Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-07-02, 18:39   #481
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Adaa_ Pokaż wiadomość
Hmm tak właściwie to po prostu lubię biel i czerń, jak tak dobrze się przypatrzę to może faktycznie nie jest to najlepszy wybór, ale ten koralowy i niebieski to w 100% pasuje, beże zależy jakie, bo niektóre zlewają mi się z włosami i to już fajnie nie wygląda. To jasne lato w tym wypadku już napewno?
Musisz poprzymierzać różne kolory, ocenić które wyglądają najlepiej i porównać je z paletami typów.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 22:09   #482
Adaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Adaa_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 590
GG do Adaa_
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziękuję
__________________
Pamiętaj o tym: jak jesteś w piekle, tylko diabeł może ci pomóc.



Aparatka:

Góra-21.09.10r
Dół-16.06.11r



Dbam o włosy
Adaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-04, 20:38   #483
MartaMaria
Wtajemniczenie
 
Avatar MartaMaria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 446
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - ciężko się opalam, najpierw na czerwono, opalenizna jest raczej beżowa


2. Kolor oczu
- jasne, szaro-niebieskie, tęczówki mają plamki. Rzęsy mam ciemne, czarne, brwi ciemny blond


3. Piegi - nie mam


4. Cera - jasna, rumienie się na czerwono


5. Naturalny kolor włosów - średni blond, od słońca trochę złotawych pasemek


6. Kolor ust dość jasny


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? czarny, beżowy, ciemnozielony

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Biały raczej nie, lubię siebie w czarnym.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? aczej nie.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Tak, pasują mi kolory zgaszone, szarawe.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Wole siebie w kolorach zimnych.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- moge tak zestawić, dół ubrania mam zazwyczaj bardziej wariacki, góra raczej stonowana.
MartaMaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 10:20   #484
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

kasienka.b;39466170]Kontynuacja części 1.

Szukasz swojego typu urody? W tym wątku na pewno Wizażanki Ci pomogą, o ile odpowiesz na poniższe pytania

1. Jak się opalasz - szybko, na czerwono tylko przy mocnym słońcu, opalenizna jest złoto-brązowa, ładna. Ale twarz, dekolt i nogi opalają mi się bardzo ciężko, reszta- bardzo szybko


2. Kolor oczu
- jasne... zielonoszare, czyste, oprawa oczu, ciemna, rzesy czarne

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe, delikatne, mała ilość


4. Cera - blada, zmęczona, mieszana, słabo opalająca się, rzadko się rumienię


5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond klasyczny


6. Kolor ust jest dość jasny, różowy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Ciepłych, ciemnych, niektórych jasnych, niekontrastowych

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czerń pasuje, biel, nie wiem, brązy w ubraniach raczej odpadają, szare średnio


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Nie


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Nie, raczej takie normalne, ani zgaszone, ani jaskrawe


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Raczej kolory ciepłe, farbuję włosy na rudo, zieleń, błękit, liliowy fiolet, złoto, biżuteria srebrna

^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- Nie noszę ubrań kontrastowych, mocnych, "wyzywających", źle się w nich czuję
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 14:25   #485
miska203
Raczkowanie
 
Avatar miska203
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 277
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Hej, możecie pomoc okreslic mi moj typ urody?


1. Jak się opalasz - szybko, najpierw na czerwono, potem robię się brązowa


2. Kolor oczu
- oczy niebiesko-zielone ( w zależności od światla i ubioru), brwi w kolorze włosów


3. Piegi - brak


4. Cera - chłodny wpadający w róż, rumienie się na czerwono


5. Naturalny kolor włosów - Jasne, mają złotawo-brązowe przebłyski


6. Kolor ust różowy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? dobrze czuję sie w ciemnej zieleni, niebieskim ,czarnym , szarym, czerwonym

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? pasuje


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Tak "w miarę"?


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Pasują mi i takie i takie

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Pasują mi i takie i takie, ale cieple

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- czarno-biały mi pasuje, gorzej z jaskrawymi kolorami np. zielony z żóltym.


Dzięki
miska203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 18:01   #486
olka_98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz?
szybko, na czerwono, jednak potem opalenizna ma odcień brązowy

2. Kolor oczu
oczy mam raczej ciemne, choć to taki jasny brąz, piwny. tęczówka przy końcach ma lekko ciemniejszą obwódkę, ogólnie oczy są raczej małe :< rzęsy i brwii mają czarny kolor

3. Piegi
występują mało widoczne szarawe piegi na policzkach, w ogóle moje policzki są przez to w tym miejscu różowawe

4.Cera
moja cera jest jasna, lekko brązowa, rumienie się na czerwono

5.Naturalny kolor włosów
ciemnobrązowy, ze złotawymi przebłyskami

6.Kolor ust
ciężko określić, raczej jasna czerwień, choć można też uznać za ciemniejszy róż

7.W jakich kolorach czujesz się dobrze?
lubię nosić ubrania w kolorze pastelowym, nie lubię ubrań z dużą ilością wzorów. wolę proste ubrania.

8.Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?
myślę, że tak. Kiedyś też usłyszałam, że dobrze mi w kremowym.

9.Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?
raczej mi nie pasują

10.Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
zdecydowanie tak

11.Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?
chyba bardziej zimne, ale sądzę, że wszystkie, jeśli są "przygaszone". Złoto i srebro-nie wiem, nigdy nie miałam takich ubrań, jedynie kolczyki-dużo lepiej czuje się w srebrnych.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo?
raczej nie, choć jeśli i jedne i drugie nie ma wzorów, to czasami uda mi się je jakoś zgrabnie połączyć
olka_98 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 20:50   #487
Yavetil
Raczkowanie
 
Avatar Yavetil
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 32
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - ciężko,najpierw na czerwono. Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy


2. Kolor oczu
- ciemne,tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, ich jest czysty. Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)- zdecydowana


3. Piegi - brak


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? - jasny, chłodny wpadający porcelanowy. Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor? -różowy?


