Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź 2011! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Jaki tytuł
Tuptać zaczynamy i siniaczki nabijamy-mamunty wrzesniowo=pazdziernikowe 2011 2 7,14%
Maluchy pierwsze roczki świętują i coraz więcej łobuzują 1 3,57%
Jescze tylko jeden kroczek i za chwile bedzie roczek 14 50,00%
Świeczki na torty kupujemy, bo za chwilę roczki świętujemy 2 7,14%
Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek 4 14,29%
Mamy wrześniowo październikowe 2011 5 17,86%
Głosujący: 28. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-06-03, 20:26   #61
mama zosi
Zakorzenienie
 
Avatar mama zosi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 771
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Ancia ja bym stawiała że to wina soku gruszkowego, bo w tym danonku to jabłkowy to raczej tylko smak, a nie skład.

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------

Ja taka zajęta sobą byłam wczoraj, że nie złożyłam życzeń. Sto lat dla Ignasia!
mama zosi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 20:27   #62
lullaby_ml
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby_ml
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 688
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
Dzieki Thelilah
To byla morfologia, wymaz z nosa i jeszcze jakies jedno na alergie ( nie pamietam nazwy )
Robilam te badania prywatnie w pl przychodni i dzisiaj zamkniete az do srody . A dlatego je robilam bo mala ma od 3 tyg katar i od tego juz ma kaszel. Wydzielina jest zielona . Angielski lekarza stwierdzil ze to ok ze ma katar.... a ze zapytalam sie czemu tak dlugo to nie potrafil odpowiedziec
Probuje sobie nic nie wkrecac ale sie jakos martwie.... no nic musze czekac ....



Dzieki kochana


Moja tez ma jakies dziwne placki.... jakby szorstka skora ale obstawiam ze to od raczkowania

Musze sie ladnie usmiechnac do Archi

---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:12 ----------





Lulus przytulam Cie
Mam nadzieje, ze odespisz to zmeczenie
Dzieki alenie odespie napewno a Ciebie przytulam raz jeszcze bardzo, bardzo mocno!

Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
Zośka wykapana, ale jakoś nie chętna do spania.

Dziękuje za wszystkie miłe słowa odnośnie wczorajszej wizyty. Czekam na następną (podobno we środę) i trochę mi teraz smutno, bo zaczynam tęsknić...

Ja również liczę, że w tym wątku doczekam się zębów

Monia gdyby wyniki były jakoś super złe to lekarz ma obowiązek dzwonić os razu czy święto czy nie święto, bo wtedy laboratorium alarmuje. Trzymam kciuki by wszystko było ok!

a co do bebiko, to naprawdę dobre mleko. w tym wszystkim chodzi tylko o marketing (bebilon jest mlekiem kierowanym do zamożniejszych klientów, stąd ta cena i opakowanie).
No to liczmy na to razem

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
i ja sie melduje




bylismy wczoraj na dniu dziecka u meża w pracy i tam dałam go pomalowac, o dziwo sie dał



no co Ty? kurde ciekawe czemu tak? moze lepiej faktycznie na razie mieszac



korzystaj jak jest siostra wybaczamy



ojejjjj biedny bidulek, ucałuj go



ahoj hehe

Archi jak tam po urodzinkach? jakieś fajne prezenty?? nic si enei chwalisz
Ryba mialam pisac ze masz cudowny i fantastyczny avatarek!

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Franekusnął po wielkich bojach, ale dzisiaj miał rewelacyjny humor i nastrój.

Małgoś - dziękuję

Lulla -


Dałam dzisiaj 2/2 i niestety nie wypił wcale, albo nie był głodny, albo mu nie podeszło.

Na pewno masz rację, ja w to mm nigdy nie wnikałam, a teraz musze się wszystkiego od Was nauczyć.

Nie mam pojęcia Asiu o co chodzi , daliśmy mu na wieczór strzykawką trochę smecty.Już się boję, czy to nie jakiś wirus?? Ale pogodny był, to chyba wszystko ok.

Czyli nikt poza mną do tej humany się nie przymierzał.

