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja bajka :)
Wiadomości: 2 351
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez lorane Pokaż wiadomość
Glowne skladniku tego olejku to olej slonecznikowy i olej z oliwek, dalej wit, e, zapaszek i esktrakt z milorzebu.Jak dla mnie do mycia jest ok nie widze sensu uzywania drogich olejow w preparatach do mycia, bo w koncu mamy je na twarzy tylko chwile. Mozesz do niego dodac gliceryl cocoate, cromollient, SLP, polisorbate 85..i pewnie jeszcze pare inych ja najbardziej lubie cromollient i SLP, mam wrazenie, ze wtedy olejki sa mniej wodniste a bardziej kremowe w zetknieciu z woda
Lorane, dzięki ogromne Pozwól jeszcze: olejku jest, powiedzmy, 100ml. Ile dodać tego emulgatora i kiedy? Mogę po prostu rozmieszać z całym olejkiem i używać na bieżąco, czy rozrabiać dopiero na łapce?
I to samo, jeśli miałabym dodawać do Hippa - rozrabiać tuż przed użyciem?
__________________
(\_/)
(o.o )
(> < )
fanka_fiorda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 10:12   #579
lorane
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 891
GG do lorane
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez fanka_fiorda Pokaż wiadomość
Lorane, dzięki ogromne Pozwól jeszcze: olejku jest, powiedzmy, 100ml. Ile dodać tego emulgatora i kiedy? Mogę po prostu rozmieszać z całym olejkiem i używać na bieżąco, czy rozrabiać dopiero na łapce?
I to samo, jeśli miałabym dodawać do Hippa - rozrabiać tuż przed użyciem?

Mozesz sobie przygotowywac calosc w buteleczce, ja daje 10ml emulgatora na 90ml oleju, z hippem tak samo - odlewam sobie do innego pojemniczka 10ml oliwki i w to miejsce wlewam emulgator. Jak mieszasz zel z oliwka to nie musisz emulgatora, bo tam juz sa emulgatory.
Tylko nakladaj olejek na sucha buzie i dopiero pozniej woda lub mieszaj sobie na rece olejek z woda, ale dalej na sucha buzie
lorane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-12, 07:15   #580
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez MAZIE Pokaż wiadomość
Pytanie do dziewczyn które stosowały hydrolat z kocanki; czy jest skuteczny w walce z "burakiem". Zastanawiam się nad jego zakupem, chociaż przyznam że opinie o zapachu trochę mnie zniechęcają.Napiszcie proszę czy zmniejsza skłonność do czerwienienia się. Moja skóra ostanio zmienia kolor nawet po niewielkim wysiłku , przy zmianie temperatury itp.
Mazie, ja akurat buraka nie mam, ale naczynkowe dziewczyny bardzo kocankę chwaliły. Tyle mogę napisać.

Swoją drogą - czy któraś w Was testowała już hydrolatowe nowości w EcoSpa (marchewka, czystek, cedr itp.)? Cudne są i kuszące:
http://www.ecospa.pl/hydrolaty-c-28.html
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-12, 08:09   #581
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

MAZIE - zapach jest rzeczywiście specyficzny, ale kocanka rzeczywiście łagodzi. Buraka co prawda nei zlikwiduje,w końcu to tylko hydrolat Natomiast polecam ją wzmocnić serum z witaminą C albo/i serum z liposomowym kompleksem naczynkowym. Ja robię sobei zimą takie serum(właśnie na kocance, kompleks mam akurat z naturalisa) i jestem bardzo zadowolona
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-12, 12:54   #582
MAZIE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 41
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziękuję za opinie dobre kobiety. Pewnie się skusze na to cudo. W końcu każdy inaczej odbiera zapachy . Dla mnie np. olej tamanu czy z nasion porzeczki ładnie pachną ,a niektórzy ich nie znoszą.!
MAZIE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 13:11   #583
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Do czego mogę użyć oleju ze słodkich migdałow i oleju z pestek winogron ?
Na twarz, włosy ?

Takie mogą być ?

olej ze słodkich mogdałow - http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p5801-Olej_...Profarm_100_ml

olej z pestek winogron - http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p14389-Olej...Profarm_100_ml
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 15:28   #584
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
Do czego mogę użyć oleju ze słodkich migdałow i oleju z pestek winogron ?
Na twarz, włosy ?