5. Naturalny kolor włosów - jasny. Jaki odcień?- Ciężko stwierdzić odcień, niby są mysie lecz mają właśnie również takie złotawe przebłyski.


6. Kolor ust (naturalny oczywiście)
- jest dość jasny, różowy.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Dobrze czuję się w czerni, bieli, pastelach. Bardzo źle czuje się w czerwonym.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Czysta biel i czysta czerń.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? Jaskrawe tak, np różowy,pozostałe tak w "miarę" ,jednak czerwony na pewno nie.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Myślę, że tak, ale takie łagodne, tylko troszkę.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Chyba bardziej zimne, zarówno złoto jak i srebro pasuje, jednak zdecydowanie bardziej srebro.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok - Tak

Bardzo proszę o ustalenie mojego typu urody.
__________________
Zapuszczam włoski

Ćwiczę !
Yavetil jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-05, 23:46   #488
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

MartaMaria:

Odpowiedzi wskazywałyby na lato, ale powinnaś zrobić przymiarkę kolorów na żywo.

---------- Dopisano o 00:32 ---------- Poprzedni post napisano o 00:27 ----------

ana909:
Polecam przymiarkę kolorów.

---------- Dopisano o 00:36 ---------- Poprzedni post napisano o 00:32 ----------

miska203:

Też polecam przymiarkę i dokładne przyjrzenie się kolorom. Mam wrażenie, że w punkcie 11 przycięło ci odpowiedź? Szczególnie polecałabym porównanie czystej bieli i głębokiej czerni oraz kolorów "prawie białych" i "prawie czarnych". Oraz chłodnych i ciepłych.

---------- Dopisano o 00:38 ---------- Poprzedni post napisano o 00:36 ----------

olka_98:

Odpowiedzi sugerują lato, ale radziłabym dla pewności poprzymierzać kolory na żywo.

---------- Dopisano o 00:46 ---------- Poprzedni post napisano o 00:38 ----------

Yavetil:

Brzmi jak zima.
Co do czerwieni, to może być kwestia odcienia - być może odpowiednio chłodna czerwień byłaby twarzowa, coś jak karmin. Najlepiej byłoby ustalić podtyp zimy - są opisane na moim blogu. Np. u chłodnej zimy wymagane są naprawdę chłodne odcienie i znalezienie ubrań w pewnych kolorach może nie być łatwe (bardzo chłodna czerwień, bardzo chłodna zieleń).
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2013-07-05 o 23:39
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 07:39   #489
miska203
Raczkowanie
 
Avatar miska203
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 277
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
MartaMaria:

Odpowiedzi wskazywałyby na lato, ale powinnaś zrobić przymiarkę kolorów na żywo.

---------- Dopisano o 00:32 ---------- Poprzedni post napisano o 00:27 ----------

ana909:
Polecam przymiarkę kolorów.

---------- Dopisano o 00:36 ---------- Poprzedni post napisano o 00:32 ----------

miska203:

Też polecam przymiarkę i dokładne przyjrzenie się kolorom. Mam wrażenie, że w punkcie 11 przycięło ci odpowiedź? Szczególnie polecałabym porównanie czystej bieli i głębokiej czerni oraz kolorów "prawie białych" i "prawie czarnych". Oraz chłodnych i ciepłych.

---------- Dopisano o 00:38 ---------- Poprzedni post napisano o 00:36 ----------

olka_98:

Odpowiedzi sugerują lato, ale radziłabym dla pewności poprzymierzać kolory na żywo.

---------- Dopisano o 00:46 ---------- Poprzedni post napisano o 00:38 ----------

Yavetil:

Brzmi jak zima.
Co do czerwieni, to może być kwestia odcienia - być może odpowiednio chłodna czerwień byłaby twarzowa, coś jak karmin. Najlepiej byłoby ustalić podtyp zimy - są opisane na moim blogu. Np. u chłodnej zimy wymagane są naprawdę chłodne odcienie i znalezienie ubrań w pewnych kolorach może nie być łatwe (bardzo chłodna czerwień, bardzo chłodna zieleń).

tak przycięło mi , nie zauważyłam Miało być, że ciepłe pasują mi bardziej. Zrobię przymiarkę w najbliższym czasie, dziękuję
miska203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-12, 22:24   #490
_oluta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 15
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Drogie koleżanki, osoby "znające się na rzeczy". Proszę o pomoc w ustaleniu mojego typu urody ponieważ koleżanka po odbyciu profesjonalnego kursu stwierdziła że jestem typową zimą, zaś Pani również specjalistka zajmująca się tym powiedziała że jesień. Proszę o pomoc

1. Jak się opalasz
- szybko ale najczęściej najpierw na czerwono, później po kilku dniach brąz


2. Kolor oczu
- ciemne,kolor czysty
oprawa oczu (brwi i rzęsy)- raczej zdecydowana? choć wydaje mi się że brwi na zdjęciach jak nie mam pociągniętych kredką są lekko "szaro-brązowe" rzęsy ciemne


3. Piegi - brązowe


4. Cera - i tutaj nie wiem ???? rumienię się na czwerwono

5. Naturalny kolor włosów - ciemny Jaki odcień? i tu znów ciężko powiedzieć do światła złotawe a tak chyba szare


6. Kolor ust - nasycona czerwień bądź koral


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
bardzo lubię fiolet, czarny, i chyba wszystkie zdecydowane kolory, co do pastelowych to nie wiem ale wydaje mi się że w takich "nijakich" kolarach jest mi nie do twarzy. Nijakich czyli takich pomieszanych