Ale to mogę teraz dawać te bebiko2 a potem za tydzień czy dwa przejść na mleko nr 3 już humany (bo ona od 10 mca jest).
Anciu tak sobie mysle ze gdyby Franus zle sie czul to napewno nie bylby pogodny bo to chyba jest pierwszy symptom czegos niefajnego gdy dzidziuchna robi sie marudkowata. Trzymam kciuki zeby szybko przeszlo!

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
Witamy się i my

Wczoraj świętowaliśmy 9 miesięcy Ignasia. Kiedy to zleciało... Dziś jak trzymałam go na kolanach pomyślałam, że waży już 3 razy tyle co po urodzeniu, i ledwo się mieści. A kiedyś to cały na takiej malutkiej podusi leżał Dałam mu dziś jedną czereśnię- ale zajadał
jej, sto lat dla Ignasia!
__________________
Synuś
lullaby_ml jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 20:28   #63
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
Ancia ja bym stawiała że to wina soku gruszkowego, bo w tym danonku to jabłkowy to raczej tylko smak, a nie skład.

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------

Ja taka zajęta sobą byłam wczoraj, że nie złożyłam życzeń. Sto lat dla Ignasia!
aa przeczytałam ze jabłko osobno tzn tak zrozumiałam hehehe ale to nie szkodzi bo na jogurt mógł tak zareagować jak na jabłko jest nawet dieta jogurtowa)po każdym posiłku jogurt no i to działało przeczyszczajaco)

---------- Dopisano o 21:28 ---------- Poprzedni post napisano o 21:27 ----------

i dołanczam do życzonek dla Ignasia-rosnij zdrów
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 20:52   #64
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

dziecię już śpi więc mam czas na komputerowanie...znowu mi sie udało coś sprzedać na allegro..będzie kasiorka na spodnie dla Michaśki
Cytat:
Napisane przez lullaby_ml Pokaż wiadomość
probowalam wejsc zeby cokolwiek napisac ale nie mam jak. Dzisiaj Mikul chyba tylko raz sie usmiechnal i to na sekunde, ogolnie caly czas jest placz, zlosc i marudzenie, latamy z tż na zmiane i jestesmy padnieci pozniej sprobuje cos napisac
ech te ząbeczki...nasze dzieciaczki mają naprawdę ciężko...
Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
Dzieki Thelilah
To byla morfologia, wymaz z nosa i jeszcze jakies jedno na alergie ( nie pamietam nazwy )
Robilam te badania prywatnie w pl przychodni i dzisiaj zamkniete az do srody . A dlatego je robilam bo mala ma od 3 tyg katar i od tego juz ma kaszel. Wydzielina jest zielona . Angielski lekarza stwierdzil ze to ok ze ma katar.... a ze zapytalam sie czemu tak dlugo to nie potrafil odpowiedziec
Probuje sobie nic nie wkrecac ale sie jakos martwie.... no nic musze czekac ....
ten katar może być od ząbkowania, młoda ma tez pociąga nosem i nic poza tym...jak byla młodsza to miała chyba ponad miesiąc katar i jak chcialam zrobic wymaz z nosa, to lekarka mówila, ze wynik bedzie niemiarodajny....nie martw sie napewno wszystko będzie ok...



Moja tez ma jakies dziwne placki.... jakby szorstka skora ale obstawiam ze to od raczkowania
może byc...
Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
Zośka wykapana, ale jakoś nie chętna do spania.

Dziękuje za wszystkie miłe słowa odnośnie wczorajszej wizyty. Czekam na następną (podobno we środę) i trochę mi teraz smutno, bo zaczynam tęsknić...
widać,jakaś cząstka ciebie chciałaby kontynuacji tej znajomości...ale to ty juz sama musisz wiedziec, co jest najlepsze dla Was
Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
bylismy wczoraj na dniu dziecka u meża w pracy i tam dałam go pomalowac, o dziwo sie dał
ahaja ostatnio będąc na festynie sie zastanawiałam, czy młoda by się dała tak wymalowac i chyba by było troche ciężkawo...
Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
Witamy się i my

Wczoraj świętowaliśmy 9 miesięcy Ignasia. Kiedy to zleciało... Dziś jak trzymałam go na kolanach pomyślałam, że waży już 3 razy tyle co po urodzeniu, i ledwo się mieści. A kiedyś to cały na takiej malutkiej podusi leżał Dałam mu dziś jedną czereśnię- ale zajadał
ten czas to strasznie szybko leci...no i i dla Ignasia
Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Na śniadanko zjadł danonka z jabłkiem pierwszy raz w życiu, pozostałe posiłki te same.