Takie mogą być ?

olej ze słodkich mogdałow - http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p5801-Olej_...Profarm_100_ml

olej z pestek winogron - http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p14389-Olej...Profarm_100_ml
Na twarz, ciało, włosy, do mycia... Olej migdałowy jest polecany do cery suchej i wrażliwej, winogronowy - do tłustej.
Oleje Profarmu mogą być, choć nigdy nie mam pewności, czy są tłoczone na zimno... bo firma nie podaje takiej informacji.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 17:55   #585
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

no właśnie zdziwiła mnie cena i pojemnośc. ale na pewno wypróbuje dzieki
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 14:39   #586
yuki23
Raczkowanie
 
Avatar yuki23
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 280
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Na twarz, ciało, włosy, do mycia... Olej migdałowy jest polecany do cery suchej i wrażliwej,
Sprawdzone, potwierdzam jako wrażliwy suchar; migdał i avocado to mój 'must have'.
__________________

yuki23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 17:49   #587
blackberry04
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 155
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez yuki23 Pokaż wiadomość
Sprawdzone, potwierdzam jako wrażliwy suchar; migdał i avocado to mój 'must have'.
Tez mam sucha cere...Uzywam migdalowego na twarz zamiast kremu od tygodnia. Jestem zadowolona, ale niestety nos i policzki sa dosc suche
Czy avocado lepiej nawilza?
blackberry04 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-21, 15:22   #588
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ale olejów można chyba uzywac do kazdej cery, prawda? tłustej lub mieszanej,chyba nie zrobi krzywdy ? Ja mam mieszaną, z tendencją do zapychania i tez przesuszenia
odzywiam ją dermogalem, ale kusi mnie też ten migdał, jak nie na twarz,to na włosy na pewno
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-21, 17:27   #589
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
Ale olejów można chyba uzywac do kazdej cery, prawda? tłustej lub mieszanej,chyba nie zrobi krzywdy ? Ja mam mieszaną, z tendencją do zapychania i tez przesuszenia
odzywiam ją dermogalem, ale kusi mnie też ten migdał, jak nie na twarz,to na włosy na pewno
Trzeba dopasować dla siebie odpowiedni olej, bo oleje też mogą zapchać albo obciążyć cerę. Na początku olejomaniactwa miałam przygodę z migdałkiem i nie wspominam go dobrze (mam tłustą skórę). Jeśli masz cerę skłonną do zapychania, powinnaś stosować oleje o jak najniższej zawartości kwasu olejowego. Olej migdałowy warto przy takiej cerze rozcieńczać, np. jojobą albo winogronem, można dodawać jakichś ekskluzywnych olejów, np. różanego czy owocowych. Przy mieszanej cerze można używać oleju migdałowego 100% do nawilżania suchych partii twarzy.
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2009-09-21 o 17:36
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-22, 11:16   #590
Smerfny_Paczus
Raczkowanie
 
Avatar Smerfny_Paczus
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wisteria Lane ;)
Wiadomości: 81
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Postanowiłam się przywitać w wątku, który podczytuje namiętnie od dłuższego czasu
Co do migdała, ja mam cerę mieszano-tłustą, czasem normalną i używałam go jako dodatek do mojej ulubionej maseczki z glinki zielonej. Dzięki temu maseczka nie wysuszała, świetnie oczyszczała. Jeśli chodzi o oleje dobre dla cery tłustej i mieszanej mi bardzo odpowiadały konopny, z krokosza, jojoba, sojowy, słonecznik, sezamowy, z czarnuszki i avokado. Wiadomo, ze każdy ma inną cerę i inne odczucia, ale na pewno jest w czym wybierać

Edytowane przez Smerfny_Paczus
Czas edycji: 2009-09-22 o 11:17
Smerfny_Paczus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-22, 12:53   #591
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witaj, Smerfny_Paczusiu, wśród Olejomaniaczek

Właśnie ukręciłam sobie nocne mazidło z frakcją sojową (na oko oczywiście, ale tak mniej więcej 35-40%), olejem z pestek dyni Fandlera, surowym tamanu i ekstraktem jęczmiennym z Naturalisa. Pokropiłam to trochę olejkiem rumiankowym z EcoSpa. Wyszedł fajny zielony kolorek - lubię takie
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 09:54   #592
karamari
Rozeznanie
 
Avatar karamari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 836
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczynki, a czy któraś z Was olejowała biuścik podczas laktacji?
Bo ja, zachęcona rewelacyjną olejową kuracją antyrozstępową, o której pisałam tu będąc w ciąży (ani jednego rozstępu! elastyczna skóra na brzuchu po rozwiązaniu! polecam), kombinuję teraz, co by ukręcić na karmiący biust wymagający Jakieś sugestie? Na razie używam kiełków pszenicy z wit. E i masłem karite.
karamari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 09:37   #593
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Z wątku olejkowego do włosów przeskakuję do olejków na inne części ciała. Melduję się jak kompletny nowicjusz. Widzę że mój ulubiony olej z pestek dyni nada mi się do mojej mieszanej naczynkowej. Co innego Panie polecą dla takiej problematycznej kombinacji? Hydrolat różany - to mam w planach....jakieś serum?
Z góry dziękuję za podpowiedzi
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 17:05   #594
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Z wątku olejkowego do włosów przeskakuję do olejków na inne części ciała. Melduję się jak kompletny nowicjusz. Widzę że mój ulubiony olej z pestek dyni nada mi się do mojej mieszanej naczynkowej. Co innego Panie polecą dla takiej problematycznej kombinacji? Hydrolat różany - to mam w planach....jakieś serum?
Z góry dziękuję za podpowiedzi
Witamy
Dla naczynkowców dobry jest macerat z kasztanowca, z kocanki, z arniki, a także olej tamanu. No i hydrolat z kocanki. Warto się zaprzyjaźnić z witaminą C. Dziewczyny chwalą też kompleks do cery naczynkowej z Naturalisa.
Co do olejów do cery mieszanej - trzeba testować, innej rady nie ma. Polecałabym na początek różę - bo jest dobra u dla cer suchych, i tłustych, więc nie będzie kłopotu z różnicą potrzeb zgłaszanych przez poszczególne partie twarzy. Ostatni hit wizażowy to niezmydlalna frakcja oleju sojowego - jej działanie jest na tyle uniwersalne, że także powinna się nadać.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-01, 08:15   #595
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