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? tak


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? pasują mi kolory jaskrawe i chyba te bardzo intwnsywne też

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
wydaje mi się że nie


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? wydaje mi się że dobrze mi i w ciepłych i w zimnych ale takich zdecydowanych kolorach


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
niestety nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie

---------- Dopisano o 23:24 ---------- Poprzedni post napisano o 23:23 ----------

kolor włosów-brąz(ciemny)
_oluta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-13, 17:08   #491
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Bardzo proszę o pomoc w określeniu typu urody. Naprawdę jestem w kropce

1. Opalam się dość szybko, na początku na pomarańczowo-żółto później na szarawy brąz.

2. Oczy mam ciemnozielone zdecydowanie chłodne z licznymi widocznymi szarymi plamkami i granatową obwódką. Białka mam bardzo miałe wręcz niebieskawe, oprawa oczu dokładnie w tym kolorze co włosy.

3. Mam niewiele piegów ale jeśli już są to złote.

4. O ile nie jestem opalona moja cera jest bardzo jasna i bardzo mocno żółta, rumienię się na różowo.

5. Moje naturalne włosy są na poziomie 6 i mają odcień mysi, popielaty.

6. Usta mam jasne, koralowe.

7. Jeśli nie jestem opalona dobrze czuję się w czystej bieli, czerni, błękicie, odcieniach niebieskiego i granatu, ciemnej zieleni, chłodnym fiolecie, odcieniach mięty, morskiego i turkusu dobrze czuję się też w jasnym różowym i bardzo jasnej szarości. Latem jeśli jestem opalona mogę nosić barwy nieco cieplejsze.

8. Mam wrażenie że lepiej wygladam w czystej bieli i czerni, ładnie rozświetlają moją skórę.

9. Ekstremalnie jaskrawe kolory odpadają ale w mocno zgaszonych również nie wyglądam dobrze. Wypośrodkowałabym to.

10. Szarawe kolory mi nie pasują, za bardzo rozmywają rysy twarzy.

11. Jw. zimą zdecydowanie zimne kolory latem mogą być lekko ciepłe czyli np. rozbielona brzoskwinia.

12. Nie przepadam za wzorami (wyjątkiem są szerokie pasy, mogą być nawet blisko twarzy) ale dobrze wyglądam w odważnych połączeniach kolorów.

Edytowane przez Kaoru22
Czas edycji: 2013-07-13 o 17:18 Powód: zapomniałam o oprawie oczu
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-13, 17:20   #492
7Paulina7
Zadomowienie
 
Avatar 7Paulina7
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 407
GG do 7Paulina7
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Prosze o okreslenie typu urody

1. Jak się opalasz
- dosyć szybko w niektórych miejscach jak buzia i dekolt na czerwona potem na pomarańczowo.


2. Kolor oczu
-oczy niebiesko -szare oprawa oczu czarna ( rzęsy i brwi)


3. Piegi - brak


4. Cera - ze skłonnościa do zaczerwień - popękane naczynka , bez opalania blado- szarawa.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny mysi blond poziom ok 7


6. Kolor ust - lodowa jasna czerwień


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
W zasadzie pasuja mi wszelakie kolory czerwony,różowy,niebieski , żółty, liliowy, biały,czarny jasny khaki, ale źle sie np w bordo , ciemnym babciowatym brązie i ciemnej, butelkowej zieleni - blado wyglądam.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? tak


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
?Tak

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
bardzo dobrze wyglądam w popielu - szarym


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? w takich i takich


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pasuja mi kolory glatkie i tez kontrastowe
__________________
Walka o długie włosy ....
7Paulina7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-13, 21:02   #493
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

oluta:

Ja bym proponowała, żebyś przymierzyła kilka podobnych kolorów i sprawdziła, jak wypadają różnice.


Najlepiej porównać:

Bardzo głęboką czerń z czernią "mniej czarną", taką spłowiałą albo bardzo ciemnymi kolorami - ciemnym brązem, antracytowym.

Czystą biel z bielą lekką złamaną - ecru, kremowym, bardzo bladym szarym.

Kolory o takiej intensywności, w których jest ci najlepiej - porównaj te bardziej ciepłe z tymi chłodniejszymi.


Jeśli faktycznie jest ci dobrze w bardzo jaskrawych kolorach oraz czerni i bieli to wychodzi, że jesteś zimą, najprawdopodobniej intensywną. W grę wchodzi też intensywna wiosna - wtedy najlepsze są intensywne, czyste kolory, ale cieplejsze niż u zimy, czerń jest ok, biel lepiej stosować w mniejszych ilościach (np. czarno-białe wzory).


U jesieni twarzowe kolory powinny być raczej ciepłe i niezbyt jaskrawe, czerń tak naprawdę nie jest zbyt dobra - może się do pewnego stopnia sprawdzać u typu ciemnej jesieni, ale lepszy jest ciemny brąz albo lekko "rozcieńczona" brązem czerń. Zamiast bieli lepszy kremowy i cieplejsze odcienie ecru.

