Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-04, 22:23   #3181
metal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 24
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

bardzo proszę o poradę ekspertki
zamierzam całkowicie przerzucić się na zdrową pielęgnację, chciałabym od razu kupić wszystkie potrzebne rzeczy. mam 20 lat, cerę mieszaną, tłustą i skłonną do niespodzianek w strefie T, policzki suche jak wiór. czytałam już trochę to forum ale chciałabym się upewnić że ta lista to nie za dużo ani za mało dla mojej twarzy wszystkie rzeczy chciałam zamówić w BU:
hydrolat
maseczka wulkaniczna z ogórkiem
olejek myjący do twarzy
peeling enzymatyczny
serum olejek LEMON
tonik z kwasami AHA/BHA 10%

powiedzcie proszę w jakiej kolejności tego używać? i czy wszystko codziennie czy co kilka dni? bardzo proszę o pomoc
metal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 22:25   #3182
Parsifal
Zadomowienie
 
Avatar Parsifal
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 459
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

na początek wzięłabym słabszy tonik z kwasami np 2% BHA, 10% to raczej za dużo dla kogoś kto dopiero rozpoczyna przygodę z Biochemią
Parsifal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 22:36   #3183
metal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 24
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ok, dziękuję za radę. a jak reszta listy? coś dodać/odjąć?
metal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-05, 10:07   #3184
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez metal Pokaż wiadomość
bardzo proszę o poradę ekspertki
zamierzam całkowicie przerzucić się na zdrową pielęgnację, chciałabym od razu kupić wszystkie potrzebne rzeczy. mam 20 lat, cerę mieszaną, tłustą i skłonną do niespodzianek w strefie T, policzki suche jak wiór. czytałam już trochę to forum ale chciałabym się upewnić że ta lista to nie za dużo ani za mało dla mojej twarzy wszystkie rzeczy chciałam zamówić w BU:
hydrolat
maseczka wulkaniczna z ogórkiem
olejek myjący do twarzy
peeling enzymatyczny
serum olejek LEMON
tonik z kwasami AHA/BHA 10%

powiedzcie proszę w jakiej kolejności tego używać? i czy wszystko codziennie czy co kilka dni? bardzo proszę o pomoc
Nie bierz toniku BHA 2%, bo tyle masz już w serum Lemon!
Ogólnie dużo tego jak na pierwsze zamówienie, lubię naturalne kosmetyki, ale w dużych ilościach potrafią uczulić, poza tym przystosowanie się do nich tez trochę trwa. Żebyś mogła obiektywnie oceniać efekty proponowałabym coś takiego: zamów tylko hydrolat, peeling i serum Lemon, za to zaoszczędzone pieniądze wydaj na filtr przeciwsłoneczny (niezależnie ile czasu spędzasz na dworzu, BHA to BHA): jaki konkretnie to inna bajka. Przydałby się też prosty nawilżacz do stosowania wieczorem kiedy nie używasz serum, polecam Humektan http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10334, a jako żel do twarzy Babydream http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13945 (to są tylko propozycje, ze względu na cenę i ich uniwersalność możesz je kupić bez ryzyka, że się zmarnują).
Podstawowy program pielęgnacji wygląda mniej więcej tak:
Rano:
-żel
-hydrolat
-filtr

Wieczór:
-żel
-hydrolat
-serum Lemon zamiennie z nawilżaczem

Raz w tygodniu: peeling

Oczywiście to jest podstawa podstaw, ale od czegoś trzeba zacząć, to i tak będzie szok dla Twojej cery i dla Ciebie Potem, jak już skóra się oczyści, przyzwyczaisz się do filtra i żaden produkt nie będzie Cię zapychał to możesz zacząć bawić się w maseczki, mleczka, oleje itd. Powodzenia!

