Studia kosmetyczne a studium - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-08, 12:24   #1
Maarta94
Raczkowanie
 
Avatar Maarta94
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 298

Studia kosmetyczne a studium


Hej kochane.Chciałabym się dowiedzieć, czy może któraś z was wie czy na studiach lub w studium uczą przedłużania paznokci?czy jesli myśle o zawodzie kosmetyczki, a najbardziej interesuje mnie przedluzanie paznokci, czy wystarczy jak skończe studium lub studia czy trzeba dodatkowo robić kursy?
Maarta94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 13:16   #2
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Studia kosmetyczne a studium

ja slyszalam (calkiem niedawno od corki jednej z moich klientek, ktora studiuje kosmetologie), ze w wiekszosci szkol kosmetycznych nie ma zajec ze stylizacji paznokci oprocz podstaw (mani, chyba pedi i malowania lakierami) szkoly ewentulanie organizuja takie kursy, ale sa to kursy platne i w duzych grupach. Moim zdaniem, jezeli najbardziej interesuje cie stylizacja paznokci to chyba lepiej zainwestowac w kurs indywidulany u jakiegos naprawde dobrego szkoleniowca a szkole kosmetyczna konczyc oprocz tego
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 13:51   #3
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Studia kosmetyczne a studium

Cytat:
Napisane przez sunniva2007 Pokaż wiadomość
ja slyszalam (calkiem niedawno od corki jednej z moich klientek, ktora studiuje kosmetologie), ze w wiekszosci szkol kosmetycznych nie ma zajec ze stylizacji paznokci oprocz podstaw (mani, chyba pedi i malowania lakierami) szkoly ewentulanie organizuja takie kursy, ale sa to kursy platne i w duzych grupach. Moim zdaniem, jezeli najbardziej interesuje cie stylizacja paznokci to chyba lepiej zainwestowac w kurs indywidulany u jakiegos naprawde dobrego szkoleniowca a szkole kosmetyczna konczyc oprocz tego
......
zgadzam się,lub wybrac np.studium ze specjalizacją wizaż i stylizacja paznokci...najczęściej roczne...to da Ci uprawnienia zawodowe i podtawę do ewentualnie dalszej nauki...natomiast i tak ,to moje osobiste zdanie potrzebny będzie dobry kurs doszkalający w dobrej firmie,jeżeli chesz być dobra w tym zawodzie.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 21:58   #4
jagódeczka
Zadomowienie
 
Avatar jagódeczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 932
Dot.: Studia kosmetyczne a studium

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
......
zgadzam się,lub wybrac np.studium ze specjalizacją wizaż i stylizacja paznokci...najczęściej roczne...to da Ci uprawnienia zawodowe i podtawę do ewentualnie dalszej nauki...natomiast i tak ,to moje osobiste zdanie potrzebny będzie dobry kurs doszkalający w dobrej firmie,jeżeli chesz być dobra w tym zawodzie.
może nie tyle w dobrej firmie co u dobrego szkoleniowca bo jak czytam, to często nie idzie w parze.
a ponadto uprawnień to nie daje żadnych bo to wszystko w naszym kraju jest niesklasyfikowane.....
nie ma takiego zawodu w ogóle..........

PKD: 9602Z - Fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne
Sekcja: S - POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA
Dział: 096 POZOSTAŁA INDYWIDUALNA DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA
Grupa: 0960 POZOSTAŁA INDYWIDUALNA DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA
Klasa: 09602 Fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne


Wyjaśnienie:

Fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne

Podklasa ta obejmuje:
-- mycie, obcinanie i układanie, czesanie, suszenie, farbowanie, prostowanie włosów, wykonywanie trwałej ondulacji oraz podobne czynności świadczone dla mężczyzn i kobiet,
-- golenie i przycinanie brody,
-- masaż twarzy, manicure i pedicure, robienie makijażu itp.,
-- pozostałe zabiegi kosmetyczne, gdzie indziej niesklasyfikowane.


chyba, że się nie doszukałam
jagódeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 22:19   #5
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Studia kosmetyczne a studium

Cytat:
Napisane przez jagódeczka Pokaż wiadomość
może nie tyle w dobrej firmie co u dobrego szkoleniowca bo jak czytam, to często nie idzie w parze.
a ponadto uprawnień to nie daje żadnych bo to wszystko w naszym kraju jest niesklasyfikowane.....
nie ma takiego zawodu w ogóle..........