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 22:01 ----------

7Paulina7:


Powinnaś zacząć od przymiarki kolorów (instrukcja u mnie na blogu). To ci powinno naświetlić sytuację.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-13, 22:29   #494
_oluta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 15
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

na pewno wykonam te przymiarki, dziękuję za rade ale zastanawia mnie czy np. to że niekiedy mama mówiła mi że mam jakby zółtawy, pomarańczowy odcień twarzy oznacza że mogę być intensywną wiosną? chociaż jak przeczytałam na Twoim blogu żółty zółtemu nie równy...
_oluta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-14, 13:23   #495
lexi0718
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Witajcie

1. Jak się opalasz: zdecydowanie ciężko, najpierw na czerwono, później przechodzi w lekki brąz


2. Kolor oczu: niebieskie z lekką szarością


3. Piegi: całe mnóstwo, jasno-brązowe


4. Cera: jasna , raczej zimna


5. Naturalny kolor włosów: szaro-brązowe, przy tym bardzo ciemne brwii


6. Kolor ust: średni czerwony

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?: najlepiej czuję się w miętowym, jasnoróżowym, turkusowym, fioletowym, ciemnej zieleni, źle w pomarańczu i żółtym.


8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?: raczej tak


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste: ale tylko mocna zieleń czy fiolet, nie żółć czy pomarańcz


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?: nie, szary zlewa się ze mną czy bladożółty


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?: zdecydowanie zimne


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo: raczej tak.

Pozdrawiam
lexi0718 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-14, 15:23   #496
kasia_pasiak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jak się opalasz - szybko, odcień opalenizny jest pierwszego dnia czerwony, natomiast kolejnego już ciepły, brązowy.


2. Kolor oczu
- niebieski, jasne, tęczówki mają niewiele ciemniejszą obwódkę. Kolor nie jest czysty, są na nim ciemniejsze plamki.
Brwi i rzęsy są bardzo jasne - niepomalowane praktycznie niewidoczne.

3. Piegi - pojawiają się sporadycznie w okresie letnim na nosie. Są złotobrązowe.

4. Cera - Odcień jest jasny, raczej chłodny, porcelanowy. Rumienię się na czerwono.


5. Naturalny kolor włosów - początkowo był bardzo jasny blond (prawie biały), stopniowo ciemniał, aktualnie jest w kolorze ciemnego blondu. Są raczej mysie.


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Dobrze czuję się w brązie, bieli, czerni, niebieskim

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Wydaje mi się, że pasuje


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Raczej nie, staram się ich unikać


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Raczej unikam szarości, nie czuję się w nich dobrze.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jedne i drugie. Odnoszę wrażenie, że w okresie wakacyjnym lepsze są kolory ciepłe, zimą - zimne.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- raczej nie czuję się dobrze w zbyt dużych kontrastach
kasia_pasiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-14, 19:07   #497
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

ja też prosiłabym o pomoc

1. Jak się opalasz
- ciężko, przy czym najpierw spiekam raczka. Odcień opalenizny raczej przykurzony.


2. Kolor oczu
- jasne, niebieskie, z ciemną obwódką, pojedyncze ciemne plamki (2-3); oprawa oczu ani jasna, ani zdecydowana, ogólnie widoczna, brwi niezbyt gęste.


3. Piegi - pojedyncze i tak małe, że nie pokuszę się stwierdzać czy złotawe, czy szaro-brązowe.


4. Cera - chyba chłodny wpadający w róż


5. Naturalny kolor włosów - mysi, ciemny blond albo jasny brąz, jakkolwiek to zwiemy; taki, którego najchętniej się pozbywamy, bo jest ni w 5, ni w 10. w dzieciństwie byłam blondynką.


6. Kolor ust
- chłodny zgaszony róż, szybko się rumienię na czerwono.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? szary mi nie służy, to wiem na pewno. ale już w popielatym nie wyglądam i nie czuję się źle. lubię turkus, kobalt, chłodne i nasycone odcienie czerwieni, intensywny żólty, szmaragd, butelkową zieleń, miętę, fuksję, zgaszony róż, fiolety. bardziej podobam się sobie w złocie niż w srebrze. z czystą bielą mam problem, boję się jej, ale nie powiem, żeby wyglądała w niej źle, wolę kość słoniową. w ciemnych nasyconych brązach też wyglądam dobrze.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? wydaje mi się, że tak. w szarym wyglądam dinie... szaro... na chorą. ale w brązach też dobrze wyglądam.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? tak, w miarę.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
zgaszone tak, szczególnie zgaszony róż, przełamana biel, ale im mniej w kolorze szarości tym lepiej dla mnie.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? wydaje mi się, że jedne i drugie, w zależności od konkretnego koloru i odcienia. w złocie czuję się lepiej niż w srebrze.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- lubię kontrasty, ale nie w sąsiedztwie twarzy. chyba, że jest to kolorowa kntrastowa biżuteria. __________________
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-14, 23:11   #498
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez _oluta Pokaż wiadomość
na pewno wykonam te przymiarki, dziękuję za rade ale zastanawia mnie czy np. to że niekiedy mama mówiła mi że mam jakby zółtawy, pomarańczowy odcień twarzy oznacza że mogę być intensywną wiosną? chociaż jak przeczytałam na Twoim blogu żółty zółtemu nie równy...
Otóż to, zauważalnie żółtawy odcień twarzy może występować u różnych typów, w dodatku noszenie pewnych kolorów może ten efekt potęgować.

---------- Dopisano o 00:01 ---------- Poprzedni post napisano o 00:00 ----------

lexi0718:

Polecam obejrzenie paletek u mnie na blogu i przymierzenie kolorów. Z opisu najbardziej prawdopodobna wydaje się zima.

---------- Dopisano o 00:03 ---------- Poprzedni post napisano o 00:01 ----------

Cytat:
Napisane przez kasia_pasiak Pokaż wiadomość
Jak się opalasz - szybko, odcień opalenizny jest pierwszego dnia czerwony, natomiast kolejnego już ciepły, brązowy.


