Depilator a wrastanie włosków pod skórę na nogach. Musi tak być? ;) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-01, 12:33   #31
Yoriko
Zadomowienie
 
Avatar Yoriko
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 363
Dot.: Depilator a wrastanie włosków pod skórę na nogach. Musi tak być? ;)

Cytat:
Napisane przez kosia992 Pokaż wiadomość
Ja jestem blondynką, co wydawałoby się w ogóle sprzeczne z wrastaniem włosów, heh. Yoriko, w takim przybliżeniu może i rzeczywiście coś tam widać, ale przecież z daleka to niewidoczne jest! nie masz się czym przejmować, spójrz na moją nogę. Widzę, że masz podobnie jak ja, czyli że z niektórych cebulek po 2 włosy wyrastają;/ to jest okropne, bo czasami jeden wyjdzie na zewnątrz, drugi wrośnie i pozostaje takie nie wiadomo co. Najgorsze we wrastaniu jest to, że trzeba czasem wręcz dłubać igłą, wydłubie się włosa, potem robi się strup i ten co nowy rośnie znów nie może wyjść i tak w kółko.
Ja jestem brunetką i chyba wszystko jedno jaki kolor włosów masz. To chyba zalezy od Twojej (naszej) skóry
Wziełam w przybliżeniu bo nogi mam nierówno ogolone przez to golenie z włosem A z daleka sa widoczne. Nie moge porównać jednak z Twoimi.
Kiedyś dermatolog poleciła mi Keratolan 2. Używałaś może?? Jest to krem do skóry suchej i szorstkiej. Mi po depilacji troszke nawilżał skórę, ale nie uchroniło mnie to przed wrastaniem. Chyba, że Tobie by pomógł. A tak wogóle co zalecił Ci dermatolog do pielęgnacji nóg oprócz tego, że masz nie golić nóg dopóki wszystko się nie zagoi?
Ja jeszcze stosowałam Folisan. Kupiłam dużą butelke na targach i stoi prawie pełna bo nic mi nie pomógł
To, że wyrastają po dwa włosy z jednej cebulki to wina depilatora.
Ja też czasem brałam igłą, ale częściej wyciskałam palcami włosa z łojem. I właśnie robi się po takim zabiegu strupek, a nowy włos nie może wyjść Nie nawidze tego. Teraz mam na udzie wrośniętego, którego już tyle męcze, a nie chce wyjść
Chocoblue ja bym Ci radziła wrócić do maszynki, bo jeśli po jednorazowym woskowaniu masz taki sam problem jak my to może być potem gorzej.

P.S. Najbardziej to mnie denerwuje, że moja mama nie ma prawie wogóle włosów na nogach, tylko ja taka owłosiona i jeszcze to wrastanie
__________________
"Amicus verus rara avis est"
Yoriko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 14:55   #32
kosia992
Raczkowanie
 
Avatar kosia992
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 71
Dot.: Depilator a wrastanie włosków pod skórę na nogach. Musi tak być? ;)

.

Edytowane przez kosia992
Czas edycji: 2010-02-02 o 17:40
kosia992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 18:24   #33
Yoriko
Zadomowienie
 
Avatar Yoriko
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 363
Dot.: Depilator a wrastanie włosków pod skórę na nogach. Musi tak być? ;)

