ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20% - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-10-24, 19:05   #3841
bluearrow
Przyczajenie
 
Avatar bluearrow
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Dziękuję, wam .
I jeszcze jedno pytanie, czy mogę smarować nim okolicę pod oczami, czytałam że od nich z daleka .
bluearrow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 05:19   #3842
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Pozytaj ulotke, wiadomo, że tak cienkiej skóry jak w okolicach oczu nie traktuje się kwasem.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 09:43   #3843
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Przyszła jesień, mniej słońca więc postanowiłam znów zacząć kurację AD, mimo że nie miałam praktycznie wcale pryszczy tylko delikatne przebarwienia, których chciałam się pozbyć. Po tygodniu z AD mam wysyp 5 gul na brodzie i w okolicy ust mam nadzieję, że to początkowy wysyp i zejdzie niedługo ....
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-31, 07:37   #3844
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Ja też miałam lekki wysyp na początku. I to samo było jak zapomniałam kupić drugą tubkę i dopiero po tygodniu to zrobiłam i też mi kilka nowych pryszczy wyskoczyło.
Także ze spokojem i trzymam kciuki, żeby to był tylko początkowy wysyp
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-31, 10:19   #3845
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Witam dziewczyny
stosowałam acne derm jak miałam 12 lat-nic nie wiedziałam na temat kosmetyków, więc wiecie... potem skóra mi schodziła i wogole. Teraz znowu go kupiłam, zamierzam stosować. Mam tylko wrażenie, że zwiększa mi sie przez niego przetłuszczanie cery, a może to tylko mój wymysł nie wiem...
i jeszcze pytanie:
-nie można kłaśc na niego makijażu, prawda? (gdy polozyłam na niego podkład clinique even better miałam potem wysyp na nosie),
-czy gdy będe stosowac go na noc, na dzień mam używac filtru (to wiem )-ale jak wysoki musi być ten filtr? czy 30 wystarczy?
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 19:51   #3846
Miuvanna
Raczkowanie
 
Avatar Miuvanna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 43
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Witajcie

Stosuje acne derm od ponad 2 tygodni, właśnie dzisiaj wykończyłam 2 tubkę. Smaruję twarz dość grubo, pewnie nawet więcej niż zalecane 4 cm. I jak do tej pory jest strasznie, nic nie pomógł tak naprawdę tylko zrobił koszmar z mojej twarzy. Straszny wysyp. Wiem oczywiście, ze tak powinno być, ale bez jaj, czoło mam poorane na maksa. I wiem też, ze na efekty się czeka, ale juz nie daję rady szczerze mówiąc, stara baba (22 lata) i taka twarz.
Za młodu miałam acne derm i mi pomógł, ale wtedy miałam kilka pryszczy na krzyż.

I teraz nie wiem czy dalej w to iść, czy przerzucić sie na nadtlenek benzoilu, którego jeszcze nie stosowałam a wiele czytałam ostatnio o nim- magiczne wyleczenie trądziku w tydzień poprzez nakładanie grubej warstwy, potem nawilżacza.

Ach, powiem tylko, że stosowałam juz kwas glikolowy (triacneal) i kwas migdałowy w 10% stężeniu i także miałam po nich wysypy, ale nie aż takie.

Pozdrawiam
Miuvanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-12, 10:14   #3847
Pawel K
Raczkowanie
 
Avatar Pawel K
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 93
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Dwie tubki w niecałe 3 tygodnie? Po co tyle tego nakładasz? Kwas azelainowy jest łagodny ale to przecież nie jest np. jakiś Effaclar. Mogłaś sobie porostu mocno podrażnić twarz co objawia się taką właśnie sytuacją. Tyle czasu co go stosujesz to tak naprawdę nic i może gdzieś dopiero po miesiącu można byłoby się zastanowić co dalej. Teoretycznie z tych kwasów co podałaś, Acne powinien najlepiej oczyścić skórę, zwłaszcza jeżeli jest zanieczyszczana lecz może to być także efekt normalnego zapchania porów. AD można spokojnie stosować w terapii skojarzonej z nadtlenkiem benzoilu, ale znowu bez żadnej grubej warstwy gdyż mocno wysusza.
__________________
Zakazany owoc smakuje najlepiej!

