Wydzielina - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-12, 13:12   #1
Onnaa166
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3

Wydzielina


Witam, mam 16 lat i mam problem Mianowicie,mam niezbyt regularne mięsiączki(ale to przez ten problem co opisze się rozstroiła chyba)... --> między nimi wydobywa mi się taką żółto-przezroczysta wydzielina z "muszelki" jest to dosyc uciążliwe, bo muszę mieć ciągle wkładkę, a miesiączki mam bolesne i mam przepisane jakieś chyba najmocniejsze tablteki od lekarza na to :/ chcę iść do ginekologa, ale najpierw chciałabym się dowiedzieć co to za wydzielina i czy musze iść koniecznie ...
Onnaa166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 14:43   #2
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Wydzielina

jeżeli nie towarzyszą temu pieczenie, kłucie, świąd a wydzielina ma normalny zapach, to możliwe, że to od tabletek tak Ci się śluz zmienił i nie jest to nic groźnego. jednak lepiej sprawdzić, bo obfite, wodniste upławy mogą być sygnałem nadżerki.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 15:40   #3
Onnaa166
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3
Dot.: Wydzielina

"pieczenie, kłucie, świąd" to nie wsytępuje ...
zapach to nie wiem, ale ma taki charakterystyczny ...

co do obfitości tego to różnie bywa, częściej raczej tak nie, jedynie między wargami wsytępuje, no, ale bywa, że troszke "wylewa"

czyli iść do ginekologa ?? a nadżerka może być jakoś rodzinne ?? bo moja siostra ją ma ;/

Ale ta wydzielina była pierwsza, najpierw ona, a dopiero potem jak się zbiżał okres miesiączkowy miałam bolesną miesiączkę ;/ i wtedy przyjęłam te tabletki ... teraz za ok. (powinno) 20 dni powinna być już trzecia (z tych bolesnych) i ta wydzielina nie ma końca ... kiedy ona może się skończyć ;/ ?
Onnaa166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 15:08   #4
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Wydzielina

Podpinam się pod wątek.

Zawsze miedzy okresami mialam wydzielinę, jak wiadomo w okresie owulacji jest jej chyba wiecej? No ale w tym miesiacu po prostu pływałam! Nigdy wczesniej tak nie mialam. Przy kazdym oddawaniu moczu leciała dodatkowo wydzielina, lub jak cos podnioslam ciezszego to zaraz czułam mokro. Teraz jest suchutko bo zbliza misie okres, ktory tez mam nieregularnie (Cykle od poczatku roku: 57,48,35,34,37,44 i teraz czekam ) U ginekologa bylam w lutym, stiwerrdzil u mnie malenka nadzerke, ale nie leczyl jej. Bólów w brzuchu nie mam, zadnego swedzenia, pieczenia, po prostu bylo w tym miesiacy strasznie duzo wydzieliny jak kurze białko i "pachniała".. śledziem?
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 21:03   #5
Onnaa166
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3
Dot.: Wydzielina

Tylko czemu nikt nie odpowiada ??

No, ja nie czuje kiedy mi leci, po prostu wczesniej po przebieraniu widziałam na bieliznie cos takiego zaschniętego jakby, a teraz na wkładce widze, że jest ... a nieraz nie ma... nie czuje w jakich okolicznosciach mi leci

A ty też masz taką jakby zółtą ??
Onnaa166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 11:21   #6
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Wydzielina

Cytat:
Napisane przez Onnaa166 Pokaż wiadomość
"pieczenie, kłucie, świąd" to nie wsytępuje ...
zapach to nie wiem, ale ma taki charakterystyczny ...

co do obfitości tego to różnie bywa, częściej raczej tak nie, jedynie między wargami wsytępuje, no, ale bywa, że troszke "wylewa"

czyli iść do ginekologa ?? a nadżerka może być jakoś rodzinne ?? bo moja siostra ją ma ;/
nadżerka raczej rodzinnie nie występuje... idź do ginekologa, niech sprawdzi czy jest wszystko ok, bo po co masz się zamartwiać

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość

Zawsze miedzy okresami mialam wydzielinę, jak wiadomo w okresie owulacji jest jej chyba wiecej? No ale w tym miesiacu po prostu pływałam! Nigdy wczesniej tak nie mialam. Przy kazdym oddawaniu moczu leciała dodatkowo wydzielina, lub jak cos podnioslam ciezszego to zaraz czułam mokro. Teraz jest suchutko bo zbliza misie okres, ktory tez mam nieregularnie (Cykle od poczatku roku: 57,48,35,34,37,44 i teraz czekam ) U ginekologa bylam w lutym, stiwerrdzil u mnie malenka nadzerke, ale nie leczyl jej. Bólów w brzuchu nie mam, zadnego swedzenia, pieczenia, po prostu bylo w tym miesiacy strasznie duzo wydzieliny jak kurze białko i "pachniała".. śledziem?
możliwe, że nadżerka się odzywa. brzydko pachnąca wydzielina może być jej objawem. często tez przy zakażeniu bakteryjnym jest zapach "rybi"
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 18:02   #7
Ivisma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2
Dot.: Wydzielina

A ja mam pytanie bo juz sama nie wiem co myśleć. Mam taką wydzieline, nie wiem czy to śluz czy upławy (czym to się różni tak w ogóle?), jest przeźroczysto-biała, czasami lepka i ciągnąca, jest umiarkowana nie obfita, raczej przypominająca jogurt, nie jest grudkowaty, nie ma zapachu, a jak już to taki kwaskowy (nie odczuwam nic innego, ani swędzenia, ani pieczenia). Co to może być? Musze dodac że od 3 miesięcy przyjmuję pigułki Regulon (Przedtem przez prawie dwa lata brałam Harmonet i nie miałam tego), czy to może miec związek z tym że przyjmuję inne pigułki a może to jakies zapalenie albo grzybica? Jestem już umówiona na wizyte u ginekologa i chce się przygotować na rozmowe o tym. Czy jesteście w stanie mi powiedziec na co to wygląda waszym zdaniem?
Ivisma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-26, 15:41   #8
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Wydzielina

mi wygląda na wydzielinę spowodowaną tabletkami (regulon zawiera więcej hormonów niż harmonet, więc może tez bardziej zagęszczać śluz). wg mnie to nie jest żadna infekcja czy zapalenie. ostatecznie to już lekarz oceni
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:58.