Cytat:
Napisane przez kosia992 Pokaż wiadomość
No właśnie, moja mama w ogóle nie ma i na dodatek zawsze mówi: "a mówiłam Ci żebyś tego nie używała! po latach same by ci się wytarły o spodnie, tak jak mi" jasne jasne.
Kurcze szok normalnie jakbym słyszała swoją. I dokładnie mówi to samo, że jej się powycierały od spodni. Ja spodnie nosze i co?? Kłaki nadal są na swoim miejscu.
Cytat:
Napisane przez kosia992 Pokaż wiadomość
Ja używałam Veet Przeciw wrastaniu włosów (haha), Oxeril 30, Xerial 50, teraz używam jakiś antybiotyk w płynie (do zrobienia w aptece był) i maść Hasceral. Oxeril, Xerial i Hasceral są bazowane na moczniku, który ma właściwości zmiękczające.
Nie używałam nic z tego co wymieniłaś. Kiedyś mama chciała mi kupić Veeta, ale szkoda mi było pieniędzy. Czemu przy nim napisałaś "haha"??
Też myślałam o kremach zawierających mocznik, ale jak widze nic nie pomogło
Cytat:
Napisane przez kosia992 Pokaż wiadomość
Antybiotyk w płynie natomiast ma właściwości wybielające, złuszczające i wysuszające, żeby pozbyć się blizn i przebarwień (na pryszcze też można używać). Składa się głównie z kwasu salicylowego bodajże.
Hmm to chyba podobne działanie jest Folisanu - "Lotion działa powierzchniowo złuszczająco, co umożliwia normalne odrastanie włosa i pomaga regenerować tkanki, w wyniku czego skóra jest zdrowa i delikatna. "
Jak dla mnie skóra była wysuszona i tyle. Nie złuszczyło mi wierzchniej warstwy naskórka, tak aby włosy mogły się wydostać. A jeszcze do tego po goleniu strasznie szczypało
Cytat:
Napisane przez kosia992 Pokaż wiadomość
Teoria mojego dermatologa jest taka, że przez to że moja skóra jest mocna i 'gruba', to włos nie może się przez nią przebić. Dlatego daje mi mocznik, żeby moja skóra była cieniutka i bez problemu włos mógł się wydostać.
Moja teoria jest taka, że depilator jakoś krzywo pourywał mi cebulki, które teraz jakoś rosną to w innym kierunku, nie tak jak natura to wymyśliła. (Dlatego wciąż wrastają, mimo że nie używam depilatora przez rok).
Zgadzam się z Tobą. Po wyrwaniu z cebulką mogą rosnąć w innym kierunkui nie musi być to tylko wina skóry. Choć pewnie dermatolog ma po części rację.
__________________
"Amicus verus rara avis est"
Yoriko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 18:48   #34
kosia992
Raczkowanie
 
Avatar kosia992
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 71
Dot.: Depilator a wrastanie włosków pod skórę na nogach. Musi tak być? ;)

.

Edytowane przez kosia992
Czas edycji: 2010-02-02 o 17:40
kosia992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 16:31   #35
Independent Women
Zadomowienie
 
Avatar Independent Women
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 597
Dot.: Depilator a wrastanie włosków pod skórę na nogach. Musi tak być? ;)

Ja swojego depilatora używam tylko do pach. Raz mi się zdarzyło, że włos tak mi wrósł, że wyciągnęłam chyba z 3 centymetrowego. Zniechęciłam się i odstawiłam depilator. Teraz zrobiło się ciepło i znowu do niego wróciłam. Będę robić peelingi pod pachami i obserwować czy coś nie wrasta.

Radzę dobrze przemyśleć ten zakup, bo tanią rzeczą to nie jest.
Ja do nóg używam zwykłej maszynki, jak jest potrzeba to nawet codziennie - ale wolę to niż wrastanie! I ostrzegam, że to wrastanie powoduje uzależnienie w wyciskaniu!

Teraz mam strasznie twarde, sztywne włosy na nogach. Coś za coś.
Chciałabym wypróbować wosk, bo podobno mniej wrastają. Chociaż sama nie wiem czemu...

A to, że niby po depilatorze włosy odrastają po 4 tygodniach to chwyt marketingowy jak dla mnie . I co ważne po depilatorze, nigdy nie osiągnie się idealnej gładkości.
Jak jedna z Wizażanek wspomniała depilatory często urywają a nie wyrywają włoski...
__________________
Even the devil wouldn't recognize you! but I do.









Independent Women jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 19:33   #36
Yoriko
Zadomowienie
 
Avatar Yoriko
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 363
Dot.: Depilator a wrastanie włosków pod skórę na nogach. Musi tak być? ;)

Cytat:
Napisane przez kosia992 Pokaż wiadomość
Spróbuje ten Folisan, mogłabyś podać cenę i czy na receptę? Teraz próbuje wszystko co możliwe łudząc się, że może cokolwiek mi pomoże:P
A masz może taki problem jak ja, czyli przy cebulkach taką zrogowaciałą skórę? że jak ogolisz to takie wypustki są, a nie idealnie gładka skóra? (oczywiście mowa o tej powierzchni gdzie jeszcze nie ma wrastających włosów ) jeśli tak to masz jakiś sposób na to?