P.S. Dziewczyny, jak radzicie sobie z bolącymi gulami? Czym je niszczycie ?
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-05, 15:02   #3185
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Jak ropne krostki już bolą, to konieczne jest leczenie dermatologiczne. Takie objawy swiadcza o ostrym stanie zapalnym skóry i tu pomoże tylko i wyłącznie specjalista. Mocnych kwasów nie stosujemy tez na cerę z aktywnym stanem zapalnym
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-05, 18:25   #3186
magolina
Wtajemniczenie
 
Avatar magolina
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: świętokrzyskie:)
Wiadomości: 2 892
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Kobietki mam pytanko. Jak długo moja cera może sie oczyszczać??stosuje effaclar juz prawie 2 tyg, ciągle jednak wyskakują mi drobne, ropne syfki i ,,wychodzą'' wągry, a pod nosem wyskoczyła mi jakaś podskórna gula zastanawiam sie czy to jest normalne czy coś sie niedobrego dzieje z moją skórą. Wy jesteście kobity doświadczone więc może mi doradzicie. Dodam jeszcze że bardzo długo goją mi się wszelkie krostki, mimo stosowania żelu i kremu effaclar duo.
magolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-05, 21:31   #3187
metal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 24
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
Nie bierz toniku BHA 2%, bo tyle masz już w serum Lemon!
Ogólnie dużo tego jak na pierwsze zamówienie, lubię naturalne kosmetyki, ale w dużych ilościach potrafią uczulić, poza tym przystosowanie się do nich tez trochę trwa. Żebyś mogła obiektywnie oceniać efekty proponowałabym coś takiego: zamów tylko hydrolat, peeling i serum Lemon, za to zaoszczędzone pieniądze wydaj na filtr przeciwsłoneczny (niezależnie ile czasu spędzasz na dworzu, BHA to BHA): jaki konkretnie to inna bajka. Przydałby się też prosty nawilżacz do stosowania wieczorem kiedy nie używasz serum, polecam Humektan http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10334, a jako żel do twarzy Babydream http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13945 (to są tylko propozycje, ze względu na cenę i ich uniwersalność możesz je kupić bez ryzyka, że się zmarnują).
Podstawowy program pielęgnacji wygląda mniej więcej tak:
Rano:
-żel
-hydrolat
-filtr

Wieczór:
-żel
-hydrolat
-serum Lemon zamiennie z nawilżaczem

Raz w tygodniu: peeling

Oczywiście to jest podstawa podstaw, ale od czegoś trzeba zacząć, to i tak będzie szok dla Twojej cery i dla Ciebie Potem, jak już skóra się oczyści, przyzwyczaisz się do filtra i żaden produkt nie będzie Cię zapychał to możesz zacząć bawić się w maseczki, mleczka, oleje itd. Powodzenia!

P.S. Dziewczyny, jak radzicie sobie z bolącymi gulami? Czym je niszczycie ?
dziękuję za rady a filtra używam apteczny Uriage Hyseac SPF 50 (mam nadzieję że dobry ...)
jak często używać tego serum LEMON? np jeden dzień serum, następny dzień nawilżacz itd?
już nie mogę się doczekać ciekawe po jakim czasie widać efekty
metal jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-06, 06:46   #3188
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez metal Pokaż wiadomość
dziękuję za rady a filtra używam apteczny Uriage Hyseac SPF 50 (mam nadzieję że dobry ...)
jak często używać tego serum LEMON? np jeden dzień serum, następny dzień nawilżacz itd?
już nie mogę się doczekać ciekawe po jakim czasie widać efekty
Tak będzie najlepiej... jednego wieczora serum Lemon, a drugiego nawilżacz.
A filtr to trzeba dać Cloche, ona się co nieco zna... Bo musi być fotostabilny i od 30 SPF w górę
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-06, 06:59   #3189
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

mam zamiar złożyć zamówienie na Mazidłach i chciałabym kupić mocznik, kwas salicylowy, hydrolat oczarowy i różany, myślicie że to dobra inwestycja?
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-06, 08:21   #3190
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
mam zamiar złożyć zamówienie na Mazidłach i chciałabym kupić mocznik, kwas salicylowy, hydrolat oczarowy i różany, myślicie że to dobra inwestycja?
To dobra inwestycja
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-06, 12:48   #3191
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasiaa91 Pokaż wiadomość
Ja tak jak lalaith polecam Max Factor Lasting Performace dobrze matuje i kryje, a poza tym podklad nie spływa z twarzy, skóra jest dłuzej matowa. Dla mnie Revlon też jest bardzo dobry, chociaż wydaje mi się że MF lepiej kryje