Tzn danonki już jadał, ale nigdy z jabłkiem.

I sok gruszkowy wypił cały z gerbera, też nigdy nie pił. Ale kupy rozluśniły się jakby już od rana, to co by tak szybko zadziałało?
to może ten danonek z jabłkiem tak na niego podzialal..
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 20:57   #65
MoniaZ82
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaZ82
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 390
GG do MoniaZ82 Send a message via Skype™ to MoniaZ82
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość

no i gdzie ten ładny uśmiech, hę???

Jak napszesz wyniki (i dokładnie objawy) to mogę zerknąć

A co do kataru- bywa długi i ciagnący się przy ząbkowaniu Caltea nawet wylądowała z Leosiem w szpitalu z podejrzeniem krztuśca- a to tyko katar był i żabki własnie
Mam nadzieję, ze Olivka szybko wróci do formy

joł joł



i jeszcze wiecej

Cytat:
Napisane przez Malgosia1983 Pokaż wiadomość

No. Dobrze, że to napisalaś bo sie bidna zamartwia.
oj Gosiu nawet nie wiesz jak bardzo

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
Witamy się i my

Wczoraj świętowaliśmy 9 miesięcy Ignasia. Kiedy to zleciało... Dziś jak trzymałam go na kolanach pomyślałam, że waży już 3 razy tyle co po urodzeniu, i ledwo się mieści. A kiedyś to cały na takiej malutkiej podusi leżał Dałam mu dziś jedną czereśnię- ale zajadał
za skonczone 9 mscy

Cytat:
Napisane przez lullaby_ml Pokaż wiadomość
Mnostwo buziakow i zdrowia dla Oliwci!

Lulus dziekuje


Agus a my dostalysmy skierowanie na wymaz z noska ale z tego co widze to jest ok....
A Twoja miala miesiac katarku ??
Ja to jestem bardzo przewrazliwiona no ale to chyba kazda z nas
__________________
Ząbki
MoniaZ82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 21:07   #66
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
Agus a my dostalysmy skierowanie na wymaz z noska ale z tego co widze to jest ok....
A Twoja miala miesiac katarku ??
Ja to jestem bardzo przewrazliwiona no ale to chyba kazda z nas
Miśka w zasadzie od urodzenia pociagała nosem, najpierw to niby była ta sapka, ale nie przechodziła..i raz jej coś z nosa leciało, a raz nie, ale furczała cały czas...pediatra dała jej w końcu krople dla alergików i przeszło, a laryngolog powiedziała, że ma krzywą przegrodę nosową i to tez może byc od tego też..potem przez zimę był spokój, a teraz znowu mi czasem pofurczy...
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 21:14   #67
madzialena-lublin
Rozeznanie
 
Avatar madzialena-lublin
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin i okolice
Wiadomości: 975
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Widzę że temat mm na tapecie... My byłyśmy na Hippie i byłam baaaardzo zadowolona, ale kupiłam nr 2 i się strasznie rozczarowałam. Miałam nawet Was tu pytać czy wiecie o co chodzi, bo mleko było bardzo dziwne- lekko zgranulowane (jakby wilgoć złapało), okropnie się rozpuszczało, jak robiłam z kleikiem to jeść sie tych glutów nie dało Kupiłam drugą puszkę i to samo... I w międzyczasie dostałam próbki Bebiko. I dzięki wcześniejszym wpisom MamyZo () stwierdziłam, że nie ma co się bać że tanie, że w papierowych opakowaniach itp. I powoli z super-eko-germańskiego Hipa przeszłysmy na nasze Bebiko (w porozumieniu z pedi, która powiedziała tylko żeby przechodząc na inną firmę, stopniowo zwiększać ilość butelek nowego mleka w ciągu dnia)... Kamilce smakuje, kupki sie nie zmieniły. Tylko to małe opakowanie.. Przyzwyczaiłam się do 800 ml (czy g) Hipa. Wiecie moze czy to prawda, że w Biedronce są duże opakowania
__________________
Kamilka
madzialena-lublin jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-03, 21:14   #68
minio1984
Zadomowienie
 