PS. Przez używanie depilatora mam też popękane naczynka na udach.
Folisan można kupic w Sklepach Internetowych. Znalazłam w Hurtowni Kosmetyków Profesjonalnych - http://www.hurtowniakosmetykow.com/S...?idProduct=537
Ja kupiłam swój na Targach Kosmetycznych w Warszawie za około 45 zł. Pisze o nim, że jest skuteczny. No może na mnie tylko nie działa.
Nie mam zrogowaciałej skry przy cebulkach. Nie za bardzo wiem jak to wygląda
Ja na szczęście nie mam popękanych naczynek przez depilator

Cytat:
Napisane przez Independent Women Pokaż wiadomość
Ja swojego depilatora używam tylko do pach. Raz mi się zdarzyło, że włos tak mi wrósł, że wyciągnęłam chyba z 3 centymetrowego. Zniechęciłam się i odstawiłam depilator. Teraz zrobiło się ciepło i znowu do niego wróciłam. Będę robić peelingi pod pachami i obserwować czy coś nie wrasta.
Aaaa do pach!! Podziwiam. I tym bardziej, że Ci pod pachą wrósł i go wyciągnełaś. Masakra!!
__________________
"Amicus verus rara avis est"
Yoriko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 18:05   #37
Lampeluna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1
Dot.: Depilator a wrastanie włosków pod skórę na nogach. Musi tak być? ;)

Dziewczyny mam ten sam problem mam straszne rany po wrastaniu się włosków no i "namiętnie" krosty wyciskam bo pod strupami wrastają się kolejne i zbiera mi się ropa... fee. Mam nadzieję, że uda mi się zagoić rany i bez krępacji pokazać nogi... oby. Pozdrawiam!
Lampeluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-23, 14:53   #38
biciak
Przyczajenie
 
Avatar biciak
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3
Dot.: Depilator a wrastanie włosków pod skórę na nogach. Musi tak być? ;)

czesc wszystkim, j uzywam depilatorow w zasadzie od kiedy pojawily sie na rynku; mam na nogach kolekcje blizn; ale nie obwiniam za to depilatora/depilacji, ale siebie; przed i po kazdej depilacji nalezy przemywac depilowane miejsca spirytusem salicylowym, podobnie zlac spirytudem glowice depilujaca; moje blizny wziely sie wlasnie z braku nawyku odkazania przed i po depilacji; nie wolno tez w te dzien smarowac nog balsamem, oliwkami etc. poza tym moje krostki goily sie bardzo dlugo bo rozdrapywalam strupki i dochodzilo do powtornych infekcji; dodatkowo 2 dni po depilacji nie mozna sie opalac, gdyz nadwrazliwe mieszki wlosowe beda absorbowac wiecej swiatla i bedzie efekt ja u biedronki; od kiedy stosuje sie do tego nie mam nowych krostek pozrawiam
biciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 22:15   #39
Hepatica nobilis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 55
Dot.: Depilator a wrastanie włosków pod skórę na nogach. Musi tak być? ;)

To wszystko zależy od skóry Ja nigdy nie używałam depilatora, stosowałam kremy do depilacji - niewiele i zdecydowanie maszynkę do golenia i co??
O ile z nogami jest ok, mam cienkie, jasne włosy i mogę je golić co 3-4 dni i nic nie wrasta o tyle jeśli chodzi o bikini - KOSZMAR !!!
Ponad połowa włosów wrasta! moje włosy rosną prawie poziomo i wrastają
Do tego robią się stany zapalne... co robić??
peelingi nie pomagają...
__________________
...kobieta we mnie daje mi wielką siłę, moc tworzenia i przetwarzania rzeczywistości oraz wielką radość...

"kobiet nie można zrozumieć...trzeba je kochać"
Hepatica nobilis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 05:48   #40
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: Depilator a wrastanie włosków pod skórę na nogach. Musi tak być? ;)

Cytat:
Napisane przez Hepatica nobilis Pokaż wiadomość
To wszystko zależy od skóry Ja nigdy nie używałam depilatora, stosowałam kremy do depilacji - niewiele i zdecydowanie maszynkę do golenia i co??
O ile z nogami jest ok, mam cienkie, jasne włosy i mogę je golić co 3-4 dni i nic nie wrasta o tyle jeśli chodzi o bikini - KOSZMAR !!!
Ponad połowa włosów wrasta! moje włosy rosną prawie poziomo i wrastają
Do tego robią się stany zapalne... co robić??
peelingi nie pomagają...
Może spróbuj smarować okolice bikini kremem z mocznikiem (na początek możesz spróbować pilarix albo mocniejszy bo 30% Xerial). Znacznie zmiękczy skórę i włosom łatwo się będzie przebić (w końcu jakoś wylezą). No i nie rezygnuj z peelingów. U mnie zaczęły wrastać właśnie po próbie wydepliowania. Od razu peelingi, po peelingu alantan a jak alantan wchłonął się to na to krem z mocznikiem wieczorem a rano alantan + sudocrem. I zeszło po tygdniu (wszystkie odrosły). Zostały tylko dwie plamki, ale niewielkie. Moze i Tobie coś z tego pomoże.
A teraz pamiętam żeby się golić tylko z włosem (!!) i narazie nie wrastają.