Edytowane przez Pawel K
Czas edycji: 2011-11-12 o 10:19
Pawel K jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-12, 10:15   #3848
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Miuvanna Pokaż wiadomość
Witajcie

Stosuje acne derm od ponad 2 tygodni, właśnie dzisiaj wykończyłam 2 tubkę. Smaruję twarz dość grubo, pewnie nawet więcej niż zalecane 4 cm. I jak do tej pory jest strasznie, nic nie pomógł tak naprawdę tylko zrobił koszmar z mojej twarzy. Straszny wysyp. Wiem oczywiście, ze tak powinno być, ale bez jaj, czoło mam poorane na maksa. I wiem też, ze na efekty się czeka, ale juz nie daję rady szczerze mówiąc, stara baba (22 lata) i taka twarz.
Za młodu miałam acne derm i mi pomógł, ale wtedy miałam kilka pryszczy na krzyż.

I teraz nie wiem czy dalej w to iść, czy przerzucić sie na nadtlenek benzoilu, którego jeszcze nie stosowałam a wiele czytałam ostatnio o nim- magiczne wyleczenie trądziku w tydzień poprzez nakładanie grubej warstwy, potem nawilżacza.

Ach, powiem tylko, że stosowałam juz kwas glikolowy (triacneal) i kwas migdałowy w 10% stężeniu i także miałam po nich wysypy, ale nie aż takie.

Pozdrawiam
2 tygodnie to bardzo krótko, skoro aż tak Cię wysypało to najwyraźniej miałaś mocno zanieczyszczoną buzię. Przeczekaj, u niektórych wysyp trwa miesiąc, a nawet dłużej. Z podejściem, że co 2 tygodnie zmieniasz maści długo z trądzikiem nie powalczysz...

Co do nadtlenku benzoilu, nie ma znaczenia warstwa, wręcz przeciwnie im grubszą nałożysz, tym możesz spodziewać się większego wysuszenia i podrażnienia. Nadtlenek nie oczyszcza skóry, tylko w jakiś sposób łagodzi/wysusza zmiany [konkretnie nie potrafię opisać działania], natomiast kwasy oczyszczają skórę, więc na dłuższą metę uważam, że będą lepsze. Nadtlenek z tego, co pamiętam stosuje się przy mniejszym trądziku.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-12, 12:41   #3849
Miuvanna
Raczkowanie
 
Avatar Miuvanna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 43
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Dzięki za odpowiedzi

Własnie z ulotki wyczytałam 2 g dziennie czyli 8 cm. A ze tubka ma 20 g to wychodzi wg ulotki niby na 10 dni stosowania rano i wieczorem, dlatego tak namiętnie go zużywałam. Ale racja, lepiej się przystopuję do mniejszych dawek bo i kieszeń będzie cierpieć.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-11-12 o 13:59
Miuvanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-12, 13:48   #3850
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

.

Edytowane przez anttreee
Czas edycji: 2011-11-12 o 19:11
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-12, 14:41   #3851
Miuvanna
Raczkowanie
 
Avatar Miuvanna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 43
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez anttreee Pokaż wiadomość
Nadtlenek benzoilu utlenia, a Miuvanna może jestes uczulona na AHA, i powinnaś się przerzucic na BHA?
Raczej nie jestem uczulona na AHA, bo stosowałam Triacneal i żadnych szkód nie odniosłam. A BHA szukałam, ale znalazłam tylko produkty z małym stężeniem i czytałam, że mają nieodpowiednie ph co zmniejsza ich efektywność. Zastanawiałam sie nad maseczkami aspirynowymi od czasu do czasu, ale nie wiem jak to będzie współgrać z acne dermem. Zaraz poszukam czegoś o tym na forum
Miuvanna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-12, 18:49   #3852
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