a co do kremu to właśnie zastanawiałam się nad Pityvalem w przyszłym tygodniu przyjdzie próbka Skinsetu więc wypróbuje i zastanowię się co dalej
Wiesz po takiej 1 próbeczce to ciężko cokolwiek stwierdzić, ja miałam kiedyś próbkę skinsetu i szczerze mówiąc to nie wiem nadal. Tak z miesiąc by trzeba poużywać.

Cytat:
Napisane przez Ulllaa Pokaż wiadomość
dzięki za odp. chyba go zamówię i wypróbuje

lalaith pisałaś na tym wątku o pharmaceris, że masz jasną karnacje. jaki kolor tego podkładu max factor używałaś? Ja też jestem raczej blada, nie mogę się opalać...
100 Fair

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ja uzywam hydreane legere juz od ponad roku jako nawilzacza. jesli nie masz cery naczynkowej i poki co krem cie nie podraznial, to sie nie przerazaj alkoholem, nie jest go tam na tyle duzo, zeby wysuszyl czy podraznial np. moja cere, ktora jest dosc przewrazliwiona. i naprawde fajnie mnie ukoil, nic nie zapychal, ale faktycznie jest to bardzo indywidualna sprawa - co niektorzy skarzyli sie na wlasnie myristyl myristate. mi on krzywdy nie zrobil


tak, to ja mialam problemy z mineralami, ale musze podkreslic, ze moje uczulenie to nie "na mineraly", ale na nieoczyszczone mineraly. niby sklady sa podobne przy 100% mineralach, ale po dwoch tanich produktach mialam wysypke. z drozszych czystych mineralow wprawdzie wysypki nie bylo, ale zeby to sie trzymalo na twarzy jak trzeba... bez porzadnej bazy u mnie takie mineraly nie wytrzymaja nawet godziny. a skoro pod mineraly trzeba baze, to calosc i tak nie jest czysto mineralna, dlatego sie w to nie bawie. nie ukrywam, ze chcialabym moc polegac na makijazu mineralnym, bo efekt zaraz po pomalowaniu jest fajowy i naturalny i jak mineralki sa dobrze spreparowane, czyste, to na pewno sa zdrowsze od niejednego mazidla, kremu i w ogole
U mnie taki makijaż bez bazy trzyma się kilka godzin.
A czytałaś wątek Najlepsze bazy pod minerały? Tam dziewczyny polecają dużo różnych "naturalnych" baz, dzięki którym taki makijaż trzyma się cały dzień. Ja używam primera kaolinowego z EDM typu step by step, który służy zarówno jako primer dzięki któremu taki makijaż trzyma się lepiej oraz jako puder nawierzchniowy utrwalający makijaż. Bardzo ważny jest też dobry pędzel, to moim zdaniem połowa sukcesu, te z EDM są fantastyczne, dzięki nim makijaż też lepiej się trzyma.

Co do kremów LRP ja mam z nimi pewien problem, tzn świetnie nawilżają i nie zapychają, nawet cięższe formuły typu Riche, a mam cerę skłonną do zapychania, ale wszystkie bez wyjątku się rolują i nie nadają się u mnie pod makijaż. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje bo to naprawdę fajne kremy.

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
właśnie dlatego tak intensywnie mysle nad minerałami EDM, pseudo minerały Loreala, a nawet tabniutkie Essence spisywały sie u mnie świetnie, ciekawe jak czyste minerały
Chociaż z braku gotowki kupię narazie Essence, byłam z niego bardzo zadowolona, a budżet musze podreperować
Ale te minerały np z EDM nie są wcale takie drogie, wystarczy dołączyć się do zbiorowego zamówienia i wtedy są o połowę tańsze niż na stronie.