Avatar minio1984
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z Gór Świętokrzyskich
Wiadomości: 1 902
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Cytat:
Napisane przez thelilah Pokaż wiadomość
Moniś, myślę, że jakby było źle to by się z Tobą skontaktowali mimo święta, nie martw się na zapas, będzie dobrze, musi być dużo zdrówka dla Olivki


minio zauważyłam, że u nas twardsze kupki są zawsze po obiadkach z mięsem M. dostaje teraz mięsko co drugi dzień i jest ok
W sumie to chyba nie od mięska bo wcześniej robił normalne kupki?
Cytat:
Napisane przez agus1978 Pokaż wiadomość
normy dla dzieci są trochę inne, może złe wyniki były z jakiejś infekcji? co jej źle wyszło?

może tak być, że wychodzą dwójki zamiast jedynek
Aguś ja idę do pedi w środę i się wypytam o te kupki i czy można podać jakieś probiotyki w razie czego bez konsultacji
Cytat:
Napisane przez lullaby_ml Pokaż wiadomość
probowalam wejsc zeby cokolwiek napisac ale nie mam jak. Dzisiaj Mikul chyba tylko raz sie usmiechnal i to na sekunde, ogolnie caly czas jest placz, zlosc i marudzenie, latamy z tż na zmiane i jestesmy padnieci pozniej sprobuje cos napisac
Biedna Lullka. Przytulam mocno i całuski dla maruderka Mikusia

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
U nas na kp tż były bobki, ale szły w miarę, bez wysiłku, to może to normalne?
Ancia u nas też te bobki idą w miarę, nie wysila się bardziej ani nie płacze, już sama nie wiem
Ancia a Ty już w ogóle nie karmisz Frania? Nawet w nocy?

Monia kochana trzymam kciuki za wyniki Oliwki Będzie dobrze
Dałam po południu na deser Adasiowi owocki ze śliwką z jogurtem naturalnym i pomogło bo przed uśnięciem zrobił taką rzadszą kupkę niż ostatnio. Ale czy można co dzień podawać jogurt? Jak myślicie?
__________________
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę

30.05.2009

30.08.2011 Adaś

minio1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 21:18   #69
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
może to jabłko?
u nas po jabłku kupa jest od razu, czasem jak np była tylko rano i potem cały dzień nic(mały potrafi robić dużo he) to daje jabłko i od razu sie pojawia, no a potem to juz dodatkowo moze ta grucha go pogoniła
Już widziałam, że doczytałaś, że to danonek jabłkowy był.
Cytat:
Napisane przez lullaby_ml Pokaż wiadomość
Jejku, biedny Franiu

Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
Ancia ja bym stawiała że to wina soku gruszkowego, bo w tym danonku to jabłkowy to raczej tylko smak, a nie skład.
Zwłaszcza, że on soków w sumie nie pija wcale.
Cytat:
Napisane przez lullaby_ml Pokaż wiadomość
Anciu tak sobie mysle ze gdyby Franus zle sie czul to napewno nie bylby pogodny bo to chyba jest pierwszy symptom czegos niefajnego gdy dzidziuchna robi sie marudkowata. Trzymam kciuki zeby szybko przeszlo!
drugi raz.

Dzięki dziewczyny, będziemy teraz przez noc próbować chyba z tym bebiko pomieszanym z nanem i zobaczymy.

Na poprawę humoru kupiłam kilka zabawek i dokupiłam butelki i smoczki. I zmykam spać.