A kwas azelainowy to aha?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-12, 19:10   #3853
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Sorki, pomylił mi się z migdałowym
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-12, 19:28   #3854
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Moim zdaniem również stanowczo za dużo nakładasz.
Mi jedna tubka starcza na prawie miesiąc, przy smarowaniu rano i wieczorem.
Efekty, ale minimalne zaczęłam zauważać tak po miesiącu,ogólnie nie mam problemów dużych jak chodzi o trądzik, bardziej dotyczy to pozostałości po nim.
Teraz zaczęłam 3 tubkę, niektóre z przebarwień zeszły całkowicie, natomiast te ciemniejsze zjaśniały w znacznym stopniu. Gdyby nie to, że dotknęłam na twarz pewnym detergentem i po tym wyskoczyły mi 4 gule, które już się zagoiły, ale został ślad miałabym prawie idealną buzię.

Także ja bym próbowała dalej, ale w mniejszej ilości.
Stosuję również Benzacne (nadtlenek benzoilu), ale w odstępach czasowych od AD.
Także jeżeli chcesz spróbować dołączyć nadtlenek benzoilu, to zalecam na zmianę z AD, co drugi dzień lub rano AD, a wieczorem np. Benzacne.
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-13, 09:13   #3855
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Moim zdaniem też nakładasz zdecydowanie za dużo, swojego czasu stosowałam ad to jedna tubka starczała mi też na 3-4tygodnie smarując 2 razy dziennie, niewielka ilość osób wsmarowuje w siebie 'ulotkowe' 4cm ad.

Jak masz podrażnioną skórę aktualnie, to nie nakładaj narazie preparatów z nadtlenkiem benzoilu, bo on mocno wysusza i dodatkowo podrażnia. Najpierw ogarnij buzię, zadbaj o nawilżenie, możesz czymś z alantoiną albo aloesem potraktować, a potem pomyślisz o włączeniu nadtlenku [na zmianę z ad albo ad rano/wieczorem a nadtlenek o innej porze dnia].
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 20:02   #3856
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Hey

Od 3 miesięcy walczę z bliznami po trądziku, używam Acne-Derm i jestem bardzo zadowolona , część blizn zeszła, te większe są dużo jaśniejsze.

Mam teraz pytanie, bo odkąd używam AD zrezygnowałam ze stosowania mojego ulubionego toniku z Ziaji ogórkowego i nie wiem czy słusznie
Czy stosując kwas azaleinowy mogę używać tego toniku, czy nie wpłynie on na działanie AD?

Z góry dziękuję za odpowiedź
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 20:14   #3857
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Hey

Od 3 miesięcy walczę z bliznami po trądziku, używam Acne-Derm i jestem bardzo zadowolona , część blizn zeszła, te większe są dużo jaśniejsze.

Mam teraz pytanie, bo odkąd używam AD zrezygnowałam ze stosowania mojego ulubionego toniku z Ziaji ogórkowego i nie wiem czy słusznie
Czy stosując kwas azaleinowy mogę używać tego toniku, czy nie wpłynie on na działanie AD?