Edytowane przez maymay6
Czas edycji: 2008-08-14 o 05:50 Powód: dopisek
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 10:27   #41
Hepatica nobilis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 55
Dot.: Depilator a wrastanie włosków pod skórę na nogach. Musi tak być? ;)

Dziękuję maymay6 za odpowiedź
Zaopatrzę się w Alantan i jakiś krem z mocznikiem. Sudocrem mam, ale niewiele pomaga, podrażnienia nie znikają...

Jeśli chodzi o mnie - to golenie z włosem nie przejdzie... mam ciemne, mocne włosy i po goleniu za włosem, nadal będzie widoczny zarost (jak jest widoczny nawet kiedy golę pod włos - jak mówiłam mam prawie poziomo rosnące włosy, przez co ich ogolenie jest koszmarnie trudne - one jakby są wręcz przyklejone do skóry)

Byłam a aptece - kupiłam Alantan plus, a z mocznikiem mieli tylko Hasceral-maść, stosował to ktoś? pomaga?
__________________
...kobieta we mnie daje mi wielką siłę, moc tworzenia i przetwarzania rzeczywistości oraz wielką radość...

"kobiet nie można zrozumieć...trzeba je kochać"

Edytowane przez Hepatica nobilis
Czas edycji: 2008-08-14 o 13:48
Hepatica nobilis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-14, 16:28   #42
atabe_s
Raczkowanie
 
Avatar atabe_s
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 135
GG do atabe_s
Dot.: Depilator a wrastanie włosków pod skórę na nogach. Musi tak być? ;)

ja po 4 latach też na razie zrezygnowałam z depilatora przez bardzo wrastające włoski, stany zapalne i blizny
jestem naturalną blondynką ale po mamie odziedziczyłam spore owłosienie niestety
na początku depilator był jak zbawienie, depilacja nie codziennie ale co 2 tygodnie, rewelka, żadnych kłujących odrostów
jednak po pewnym czasie włoski zaczęły wrastać, pomimo peelingów, złuszczania i masaży, w tym roku do tego stopnia, że wróciłam do golenia i po m-cu jest dużo lepiej, zdarzają się jakieś jeszcze pojedyncze wrastające włoski, ale coraz mniej i nogi wyglądają lepiej, bez czerwonych krost i stanów zapalnych
tylko te kłujące nogi już następnego dnia :-( ale wolę to niż męki z wydobywanie włosków spod skóry
atabe_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 18:25   #43
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: Depilator a wrastanie włosków pod skórę na nogach. Musi tak być? ;)

Cytat:
Napisane przez Hepatica nobilis Pokaż wiadomość

Jeśli chodzi o mnie - to golenie z włosem nie przejdzie... mam ciemne, mocne włosy i po goleniu za włosem, nadal będzie widoczny zarost (jak jest widoczny nawet kiedy golę pod włos - jak mówiłam mam prawie poziomo rosnące włosy, przez co ich ogolenie jest koszmarnie trudne - one jakby są wręcz przyklejone do skóry)
To tak jak u mnie. Czarne, grube i rosnące poziomo. Widac je jak ogolę z włosem, ale narazie musi mi to starczyć. Nie chcę sobie znowu urzadzić tych okolic jak ostatnio (wyglądało to jak krajobraz po bitwie). Po prostu unikam chwilowo strojów kąpielowych

Cytat:
Napisane przez Hepatica nobilis Pokaż wiadomość
Byłam a aptece - kupiłam Alantan plus, a z mocznikiem mieli tylko Hasceral-maść, stosował to ktoś? pomaga?
Hasceral jest składowo podobny do pilarix'u wiec myslę, że będzie OK (jednym ze wskazań jest rogowacenie okołomieszkowe).
A póki co smaruj alantanem, złagodzi wszelkie podrażnienia. No i bielizna. Żadnych obcisłych i sztucznych materiałów. Skóra musi teraz odsapnąć. Więc tylko nie obciskające, bawełniane.
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 09:08   #44
Hepatica nobilis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 55
Dot.: Depilator a wrastanie włosków pod skórę na nogach. Musi tak być? ;)

przecieram skórę nawet kilka razy dziennie spirytusem salicylowym i smaruję na zmianę Alantanem plus, Hasceralem i kremem Veet przeciw wrastającym włosom.
No i oczywiście codziennie wieczorem peeling kawowy. I zapuszczam się (blah! :|) dopóki skóra się nie zagoi.