---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:15 ----------

Minio niestety już nie.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 21:19   #70
mama zosi
Zakorzenienie
 
Avatar mama zosi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 771
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Cytat:
Napisane przez madzialena-lublin Pokaż wiadomość
Widzę że temat mm na tapecie... My byłyśmy na Hippie i byłam baaaardzo zadowolona, ale kupiłam nr 2 i się strasznie rozczarowałam. Miałam nawet Was tu pytać czy wiecie o co chodzi, bo mleko było bardzo dziwne- lekko zgranulowane (jakby wilgoć złapało), okropnie się rozpuszczało, jak robiłam z kleikiem to jeść sie tych glutów nie dało Kupiłam drugą puszkę i to samo... I w międzyczasie dostałam próbki Bebiko. I dzięki wcześniejszym wpisom MamyZo () stwierdziłam, że nie ma co się bać że tanie, że w papierowych opakowaniach itp. I powoli z super-eko-germańskiego Hipa przeszłysmy na nasze Bebiko (w porozumieniu z pedi, która powiedziała tylko żeby przechodząc na inną firmę, stopniowo zwiększać ilość butelek nowego mleka w ciągu dnia)... Kamilce smakuje, kupki sie nie zmieniły. Tylko to małe opakowanie.. Przyzwyczaiłam się do 800 ml (czy g) Hipa. Wiecie moze czy to prawda, że w Biedronce są duże opakowania
są opakowania po 500 g za 18,90
mama zosi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 21:21   #71
MoniaZ82
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaZ82
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 390
GG do MoniaZ82 Send a message via Skype™ to MoniaZ82
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Cytat:
Napisane przez agus1978 Pokaż wiadomość
Miśka w zasadzie od urodzenia pociagała nosem, najpierw to niby była ta sapka, ale nie przechodziła..i raz jej coś z nosa leciało, a raz nie, ale furczała cały czas...pediatra dała jej w końcu krople dla alergików i przeszło, a laryngolog powiedziała, że ma krzywą przegrodę nosową i to tez może byc od tego też..potem przez zimę był spokój, a teraz znowu mi czasem pofurczy...

A widzisz przynajmniej wiesz czemu miala katarek ....

Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość
Monia kochana trzymam kciuki za wyniki Oliwki Będzie dobrze
Dałam po południu na deser Adasiowi owocki ze śliwką z jogurtem naturalnym i pomogło bo przed uśnięciem zrobił taką rzadszą kupkę niż ostatnio. Ale czy można co dzień podawać jogurt? Jak myślicie?

Kochana dziekuje Ci

Mnie pedi zabronila podawania danonkow do 3 roku zycia....
No to nie daje.... no i zadnych jogurtow dla doroslych. Jak juz to moge dawac te ze sloiczkow ....
Tlumaczyla tym, ze sa nowe badania potwierdzajce szkodliwosc dla maluszkow i tak nie wiem o co chodzi
__________________
Ząbki
MoniaZ82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-03, 21:21   #72
madzialena-lublin
Rozeznanie
 
Avatar madzialena-lublin
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin i okolice
Wiadomości: 975
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Indi- doczekasz się ząbków Kamilka ma już prawie 2, a ja ciągle "mama" nie usłyszałam Nie wiem co bym wolała. Chociaż jak taki kasowniczek sie uśmiecha

MamoZo- super, ze wizyta się udała. Jako mamy chyba powinnyśmy się cieszyć, że Zosia załapała kontakt z tatusiem... Niestety my kobiety i nasze uniesienia... Może jednak nie do końca Ci przeszło, skoro serducho mocniej zabiło
__________________
Kamilka
madzialena-lublin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 21:24   #73
mama zosi
Zakorzenienie
 
Avatar mama zosi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 771
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
A widzisz przynajmniej wiesz czemu miala katarek ....




Kochana dziekuje Ci

Mnie pedi zabronila podawania danonkow do 3 roku zycia....
No to nie daje.... no i zadnych jogurtow dla doroslych. Jak juz to moge dawac te ze sloiczkow ....
Tlumaczyla tym, ze sa nowe badania potwierdzajce szkodliwosc dla maluszkow i tak nie wiem o co chodzi
a nie wiesz co to za badania? znaczy się kto je opublikował? bo chciałabym poczytać. U nas danonki nie smakują, ale za to świetnie idą desery z jogurtem z hippa.
mama zosi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 21:24   #74
minio1984
Zadomowienie
 
Avatar minio1984
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z Gór Świętokrzyskich
Wiadomości: 1 902
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Już widziałam, że doczytałaś, że to danonek jabłkowy był.



