Zorac raz jeszcze - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-15, 20:38   #241
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez lola23 Pokaż wiadomość
Wstyd pytać ale ośmielę się - co to jest LU ?
Bardzo ciekawe forum biochemiczne - kontynuacja BU jak dla mnie.
Warto poczytać.

http://www.phpbbserver.com/laborator...m=laboratorium

A na mnie 0,05 zupełnie już nie robi wrażenia, nawet nie zaszczypie.
Dokończę tubkę i biorę się za 0,1.
Choć łuszczę się w sposób ciągły, acz nieuciążliwy.
Buraka brak.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 21:29   #242
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522
Dot.: Zorac raz jeszcze

Dziękuję Kate
Wczoraj nałożyłam Zorac w minimalnej ilości - zero szczypania , czerwienienia , nic . Ciekawa jestem czy będę się łuszczyć .
Zamierzam stosować Zorac raz w tygodniu by wyczuć jak działa, choć korci mnie częściej się smarować .Czy można przeplatać dni zoracowe np z Acne Dermem ?
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 21:41   #243
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Zorac raz jeszcze

Mozna, jezli
zorac już dobrze toloreujesz, bez szczypania. Sama chcę to zrobić
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 02:54   #244
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez lola23 Pokaż wiadomość
Dziękuję Kate
Wczoraj nałożyłam Zorac w minimalnej ilości - zero szczypania , czerwienienia , nic . Ciekawa jestem czy będę się łuszczyć .
Zamierzam stosować Zorac raz w tygodniu by wyczuć jak działa, choć korci mnie częściej się smarować .Czy można przeplatać dni zoracowe np z Acne Dermem ?
Na 2 razy w tygodniu spokojnie możesz sobie pozwolić.
Ja obecnie nakładam co 2 noc i łuszczę się jak już pisałam, ale nie jest to łuszczenie uciążliwe.

Odstawiłam effeclar i szybko uczucie suchej skóry minęło.Zastąpię go samorobionym tonikiem 2% BHA.
Myślę, że również dzięki olejom i tonikowi mlekowo-hialuronowemu.
W każdym razie nie odczuwam absolutnie żadnego dyskomfortu, poziom nawilżenie też ok.

Edytowane przez Kate30
Czas edycji: 2006-09-16 o 04:20
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 15:26   #245
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
No to o Zoracu możesz zapomnieć, diacneal też bym sobie darowała. Pozostają ci AHA i BHA.
Jednak zamowilam zorac, zaczynam od poniedzialku. Ale chce uzywac tak, zeby sie porzadnie zluszczyc (max 2 tyg) i odstawiam. Mam nadzieje, ze bede porzadnie oblazic, choc moja skora raczej z tych gruboskornych

Ivvonko a jak u ciebie tonik Lysanel??? U mnie chyba wysuszyl buzie, bo jakos tak gorzej wyglada, co prawda skonczyl mi sie Redermic i uzywam Activ C, ale reszta pielegnacji bez zmian
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 15:43   #246
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Zorac raz jeszcze

Tonik Lysanel - na poczatku zachwyt, ale wraz z uzywaniem coraz wieksze rozczarowanie. AHA nie sa chyba dla mnie, fakt ze tonik ladnie oczyscil mi cere, ale byla coraz bardziej czerwona. Balam sie o swoje naczynka i przestalam uzywac. Mam zbyt wrazliwa cere. Jest w moim kramiku obecnie
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 19:09   #247
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Zorac raz jeszcze

No jak tam zoracujące się?
Mam nadzieję, że dobrze, bo u mnie dobrze jak nigdy.
Przede wszystkim łuszczenie nie jest uciążliwe, a jak jest to zmiatam suche skóry bromelainą na zmianę z maseczką aspirynową.
Nie mam żadnego podrażnienia, szyja też dochodzi do siebie - niech się przyzwyczaja a co .
W duecie z tonikiem BHA jest poprostu super.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-17, 19:36   #248
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Zorac raz jeszcze