Efekty?

- zaczerwienienia się zmniejszyły
- ciągle pozostaje kilka wrostów, ale nie chcę ich rozgrzebać
- jakby lepiej, ale poczekam co będzie po kolejnym goleniu, które planują pod koniec tygodnia (w sobotę wyjeżdżam z TŻ na weekend i niegolenie nie przejdzie ;P)
__________________
...kobieta we mnie daje mi wielką siłę, moc tworzenia i przetwarzania rzeczywistości oraz wielką radość...

"kobiet nie można zrozumieć...trzeba je kochać"
Hepatica nobilis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 20:46   #45
edy18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Dot.: Depilator a wrastanie włosków pod skórę na nogach. Musi tak być? ;)

A myślałam, że to tylko moje utrapienie . Przez pół roku miałam strupki bo musiałam wyskrobywać naskórek, żeby włoski mogły się wydostać. Teraz mam porowatą skórę i jeszcze gdzieniegdzie czaji się coś pod naskórkiem. W wakacje musiałam tworzyć teorie o przewadze spodni nad kieckami i w te wakacje też jeszcze będę się dusić w długich gaciach...Swoją drogą powinno się nagłaśniać takie skutki uboczne. JAk na róznych kosmetykach jest info., że jeśli ktoś jest uczulony na xxx to powinien się zastanowić, tak tu jeśli ktoś ma takie i takie owłosienie itd...albo zwyczajnie, ze jest takie ryzyko. Ja na początku bagatelizowałam sprawę, bo myślałam, że to kwestia oswojenia się skóry i że przejdzie. GDZIE JEST UCZCIWA INFORMACJA DLA KLIENTEK?!Każdy powinien miec prawo wyboru,tylko trzeba wiedzieć, między czym a czym.
Pzdr. wszystkie poszkodowane
edy18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 14:05   #46
linka88
Raczkowanie
 
Avatar linka88
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 345
Dot.: Depilator a wrastanie włosków pod skórę na nogach. Musi tak być? ;)

Mnie też niestety wrastają włosy po depilatorze i to nie kilka a połowa. Żeby nie pozowolić wrosnąć włoskom, lub wydobyć, te które właśnie zaczynają wrastać, 2 dni po depilacji, codziennie zaczynam masować nogi tarką do stóp. Oczywiście plastikową, taką, która nie nadaje się do pięt bo jest za delikatna. Plastikowa tarka jest mocniejsza od pilingu czy ostrej gąbki a jednak nie tak ostra by podrażniżć nogi-następnego dnia rano nie są zaczerwienione itd. Ale i tak nie zachwycam się depilatorem, niby dłużej ma się spokój za to dodatkowe problemy typu wrastanie, czwerwone kropki...
linka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 14:37   #47
Myszunia19
Zakorzenienie
 
Avatar Myszunia19
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 241
Dot.: Depilator a wrastanie włosków pod skórę na nogach. Musi tak być? ;)

ustawiaj depilator zawsze pod kontem 90 stopni do skory. wtedy wloski maja mniejsza szanse na to aby wrastaly. a to ile odrastaja zalezy od organizmu. niektorym odrastaja dopiero po 6 tygodniach ale to raczej zadko. zwykle ok 4 tygodnia. powodzenia
Myszunia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 20:30   #48
ella111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1
Dot.: Depilator a wrastanie włosków pod skórę na nogach. Musi tak być? ;)

mam dokładnie tą samą sytuację, pierwszy raz użyłam depilatora ok 6 lat temu. Potem odstawiłam a teraz używam od czasu do czasu. Wrastać zaczęły już na początku, nie wiem tylko czy od depilatora czy od wosku w plastrach. Wiem, że nabawiłam się wtedy zapalenia. Dermatolog przepisala mi jakis robiony specyfik i nawet przeszło..ale po maszynce odrastały mi bardzo grube włosy więc go znów użyłam itd. Teraz sytuacja jest fatalna. Włosy mam grube ( pomimo że jestem blondynką), używam maszynki ale włosy wrastają po wszystkim! a najgorsze sa te blizny, które w oógle nie schodzą. Czy zna ktos jakis naprawde sprawdzony krem na przebarwienia? jestem w stanie zapłacić dużo, abym chociaż w to lato mogła wyjść w spódnicy....Jeżeli chodzi o sprawdzone kosmetyki polecam Keranorm, ten krem mi pomógł w nawilżeniu skóry i chyba do niego wrócę( ok 40 zł 100ml) Wybieram się teraz do dermatologa, bo już nie mam pomysłów co z tym zrobić.
ella111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 21:48   #49
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Depilator a wrastanie włosków pod skórę na nogach. Musi tak być? ;)