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
zdecydowanie odradzam podklad Lasting Performace, ciezki, masakrujący cere, skora sie pod nim dusi, wystarczy nie uzywac pare dni i juz cera wyglada lepiej

naprawde jest wieeeeele innych, lepszy podkladow, w dodatku tanszych, jak ma sie cere tlusta, sklonna do zapychania, to najlepiej ograniczyc kolorowke do minimum albo przerzucic sie na czyste mineraly, nie sa tak komedogenne jak klasyczne podklady i pudry
Ja też preferuję minerałki, ale LP wcale mi cery nie masakrował

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10334!
wiele dziewczyn jest zachwyconych , ja też
a do nawilżania cudowny jest MOCZNIK! mieszasz trochę z wodą i kremem i na twarz
zapraszam do wątku - Nasze Sposoby Na Bycie Naj.
Fajnie że przypomniałaś o tym wątku, bo już dawno tam nie ziorałam
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-06, 13:18   #3192
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez wirlandia Pokaż wiadomość
To dobra inwestycja
dziękuję )

tylko myślę z czym nałożyć ten kwas salicylowy na twarz i w jakiej ilości
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-08, 10:39   #3193
sama88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 70
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Mam 16 lat i problem z cerą. Mam trądzik, niby nie jest aż taki straszny no ale zawsze. Najgorsze jest błyszczenie się i szybkie przetłuszczanie się skóry twarzy. Zamierzam sobie kupić serię kosmetyków Under Twenty, ale opinie o niej są różne.
sama88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-08, 11:30   #3194
Ulllaa
Raczkowanie
 
Avatar Ulllaa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 169
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Może zamiast wydawać pieniądze na drogeryjne serie i próbowanie każdej z nich wybrać się do dermatologa, który dobierze odpowiednie leki dla Ciebie? na pewno lepiej na tym wyjdziesz
Ulllaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-08, 11:41   #3195
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

dziewczyny, poradźcie coś - nie chciałabym sobie zaszkodzić i skatować twarzy. Mam serum lemon, tonik z PHA z BU i mam też effaclar K - w zeszłym roku używałam effaclara, w tym przerzuciłam się trochę na pielęgnację z BU i nie wiem, z czego zrezygnować, czy one się nie dublują? Zależy mi na wygładzeniu, delikatnym złuszczeniu... Skórę mam taką jak w tytule, ale wrażliwą i naczyniową do tego
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-08, 16:23   #3196
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Ulllaa Pokaż wiadomość
Może zamiast wydawać pieniądze na drogeryjne serie i próbowanie każdej z nich wybrać się do dermatologa, który dobierze odpowiednie leki dla Ciebie? na pewno lepiej na tym wyjdziesz
Z tym "na pewno" bym nie ryzykowała. Sporo na forum Wizażanek "skrzywdzonych" przez dermatologów: z przesuszoną na wiór cerą, przebarwieniami od niestosowania filtrów przy kwasach i z pustymi kieszeniami. Warto być świadomym konsumentem i czytać Biochemię

Sama88: są lepsze kosmetyki od Under Twenty. Myślę, że w Twoim przypadku o kwasach nie ma co myśleć na razie, póki co najlepiej zająć się błyszczeniem.
Po pierwsze: wyrzuć wszystko co ma "matujący" w nazwie Pora wyjść z błędnego koła błyszczenia =.>matowienia=>przesuszen ia=>jeszcze większego błyszczenia
Po drugie: kup żel bez SLS (silnego detergentu drażniącego skórę). Polecam Babydream http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...l-do-mycia.htm
Po trzecie: kup jakiś tonik bez alcohol denat. w składzie (do cery wrażliwej, normalnej, suchej), polecam hydrolaty http://www.biochemiaurody.com/vademe...omparison.html
Po czwarte: kup krem nawilżający, polecam Humektan https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-10334.htm

