rozjaśnianie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-01-29, 08:59   #1
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk

rozjaśnianie


Witam ! Mam pytanko. Jestem posiadaczką włosków w kolorze średnio-ciemny bląd, przez przyjaciółkę określanych jako kolor spranej szmaty ( hi hi hi ) Chciałabym je troszkę rozjaśnić, ale boję się farbowania ( odrosty) Czy jest jakiś sposób bezpiecznego rozjaśnienia o kilka tonów ? A może balejaż ( nie wiem, czy dobrze napisałam ) Czy wtedy też są tak okropnie widoczne odrosty ?
Buziak
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-29, 19:31   #2
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: rozjaśnianie

balejaz, zawsze fajnie wyglada i jest bezpieczniejszy , bo mocny srodek, ktorym sie rozjasnia wlosy nie dotyka skory glowy, a tym samym nie ma bezposredniego kontaktu z cebulka, no i nie widac odrostow tak szybko jak rozjasnianiu, to kwestia 2,5 3 miesiecy nawet!
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-10, 15:20   #3
niusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 249
GG do niusia
Re: rozjaśnianie

po pierwsze chciałabym się podłączyć do pytania... mam ten sam problem i to samo życzenie

po drugie - balejaz to też farbowanie, więc to też odrosty. Poza tym jeśli już balejaz to fryzjer mysi być doskonały. Jeśli nie wierzysz, to rozejrzyj się po naszych ulicach, a zobaczysz ile nieudanych balejaży krąży po świecie.

moje pytanie dotyczyłoby raczej innych środków. Np. szamponu dla włosów blond. Czy jak będę go używała moje włosy się rozjaśnią??
niusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-10, 20:58   #4
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: rozjaśnianie

pytasz czy jak uzyjesz szaponu dla wlosów blond to czy twoje wlosy sie rozjasnia? ale o jaki szampon cho, co pisze winstrukcji, czy tonuje kolor czy rozjasnia o kilka tonow? i jaki ty masz kolor wlosow?
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-11, 09:27   #5
niusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 249
GG do niusia
Re: rozjaśnianie

kolor wlosow, gdyby tak patrzec na palete kolorow to mam taki sredni-ciemny blond, ale wszystkich jestem taka szatynka.

Pytam o szampony takie do mycia włosów, normalego mycia, które mają napisane, że są dla włosów blond (a nie na przykład włosów przetłuszczających się, suchych, farbowanych itd). Nie mam na myśli jeszcze rzadnego konkretnego, wydaje mi się ze profesjonalna wella ma coś takiego, a z popularnych był kiedyś timotei (nie jestem pewna pisowni).
niusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-11, 16:55   #6
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: rozjaśnianie

normalny szampon do mycia wlosow blond czasem zawiera rumianek, bo rumianek ma wlasciwosci lekko rozjasniajace ale dziala na bardzo jasne naturalne wloski, natomiast Wella jak sie orientuje (ale nie jestem pewna czy nie czegos nowego)ma szampon do wloskow blond rozjasnianych i nadaje im srebny kolor i niweluje zlote odcienie, , ale jezeli Ty chcialabys aby normalny szampon taki do mycia rozjasnil Ci włoski to niestety nie da sie,ale jak bys chciala troche je rozswietlic naturalnym sposobem rumianek , suche kwiaty nagietka, cytryna, wszystko w równych proporcjach zalac wrzaca woda gotować 4 min, i zotawic pod przykryciem 30 min, przecedzic i dodac sok z cytryny (ziola zalac bez soku) umyta glowe moczymy w ostygnietym naparze ok 15 min mozna to robic polewajac wlosy przez 15 min nad miska napar przygotowac w proporcji 2 łyzki ziół na szklanke wody po wypwrowaniu przy zaparzaniu nalezy uzupełnic woda co pełnej szklanki, a do plukania powinno byc 1 -1,5 litra naparu wiec pok 6 szklanek
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-11, 20:49   #7
niusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 249
GG do niusia
Re: rozjaśnianie

!!!WOW!!!

ale super. Wogole nie myślałam, że są takie rozwiązania. Mam dwa pytania:
1. jakiego efektu mam się spodziewać, o ton, dwa...?

2. (trochę głupie) skąd wziąć te zioła

i jeszcze jedno. Od tego momentu nie bardzo rozumiem:
> napar przygotowac w proporcji 2 łyzki ziół na szklanke wody po wypwrowaniu przy zaparzaniu nalezy uzupełnic woda co pełnej szklanki, a do plukania powinno byc 1 -1,5 litra naparu wiec pok 6 szklanek

PS. A na ile to starcza? I tak sobie myślę, czy to brudzi ręczniki przy kolejnych myciach głowy, tak jak to się dzieje po farbowaniu szamponetką?
niusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-02-11, 20:58   #8
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: rozjaśnianie

no szklanka ma ok250 ml, tak? to musi byc ich 6 zeby bylo 1,5 l, wtedy 12 lyzek ziół i zapazrasz, troche zawsze wyparuje więc musisz uzupelnic, nie farbuje recznikow, nie wiem jaki masz napewno ten blond, wiec nie moge cie zapewnic, jak na ile starcza? no musisz za kazdym razem zapazrac i robic co najmniej przez tydzien , bo to sa ziola, kupisz je w zielarskim sklepie lub aptece
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-11, 21:58   #9
niusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 249
GG do niusia
Re: rozjaśnianie

BARDZO DZIEKUJE

jutro wszystko kupie i w piątek (najdalel w weekend) zrobie wszystko zgodnie z instrukcja. zamelduje o wynikach
niusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:56.