Dzisiaj jest mój dzień zoracowy No i mam kwas hialuronowy, więc dzisiaj będzie z dopalaniem
Wczoraj za to nałożyłam Effaclar i AUA Ale szczypało... Wcześniej tak nie było - pewnie moja skóra jest na etapie "wymęczona-zorakiem-ale-jeszcze-nie-przyzwyczajona"
Łuszczę się ciągle, ale nie bardzo. Upierdliwe to jest za przeproszeniem w kwestii makijażu Jak skończę resztkie Biodermy, przerzucam się na LRP - lepiej przyklejają
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 21:24   #249
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Zorac raz jeszcze

ja dzis również ma na twarzy Zorac 0,1 z kwasem hialuronowym.. obaczymy efekty

a co do Effaclaru Erato ja mam tak samo.. szczypie, piecze, swędzi.. a w koncu przecież używam zoracu od grudnia wiec powinna skóra byc juz przyzwyczajona.. ech no wymagająca jest...

Piszecie ze LRP lepiej przykleja.. a mnie zawsze po nim wysypuje niestety Avenki juz sobie nie radzą z przesuszeniem.. chyba zacznę się mazać olejem na dzien...

a wogole będe sobie robiła w tygodniu serum z wit c... i co dodac do niego zeby było bardziej nawilżające?
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 21:43   #250
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522
Dot.: Zorac raz jeszcze

Nałożyłam dziś Zorac , ale swędzi :-I
Od ostatniego czwartkowego stosowania pojawiły się łuszczące skórki, ale cieszę się , że nie mam podrażnień , nie jestem czerwona .Łuszczenie mi niestraszne bo wprawiona jestem po Retinie , tylko on niestety powodował wypryski :-(
Zorakowianki , co zamówić sobie w mazidłach by umilić sobie kurację ?
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 22:13   #251
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Zorac raz jeszcze

lola, furorę robią oleje jako nawilżacze "międzyzorakowe" W wątku "Oleje i hydrolaty" już jest sporo o tym.
Nikita, do serum C można dodać glicerynę albo kwas hialuronowy - w mazidłach jest nawet przepis na serum z kwasem hialuronowym.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-18, 03:40   #252
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
j

a wogole będe sobie robiła w tygodniu serum z wit c... i co dodac do niego zeby było bardziej nawilżające?
Nikita - spróbuj odstawić na jakiś czas effeclar - u mnie to on właśnie spowodował przesusz, bez niego, z tonikiem BHA jest lepiej.

Do serum co oprócz tego co napisała Erato możesz dodać hydromanil.
Tu masz przepis:

http://www.wizaz.pl/forum/newreply.p...eply&p=2732064

A jak wrażenia po 0,1 - jak się ma komfort stosowania jedynki od 0,5.
Wkrótce przechodzę na 0,1 - jak ze szczypaniem, swędzeniem, podrażnieniem?
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 06:48   #253
Kaka02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 31
Dot.: Zorac raz jeszcze

Ja zaaplikowałam sobie Retin-A w kremie w piatek pierwszy raz i wczoraj na noc drugi raz. Po poierwszym razie rano nic się nie zmieniło, ale dzisiaj rano buzia wyglądała bardzo ładnie wygładzona. Przed nałozeniem retinu umyłam buzie żelem z Daxa, potem przetarłam buzię tonikiem z octu jabłkowego i po15 minutach Retin-A. Nic nie szczypało, narazie zero łuszczenia. Napiszczie czy miałyście do czynienia z Retinem, bo słyszałam że niektótych po nim wysypało.
Kaka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 10:56   #254
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Zorac raz jeszcze

Kate ja nie mam wogóle porównania bo od początku stosuje 0,1% taka dostałam receptę od rodzinnego.. wiec tam smaruje

dzięki za radę będę cos kombinować z tym serum,... moze poprostu wiecej wit E?

a Effaclaru nie chciałabym odstawiac bo pory mam zdecydowanie mniejsze.. twarz ładnie "zwarta" po zoracu..ale niestety zaskórników pozbyć się nie umiem, stąd ten effaclar... pomęczę się znim jesczze troche i zobaczę jakie będą efekty.. moze się przyzwyczai skóra
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 13:29   #255
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
Kate ja nie mam wogóle porównania bo od początku stosuje 0,1% taka dostałam receptę od rodzinnego.. wiec tam smaruje
Rozumiem.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 16:45   #256
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Kaka
Napiszczie czy miałyście do czynienia z Retinem, bo słyszałam że niektótych po nim wysypało.
Mnie ani nigdy nie wysypało ani nie wysypuje obecnie
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 17:09   #257
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Zorac raz jeszcze