Używaj tego codziennie, rano i wieczorem, a po paru tygodniach na pewno zauważysz zmniejszenie błyszczenia. Potem, jeśli będziesz chciała np. pozbyć się pryszczy zapraszam do lektury tego forum, zwróć uwagę na kwasy i filtry.
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-08, 16:47   #3197
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez sama88 Pokaż wiadomość
Mam 16 lat i problem z cerą. Mam trądzik, niby nie jest aż taki straszny no ale zawsze. Najgorsze jest błyszczenie się i szybkie przetłuszczanie się skóry twarzy. Zamierzam sobie kupić serię kosmetyków Under Twenty, ale opinie o niej są różne.
Proponuję serię AA
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 21:00   #3198
kasiaa91
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Bon Temps
Wiadomości: 5 066
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziewczyny co myślicie o kremie Vichy Aqualia Thermal?Czy ktoś mógłby sprawdzić skład? byłabym wdzięczna

Skład: Aqua / Water, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Hydrogenated Polyisobutene, Alcohol Denat. , Pentaerythrityl Tetraisostearate, Stearyl Dimethicone, Synthetic Wax, Glyceryl Isostearate, Sodium Chloride, Sodium Hyaluronate, Celulose Acetate Butyrate, Ammonium Polyacryloydimethyl Taurate, Ammonium Acryloydimethyltaurate / Steareth-8 Methacrylate Copolymer, Disodium Edta, Acrylates Copolymer, Polyphosphorylcholine Glycol Acrylate, Polyvinyl Alcohol, Butylene Glycol, Methylparaben, Capryl Glycol / Caprylyl Glicol, Phenoxyethanol, Parfum / Fragrance
kasiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 21:04   #3199
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasiaa91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny co myślicie o kremie Vichy Aqualia Thermal?Czy ktoś mógłby sprawdzić skład? byłabym wdzięczna

Skład: Aqua / Water ...
od analizy składu jest specjalny temat
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=192278
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka

Edytowane przez kasia9513
Czas edycji: 2009-10-09 o 21:05
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-10, 08:38   #3200
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

dziewczyny - szukam maseczki do twarzy (ale nie takiej home made). Teraz mam oczyszczającą z cytryną z YR i nawilżającą z sokiem z winogron też z YR. Jaką byście mi poleciły? Dziękuję za pomoc.

Przy okazji kupiłam sobie zestaw miniatur 3 kroków Clinique (zestaw nr. 3) zobaczymy, czy będzie dobry.
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-10, 08:57   #3201
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez wirlandia Pokaż wiadomość
dziewczyny - szukam maseczki do twarzy (ale nie takiej home made). Teraz mam oczyszczającą z cytryną z YR i nawilżającą z sokiem z winogron też z YR. Jaką byście mi poleciły? Dziękuję za pomoc.
Ma być oczyszczająca czy nawilżająca?
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-10, 09:09   #3202
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Ma być oczyszczająca czy nawilżająca?
jedna oczyszczająca, a druga nawilżająca
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-10, 09:23   #3203
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez wirlandia Pokaż wiadomość
jedna oczyszczająca, a druga nawilżająca
Z oczyszczających mogę polecić Himalaye z miodlą. Świetnie oczyszcza, przy regularnym stosowaniu znikają czarne kropki z nosa. Tylko trzeba uważać, żeby za długo jej nie trzymać i nie polecam jej dla wrażliwców i osób z naczynkami.
Teraz używam logone z lotosem i jestem zachwycona. Niby delikatna, ale oczyszcza jak terminator. No i w stosunku do maski z miodlą lepiej wychodzi cenowo, na all 200 ml kosztuje koło 20 zł. Miałam też z paczulą, ale zapach mnie drażnił. Obie mają właściwie takie samo działanie. Dobrze leczą krostki, jak miałam wysyp to nakładałam je nawet codziennie na 5 minut i widać było, że wszystko szybciej się pogoiło.

