"Pogrubienie" skóry - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-14, 23:17   #1
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827

"Pogrubienie" skóry


Tak sobie dumam od pewnego czasu nad tym, że moja pielęgnacja głownie "pocienia" skórę, ta staje się bardziej wrażliwa czy to na zmiany temperatury czy na kosmetyki (peelingi, maseczki, żele etc). No niestety, chcę się pozbyć blizn więc taki mój los. Ale - czy nie można połączyć jednego z drugim, pielęgnacji oczyszczającej pory, usuwającej blizny i stymulującej jej wzrost, pobudzającej do odnowy?
Jedyne co mi przychodzi do głowy to retinoidy, które mają pogrubić skórę (jeśli dobrze pamiętam). A inne? Jakieś konkretne składniki: oleje, witaminy, suplementacja wewnętrzna? Wiecie coś na ten temat?
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 23:35   #2
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: "Pogrubienie" skóry

Coś mi świta, że pomoże w tym kwas gamma-linolenowy (GLA) - czyli olej z wiesiołka, czarnej porzeczki albo olej z ogórecznika... Czyli do łykania wchodzą w grę różnego rodzaju preparaty z wiesiołkiem czy ogórecznikiem..
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 00:03   #3
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: "Pogrubienie" skóry

Merci Justyce czyli chyba Mazidła będą pierwsze w olejowych zamówieniach...
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 18:51   #4
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Pogrubienie" skóry

Przede wszystkim retinoidy Agniesko.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 19:35   #5
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: "Pogrubienie" skóry

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Przede wszystkim retinoidy Agniesko.
tak, tylko u mnie jest pewien problem - chciałabym zacząć używać Zoracu, a jednocześnie nie mogę - zanim skórę przyzywczaję, to trochę minie, a co miesiąc mam złuszczanie TCA - na tydzień przed samym zabiegiem powinnam odłożyć wszelkie kwasy i retinoidy (na własnej skórze doświadczyłam tego w czwartek - nos natychmiast zbielał i zaczął piec w czasie zabiegu). Za jakieś dwa tyg wprowadzę słabszy Diacneal (na policzki, na nos i czoło narazie zużyję Paulę, tam jedynym zadaniem jest utrzymywanie czystości porów), a co prócz tego? Owszem, same złuszczania też pobudzają syntezę kolagenu (TCA, mikrodermabrazja, laser itp) ale ja myślę o czymś mniej inwazyjnym - jak te oleje na przykład, przy wielu nich jest napisane wspomaganie regeneracji skóry, wytwarzania nowych komórek, tylko jakie to będzie miało przełożenie na rzeczywistość
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 17:04   #6
tetaa
Raczkowanie
 
Avatar tetaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wolsztyn
Wiadomości: 219
GG do tetaa
Dot.: "Pogrubienie" skóry

Mój sposób na to nie jest moze taki wyszukany, ale dermatolog właśnie kazała mi smarować sie kreme na pogrubienie skóry na policzkach i widze efekty. Stosuję krem już dwa meisiace i nie ma jakichś wielkich zmian, ale widzę poprawe. Krem nazywa się Vitella i w aptece kosztuje 15 zł. Stosuję go na noc, jest na bazie ichtiolu, który ma właśnie właściwośći odnawiające naskórek. Zaraz wkleję co pisałam o nim w innym wątku

Proszę:

Ichtiol 3%, Tlenek cynku 10%. Ulotkę niestety wyrzuciłam, więc składu nie podam. Napisali jeszcze: Skuteczny krem zawierający składniki optymalnie dobrane do pielęgnacji skóry z problemami. Ichtiol zmniejsza stany zapalne skóry, działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo, reguluje wydzielanie sebum. Poprawiając krążenie krwi w skórze ichtiol wspomaga jej regeerację. Tlenek cynku łagodzi podrażnienia.
tetaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 17:12   #7
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: "Pogrubienie" skóry

Cytat:
Napisane przez tetaa Pokaż wiadomość
Mój sposób na to nie jest moze taki wyszukany, ale dermatolog właśnie kazała mi smarować sie kreme na pogrubienie skóry na policzkach i widze efekty. Stosuję krem już dwa meisiace i nie ma jakichś wielkich zmian, ale widzę poprawe. Krem nazywa się Vitella i w aptece kosztuje 15 zł. Stosuję go na noc, jest na bazie ichtiolu, który ma właśnie właściwośći odnawiające naskórek. Zaraz wkleję co pisałam o nim w innym wątku
tetaa, a jak myślisz, czy ten krem byłby dobry, żeby choć trochę zredukowac różowawy odcien skóry?
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-24, 19:00   #8
tetaa
Raczkowanie
 
Avatar tetaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wolsztyn
Wiadomości: 219
GG do tetaa
Dot.: "Pogrubienie" skóry

Hm, to chyba zależy od tego jakie podłoże ma to różowienie. U mnie powodem jest to, że mam właśnie cienką skórę na policzkach i płytko naczynka - pomaga Myślę, że jeśli Twój problem jest taki jak mój to pomoze, chociaż nie znam się na tym szczerze za bardzo. Tylko takie logiczne przmeyślenia Pozdrawiam!
tetaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 16:00   #9
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: "Pogrubienie" skóry

Cytat:
Napisane przez tetaa Pokaż wiadomość
Hm, to chyba zależy od tego jakie podłoże ma to różowienie. U mnie powodem jest to, że mam właśnie cienką skórę na policzkach i płytko naczynka - pomaga Myślę, że jeśli Twój problem jest taki jak mój to pomoze, chociaż nie znam się na tym szczerze za bardzo. Tylko takie logiczne przmeyślenia Pozdrawiam!
to chyba też sobie kupię ten krem
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 20:41   #10
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: "Pogrubienie" skóry

Podnoszę wątek, bo to mój problem Ostatnio czytałam w jakiejś gazecie o peelingch pogrubijaących skórę, szukałam i ni cnie znalzłam Czy wiecie coś o tym?
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 21:00   #11
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: "Pogrubienie" skóry

Cytat:
Napisane przez confused Pokaż wiadomość
Podnoszę wątek, bo to mój problem Ostatnio czytałam w jakiejś gazecie o peelingch pogrubijaących skórę, szukałam i ni cnie znalzłam Czy wiecie coś o tym?
Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że peelingi typu TCA pobudzają produkcję kolagenu
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-18, 21:57   #12
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: "Pogrubienie" skóry

Agniesko, a czy one złuszczają naskórek? No i czy przy cerze naczynkowej nie byłyby niewskazane?
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 10:24   #13
tenarr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 409
Dot.: "Pogrubienie" skóry

hmmm...a czy maść ochronna z witaminą A stosowana na noc może pomóc w szybszej regeneracji naskórka?
tenarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 11:33   #14
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Pogrubienie" skóry

Cytat:
Napisane przez tenarr Pokaż wiadomość
hmmm...a czy maść ochronna z witaminą A stosowana na noc może pomóc w szybszej regeneracji naskórka?

Tak, przyśpieszy gojenie, jeśli są jakieś podrażnienia.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:22.