2. Kolor oczu
- niebieski, jasne, tęczówki mają niewiele ciemniejszą obwódkę. Kolor nie jest czysty, są na nim ciemniejsze plamki.
Brwi i rzęsy są bardzo jasne - niepomalowane praktycznie niewidoczne.

3. Piegi - pojawiają się sporadycznie w okresie letnim na nosie. Są złotobrązowe.

4. Cera - Odcień jest jasny, raczej chłodny, porcelanowy. Rumienię się na czerwono.


5. Naturalny kolor włosów - początkowo był bardzo jasny blond (prawie biały), stopniowo ciemniał, aktualnie jest w kolorze ciemnego blondu. Są raczej mysie.


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Dobrze czuję się w brązie, bieli, czerni, niebieskim

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Wydaje mi się, że pasuje


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Raczej nie, staram się ich unikać


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Raczej unikam szarości, nie czuję się w nich dobrze.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jedne i drugie. Odnoszę wrażenie, że w okresie wakacyjnym lepsze są kolory ciepłe, zimą - zimne.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- raczej nie czuję się dobrze w zbyt dużych kontrastach
Polecam wykonać porządną przymiarkę bez makijażu i w dobrym świetle. Podejrzewam, że możesz być jasną wiosną lub jasnym latem, ale w grę wchodzą też i inne typy.

---------- Dopisano o 00:11 ---------- Poprzedni post napisano o 00:03 ----------

Michiru:

Tobie też polecam przymiarkę - z opisu najbardziej prawdopodobne wydaje się lato, ale w grę wchodzi też zima. Przydałoby się ustalić jaki stopień czystości kolorów i jaka "temperatura" jest najlepsza. Takie chłodne kolory, które nie są ani bardzo jaskrawe ani bardzo zgaszone mogą pasować szczególnie chłodnemu latu lub chłodnej zimie. Ale wtedy złoto jest niezbyt twarzowe, chyba że takie chłodniejsze odcienie. Jasne lato też ma całkiem soczyste odcienie, oczywiście nie tak jaskrawe jak zima, ale całkiem intensywne a do tego lekki wpływ wiosny, więc faktycznie odcienie lekko cieplejsze pasowałyby.

W czystej bieli tylko zimy wyglądają naprawdę dobrze. U reszty typów lepiej się sprawdzają złamane odcienie bieli.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-14, 23:25   #499
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - ciężko, często mam poparzenia słoneczne, bez wysokiego filtru jestem cała czerwona, z filtrem opalam się normalnie (ciężko mi określić odcień mojej opalenizny)


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana? Niebieskie, idąc do środka mają kolor zielono-żółty


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe? Nie mam


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy? Jasny, chłodny, rumienię się na czerwono


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate? Popielaty ciemny blond


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Jasne różowe

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Źle się czuję w czarnym kolorze, dobrze się czuję w kremowych odcieniach (nude)

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? Nie pasuje. Lepiej wyglądam w kremowym, ciemnym szarym lub ciemnym brązie.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? Nie pasują w ogóle.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy. Raczej tak. Trochę szarawe.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.
Do mojej karnacji pasuje srebro, ale ja wole złoto Nie wiem

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów? Lepiej mi w mniej drastycznych zestawieniach kolorów
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-15, 11:37   #500
Niuchacz
Raczkowanie
 
Avatar Niuchacz
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 38
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz -raczej szybko, o ile się nie spalę, to na brązowo

2. Kolor oczu - brązowe przy źrenicy, dalej ciemno zielone, proporcje kolorów zależą od światła(w jasnym jest więcej zielonego), obwódka jest, ale raczej minimalna, ciemna oprawa oczy

3. Piegi - brak

4. Cera - ciepły odcień, różowe policzki

5. Naturalny kolor włosów - i tu pojawia się problem. Średni brąz, ale zdania na temat tego, czy ciepły, czy chłodny są podzielone. W słońcu delikatny złotawy połysk, natomiast jeszcze 2 lata temu były zdecydowanie szare.

6. Kolor ust - różowy, dość wyraźny

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Lubię granat, turkus, bordo, ale ładnie mi też w zielonym i jasnoniebieskim

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Lepiej mi w mniej zdecydowanych kolorach.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Podkreślają różowe policzki, więc raczej nie.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Wydaje mi się, że jednak są zbyt "nijakie"


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Raczej zimne, nie licząc ciemnego różu i bordo


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - zwykle noszę jasne spodnie i ciemną górę, łączą granat z ciemną czerwienią, ale nie szaleję.
Niuchacz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-15, 14:59   #501
Burbery
Zadomowienie
 
Avatar Burbery
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 307
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Będę wdzięczna za pomoc!!!

1. Jak się opalasz -
Raczej średnio, najpierw na czerwono, odcień opalenizny brzoskwiniowy, bardzo ciepły

2. Kolor oczu
-
Oczy ciemno niebieskie, w środku zielone, na zewnątrz ciemna obwódka. Oprawa raczej ciemna. zdecydowanie mało czysty, ciężki do zdefiniowania
3. Piegi – są. Kolor raczej ciepły
4. Cera - Bardzo Jasny wpadający w róż. Rumieniec czerwony.
5. Naturalny kolor włosów - Ciemny orzechowy brąz, lato lekkie złoto-miedziane przebłyski
6. Kolor ust Jasny różowy
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Czuję się bardzo dobrze w przygaszonych barwach – szarości, granat, biel, czerń, pudrowy róż, fiolet, ciemna zieleń i ciemna czerwień, czasem turkus i niebieski; Źle się czuję w odcieniach rudych, beżach, pomarańczach, żółciach.
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Tak
9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Nie
10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Zdecydowanie wszystkie zgaszone
11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? W ubierze szukam przede wszystkim kolorów zimnych, natomiast nie akceptuję srebrnej ani platynowej biżuterii – pasuje do mnie tylko złoto i metale w odcieniach złota.
12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
– Dobrze wyglądam w hipisowskich, etnicznych wzorach w kolorystyce niezbyt pstrej. Pasuje mi szkocka krata. Bardzo źle się czuję w dużych grochach, kontrastach rodem z lat 70/80
__________________
Mój raczkujący blog o woskach zapachowych
http://woskomania.blogspot.com/
https://www.facebook.com/woskomania/