A z nawilżających polecam maskę uspokajającą Ziaji Pro. Dla mnie niezastąpiona, szczególnie zimą gdy dopadają mnie różne podrażnienia, zima i ogrzewanie dają o sobie wtedy znać. Nakładam ją też na noc jako krem, a rano skóra jest miękka i ukojona. Nie zapycha.
Lubię też wunogronową z YR, ale tą już znasz.
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-10, 09:28   #3204
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Z oczyszczających mogę polecić Himalaye z miodlą. Świetnie oczyszcza, przy regularnym stosowaniu znikają czarne kropki z nosa. Tylko trzeba uważać, żeby za długo jej nie trzymać i nie polecam jej dla wrażliwców i osób z naczynkami.
Teraz używam logone z lotosem i jestem zachwycona. Niby delikatna, ale oczyszcza jak terminator. No i w stosunku do maski z miodlą lepiej wychodzi cenowo, na all 200 ml kosztuje koło 20 zł. Miałam też z paczulą, ale zapach mnie drażnił. Obie mają właściwie takie samo działanie. Dobrze leczą krostki, jak miałam wysyp to nakładałam je nawet codziennie na 5 minut i widać było, że wszystko szybciej się pogoiło.

A z nawilżających polecam maskę uspokajającą Ziaji Pro. Dla mnie niezastąpiona, szczególnie zimą gdy dopadają mnie różne podrażnienia, zima i ogrzewanie dają o sobie wtedy znać. Nakładam ją też na noc jako krem, a rano skóra jest miękka i ukojona. Nie zapycha.
Lubię też wunogronową z YR, ale tą już znasz.
Spróbuje tej z Logony (po zużyciu cytrynowej z YR), a nawilżającą to chyba sobie tą winogronową zostawię.
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-10, 11:10   #3205
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez wirlandia Pokaż wiadomość
Przy okazji kupiłam sobie zestaw miniatur 3 kroków Clinique (zestaw nr. 3) zobaczymy, czy będzie dobry.
Pewnie będzie dobry, bo ma kwasy i ciekawe składy, ale w toniku jest alkohol, w niektórych żelach SLS, a przede wszystkim jest pioruńsko drogi!
Chociaż rozumiem, że dla pań nie znających Biochemii ten zestaw może być odkryciem, ale krew mnie zalewa, że płacą ponad dwie stówy za cały zestaw jak za pięć dych mogłyby mieć bardzo podobnie działające produkty (np. tonik 2% BHA z BU, Babydream i Humektan).
Oczywiście o filtrach nie wspominając...
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-10, 11:33   #3206
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
Pewnie będzie dobry, bo ma kwasy i ciekawe składy, ale w toniku jest alkohol, w niektórych żelach SLS, a przede wszystkim jest pioruńsko drogi!
Chociaż rozumiem, że dla pań nie znających Biochemii ten zestaw może być odkryciem, ale krew mnie zalewa, że płacą ponad dwie stówy za cały zestaw jak za pięć dych mogłyby mieć bardzo podobnie działające produkty (np. tonik 2% BHA z BU, Babydream i Humektan).
Oczywiście o filtrach nie wspominając...
wiem.... Znam cenę. Jego w razie co biorę pod uwagę. Bo jako główny uznaję biodermę Sensibio, Avene termalną + Toleriane LRP i Avene AKN mat...
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-10, 22:56   #3207
ruda1995
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witam! Mam pytanie...Czytałam na wielu forach, pozytywne opinie na temat żelu Benzacne. Kupiłam go sobie dzisiaj, od razu 10% i mam takie pytanie...czy nie zaszkodzi mojej skórze jeśli czoło będę smarowała całe a resztę twarzy punktowo? Ponieważ na czole mam tylko kilka ropnych wyprysków a reszta to takie krostki...I czy któraś z Was właśnie stosowała go tak jak ja zamierzam?
__________________
Zapuszczam paznokciee!! Trzymajcie kciuki