PKD: 9602Z - Fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne
Sekcja: S - POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA
Dział: 096 POZOSTAŁA INDYWIDUALNA DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA
Grupa: 0960 POZOSTAŁA INDYWIDUALNA DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA
Klasa: 09602 Fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne


Wyjaśnienie:

Fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne

Podklasa ta obejmuje:
-- mycie, obcinanie i układanie, czesanie, suszenie, farbowanie, prostowanie włosów, wykonywanie trwałej ondulacji oraz podobne czynności świadczone dla mężczyzn i kobiet,
-- golenie i przycinanie brody,
-- masaż twarzy, manicure i pedicure, robienie makijażu itp.,
-- pozostałe zabiegi kosmetyczne, gdzie indziej niesklasyfikowane.


chyba, że się nie doszukałam
.....
wiesz co,mi się majaczy,że to sprawdzałam jakis czas temu przed założeniem firmy,ale nie będe wprowadzać w błąd w razie czego.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 23:06   #6
jagódeczka
Zadomowienie
 
Avatar jagódeczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 932
Dot.: Studia kosmetyczne a studium

no jeszcze można by to co robię nazwać makijażem paznokci ale to dość naciągane. to raczej niezła tapeta!
jagódeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 10:53   #7
Maarta94
Raczkowanie
 
Avatar Maarta94
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 298
Dot.: Studia kosmetyczne a studium

Dziekuje wam kochane za odpowiedź. Mam jeszcze trochę czasu na zastanowienie się gdzie isć po liceum, ale chciałam się już trochę zorientować na ten temat. Jesli jest tak jak mówicie to pewnie kurs jest lepszy
Maarta94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-09, 12:10   #8
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Studia kosmetyczne a studium

Cytat:
Napisane przez Maarta94 Pokaż wiadomość
Dziekuje wam kochane za odpowiedź. Mam jeszcze trochę czasu na zastanowienie się gdzie isć po liceum, ale chciałam się już trochę zorientować na ten temat. Jesli jest tak jak mówicie to pewnie kurs jest lepszy
.......
no lepszy jeżeli chodzi o zdobyte umiejętności,ale jak skończysz studium policealne to jednak masz papier ze szkoły,a nie tylko z kursu.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 14:36   #9
Maarta94
Raczkowanie
 
Avatar Maarta94
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 298
Dot.: Studia kosmetyczne a studium

Tak macie racje. Więc pewnie będę musiała zrobic studium lub studia i dodatkowo kurs. A mam jeszcze pytanie zeby dostać sie na studium kosmetyczne co trzeba miec zdane na maturze i jak?
Maarta94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 18:18   #10
Sieciunia
Zadomowienie
 
Avatar Sieciunia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 940
Dot.: Studia kosmetyczne a studium

nie wazne z czego mature, byle ja miec. Chociaz i bez matury pewnie by sie jakas szkola znalazla. a czy studia kosmetyczne w ogola sa to nie slyszalam, Jydnie szkoly policealne. Cosinus np, ale to szkola zaoczna
__________________
Sieciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 19:16   #11
Maarta94
Raczkowanie
 
Avatar Maarta94
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 298
Dot.: Studia kosmetyczne a studium

Słyszałam że są studia kosmetyczne. Ponoć na akademii medycznej we wrocławiu, ale nie wiem czy to prawda, czy może ktoś wiee?
Maarta94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-09, 19:24   #12
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Studia kosmetyczne a studium

Cytat:
Napisane przez Maarta94 Pokaż wiadomość
Słyszałam że są studia kosmetyczne. Ponoć na akademii medycznej we wrocławiu, ale nie wiem czy to prawda, czy może ktoś wiee?
.......
w Lublinie na A.Medycznej prawdopodobnie jest taki kierunek jak kosmetologia ,mozna robić licencjat,tak mi się obiło o uszy,oraz na jednej z prywatnych szkół wyższych..moja znajoma to skończyła,więc jakis wybór masz co do kształcenia po liceum w większych miastach.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 19:37   #13
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Studia kosmetyczne a studium