Zwłaszcza, że on soków w sumie nie pija wcale.

drugi raz.

Dzięki dziewczyny, będziemy teraz przez noc próbować chyba z tym bebiko pomieszanym z nanem i zobaczymy.

Na poprawę humoru kupiłam kilka zabawek i dokupiłam butelki i smoczki. I zmykam spać.


---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:15 ----------

Minio niestety już nie.
Ancia
I jak Franio protestował przejście na mm?
Ja też bym chciała skończyć kp, ale póki nie pije z butli nic, musimy zostac przy cycku. A zostały już od dłużego czasu już tylko karmienia nocne
__________________
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę

30.05.2009

30.08.2011 Adaś

minio1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 21:24   #75
madzialena-lublin
Rozeznanie
 
Avatar madzialena-lublin
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin i okolice
Wiadomości: 975
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
są opakowania po 500 g za 18,90
To muszę sie do Biedronki wybrać.
__________________
Kamilka
madzialena-lublin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 21:25   #76
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
Mnie pedi zabronila podawania danonkow do 3 roku zycia....
No to nie daje.... no i zadnych jogurtow dla doroslych. Jak juz to moge dawac te ze sloiczkow ....
Tlumaczyla tym, ze sa nowe badania potwierdzajce szkodliwosc dla maluszkow i tak nie wiem o co chodzi
Dlatego tu wcześniej właśnie pisałam, że też nie będę dawać. Ale że Franek nie chce jeść tych jogurtów dzieciowych, to chyba lepiej, niech je takie niż żadne? Tam w nich jest za dużo albo wit D albo wapnia, nie pamiętam czego.
Jedyne dzieciowe jakie Franek je, to deserki waniliowe, a ciężko je dostać.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 21:26   #77
madzialena-lublin
Rozeznanie
 
Avatar madzialena-lublin
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin i okolice
Wiadomości: 975
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Swoją drogą to naprawdę mi smutno, że Ancia i Małgosia, nasze naczelne matki-karmicielki, odstawiają swoich chłopaków... To jakby koniec jakiejś ery Pamiętam jak któraś pisała, ze chce karmić przynajmniej do 6 mca i wtedy wydawało mi się że to przecież wieki całe...
__________________
Kamilka
madzialena-lublin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 21:27   #78
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość
Ancia
I jak Franio protestował przejście na mm?
Ja też bym chciała skończyć kp, ale póki nie pije z butli nic, musimy zostac przy cycku. A zostały już od dłużego czasu już tylko karmienia nocne
Trochę protestował, ale już był przyzwyczajany do butli i mm od dłuższego czasu. Ja nie chciałabym jeszcze pewnie kończyć, bo chciałam karmić do roku. Ale pokarm się kończył, Franek marudził, w cyckach pustynia. A walczenie teraz o laktację stwierdziłam, że będzie bez sensu.

Chociaż nie wiem, czy słusznie.

__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 21:27   #79
minio1984
Zadomowienie
 
Avatar minio1984
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z Gór Świętokrzyskich
Wiadomości: 1 902
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
A widzisz przynajmniej wiesz czemu miala katarek ....




Kochana dziekuje Ci

Mnie pedi zabronila podawania danonkow do 3 roku zycia....
No to nie daje.... no i zadnych jogurtow dla doroslych. Jak juz to moge dawac te ze sloiczkow ....
Tlumaczyla tym, ze sa nowe badania potwierdzajce szkodliwosc dla maluszkow i tak nie wiem o co chodzi
Monia ale pedi polska czy ang?
I nawet takiego naturalnego jogurtu tez zabroniła? Ja dałąm dwie łyżki do słoiczka owocowego,
__________________
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę

30.05.2009

30.08.2011 Adaś

minio1984 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-03, 21:28   #80
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Cytat:
Napisane przez madzialena-lublin Pokaż wiadomość
Swoją drogą to naprawdę mi smutno, że Ancia i Małgosia, nasze naczelne matki-karmicielki, odstawiają swoich chłopaków... To jakby koniec jakiejś ery Pamiętam jak któraś pisała, ze chce karmić przynajmniej do 6 mca i wtedy wydawało mi się że to przecież wieki całe...
.