Edytowane przez Burbery
Czas edycji: 2013-07-15 o 15:02
Burbery jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-15, 15:03   #502
aliki5
Raczkowanie
 
Avatar aliki5
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 192
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Będę wdzięczna za przeanalizowanie mnie:

1. Jak się opalasz - Szybko. Najpierw na czerwono, potem na ciemny, złoty brąz. Stosunkowo wolno opala mi się twarz i zawsze jest jasniejsza niż reszta ciała.

2. Kolor oczu
- Jasne, coś pomiędzy szarością a niebieskim.

3. Piegi - brak. Pojedyńcze po bardzo intensywnym opalaniu

4. Cera - chyba chłodna , wpadająca w róż zimą i ze skłonnością do czeriwenienia się,. Latem ciepły, złotawy kolor.
5. Naturalny kolor włosów - mysi europejski, ciemny popielaty blond
6. Kolor ust
- różowawy. Dość naturalny

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Zimą noszę neutralne kolory, czernie, szarości, biele, granaty. Chyba nie najlepiej mi w brązach. Nie przepadam za niebieskim i zielonym. Latem, kiedy jestem opalona uwielbiam nosić kolory podkreślające opaleniznę-pastele, neony itp

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? tak

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? tak, ale tylko w połączeniu z opalenizną

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Lubię szarości takie dresowe, takich popielatych ciemnych szarości już nie. Bardzo źle się czuję w zgnitych zieleniach, khaki, kolorach ziemii .

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? i te i te. Zależy od konkretnego koloru. Dużo bardzije lubię złoto niż srebro.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- lubię kontrasty. np. biel i czerwień, chociaż niektóre zestawienia kolorystyczne są dla mnie nieakceptowalne (np. pomarańcz z niebieskim).

pozdrawiam
aliki5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-15, 15:35   #503
ann_ita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2
GG do ann_ita Send a message via Skype™ to ann_ita
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1.Jak się opalasz -
bardzo ciężko mi to przychodzi ale jak już wytrzymam cały dzień na słońcu, to 1/2 dni jestem lekko czerwona, opalenizna jest złocista

2. Kolor oczu -
piwne, przy źrenicach brązowe/bursztynowe rozchodzą się i przy czarnych obwódkach są zielone.
Brwi i rzęsy są jasno brązowe

3. Piegi - dosłownie 5 na nosie, złotawo-brązowe

4. Cera - oliwkowa, rumieńców u mnie prawie nie widać

5. Naturalny kolor włosów -brązowe w wakacje nabierają lekkich złotych refleksów


6. Kolor ust - indyjski-pudrowy róż..coś takiego


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Brązy, zielenie, fiolety, wanilia gorzej z różami, czerwienią i błękitami

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?
Czerń tak, w bieli źle się czuję


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?
Jaskrawych unikam.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Tylko szaroniebieski bądź czysta szarość


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?
Raczej zimne, złota nie cierpię, srebro jak najbardziej.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo -
kolory tak, dzikie wzory już nie.
ann_ita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-15, 15:56   #504
nalezedociebie
Zakorzenienie
 
Avatar nalezedociebie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 8 105
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Witajcie

1. Jak się opalasz - średnio. Najpierw na czerwono, po kilku dniach skóra robi się brązowa, czasem schodzi.

2. Kolor oczu - jasny niebieski, bez plamek, kolor jednolity. Brwi i rzęsy są jasne, jak nie pomaluję brwi, to słabo je widać.

3. Piegi - występują tylko latem, po opalaniu. Jasny brąz.


4. Cera - skóra ma odcien dość jasny, nie całkiem porcelanowy, ale jestem dość blada, tendencja do cieni pod oczami. Rumienię się n


5. Naturalny kolor włosów - kolor jasny brąz, złotawe refleksy.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - jasny róż


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - czuję się dobrze w czarnym, złotym,beżu, kolorach pastelowych, niebieskim, granacie. Nie lubię żółtego i źle w nim wyglądam.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?- czerń na pewno pasuje, biel średnio ale nie najgorzej, kremowy też może być, szare i brązowe mniej.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? - rzadko takie noszę, więc nie wiem. Myślę, że lepiej wyglądają pastelowe.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy. - myślę,że pasują.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?- myślę,że jedne i drugie. Złoto pasuje, srebro niezbyt.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów? - Najlepiej czuję się w drobnych wzorach i stonowanych kolorach, duże wzory jak np. wielkie kwiaty, koła, przytłaczają mnie, bo jestem osobą niską.
__________________
17.05.2013 Pierwsza jazda
08.07.2013 Zdany egzamin teoretyczny
22.07.2013 Zdany egzamin praktyczny



nalezedociebie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-16, 12:43   #505
sloOoneczkoOooo
Raczkowanie
 
Avatar sloOoneczkoOooo
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 130
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Zaraz po zejściu ze słońca jestem lekko różowa, ale potem opalenizna jest żółtawo-złoto-brązowa (pomarańczowa?).

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

ciemne piwne/jasny brąz - w zależności od tego jak słońce pada - mam ciemno piwne oczy, ale w słońcu błyszczą na bursztynowo -pomarańczowo -żółto.


