Problem z połykaniem tabletek. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-29, 23:48   #1
megal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 38

Problem z połykaniem tabletek.


Hej. Przechodzę właśnie bardzo ostre zapalenie gardła. Jem praktycznie wszystko w postaci płynnej, bo połykanie sprawia mi wielki problem. Pierwszy raz też mam, że nie mogę połknąć tabletek, a biorę tabletki anty Sylvie 20. I stąd moje pytanie, czy jest taka możliwość, żeby ssać te tabletki i w tej formie przez jakiś czas je zażywać? Czy to obniży ich skuteczność? Szukając info na ten temat natknęłam się na informację, że tabletki Marvelon można ssać, ale na mojej ulotce nie jest o tym wspomniane, więc nie wiem czy mogę się sugerować innymi tabsami. Co o tym sądzicie?
megal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 09:59   #2
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Problem z połykaniem tabletek.

Cytat:
Napisane przez megal Pokaż wiadomość
Hej. Przechodzę właśnie bardzo ostre zapalenie gardła. Jem praktycznie wszystko w postaci płynnej, bo połykanie sprawia mi wielki problem. Pierwszy raz też mam, że nie mogę połknąć tabletek, a biorę tabletki anty Sylvie 20. I stąd moje pytanie, czy jest taka możliwość, żeby ssać te tabletki i w tej formie przez jakiś czas je zażywać? Czy to obniży ich skuteczność? Szukając info na ten temat natknęłam się na informację, że tabletki Marvelon można ssać, ale na mojej ulotce nie jest o tym wspomniane, więc nie wiem czy mogę się sugerować innymi tabsami. Co o tym sądzicie?
Jeżeli na ulotce jest informacja, że należy połykać w całości, ja bym nie ryzykowała.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 21:09   #3
avocado21
Raczkowanie
 
Avatar avocado21
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 37
Dot.: Problem z połykaniem tabletek.

U mnie na ulotce jak byk napisane, żeby nie ssać/przeżuwać.
avocado21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 11:33   #4
megal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 38
Dot.: Problem z połykaniem tabletek.

Kurcze to niedobrze, bo cały czas się męczę. Ale to jakieś dziwne. Mówi się, że jak tabletka utknie w gardle np. to nie ma się co martwić, bo najwyżej się rozpuści i w takiej formie przejdzie przez układ pokarmowy. Jednak ssać już nie można, żeby w tej rozpuszczonej formie ją przepuścić?
megal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 11:42   #5
vaness886
Raczkowanie
 
Avatar vaness886
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 409
Dot.: Problem z połykaniem tabletek.

wydaje mi się , że jak w gardle utkwi i się rozpuści to tak czy tak np popijając cała trafi do organizmu a ssąc więcej może zostać nam w jamie ustnej na języku itp . Nie wiem czy tak jest czy tak nie ale ja bym nie ryzykowała
vaness886 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 13:08   #6
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Problem z połykaniem tabletek.

Pigułka antykoncepcyjna jest tak mała, że skoro przełykasz jakieś płyny, to i ją połkniesz. Nie kombinuj, tylko przełknij.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:49.