Jeszcze z kp zostały Archi, Cotka, Acelinka, no i Minio. Nie wiem, kto jeszce.

---------- Dopisano o 22:28 ---------- Poprzedni post napisano o 22:28 ----------

Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość
Monia ale pedi polska czy ang?
I nawet takiego naturalnego jogurtu tez zabroniła? Ja dałąm dwie łyżki do słoiczka owocowego,
W gazetce dzieciowej tej co dostaję jest napisane, że jogurt naturalny można.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 21:28   #81
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość
Aguś ja idę do pedi w środę i się wypytam o te kupki i czy można podać jakieś probiotyki w razie czego bez konsultacji
to daj znac, co ci powiedziala pedi..choc ja też może się przejdę z moją, bo dziś np nie było żadnej kupusi...ech...
Dałam po południu na deser Adasiowi owocki ze śliwką z jogurtem naturalnym i pomogło bo przed uśnięciem zrobił taką rzadszą kupkę niż ostatnio. Ale czy można co dzień podawać jogurt? Jak myślicie?
raz na jakiś czas napewno, ale codziennie to chyba nie bardzo...zresztą sama juz nie wiem
Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
A widzisz przynajmniej wiesz czemu miala katarek ....
no tak do końca to nie...ale najważniejsze, że w nocy nie furczy...
Mnie pedi zabronila podawania danonkow do 3 roku zycia....
No to nie daje.... no i zadnych jogurtow dla doroslych. Jak juz to moge dawac te ze sloiczkow ....
Tlumaczyla tym, ze sa nowe badania potwierdzajce szkodliwosc dla maluszkow i tak nie wiem o co chodzi
no dobrze, ale w tych jogurtach słoiczkowych i dziecięcych jest cukier i różne inne substancje, które powodują, że one sie nie psuja a to do mnie nie przemawia..więc wole co jakiś czas podac jogurt naturalny i obserwować, czy nie ma żadnej reakcji

ja juz na dzis mykam..słodkich i kolorowych i miłego poniedziałku maminki
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 21:29   #82
mama zosi
Zakorzenienie
 
Avatar mama zosi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 771
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Jeszcze Mama Zo walczy dzielnie nocami z cyckiem
mama zosi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 21:33   #83
MoniaZ82
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaZ82
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 390
GG do MoniaZ82 Send a message via Skype™ to MoniaZ82
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
a nie wiesz co to za badania? znaczy się kto je opublikował? bo chciałabym poczytać. U nas danonki nie smakują, ale za to świetnie idą desery z jogurtem z hippa.
Kochana zabij mnie nie wiem co to za badania... ja sie jej nie doptywalam bo bylam bardziej przejeta katarem Olivki .Ale dowiem sie jak bede u niej nastepnym razem

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Dlatego tu wcześniej właśnie pisałam, że też nie będę dawać. Ale że Franek nie chce jeść tych jogurtów dzieciowych, to chyba lepiej, niech je takie niż żadne? Tam w nich jest za dużo albo wit D albo wapnia, nie pamiętam czego.
Jedyne dzieciowe jakie Franek je, to deserki waniliowe, a ciężko je dostać.
Ona chyba cos wspomniala ze czegos za duzo....
Szczerze ja sie na tym nie znam. Chociaz przyznam ze dalam Olivce pare razy danonka.... Moja na szczescie je te dzieciowe. POtrafi caly duzy sloiczek zjesc....

Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość
Monia ale pedi polska czy ang?
I nawet takiego naturalnego jogurtu tez zabroniła? Ja dałąm dwie łyżki do słoiczka owocowego,

Mino polska pedi ... naturalnego tez mi zabronila

Jesli chodzi o ang lekarzy to oni mi mowia ze moge dac dziecku wszystko to co ja jem ... takze, nie wiadomo kto madrzejszy
__________________
Ząbki
MoniaZ82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 21:36   #84
mama zosi
Zakorzenienie
 