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Tak, mam piegi (dużo biegów ) - złotawe .

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Cera jest taka żółto-szara. Powiedziałabym, że jasno złotawa z przebłyskami szarości. Jeśli się rumienię (ale to rzadko) to na różowo

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Naturalne - Ciemny blond ze złotymi refleksami i takimi "gołębimi" (wyglądają jak siwe). Pofarbowane - na jasny brąz ze złotymi pasemkami

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Usta bladoróżowe - koralowe.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze czuję się w bordo, czerni, złocie, granacie. czerwieni, koralowym ( generalnie odcienie pastelowe). Źle się czuję w bieli i fiolecie.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Biel - pasuje, bo trochę mnie rozjaśnia (ale jednocześnie czuję się szaro)
Czerń- Dobrze się w niej czuję.
Kremowy- Dobrze się w nim czuję, ale wyglądam jakbym miała zmęczoną twarz.
Bardzo ciemny szary- nie pasuje mi. Taki "ołówkowy" owszem, ale ciemny niestety nie.
Ciemny brąz - ładnie mi w nim, o ile nie mam go na sobie za dużo (wtapiam się w niego).


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

W miarę jaskrawe, bardziej rozświetlone i w cieplych odcieniach. "oczo☠☠☠ki" mi nie pasują.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.

pasuje mi połączenie szarości i bieli i czerni. Ale szarość + jakikolwiek kolor = źle wyglądam.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.

Ciepłe, intensynwe - ale stonowane. Np krwista czerwień itd. Głęboki ciemno niebieski (ale o ciepłym odcieniu) - pasują do mnie. Źle wyglądam w szaro-cielistych rzeczach itp. Pasuje mi złoto. Srebro nie wygląda najgorzej,ale wyglądam ponuro w nim.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

Bardziej proste stroje, bez udziwnien ale z mocnymi akcentami. np gładka czerwona bluzka ze słotymi dodatkami - to jest dla mnie maks. Jak założę coś "pstrokatego" to wyglądam jakbym z cyrku uciekla. Do tego jestem niska i dosyć krągła, więc wolę stawić na prostą elegancję.
sloOoneczkoOooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-16, 15:14   #506
201701191353
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 899
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Świetny wątek. Chciałabym się upewnić, jakim jestem kolorem, bo mam książkę niby w domu "Najlepiej Ci w kolorze...", lecz wciąż nie mogę dojść czy jestem jesienią czy latem. Moja mama upiera się, że jestem jesienią, a ja mówię, że latem (chociaż moja mama ma o tonę ciemniejszą cerę i włosy! a upiera się,że jestem jesienią!)

1. Jak się opalasz - ciężko:najpierw na czerwono. Odcień opalenizny :złotawo-brązowawy
2. Kolor oczu
- jasne, zależy od promieni naświetlenia: przy pełnym słońcu: niebieskie, wieczorem: szarawo-zielone
3. Piegi -nie mam
4. Cera -żółto-różowawa, rumień: róż
5. Naturalny kolor włosów - raczej ciemny, z przebłyskami blondu
6. Kolor ust róż, dość jasny
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Dobrze się czuję w różu, czerwieni, zieleni, gorzej w białym, niebieskim, brązowym,czarnym
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? nie, wyglądam 'blado i trupowato". Lepiej w ecru (? nie wiem jak to się pisze)
9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Neonowe:nie, ale jaskrawe, pastelowe: róż, zieleń.
10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
nie
11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? kolory ciepłe
12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- drobne wzorki, bardziej monokolory ubrań
201701191353 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-16, 17:18   #507
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

susuanne:

Najprawdopodobniej lato, chociaż istnieje ewentualność, że jesteś np. jasną wiosną lub łagodną jesienią. Może zacznij od obejrzenia palet tych typów i dla pewności porównaj efekt poszczególnych kolorów na żywo.

---------- Dopisano o 17:37 ---------- Poprzedni post napisano o 17:32 ----------

Niuchacz:

Wydaje mi się, że powinnaś zacząć od przymiarki kolorów. Na początek chociażby określić które kolory są bardzo twarzowe a które zdecydowanie niedobre.
Po kolorach najbardziej prawdopodobne wydaje się lato, ale biorąc pod uwagę inne odpowiedzi nie wykluczam innych pór roku.

---------- Dopisano o 17:43 ---------- Poprzedni post napisano o 17:37 ----------

Burbery:
Przydałoby ci się przymierzenie kolorów, szczególnie skup się na czystej bieli i głębokiej czerni oraz stopniu chłodu kolorów... Postaraj się zaobserwować jak kolory wpływają na wygląd twarzy, cery.

Po odpowiedziach wypada, że celujesz głównie w palety lata, ale czy to jest faktycznie twój typ, nie mam pewności. Pooglądaj proszę palety typów letnich oraz zgaszonej jesieni i jasnej wiosny.

---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 17:43 ----------

aliki5:
A jaką masz oprawę oczu (brwi, rzęsy)? I białka oczu?

Ogólnie to brakuje w kwestionariuszu pytania o kolor białka oka, to jest akurat informacja, która wiele mówi.

---------- Dopisano o 17:57 ---------- Poprzedni post napisano o 17:47 ----------

ann_ita:

Zaczęłabym od jasnej wiosny, obejrzyj też inne palety wiosny, łagodną jesień i jasne lato. Dla rozwiania wątpliwości przymierz kolory na żywo.

---------- Dopisano o 18:01 ---------- Poprzedni post napisano o 17:57 ----------

nalezedociebie:

Przydałaby ci się przymiarka, bez makijażu i w dobrym świetle.