W wiekszosci sa to szkoly wyzsze prywatne -czyli platne, we Wroclawiu jest kilka takich szkol kosmetycznyh, gdze jest min. kierunek kosmetologia, ale sa to prywatne uczelnie i jak znam z autopsji chcac dostac sie do takiej szkoly musisz miec tylko zdana mature, generalnie dostaja sie wszyscy, ktorzy zloza papiery i wplaca wpisowe- po wyzszej masz licencjat, czyli o krok od magistra po studium masz technika, mozesz pozniej konczyc wyzsza i pisac prace licencjacka... Ja jestem po marketingu i stosunkach miedzynarodowych, prawie 4 lata temu skonczylam pierwszy kurs paznokciowy a teraz wybieram sie na miesieczny kosmetyczny - mikrodermabrazja, peeling kawitacyjnym masaz twarzy, manualne oczyszczanie twarzy itd, w programie sa tez inne punkty takie jak np. henna, regulcja brwi, depilacja, masa ciala, pedi i mani (ale juz sie szkolilam,wiec zrezygnowalam) -z tego nie skorzystam, bo wiem, ze sie do tego nie nadaje dla mnie studia/studium kosmetyczne to niewygodne rozwiazanie zwlaszcza dla kogos, kto nie chce zajmowac sie pelna kosmetyka (tak jak ja) nie moge pozwolic sobie na praktyki, bo oprocz tego, ze prowadze gabinet zajmuje sie dzieckiem i w ogole calym domema przy okazji nauka, egzaminy itd - wiem, ze nie dalabym rady, nie naleze do osob az tak systematycznych Ale co do kursu paznokciowego - uwazam, ze najlepszy bedzie u jakigos sprawdzonego szkoleniowca

Edytowane przez sunniva2007
Czas edycji: 2011-04-09 o 19:44
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 12:15   #14
lauracrow
Rozeznanie
 
Avatar lauracrow
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 609
Dot.: Studia kosmetyczne a studium

jako że kończę juz kosmetologię...postanowił a sie odezwać w tej kwestii...

studium kosmetyczne to koszt- jakies 100zł miesiecznie...trwa dwa lata i największy nacisk kładziony jest na praktyke... dodatkowo w takich szkolach organizowane sa tansze kursy paznokci... po dwóch latach- zostajesz dyplomowana kosmetyczką...

kosmetologia... bedac juz na 2 roku , na pracowni zrobilismy tylko henne, masaz twarzy i manicure... podczas gdy dziewczyny ze studium mialy za soba nawet kwasy i przymierzaly sie do laserów...
za to poziom chemii , anatomii , diagnostyki laboratoryjnej i innych...sięgał poziomem kierunkom typu fizjoterapia, czy pielegniarstwo...

i tu zadaj sobie pytanie- chcesz miec duzo umiejetnosci praktycznych, czy wolisz wyśpiewac np cykl krebsa obudzona w srodku nocy..

gdybym drugi raz miala mozliwosc- odrazu poszłabym do studuim...poniewaz po kosmetologii masz tylko głupi licencjat, a zero umiejetnosci...
a jesli chcesz robic tylko paznokcie- idz na dobry kurs...nie z UP, tylko do renomowanych instruktorek, a jest ich coraz wiecej
__________________
moja pasja, moje życie-
http://crowstudiock.blogspot.com/
lauracrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 14:38   #15
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Studia kosmetyczne a studium

Cytat:
Napisane przez lauracrow Pokaż wiadomość
jako że kończę juz kosmetologię...postanowił a sie odezwać w tej kwestii...

studium kosmetyczne to koszt- jakies 100zł miesiecznie...trwa dwa lata i największy nacisk kładziony jest na praktyke... dodatkowo w takich szkolach organizowane sa tansze kursy paznokci... po dwóch latach- zostajesz dyplomowana kosmetyczką...

kosmetologia... bedac juz na 2 roku , na pracowni zrobilismy tylko henne, masaz twarzy i manicure... podczas gdy dziewczyny ze studium mialy za soba nawet kwasy i przymierzaly sie do laserów...
za to poziom chemii , anatomii , diagnostyki laboratoryjnej i innych...sięgał poziomem kierunkom typu fizjoterapia, czy pielegniarstwo...

i tu zadaj sobie pytanie- chcesz miec duzo umiejetnosci praktycznych, czy wolisz wyśpiewac np cykl krebsa obudzona w srodku nocy..

gdybym drugi raz miala mozliwosc- odrazu poszłabym do studuim...poniewaz po kosmetologii masz tylko głupi licencjat, a zero umiejetnosci...
a jesli chcesz robic tylko paznokcie- idz na dobry kurs...nie z UP, tylko do renomowanych instruktorek, a jest ich coraz wiecej
......
właśnie o to mi chodzi,kosmetologia bardziej łączy się nawet z ''medycyną'' i stroną prozdrowotną niż typową pracą technika kosmetyki...nie wiem czy to logicznie napisałam.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 13:37   #16
Maarta94
Raczkowanie
 