Dziewczyny czytam z zazdrością, że po zoracu nie macie buraka. Ja w piątek po raz pierwszy się wysmarowałam Retinem A (niestety 0,05 ale nie mogłam wybrzydzać bo kupowałam bez recepty a pani aptekarka oznajmiła mi że jest tylko taki). Po trzech dniach czyli dzisiaj pyszczydło czerwone, uczucie sciągnięcia lekkie . Nie wiem czy brnąć dalej, czyli w następny piątek znowu zaaplikować Retin czy może przejść na zora (chyba w tym wątku było że jest najmniej podrazniający). Lecz jeżeli podrażnił mnie Retin to czy jest szansa że Zorak tego nie zrobi jest przecież silniejszy.Może ktoś miał podobny problem? Sama już nie wiem.Będę wdzięczna za radę
arba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 17:24   #258
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Zorac raz jeszcze

Baza,na której jest robiony Retin A niestety może zapychać.Zorac będzie mocniej działać niż Retin.A wypryszczyć też Cie moze,przynajmniej u mnie tak było.W momencie kiedy zacząłem stosować Zorac,przez pierwsze 2-3 tygodnie wysypało mnie strasznie,ale potem było już ok Niestety czasem tak jest na początku stosowania retinoidów
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 17:30   #259
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez arba Pokaż wiadomość
Dziewczyny czytam z zazdrością, że po zoracu nie macie buraka. Ja w piątek po raz pierwszy się wysmarowałam Retinem A (niestety 0,05 ale nie mogłam wybrzydzać bo kupowałam bez recepty a pani aptekarka oznajmiła mi że jest tylko taki). Po trzech dniach czyli dzisiaj pyszczydło czerwone, uczucie sciągnięcia lekkie . Nie wiem czy brnąć dalej, czyli w następny piątek znowu zaaplikować Retin czy może przejść na zora (chyba w tym wątku było że jest najmniej podrazniający). Lecz jeżeli podrażnił mnie Retin to czy jest szansa że Zorak tego nie zrobi jest przecież silniejszy.Może ktoś miał podobny problem? Sama już nie wiem.Będę wdzięczna za radę
Cóż, podrażnienie w Retinie możesz "zawdzięczać" chyba tylko tretinoinie - bo raczej nie składnikom bazy, one mogą być co najwyżej winne zapychania. Niektórzy tak reagują na retinoidy - choć zazwyczaj ten okres podrażnienia jest przejściowy.
Trudno mi teraz porównać praktycznie, bo Retin stosowałam lata temu, gdy byłam 20-latką o skórze nosorożca (pryszczatego ), ale z informacji wyczytanych wynika, że tazaroten (czyli ta forma retinoidu, która jest w Zoracu), ma m.in. tę zaletę, że działa równie efektywnie, co tretinoina, lecz z mniejszymi skutkami ubocznymi. Być może więc nie drażniłby Cię tak mocno jak Retin. Ale ja bym tak od razu z tego Retinu nie rezygnowała, spróbuj skórę przyzwyczaić, stosując na początku raz w tygodniu. Jeżeli po trzech-czterech aplikacjach będzie to samo (czyli burak), to moze rzeczywiście trzeba rozważyć zmianę preparatu.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-18, 17:41   #260
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Zorac raz jeszcze

Thanatos, Erato, dzięki za szybką odpowiedż, powalczę jeszcze może się przyzwyczaję.
arba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 17:43   #261
Little Angel
Wtajemniczenie
 
Avatar Little Angel
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydzia
Wiadomości: 2 458
Dot.: Zorac raz jeszcze

A ja mam nieco inne pytanie.Czytam,ze bierzecie recepty na zorac od lekarzy rodzinnych,ginow...a czy najpierw ustalacie to z dermem,czy tak na wlasna reke uzywacie tego specyfiku?Bo juz mi kasy brak na te prywatne gabinety i na tych "najlepszych"w miescie lakarzy.Ostatnio derm pytala czy stosowalam juz zorac,ale zapisala mi AD na poczatek i tak kombinuje,ze pojde do zwyklej przychodni i wyzebram recepte na zorac.Jest to rozsadne czy raczej glupie?
Little Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 17:47   #262
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Zorac raz jeszcze