Podpisuję się pod wszystkimi przeciwniczkami depilatorów. Błagam - nie kupujcie tego. Zaczęłam używać w zeszłym roku i depilowałam nogi jakieś pół roku, aż pewnego dnia przyjrzałam się swoim nogom i zaczęłam wyciskać ciemne punkty - wychodziły z nich 3 cm włosy z czopem ropnym. Do dziś leczę blizny i czasami jeszcze robi mi się pseudoczyrak ( taki czyrak ale malutki). A nie depiluję od lata zeszłego roku... Nigdy więcej... Moja dermatologi i zarazem wykładowca wytłumaczyła mi dlaczego depilator jest gorszy niż wosk. Dzieje się tak dlatego, że depilator chwyta niektóre włosy i naciąga je ale nie wyrywa. Wskutek tego one zwijają się jak sprężynki i wrastają pod skórę. Wosk tego nie robi - albo wyrywa albo nie i dlatego mniej jest takich stanów, jeśli są to tylko jeśli skóra jest gruba i włos nie może się przebić. W przypadku depilatora, skóra może być cieniutka, ale jeśli włos się zwinie to i tak wrośnie...
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-02, 22:24   #50
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Depilator a wrastanie włosków pod skórę na nogach. Musi tak być? ;)

naczytałam się i chyba odstawię depilator,bo jest w tym dużo racji,pilingi nie pomagaja na wrastanie włosów:/
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 22:31   #51
Hazel Eyes
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 553
Dot.: Depilator a wrastanie włosków pod skórę na nogach. Musi tak być? ;)

Cytat:
Napisane przez ella111 Pokaż wiadomość
mam dokładnie tą samą sytuację, pierwszy raz użyłam depilatora ok 6 lat temu. Potem odstawiłam a teraz używam od czasu do czasu. Wrastać zaczęły już na początku, nie wiem tylko czy od depilatora czy od wosku w plastrach. Wiem, że nabawiłam się wtedy zapalenia. Dermatolog przepisala mi jakis robiony specyfik i nawet przeszło..ale po maszynce odrastały mi bardzo grube włosy więc go znów użyłam itd. Teraz sytuacja jest fatalna. Włosy mam grube ( pomimo że jestem blondynką), używam maszynki ale włosy wrastają po wszystkim! a najgorsze sa te blizny, które w oógle nie schodzą. Czy zna ktos jakis naprawde sprawdzony krem na przebarwienia? jestem w stanie zapłacić dużo, abym chociaż w to lato mogła wyjść w spódnicy....Jeżeli chodzi o sprawdzone kosmetyki polecam Keranorm, ten krem mi pomógł w nawilżeniu skóry i chyba do niego wrócę( ok 40 zł 100ml) Wybieram się teraz do dermatologa, bo już nie mam pomysłów co z tym zrobić.

podpisuje sie rekami i nogami!!!
i czyms sie tego cholerstwa pozbyc? wosk na mnie tez srednio dziala bo mam... hmmm... gleboko zakorzenione wloski ;p
__________________
Hazel Eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 17:59   #52
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Depilator a wrastanie włosków pod skórę na nogach. Musi tak być? ;)

Cytat:
Napisane przez Hazel Eyes Pokaż wiadomość
podpisuje sie rekami i nogami!!!
i czyms sie tego cholerstwa pozbyc? wosk na mnie tez srednio dziala bo mam... hmmm... gleboko zakorzenione wloski ;p
Tez mam Keranorm, u mnie dziala rewelacyjnie. To chyba jedyny, ktory dotad cos zdzialal, zmiekcza skore i wlosy sie przebijaja. Ja mam ten problem szczegolnie w okolicach bikini, depiluje wloski na zero, no i one przy odrastaniu straaaasznie wrastaja i robia sie takie czerwone zapalne krostki, bo mam dosc grube czarne wlosy. Mam go dopiero od niedawna, z miesiac mniej wiecej, wiec mam nadzieje ze bedzie tylko lepieij, ale jak ktos nie probowal, to polecam.