Avatar Maarta94
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 298
Dot.: Studia kosmetyczne a studium

Również słyszałam że studium daje więcej praktyki, ciesze sie że mam jeszcze troche czasu na zastanowienie się co wybrać A i chciałabym się dowiedzieć, czy może któraś z was wie, czy w opolu są na studiach kierunki kosmetyczne? Po waszych wypowiedziach już się troche pogubiłam i sama nie wiem, ale myśle że chciałabym zostać kosmetyczka i nie chodiz o to że interesują mnie tylko paznokcie ale wszystko. Tylko po tym co mowicie, to jak bym zrobila studia/ studium to musiała bym pewnie dodatkowo robić kurs paznokciowy
Maarta94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 13:52   #17
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Studia kosmetyczne a studium

Cytat:
Napisane przez Maarta94 Pokaż wiadomość
Również słyszałam że studium daje więcej praktyki, ciesze sie że mam jeszcze troche czasu na zastanowienie się co wybrać A i chciałabym się dowiedzieć, czy może któraś z was wie, czy w opolu są na studiach kierunki kosmetyczne? Po waszych wypowiedziach już się troche pogubiłam i sama nie wiem, ale myśle że chciałabym zostać kosmetyczka i nie chodiz o to że interesują mnie tylko paznokcie ale wszystko. Tylko po tym co mowicie, to jak bym zrobila studia/ studium to musiała bym pewnie dodatkowo robić kurs paznokciowy

powtorze sie
z tego co ja slyszalam, to w takich szkolach ucza podstawowych zabiegow pielegnacyjnych np manicure itp. jezeli chodzi o konkretny kurs paznokciow to najprawdopodobniej trzeba znalezc sobie odpowiedniego szkoleniowca i za taki kurs samemu zaplacic -szkoly kosm. organizuja czasam takie szkolenia, ale sa one slabe i dosyc czesto w duzych grupach, bo wtedy kurs organizowany jest dla szkoly i koszta sa mniejsze przy wiekszej ilosci osob.
Ja tez jestem za szkolami typu studium niz studia - przy tym pierwszym faktycznie jest wiecej praktyki, moze inaczej - uczysz sie teorii przez praktyke a nie praktyki przez teorie
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 16:11   #18
Maarta94
Raczkowanie
 
Avatar Maarta94
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 298
Dot.: Studia kosmetyczne a studium

Cytat:
Napisane przez sunniva2007 Pokaż wiadomość
powtorze sie
z tego co ja slyszalam, to w takich szkolach ucza podstawowych zabiegow pielegnacyjnych np manicure itp. jezeli chodzi o konkretny kurs paznokciow to najprawdopodobniej trzeba znalezc sobie odpowiedniego szkoleniowca i za taki kurs samemu zaplacic -szkoly kosm. organizuja czasam takie szkolenia, ale sa one slabe i dosyc czesto w duzych grupach, bo wtedy kurs organizowany jest dla szkoly i koszta sa mniejsze przy wiekszej ilosci osob.
Ja tez jestem za szkolami typu studium niz studia - przy tym pierwszym faktycznie jest wiecej praktyki, moze inaczej - uczysz sie teorii przez praktyke a nie praktyki przez teorie

Masz racje Więc pewnie zrobie studium wkońcu jakiś papierek z jakiejs szkoły trzeba mieć, sam kurs mi nie wystraczy niestety

A chiałąbym się jescze spytać, aby zrobić kurs trzeba mieć ukończone 18 lat?
Maarta94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 16:56   #19
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Studia kosmetyczne a studium

Cytat:
Napisane przez Maarta94 Pokaż wiadomość
Masz racje Więc pewnie zrobie studium wkońcu jakiś papierek z jakiejs szkoły trzeba mieć, sam kurs mi nie wystraczy niestety

A chiałąbym się jescze spytać, aby zrobić kurs trzeba mieć ukończone 18 lat?
yyy... no tu mnie zabilas pytaniem-ja nie wiem, ale z jednej strony to byloby logiczne - 18letni czlowiek to juz osoba ( w swietle prawa)odpowiedzialna, a stylistyka paznokci jakby nie bylo jest zajeciem odowiedzialnym i trzeba do tego podchodzic z rztelnoscia z drugiej strony - nie ma zadnyh przepisow prawnych, ktore reguluja wykonywanie tego typu zabiegow, wiec generalnie jak komus zrobisz kuku to nie ponosisz zadnych konsekwencji, no chyba, ze klientka cie wyzwie ale mysle, ze nalepiej bedzie jak wypowiedza sie na ten temat same dziewczyny-instruktoki
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-11, 17:15   #20
lauracrow
Rozeznanie
 