---------- Dopisano o 18:15 ---------- Poprzedni post napisano o 18:01 ----------

sloOoneczkoOooo:

Najbardziej pasowałaby ciepła wiosna. Obejrzyj sobie paletki typów wiosennych i jesiennych. W razie wątpliwości najlepsza jest przymiarka.

Co do bieli i czerni tu jest ciekawa artykuł (po angielsku, ale najważniejsze są ilustracje):
http://12blueprints.com/black-and-white-for-12-seasons/
"Biel" dla ciepłej wiosny ma mocny dodatek żółtego, ale pozostaje czysta. To jest taki prawdziwie kremowy kolor, coś jak tłusta śmietanka. Może być trudno kupić taki kolor, bo niektóre tkaniny dają lekko szarawy efekt, nawet jeśli są ufarbowane na właściwy kolor. Trzeba też dobrać kolor do naturalnego poziomu kontrastów, np. tak, żeby się nie zlewał ze skórą.

Dla ciepłej jesieni kolor jest podobny, ale z dodatkiem ciepłego beżyku.


Ogólnie całe życie można się obyć bez bieli, ale czasem jest niezbędna, np. jeśli trzeba nosić białą bluzkę do pracy albo na tradycyjną suknię ślubną (wbrew temu, co czasem twierdzą styliści istnieje więcej odcieni niż bielutki i ecru).

---------- Dopisano o 18:18 ---------- Poprzedni post napisano o 18:15 ----------

Cytat:
Napisane przez fdhgfhjhkghgfdh Pokaż wiadomość
Świetny wątek. Chciałabym się upewnić, jakim jestem kolorem, bo mam książkę niby w domu "Najlepiej Ci w kolorze...", lecz wciąż nie mogę dojść czy jestem jesienią czy latem. Moja mama upiera się, że jestem jesienią, a ja mówię, że latem (chociaż moja mama ma o tonę ciemniejszą cerę i włosy! a upiera się,że jestem jesienią!)

1. Jak się opalasz - ciężko:najpierw na czerwono. Odcień opalenizny :złotawo-brązowawy
2. Kolor oczu
- jasne, zależy od promieni naświetlenia: przy pełnym słońcu: niebieskie, wieczorem: szarawo-zielone
3. Piegi -nie mam
4. Cera -żółto-różowawa, rumień: róż
5. Naturalny kolor włosów - raczej ciemny, z przebłyskami blondu
6. Kolor ust róż, dość jasny
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Dobrze się czuję w różu, czerwieni, zieleni, gorzej w białym, niebieskim, brązowym,czarnym
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? nie, wyglądam 'blado i trupowato". Lepiej w ecru (? nie wiem jak to się pisze)
9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Neonowe:nie, ale jaskrawe, pastelowe: róż, zieleń.
10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
nie
11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? kolory ciepłe
12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- drobne wzorki, bardziej monokolory ubrań
Skoro bardziej pasują ci kolory ciepłe, to nie jesteś latem. Lata to typy chłodne.

Według mnie pytanie brzmi raczej czy jesteś jesienią czy wiosną. Pooglądaj sobie u mnie na blogu palety typów wiosennych i jesiennych i w razie wątpliwości zrób przymiarkę kolorów.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-16, 22:13   #508
201701191353
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 899
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziękuję! Oglądałam Twój blog i zwróciłam uwagę na kolory wiosny - jakoś pierwsze wpadły mi w oko, ale muszę jeszcze sprawdzić.
Sama widzisz, mimo, że mam książkę o typach urody, do tej pory ciężko mi jest się określić
201701191353 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-17, 11:22   #509
WhiteAngelin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Elementia
Wiadomości: 10
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Pomożecie? Wciąż nie wiem jakim jestem typem
1. Jak się opalasz - na ciele na brązowo i się ładnie utrzymuje ale na twarzy na lekko czerwono, a opalenizna schodzi szybko
2. Kolor oczu - piwne: ciemnoszare z piwnym środkiem koło źrenicy i niebiesko- zielone na brzegach (za wikipedia)
3. Piegi -mam malutkie w lato od słońca, na nosie i na policzkach
4. Cera -żółto-różowawa
5. Naturalny kolor włosów -ciemny brąz-prawie czarny ale farbuję na ciepły blond w którym wyglądam korzystnie, nie pasuje mi natomiast blond chłodny
6. Kolor ust: jasny róż
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Dobrze się czuję w kolorach jaskrawych i ciepłych (zielony, żółty, pomarańczowy), źle w stonowanych kolorach- odcieniach szarości, bordo, brązach....
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Oba pasują
9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Tak
10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? nie
11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? oba, chociaż bardziej ciepłe
12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo: tak

Edytowane przez WhiteAngelin
Czas edycji: 2013-07-17 o 11:23 Powód: zapomniałam coś dopisać
WhiteAngelin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-17, 15:23   #510
aliki5
Raczkowanie
 
Avatar aliki5
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 192
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

[QUOTE=Wampierz;41820913]susuanne:



[/COLOR]aliki5:
A jaką masz oprawę oczu (brwi, rzęsy)? I białka oczu?

Ogólnie to brakuje w kwestionariuszu pytania o kolor białka oka, to jest akurat informacja, która wiele mówi.[COLOR="Silver"]

Oprawa oczu: brwi mysie popielate, takie jak kolor włosów. Rzęsy ciemne, ale przy końcach jaśniejsze. Białka oczu: hmm sama nie wiem, na pewno nie są śnieżnobiałe, są jakby lekko "przyszarzone" (zimny kolor). Mam dosyć ciemną obwódkę tęczówki i sporą ilość plamek w zielonkawym kolorze.
aliki5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:35.