---------- Dopisano o 18:59 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

Cytat:
Napisane przez April007 Pokaż wiadomość
Moja dermatologi i zarazem wykładowca wytłumaczyła mi dlaczego depilator jest gorszy niż wosk. Dzieje się tak dlatego, że depilator chwyta niektóre włosy i naciąga je ale nie wyrywa. Wskutek tego one zwijają się jak sprężynki i wrastają pod skórę. Wosk tego nie robi - albo wyrywa albo nie i dlatego mniej jest takich stanów, jeśli są to tylko jeśli skóra jest gruba i włos nie może się przebić. W przypadku depilatora, skóra może być cieniutka, ale jeśli włos się zwinie to i tak wrośnie...
Kurcze April, pewnie to wszystko prawda, tylko ze u mnie wosk nie dziala! Nawet w salonie kosmetycznych, po jakis 2 godzinach zabiegu kosmetyczka sie poddala To co ja mam zrobic?!
naily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 19:53   #53
cooper
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 73
Dot.: Depilator a wrastanie włosków pod skórę na nogach. Musi tak być? ;)

no ja tez miałam takie problemy z włoskamii i dermatolog mi powiedziała o keranormie, smaruję od niedawna i tak samo jak Ty nie mam już brzydkich nóg. tylko w sumie nie wiem, czy to po każdym goleniu czy na jakiś czas?wiesz może? no i jeszcze nawilżam nanobase, z tej samej serii. naprawdę warto.
cooper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 23:13   #54
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Depilator a wrastanie włosków pod skórę na nogach. Musi tak być? ;)

Cytat:
Napisane przez cooper Pokaż wiadomość
no ja tez miałam takie problemy z włoskamii i dermatolog mi powiedziała o keranormie, smaruję od niedawna i tak samo jak Ty nie mam już brzydkich nóg. tylko w sumie nie wiem, czy to po każdym goleniu czy na jakiś czas?wiesz może? no i jeszcze nawilżam nanobase, z tej samej serii. naprawdę warto.
No raczej nie ma chyba zadnej substancji aktywnej szkodliwej, zeby nie mozna bylo uzywac po kazdym. Ja uzywam za kazdym razem, ale mam go dopiero od niedawna. A czemu myslalisz ze nie mozna za kazdym?
naily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 14:15   #55
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Depilator a wrastanie włosków pod skórę na nogach. Musi tak być? ;)

Cytat:
Napisane przez Yoriko Pokaż wiadomość
Folisan można kupic w Sklepach Internetowych. Znalazłam w Hurtowni Kosmetyków Profesjonalnych - http://www.hurtowniakosmetykow.com/S...?idProduct=537
Ja kupiłam swój na Targach Kosmetycznych w Warszawie za około 45 zł. Pisze o nim, że jest skuteczny. No może na mnie tylko nie działa.
Nie mam zrogowaciałej skry przy cebulkach. Nie za bardzo wiem jak to wygląda
Ja na szczęście nie mam popękanych naczynek przez depilator
U mnie folisan działa - okolice bikini. Zastanawiam się jednak jak to jest latem, kwas salicylowy i słońce...chyba niezbyt dobry pomysł
Można go też kupićna allegro. Wersja roll'on jest w żelu - nie szczypie Folisan w buteleczkach 150ml posiada konsystencje wody, opakowanie niezbyt wygodne i szczypie nieziemsko.


EDIT: Co do kremów z mocznikiem, jest krem 2 w 1, czyli mocznik i kwas salicylowy - mam na myśli pilarix. Z serii pilarix dostępna jest również emulsja złuszczająco - peelingująca - może to by dało rady? Smarujesz emulsją nogi, pozostawiasz na kilka minut, po czym zmywasz. W składzie też znajdziemy kwas salicylowy i mocznik - swietna rzecz

Edytowane przez psycha
Czas edycji: 2009-06-08 o 14:18
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 19:11   #56
cooper
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 73
Dot.: Depilator a wrastanie włosków pod skórę na nogach. Musi tak być? ;)

ja tez jak rozmawiałam z dermatolog i mówiłam jej coś o depilatorach, to odradziła mi tem pomysł, teraz robię depilację miodem, skóra jest nawet po takim zabiegu jakby nawilżona. A co do keranormu, to pytałam Naily, bo coś tam o kwasach widziałam, wiecmoze poprostu nie trzeba codziennie się smarowac, tylko raz na jakiś czas straczy.
cooper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 17:19   #57
madziulinderka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Dot.: Depilator a wrastanie włosków pod skórę na nogach. Musi tak być? ;)