Avatar lauracrow
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 609
Dot.: Studia kosmetyczne a studium

można tylko że z pisemną zgodą rodziców
__________________
moja pasja, moje życie-
http://crowstudiock.blogspot.com/
lauracrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 19:59   #21
Maarta94
Raczkowanie
 
Avatar Maarta94
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 298
Dot.: Studia kosmetyczne a studium

Dziękuje wam kochane
Maarta94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 11:07   #22
martyneczka706
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2
Dot.: Studia kosmetyczne a studium

Hej! Właśnie się zastanawiam czy warto wybrać się na kosmetologię...
Zastanawiam się nad Wyższą szkoła Beaty Mydłowskiej albo nad Wyzszą szkoła infrastruktury i zarządzania w Warszawie.
Może ktoś z Was tam się uczy?? Co myślicie o poziomie nauczania w tych szkołach?
martyneczka706 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 11:03   #23
Megi0912
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 23
Dot.: Studia kosmetyczne a studium

hej, ja właśnie kończę Wyższą Szkołę Infrastruktury i Zarządzania w Warszawie, z tym że kierunek zarządzanie, szkoła mało zorganizowana, nie wiem jak to wygląda z kosmetologią bo to świeży kierunek w tej szkole
Megi0912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 12:55   #24
Megi0912
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 23
Dot.: Studia kosmetyczne a studium

mogę jeszcze polecić Ci studium, jedyna szkoła kosmetyczna w Polsce, która jest szkołą Państwową, znajdowała się na ul. Rakowieckiej teraz jest z tego co się orientuje na ul. Kazimierzowskiej, skończyłam tę szkołę i jestem zadowolona było sporo zajęć praktycznych, jak dla mnie mogo być więcej zajęć zw z paznokciami i wizażem
Megi0912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 18:22   #25
punkowa666
Przyczajenie
 
Avatar punkowa666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 12
Dot.: Studia kosmetyczne a studium

witajcie!
mam pytanie która z was jest z rzeszowa i sie wybiera w tym roku na studium kosmetyczne tam?;p bo ja myśle sie wybrać może Cosinus?;p
punkowa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 18:08   #26
sylwusiia1993
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 636
Dot.: Studia kosmetyczne a studium

Czy pomoże mi ktoś z wyborem studium>?Myślę nad:
Studium Beaty Mydłowskiej(Warszawa)
Studium Barbary Jaroszewskiej(warszawa)
centrum Kształcenia Maestra(Gdynia)
Plan mam taki żeby po studium szukać pracy w zawodzie i robić zaocznie studia kosmetologi ponieważ chciałabym założyć za pare lat własny salon.
Z góry dzięki za rady po którym studium byłoby najlepiej Jeśli ktoś z was chodził lub może koleżanki wasze.
Ponieważ za rok muszę coś wybrać i zastanawiam się jeszcze czy studia czy studiam.Zależy jak wypadne jeszcze na maturze
sylwusiia1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 10:15   #27
martyneczka706
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2
Dot.: Studia kosmetyczne a studium

Tak jak Ty planuje isc na kosmetologie zaocznie jak skoncze studium.. Chodze obecnie dziennie do Zespolu Medycznych szkol policealnych w Siedlcach na kometyczke.. I jestem bardzo zadowolona. Dodam ze szkola jest calkowicie bezplatna.
martyneczka706 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 12:07   #28
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Studia kosmetyczne a studium

Cytat:
Napisane przez Iza9999 Pokaż wiadomość
Do pracy w salonie kosmetycznym nie są potrzebne studia. Ja pracuję w salonie po szkoleniach w New Nails – szczególnie tym zawodowym, stylizacji paznokcia. Zastanówcie się co chcecie robić i czy macie szansę to robić w swoim mieście. Bo jeśli macie pracować w salonie kosmetycznym, to po co tracić lat na studia?
w salonach kosm. pracuja rowniez i takie dziewczyny, ktore nie posiadaja zadnych szkolen a wiedze czerpia z you tube i typu podobnych... Co inngeo stylizacja paznokci a co innego uslugi kosmetyczne (zabiegi na twarz etc.) -bo stylizacji paznokci nie nauczysz sie na zadnych studiach ani w zadnym studium kosmetycznym.
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:17.