Zwykły lekarz może być O ile dobrze pamiętam,któraś z dziewczyn pisała nawet o recepcie od weterynarza
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 17:56   #263
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Zorac raz jeszcze

A jak mnie twarz piecze, to łomatko I dziwne ze tylko na policzkach, czyli tam gdzie uzywam Avene...Ogolnie cera ma niezafajny koloryt, taki bleee...Chyba sobie dorzuce AD, bo on mi tak łądnie pory sciagał i w ogole bardzo go lubię. Teraz mosno sie łuszcze, mam b sucha skóre, ale burak brak...Sobie dzisiaj zorbie erisowski peeling. teraz siedze z physiogelem na twarzy i jakos zyję Jak nakładam krem to z buzia ejst ok,ale jak filtr tos trasznie szczypie....Chyba trochę przesadziłamz tym zroaciem, a stosuję teraz tak co 2,3 dni.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 18:23   #264
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Little Angel Pokaż wiadomość
A ja mam nieco inne pytanie.Czytam,ze bierzecie recepty na zorac od lekarzy rodzinnych,ginow...a czy najpierw ustalacie to z dermem,czy tak na wlasna reke uzywacie tego specyfiku?Bo juz mi kasy brak na te prywatne gabinety i na tych "najlepszych"w miescie lakarzy.Ostatnio derm pytala czy stosowalam juz zorac,ale zapisala mi AD na poczatek i tak kombinuje,ze pojde do zwyklej przychodni i wyzebram recepte na zorac.Jest to rozsadne czy raczej glupie?
Stosunek do dermów sporo z nas ma ambiwalentny, więc Zorac i inne paści ordynujemy sobie same (sami ). Ważna jest świadomość, co się na gębę nakłada, jak to ma działać i czym sie objawiać. W żadnym razie nie zniechęcam do wizyty u dermatologa, szczególnie, jeżeli ktos ma poważny problem ze skórą.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 18:32   #265
Little Angel
Wtajemniczenie
 
Avatar Little Angel
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydzia
Wiadomości: 2 458
Dot.: Zorac raz jeszcze

W takim razie pojde i wyzebram,ale jeszcze nie teraz(musi mi sie konto bankowe nieco wzmocnic ).A ostrozna jestem do bolu,najpierw o wszelkich lekach czytam zanim ich uzyje Watek zoraczkowy przeczytalam i zamierzam czytac dalej
Little Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 18:52   #266
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez thanatos Pokaż wiadomość
Zwykły lekarz może być O ile dobrze pamiętam,któraś z dziewczyn pisała nawet o recepcie od weterynarza

Ja ostatnio wydębiłam od ginekologa .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 19:10   #267
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Zorac raz jeszcze

to o weterynarzu pisałam ja z racji miejsca gdzie pracuje

ale ogólnie zazwyczaj wydebiam zorac u rodzinnego.. nie ma żadnego problemu.. jakos nie znalazłam nigdy na tyle dobrego derma, zeby miec do niego zaufanie... a wszytskie rady z Wizazu jakie dla siebie zastosowałam lepiej zaowocowały niz wsazyscy lekarze razem wzięci.. i mam taką teraz cere jakiej nigdy nie miałam.. aż ludzie to zauważaja
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 19:39   #268
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522
Dot.: Zorac raz jeszcze

Obserwuję coraz większe łuszczenie po Zoracu ( wczoraj posmarowałam się po raz drugi a w czwartek zaczęłam kurację ) , cera sucha , większe łuszczenie w okolicach nosa i tam gdzie były krostki jakieś .
Ogólnie jestem zadowolona , jak na razie Zorac mi niestraszny .Zobaczymy co będzie dalej
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 20:35   #269
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Zorac raz jeszcze

Kate, znowu kusisz
__________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę."
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 20:50   #270
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez sylwiani Pokaż wiadomość
Kate, znowu kusisz
Ba
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-20 09:57:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:31.