Z góry dziękuję za odpowiedź
A niby czemu miałby wpłynąć? Tu nie ma co wpływać, tylko logiczne, że toniku nie stosujesz zaraz po smarowaniu buzi ad.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 20:17   #3858
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
A niby czemu miałby wpłynąć? Tu nie ma co wpływać, tylko logiczne, że toniku nie stosujesz zaraz po smarowaniu buzi ad.
To znaczy mi chodziło w drugą stronę czy po umyciu twarzy mogę użyć tego toniku i później AD? Oczywiście wiem o odstępach czasowych
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 15:55   #3859
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
To znaczy mi chodziło w drugą stronę czy po umyciu twarzy mogę użyć tego toniku i później AD? Oczywiście wiem o odstępach czasowych
Oczywiście, że możesz. Odczekaj z 30minut i bezproblemowo.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-21, 19:40   #3860
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Oczywiście, że możesz. Odczekaj z 30minut i bezproblemowo.
No to trochę mnie pocieszyłaś, bo od prawie 3 msc. go nie używam, a wcześniej bardzo go lubiłam, tylko obawiałam się, że jakoś osłabi działanie AD
W razie czego wklejam link do KWC tego toniku z jego składam i byłabym Ci bardzo wdzięczna jakbyś zerknęła czy na pewno nie będzie to ze sobą kolidować
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...zy.html&next=1
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 20:16   #3861
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Nie będzie kolidował żaden kosmetyk chociażby nie wiem jaki miał skład. Musisz odczekać ok 30minut po użyciu kosmetyku, żeby nałożyć AD i wszystko będzie w porządku.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 21:55   #3862
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Nie będzie kolidował żaden kosmetyk chociażby nie wiem jaki miał skład. Musisz odczekać ok 30minut po użyciu kosmetyku, żeby nałożyć AD i wszystko będzie w porządku.
Dziękuję Ci bardzo

W takim razie od jutra z czystym sumieniem wracam do tego toniku
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-23, 15:54   #3863
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Oj, nie wiem, czy kosmetyki nie bd ze soba kolidowały. Nawet po odczekaniu godziny czy pół warto sie zastanowić czy aby napewno powinniśmy coś jeszcze użyć. Zwykła maść tormentiol koliduje z kremami.
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-23, 19:03   #3864
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez anttreee Pokaż wiadomość
Oj, nie wiem, czy kosmetyki nie bd ze soba kolidowały. Nawet po odczekaniu godziny czy pół warto sie zastanowić czy aby napewno powinniśmy coś jeszcze użyć. Zwykła maść tormentiol koliduje z kremami.
W jaki sposób?

Leczyłam się około 8lat u przeróżnych dermatologów i od każdego słyszałam, żeby po aplikacji czegokolwiek, zanim nałoży się maść odczekać około 30-60minut. Po takim czasie ryzyko wystąpienia interakcji jest raczej znikome, tym bardziej po zwykłym toniku. Osobiście również używałam acne derm i przeróżnych innych kremów/maści na trądzik czy z kwasami czy retinoidami i zasada zawsze jest taka sama. Należy odczekać określony czas, żeby posmarować się maścią, żeby nie było żadnych interakcji. Logicznym jest, że nie smarujesz buzi kremem zaraz po nałożeniu maści lub odwrotnie. Wówczas mogłoby coś kolidować, ale nie wtedy, gdy odczekasz trochę, by jeden preparat zadziałał/wchłonął się etc.
__________________
Only God can judge me.

Edytowane przez niczka87
Czas edycji: 2011-11-23 o 19:08
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-23, 19:14   #3865
Pawel K
Raczkowanie
 
Avatar Pawel K
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 93
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

W większości masz rację, bo są jednak substancje, których nie można nałożyć na siebie nawet po pewnym czasie. Dla przykładu nadtlenek benzoilu>witamina A. Może także zachodzić reakcja na poziomie komórkowym pomimo wchłonięcia powierzchniowego jakiegoś preparatu.
__________________
Zakazany owoc smakuje najlepiej!
Pawel K jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-23, 19:26   #3866
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

No własnie, tak jak pisze Paweł K, na poziomie komórki, tak jak bd miała jakies skomplikowane przemiany substratowe, to wtedy możesz dostać, np ogromna gule na twarzy, bolaca, albo coś jeszcze innego. A to co mówią dermatolody czy też inni lekarze, zawsze trzeba potraktowac troszkę z przymrużeniem oka. Zawsze zapiszą zbyt dużo leków, tylko dlatego bo sami coś z tego maja, wiem z własnej praktyki.