Och, zmartwiłyście mnie poważnie. Ja mam depilator od tego lata i dzis po raz pierwszy zauwazylam, ze wloski mi wrastaja w skore. Tak mnie nogi szczypaly, ze musialam je zobaczyc w srodku dnia i jestem do teraz przerazona. Od dzis podpisuje sie pod gronem przeciwniczek depilatorow...
Juz nigdy w zyciu nie uzyje tego paskudztwa.
Nie dosc, ze czlowiek musial tyle wybulic za sprzet, nacierpial sie przy tym, to jeszcze efekty sa masakryczne :/
wracam do zwyklej maszynki, choc to wiaze sie z codziennym goleniem
madziulinderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 19:28   #58
G12acka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 230
Dot.: Depilator a wrastanie włosków pod skórę na nogach. Musi tak być? ;)

Cytat:
Napisane przez kosia992 Pokaż wiadomość
Wybaczcie za nieogoloną nogę na załączonym obrazku, ale sprawa wyglądała tak, że lekarz kazał mi nie golić w ogóle nóg, dopóki wszystkie rany się nie zagoją. Byćmoże rzeczywiście to kwestia owłosienia. Ja podobno mam "charakterywne" włosy czy jakoś tak, czyli mocne i ciemne. Ehh z bólem patrzę na to zdjęcie;(

dziewczyno co Ty w ogole piszesz to maja byc wrastajace wloski... zebys Ty moje nogi widziala jeszce pare miesiecy temu to bys stracila wiare w sens zycia chyba ;p do tej pory jest duzo gorzej niz u Ciebie, blizny, przebarwienia, masakra, na sczczescie juz wiem jak z tym kur..twem walczyc.. bo kiedys to tylko lezalam i kwiczalam jak to sie mowi. nie dajcie sie zwiesc tym kolorowym reklamom depilator to dzielo szatana!
G12acka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 00:10   #59
Hanula88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3
Dot.: Depilator a wrastanie włosków pod skórę na nogach. Musi tak być? ;)

Też miałam problemy z wrastaniem włosków i zrezygnowałam z depilatora. Drapałam sobie nogi nawet szczotką... i tak wrastały. Wróciłam do maszynki i normalnie ryczeć mi się chce jak patrzę na moje nogi Nie dość, że i tak wrastają to jeszcze mam pełno czarnych kropek. Chciałabym wrócić do depilatora tylko że zastanawiam się nad takim, którego będę mogła używać w ciepłej wodzie. Skoro istnieje teoria, że włoski są urywane a nie wyrywane i dlatego wrastają to pomyślałam sobie, że skoro od ciepłej wody rozszerzają się pory w skórze itd. to może łatwiej wtedy usunąć włosek z cebulką? Tylko, że z drugiej strony ten włosek będzie też bardziej miękki od wody i może wtedy będzie bardziej podatny na urywanie... Co sądzicie o moich wymysłach i naciąganych teoriach? Może po takim podwodnym depilatorze nie będą już tak wrastały?
Hanula88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 07:30   #60
santa_evita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 87
Dot.: Depilator a wrastanie włosków pod skórę na nogach. Musi tak być? ;)

Cytat:
Napisane przez Hanula88 Pokaż wiadomość
Też miałam problemy z wrastaniem włosków i zrezygnowałam z depilatora. Drapałam sobie nogi nawet szczotką... i tak wrastały. Wróciłam do maszynki i normalnie ryczeć mi się chce jak patrzę na moje nogi Nie dość, że i tak wrastają to jeszcze mam pełno czarnych kropek. Chciałabym wrócić do depilatora tylko że zastanawiam się nad takim, którego będę mogła używać w ciepłej wodzie. Skoro istnieje teoria, że włoski są urywane a nie wyrywane i dlatego wrastają to pomyślałam sobie, że skoro od ciepłej wody rozszerzają się pory w skórze itd. to może łatwiej wtedy usunąć włosek z cebulką? Tylko, że z drugiej strony ten włosek będzie też bardziej miękki od wody i może wtedy będzie bardziej podatny na urywanie... Co sądzicie o moich wymysłach i naciąganych teoriach? Może po takim podwodnym depilatorze nie będą już tak wrastały?
ciekawa teoria nie korzystałam jeszcze z takiego depilatora "podwodnego", ale podobno zabieg jest mniej bolesny. A co do wrastania włosków - urwane włoski to nie jedyna przyczyna ich wrastania. może spróbuj potraktować nogi porządnym peelingiem 3 razy w tygodniu i myj je rękawicą/gąbką złuszczającą?
santa_evita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:46.