No to pierwsze w życiu zakupy na Biochemii Urody mam zaplanowane serum z witaminą C, hydrolat z kocanki, olejek z rózy, peeling enzymatyczny.
Co innego mnie teraz trapi - za dwa miesiące przeprowadzam się za granice naszej ukochanej ojczyzny i gdzie ja będę sobie te cuda w przyszłości kupować, z tego co widzę, to te sklepy internetowe przesyłają tylko na terenie Polski rozpacz w kratkę....chyba że będę mamuśkę zakupami obarczać...
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-01, 13:29   #596
Galadriella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 38
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
No to pierwsze w życiu zakupy na Biochemii Urody mam zaplanowane serum z witaminą C, hydrolat z kocanki, olejek z rózy, peeling enzymatyczny.
Co innego mnie teraz trapi - za dwa miesiące przeprowadzam się za granice naszej ukochanej ojczyzny i gdzie ja będę sobie te cuda w przyszłości kupować, z tego co widzę, to te sklepy internetowe przesyłają tylko na terenie Polski rozpacz w kratkę....chyba że będę mamuśkę zakupami obarczać...
Mazidła i ZSK na pewno wysyłają za granicę, bo u nich regularnie kupuję.
BU rzeczywiście nie wysyła. Innych nie testowałam.
Galadriella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-01, 13:39   #597
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Galadriella Pokaż wiadomość
Mazidła i ZSK na pewno wysyłają za granicę, bo u nich regularnie kupuję.
BU rzeczywiście nie wysyła. Innych nie testowałam.
Kamień z serca właśnie o tą informację mi chodziło. Jestem uratowana, dzięki
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-07, 23:24   #598
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Kochane Wy moje olejomaniaczki!
Czy któraś z Was miała styczność z olejem jojoba formy Profarm?: http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p5800-Olej_jojoba_100_ml
Czy jego jakość jest porównywalna do ekologicznego oleju jojoba z Mazideł?
Przepadam za tym mazidlanym, ale niestety właśnie zobaczyłam dno w buteleczce, więc szukam jakiegoś substytutu (na razie nie mam w planach kolejnych zakupów na Mazidłach. a ten z ☠☠☠☠☠☠☠ mogę sobie odebrać w aptece, nie płacąc za przesyłkę).

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
__________________
Wszystkie kręciołki - te falujące i te sprężynujące, zapraszamy do dyskusji w wątku o naturalnych falach i lokach i do zamieszczania zdjęć w dzienniku regeneracji naturalnych fal i loków
Typ moich włosów: 3b/F/i
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 18:52   #599
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dzisiaj dostałam kolejne zamówienie z Mazideł, w większości hydrolaty - z róży stulistnej (SweetPea mnie do niego zachęciła ), hydrolat neroli (po raz kolejny) tym razem w większej pojemności, bo się polubiliśmy. Mam jeszcze hydrolat oczarowy z poprzedniego zamówienia i nie zachwycił mnie - nie odczuwam jakiegokolwiek działania, w lodówce stoi hydrolat geranium, też mnie nie zachwycił. I mam do Was pytanie. Otóż zamówiłam ekstrakt z cytryny i chciałam zrobić sobie z niego maseczkę na bazie hydrolatu, tylko nie wiem który będzie najodpowiedniejszy. Możecie mi doradzić?
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 20:33   #600
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Sweat Pea, ja miałam kiedyś ten olej. Oleje Profarmu chyba nie są tłoczone na zimno (producent nigdzie się tym nie chwali), więc trudno mówić o porównywaniu ich z olejem zimnotłoczonym i to ekologicznym - wiadomo, który lepszy. No ale Profarm krzywdy nie zrobi.

Literko, zależy, co chcesz uzyskać. Ja dałabym geranium - będzie się fajnie komponowało zapachowo z cytryną, wspomoże pielęgnację cery tłustej czy mieszanej (?), a dodatkowo... zaczniesz zużywać hydrolat, który solo Ci niespecjalnie odpowiada
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:57.