Ale jeśli chodzi o ten tonik, to nie sądze, żeby coś się złego stało, ale z innymi rzeczami radziłabym uważać
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-23, 20:15   #3867
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Pawel K Pokaż wiadomość
W większości masz rację, bo są jednak substancje, których nie można nałożyć na siebie nawet po pewnym czasie. Dla przykładu nadtlenek benzoilu>witamina A. Może także zachodzić reakcja na poziomie komórkowym pomimo wchłonięcia powierzchniowego jakiegoś preparatu.
Czyli np po posmarowaniu się benzacne i odczekaniu godziny nie mogę nałożyc ochronnej maści z wit A np. ? I co się stanie w takim razie?

Cytat:
Napisane przez anttreee Pokaż wiadomość
No własnie, tak jak pisze Paweł K, na poziomie komórki, tak jak bd miała jakies skomplikowane przemiany substratowe, to wtedy możesz dostać, np ogromna gule na twarzy, bolaca, albo coś jeszcze innego. A to co mówią dermatolody czy też inni lekarze, zawsze trzeba potraktowac troszkę z przymrużeniem oka. Zawsze zapiszą zbyt dużo leków, tylko dlatego bo sami coś z tego maja, wiem z własnej praktyki.

Ale jeśli chodzi o ten tonik, to nie sądze, żeby coś się złego stało, ale z innymi rzeczami radziłabym uważać
Mi nie musisz tłumaczyć, że rady dermatologów należy przez sito przepuszczać, bo też nie jestem laikiem i mam spore doświadczenie. Odniosłam się tylko do kwestii "odczekania", a nie wszystkich słów od dermatologów.

Napisałaś: "z innymi rzeczami radziłabym uważać" tzn z czym konkretnie? Możesz rozwinąć?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-23, 20:44   #3868
Pawel K
Raczkowanie
 
Avatar Pawel K
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 93
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Nadtlenek wchodzi w interakcje z wit. A stąd też nie można ich łączyć. W tej maści znajdują się estry tejże witaminy a więc jej aktywność jest niewielka. Dodatkowo nie występują tam inne substancje drażniące czy zwiększające jej aktywność, więc według mnie taką maść można mimo wszystko łączyć. A jeżeli będzie się coś złego dziać to odkładamy .

EDIT: Szalenie istotne jest, aby nie łączyć nadtlenku zwłaszcza w wysokim stężeniu (np. 10% w benzacne) z retinolem a tym bardziej retinalem!
__________________
Zakazany owoc smakuje najlepiej!

Edytowane przez Pawel K
Czas edycji: 2011-11-23 o 20:48
Pawel K jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-23, 21:20   #3869
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Pawel K Pokaż wiadomość
EDIT: Szalenie istotne jest, aby nie łączyć nadtlenku zwłaszcza w wysokim stężeniu (np. 10% w benzacne) z retinolem a tym bardziej retinalem!
To wiem, żadnej maści na trądzik [z innej grupy - tak, jak dałeś przykład nadtlenku benzoilu i retinoidów] nie należy łączyć i zawsze podkreśla się, że jedną stosować rano, drugą wieczorem np.

Temat się rozwinął, a dziewczynie tylko o tonik chodziło heh...
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-24, 12:58   #3870
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

No właśnie, ale się rozkręcił temat, gdy zapytałam o tonik
To teraz już sama nie wiem czy go używać czy nie, bo on jest delikatny, bez alkoholu itp. i nie chodziło mi o jakieś reakcje alergiczne tylko o to czy AD będzie działał tak samo, czy to nie osłabi jego działania
A co do nakładania innych preparatów na Acne derm, to ja ogólnie czasami jak mi coś większego wyskoczy to mogę normalnie tak po dwóch godz. od nałożenia AD posmarować się punktowo Benzacne 5% i nic mi się nie dzieję tylko wszystko pięknie schodzi, ale nie chcę nikomu sugerować takiej metody, bo jest to kwestia indywidualna i ja akurat nie mam nawet w najmniejszym stopniu wrażliwej czy też alergicznej skóry, nic mnie nie podrażnia
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy

Edytowane przez izus_86
Czas edycji: 2011-11-24 o 12:59
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-22 11:09:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:53.