Facet i pielęgnacja twarzy - kolejność czynności i warstw - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-19, 23:24   #1
Impeg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4
Arrow

Facet i pielęgnacja twarzy - kolejność czynności i warstw


Witajcie!

Po wizycie u kosmetyczki dowiedziałem się, że mam skórę mieszaną z tendencją do tłustej (poliki, mniej czoło), ale też przesuszony naskórek. Poczytałem trochę tutaj, trochę nie tutaj, żeby dowiedzieć się dokładniej jak pielęgnować taką skórę.

Postanowiłem zainwestować trochę w kosmetyki, kupiłem to&owo i mam teraz mały problem bo nie do końca wiem w jakiej kolejności powinienem je stosować! Co z czym się gryzie, co wspiera, co na dzień, a co na noc? Po krótkim czasie stosowania zacząłem wątpić czy jest mi potrzebne aż tyle, przecież do niedawna moja pielęgnacja ograniczała się do peelingu myjącego i kremu matującego.

Chciałbym usłyszeć Wasze sugestie bo znacie się na tym lepiej

Na moim aktualnym wyposażeniu znajdują się:

- płyn micelarny TOŁPA dermo face, physio (1)

- seria ZIAJA liście manuka
- żel myjący normalizujący (2)
- tonik zwężający pory (3)
- krem nawilżający z SPF 10 (4)

- seria BIELENDA skin clinic professional
- serum nawilżające (5)
- serum korygujące (6)
- krem korygujący (7)

- Tołpa dermo men, matujący krem-żel (8)


Jak widać trochę tego jest i dla niewtajemniczonego nie ciężko się zgubić.

Czytałem, że płyn micelarny (1) służy głównie do demakijażu ale super oczyszcza i powinno się od niego zaczynać, a potem można kłaść resztę. Był w gratisie do innych kosmetyków Tołpy więc nie pogardziłem. W moim przypadku może i oczyszcza ale zostawia skórę jakąś taką kleistą. Nigdy nie lubiłem toników, myślałem że z płynem będzie inaczej.

Zaczynam od mycia żelem (2). Na to rano leci serum nawilżające (5) i później jest dylemat czy może prysnąć się tonikiem zwężającym (3)? Stwierdziłem, że co za dużo... i ograniczyłem się do nakładania po serum jakiegoś kremu matująco-nawilżającego [pozycje (4) i (8) jeszcze nie otwarte; wcześniej stosowałem krem nawilżający BIELENDA skin clinic ale szału nie było, kremu już też nie ma].
Wieczorna toaleta znów zaczyna się od żelu (2), serum korygujące (6) i na to krem korygujący (7), z którego jestem bardzo zadowolony

Od jakiegoś czasu częściej stosuję wersję korygującą ale wiem, że zawarte tam kwasy wysuszają skórę i powinno się używać ich naprzemiennie z nawilżaniem.

Główne moje wątpliwości dotyczą płynu (1) i toniku zwężającego (3).
Seria Ziaji również była gotowym zestawem. W innym wypadku nie kupiłbym toniku, ale skoro już jest to może warto go gdzieś zastosować?

Co Wy o tym sądzicie? Pomóżcie mi to ułożyć i wyeliminować zbędne produkty. Ogólnie po jakiś 3-4 miesiącach widzę zadowalającą poprawę kondycji skóry i chciałbym ją utrzymać. Wkurzają mnie tylko zaskórniki (?) na nosie.

Edytowane przez Impeg
Czas edycji: 2015-02-19 o 23:27
Impeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 19:21   #2
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Facet i pielęgnacja twarzy - kolejność czynności i warstw

Kolejność jest zwykle taka:
- żel do mycia twarzy
- tonik
- serum
- krem

Płynu micleranego można używać rano do mycia twarzy zamiast żelu. Wtedy się niepotrzebnie nie przesusza skóry, a z rana twarz nie jest zanieczyszczona tak jak po cały dniu, kiedy już wypada użyć żelu. Krem korygujący idzie na noc, a krem z filtrem (SPF) na dzień, bo po co komu filtr przeciwsłoneczny w nocy. Kremy matujący też na dzień, bo w nocy nie ma potrzeby się matować. Ale albo ten z filtrem albo matujący, dwa to już za wiele. Serum też raz dziennie wystarczy, np. na noc.

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

Ach, jeszcze te wągry... Ludzie zwykle robią sobie na nie ziarniste peelingi, jak już jesteś przy Liściach Manuka Ziai to z tej serii jest niezły peeling, który się nazywa chyba Pasta oczyszczająca przeciwko zaskórnikom. Można też robić maseczki z zielonej glinki. Jest też taki domowy sposób, który lubię: kupuje się w aptece olejki pichtowy i rycynowy i miesza w proporcji 1/3 tego pierwszego i 2/3 drugiego. I raz w tygodniu przemywa tą miksturą za pomocą wacika zawągrowane miejsca.

Jeszcze jeden domowy sposób mi się przypomniał - maseczka z aspiryny. Rozgniata się taką aspirynę z jogurtem naturalnym i nakłada na nos na jakieś 15 minut.

Ale prawda jest taka, że jak wągry głęboko siedzą i są stare, to tylko oczyszczanie manualne u kosmetyczki jest w stanie je usunąć.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 21:00   #3
Impeg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4
Dot.: Facet i pielęgnacja twarzy - kolejność czynności i warstw

Dzięki za odpowiedź bo straciłem nadzieję!

Czyli robię to dobrze

Dzięki za domowe przepisy, muszę wypróbować i zobaczyć czy działają w moim przypadku!
Impeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-01 22:00:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:47.