Avatar mama zosi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 771
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Wydaje mi się, że dopóki jogurty nie będą stanowiły podstawy diety naszych dzieci, a będą tylko dodatkiem raz na jakiś czas, to nie powinny im zaszkodzić
mama zosi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 21:39   #85
MoniaZ82
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaZ82
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 390
GG do MoniaZ82 Send a message via Skype™ to MoniaZ82
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że dopóki jogurty nie będą stanowiły podstawy diety naszych dzieci, a będą tylko dodatkiem raz na jakiś czas, to nie powinny im zaszkodzić
Zgadzam sie z tym co napisalas,
Tylko teraz tak sie zastanawiam i czasem malej daje 3 dni pod rzad dzieciowy jogurt na sniadanie.... mam nadzieje, ze jej nie szkodze
__________________
Ząbki
MoniaZ82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 21:40   #86
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

MamoZo wybacz zapomniałam, skupiłam się na tych weterankach, o których pisała Madzialena.

Dobrej nocki!
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 21:40   #87
minio1984
Zadomowienie
 
Avatar minio1984
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z Gór Świętokrzyskich
Wiadomości: 1 902
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Dlatego tu wcześniej właśnie pisałam, że też nie będę dawać. Ale że Franek nie chce jeść tych jogurtów dzieciowych, to chyba lepiej, niech je takie niż żadne? Tam w nich jest za dużo albo wit D albo wapnia, nie pamiętam czego.
Jedyne dzieciowe jakie Franek je, to deserki waniliowe, a ciężko je dostać.
A jakiej firmy są te deserki waniliowe?
A z tymi jogurtami to nawet nie wiedziałam, a już się cieszyłam, że będę dawać naturalny bo Adaśkowi smakowało i myślałam że to będzie zdrowsze niż te słodzone dzieciowe
Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Trochę protestował, ale już był przyzwyczajany do butli i mm od dłuższego czasu. Ja nie chciałabym jeszcze pewnie kończyć, bo chciałam karmić do roku. Ale pokarm się kończył, Franek marudził, w cyckach pustynia. A walczenie teraz o laktację stwierdziłam, że będzie bez sensu.

Chociaż nie wiem, czy słusznie.

Anciu . Kiedyś i tak by nadszedł taki dzień Jakbym miała już niewiele mleka a Adaś by pił mm to tez bym całkowicie odstawiła
U mnie jest tak, że w ciągu dnia cycki juz są normalne, ale mleka jeszcze coś jest, a jak karmię tylko w nocy i do zaśnięcia to mu mleka wystarcza, więc na razie nie będę walczyć.
Może nadejdzie taka chwila, ze Adaś zacznie przesypiać całe nocki, żeby mu już tego mm nie dawać?
__________________
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę

30.05.2009

30.08.2011 Adaś

minio1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 21:41   #88
mama zosi
Zakorzenienie
 
Avatar mama zosi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 771
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
Zgadzam sie z tym co napisalas,
Tylko teraz tak sie zastanawiam i czasem malej daje 3 dni pod rzad dzieciowy jogurt na sniadanie.... mam nadzieje, ze jej nie szkodze
mnie się wydaje że jakbyś jej dawała jogurt na śniadania, obiad i kolację to wtedy powinnaś zacząć się martwić
mama zosi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 21:43   #89
MoniaZ82
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaZ82
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 390
GG do MoniaZ82 Send a message via Skype™ to MoniaZ82
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
mnie się wydaje że jakbyś jej dawała jogurt na śniadania, obiad i kolację to wtedy powinnaś zacząć się martwić


No wtedy to tak....
Chociaz zauwazylam ze mala lubi produkty mleczne.Rano potrafi zjesc caly sloiczek jogurtu, owsianki lub puddingu ryzowego.A jak przychodzi o biad to juz ledwo pol sloiczka wciagnie
__________________
Ząbki
MoniaZ82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 21:44   #90
mama zosi
Zakorzenienie
 
Avatar mama zosi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 771
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Minio ja mam tak, że jak cały dzień Zośki ani razu nie nakarmię, to od 17-18 już bardzo boli mnie biust i marzę tylko o tej chwili kiedy się do nich dorwie

ale za to rozmiarem wróciły już zupełnie do stanu sprzed ciąży
mama zosi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:20.