Opryszczka w jamie ustnej ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-30, 19:01   #1
Drozu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2

Opryszczka w jamie ustnej ?


Witam...
Mam taki problem... zrobiła mi się rana na wardze (wewnątrz jamy ustnej na przodzie) już jakiś czas temu (kilka tygodni) W ogóle nie chce mi się ona goić, wygląda to tak że robi mi się zawsze w tym samym miejscu pęcherz z płynem w środku (coś jak odcisk na dłoni gdy wykonuje się cieżką jednostajną pracę) Gdy pęcherz ten się przebije wylewa się zniego ten płyn razem z krwią, następnego dnia się goi jednak zostaje w tym miejscu mały biały punkcik po czym po 3-4 dniach wraca w tym smym miejscu ten sam pęcherz :/ jak się go nie przebije to po 2 dniach znika po czym znowu za kilka dni wraca... Byłem z tym u dermatologa i 2 razy miałem to już mrożone azotem ale nic to nie pomaga :/ jak rana po mrożeniu się zagoi pęcherz znów wraca... Co to może być ? Czy może to być jakiś uciążliwy typ opryszczki czy jeszcze coś innego ?
Drozu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 21:28   #2
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Opryszczka w jamie ustnej ?

Cytat:
Napisane przez Drozu Pokaż wiadomość
Witam...
Mam taki problem... zrobiła mi się rana na wardze (wewnątrz jamy ustnej na przodzie) już jakiś czas temu (kilka tygodni) W ogóle nie chce mi się ona goić, wygląda to tak że robi mi się zawsze w tym samym miejscu pęcherz z płynem w środku (coś jak odcisk na dłoni gdy wykonuje się cieżką jednostajną pracę) Gdy pęcherz ten się przebije wylewa się zniego ten płyn razem z krwią, następnego dnia się goi jednak zostaje w tym miejscu mały biały punkcik po czym po 3-4 dniach wraca w tym smym miejscu ten sam pęcherz :/ jak się go nie przebije to po 2 dniach znika po czym znowu za kilka dni wraca... Byłem z tym u dermatologa i 2 razy miałem to już mrożone azotem ale nic to nie pomaga :/ jak rana po mrożeniu się zagoi pęcherz znów wraca... Co to może być ? Czy może to być jakiś uciążliwy typ opryszczki czy jeszcze coś innego ?
zdaje się że to po prostu afta. Chociaż ona nie występuje raczej z krwią, może po prostu się dziabnąłeś gdzieś i dlatego krew była :P możesz kupić w aptece jakiś środek na afty i spróbować tym smarować ją czy tam przykładać do niej wacik nasączony nią, zależy co instrukcja mówi. Myślę że spróbować nie zaszkodzi a może pomoże.
__________________
Po prostu Gośka
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 23:09   #3
Drozu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2
Dot.: Opryszczka w jamie ustnej ?

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
zdaje się że to po prostu afta. Chociaż ona nie występuje raczej z krwią, może po prostu się dziabnąłeś gdzieś i dlatego krew była :P możesz kupić w aptece jakiś środek na afty i spróbować tym smarować ją czy tam przykładać do niej wacik nasączony nią, zależy co instrukcja mówi. Myślę że spróbować nie zaszkodzi a może pomoże.
Nie jest to Afta. Na afty próbowałem już wszystkiego co mają w aptece. Afta nie utrzymuje się przez 2 miesiące.
Drozu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 14:38   #4
niewyspana91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 324
Dot.: Opryszczka w jamie ustnej ?

Na Wikipedii znalazłam takie coś:

Opryszczkowe zapalenia jamy ustnej: W obrębie jamy ustnej tworzą się pęcherzyki, które dość łatwo ulegają pęknięciu, pozostawiając bardzo bolesne nadżerki.

Z kolei nadżerka – ubytek naskórka lub nabłonka błony śluzowej, spowodowany najczęściej urazem mechanicznym, kontaktem ze środkami chemicznymi, bądź procesem chorobowym. Często jest zejściem innego wykwitu, np. Pęcherzyka, pęcherza lub krosty.

Skoro masz to ze dwa miesiące, to raczej nie jakaś zwykła opryszczka, a może już jakieś powikłanie? Może idź do innego dermatologa, może on będzie miał inny pomysł, co to jest?
__________________
DBaM o Się
*zapuszczam włosy
*wybielam kły
*szukam motywacji coby popracować nad ciałem

Edytowane przez niewyspana91
Czas edycji: 2010-11-01 o 14:42
niewyspana91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:46.