Edytowane przez ruda1995
Czas edycji: 2009-10-10 o 22:57
ruda1995 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-11, 09:02   #3208
aanika
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 529
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Uff, skończyłam czytanie wątku . Oczywiście mam teraz małe zamieszanie i kilka pytań, na które nie znalazłam w tym wątku odpowiedzi.
Mam cerę mieszaną, na policzkach normalną, nie jest wysuszona, a w strefie T tłusta - błyszczy się na nosie i trochę na brodzie. Na nosie i brodzie mam sporo zaskórników i chcę się z nimi uporać. Na czole wyskakują mi czasami małe pryszcze i grudki. Na kościach policzkowych, trochę pod oczami skóra jest często zaczerwieniona - może to naczynka?
Obecnie stosuję:
Rano:
żel Ziaja Tin Tin + tonik Ziaja BioAloesowy
żel Palomy na twarz + Clindacne na czoło (nie wiem, czy powinnam go dalej używać. Maść była przepisana przez dermatologa i rzeczywiście ostatnio wygładziła czoło, ale czy nie zaszkodzi używana dłużej?)
W dzień do odświeżania - tonik Ziai
Wieczorem:
to samo, co rano, ale bez Clindacne.
2 razy w tygodniu - morelowy peeling St. Ives antytrądzikowy i maseczka (obecnie Soraya drożdżowa)

Jutro zamierzam zamówić Humektan, ale potrzebuję też czegoś na zaskórniki. Wypisałam sobie znalezione tutaj sposoby i mam odnośnie ich kilka pytań.
Tonik pichtowy - nie polecacie?
Przemywanie rumiankiem - czy jest skuteczne? Wystarczy zaparzyć rumianek i po wystygnięciu przemyć twarz?
Tonik cytrynowy - ktoś chyba niedawno pisał, że działa. Chyba trzeba go stosować z filtrami, tak?
Olejek z drzewa herbacianego - daje coś?
Inne olejki (są w dziale Trądzik w aptece) - http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p7130-Oleje..._Tag-Pol_10_ml
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p7137-Oleje..._Tag-Pol_10_ml
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p7139-Oleje..._Tag-Pol_10_ml
Próbował ktoś? Jak tego używać?
Tonik aspirynowy - nadaje się dla mnie? Chciałabym wypróbować kwasów, ale nie chcę póki co zamawiać przez internet .
Maseczki z glinki - http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p8735-Glink..._maseczka_10_g Mogą być takie?
Jaki kolor wybrać? Czerwona, zielona czy żółta?

Przepraszam, że tyle pytań, ale zaciekawiły mnie te sposoby. Ogólnie szukam czegoś taniego i łatwodostępnego na zaskórniki

Edytowane przez aanika
Czas edycji: 2009-10-11 o 09:06
aanika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-11, 09:16   #3209
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Postaram się rozwiać choć część twoich wątpliwości.
Po pierwsze jeśli ci Clindacne służy, to używaj śmiało.
Co co olejków na trądzik.. nie stosowałam, ale szałwia działa antyseptycznie, więc szkoda nie spróbować. Filtr ci się tak czy owak przyda... tu będzie droższa inwestycja, ale w niego warto zainwestować, ja ze swojej strony polecam Bioderma AKN mat 40, lub polecany też jest LRP 30 do trądzikowej. Tonik aspirynowy jak najbardziej warty swego. Przy nim filtry się przydadzą (moim zdaniem trzeba je mieć tak czy siak). A odnośnie maseczki z glinki to polecam zieloną - wybrałaś bardzo dobrą. Inna dobra to Dermaglin. Na resztę pytań pozostawiam dziewczynom, bo się nie znam.
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-11, 10:00   #3210
Gryzeldaa
Raczkowanie
 
Avatar Gryzeldaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 427
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
Pewnie będzie dobry, bo ma kwasy i ciekawe składy, ale w toniku jest alkohol, w niektórych żelach SLS, a przede wszystkim jest pioruńsko drogi!
Chociaż rozumiem, że dla pań nie znających Biochemii ten zestaw może być odkryciem, ale krew mnie zalewa, że płacą ponad dwie stówy za cały zestaw jak za pięć dych mogłyby mieć bardzo podobnie działające produkty (np. tonik 2% BHA z BU, Babydream i Humektan).
Oczywiście o filtrach nie wspominając...
moglabys podac link w KWC do tego kremu babydream? Bo zakładam, że chodzi tutaj o jakis krem z filtrem, prawda? Bo ja nie moge znalesc tam nic odpowiedniego, tzn. nie wiem o jaki to konkretnie krem chodzi, a juz czytalam o nim sporo razy
Gryzeldaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:03.