kompulsywne objadanie się/fobie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-02, 18:24   #1
kaasi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 701
GG do kaasi

kompulsywne objadanie się/fobie


Dziewczyny piszę tu.. bo już nie wiem czego się chwytać.
Jeśli możecie polećcie jakąś pomoc psychologiczna/psychiatryczną we Wroclawiu lub same doradźcie..

Mój problem jest w głowie.. jestem osobą nie grubą, ale moja mama jest dość otyła, od zawsze mówiono mi że jestem do niej podobna. Dziś strasznie boję się, że będę taka jak ona. Staram się ćwiczyć i zdrowo odżywiać, ale bardzo często - ostatnio coraz częściej mam napady objadania się -które wcale nie wynikają z tego, że jestem głodna.. Zdarza mi się to szczególnie gdy wracam do domu ze studiów na weekend np. Wchodzę do domu i jem wszystko co pod ręką.. łyżka tego, tego, znowu tego i tego.. i tak przez godzinę nawet. Czuję że jestem pełna odchodzę a zaraz znowu bym coś przekąsiła, a po chwili pojawiają się w mojej głowie wyrzuty sumienia, załamanie, kompleksy... Żle bardzo się czuję we wlasnym ciele..

Dziękuję za każdą kulturalną poradę i chęć pomocy..
Co robić?
__________________
Zdrowe odżywianie, regularne treningi...
Nauka angielskiego...
Dietetykowanie...
Czytanie książek...
kaasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 00:04   #2
Karrla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 77
Dot.: kompulsywne objadanie się/fobie

Cytat:
Napisane przez kaasi Pokaż wiadomość
Dziewczyny piszę tu.. bo już nie wiem czego się chwytać.
Jeśli możecie polećcie jakąś pomoc psychologiczna/psychiatryczną we Wroclawiu lub same doradźcie..

Mój problem jest w głowie.. jestem osobą nie grubą, ale moja mama jest dość otyła, od zawsze mówiono mi że jestem do niej podobna. Dziś strasznie boję się, że będę taka jak ona. Staram się ćwiczyć i zdrowo odżywiać, ale bardzo często - ostatnio coraz częściej mam napady objadania się -które wcale nie wynikają z tego, że jestem głodna.. Zdarza mi się to szczególnie gdy wracam do domu ze studiów na weekend np. Wchodzę do domu i jem wszystko co pod ręką.. łyżka tego, tego, znowu tego i tego.. i tak przez godzinę nawet. Czuję że jestem pełna odchodzę a zaraz znowu bym coś przekąsiła, a po chwili pojawiają się w mojej głowie wyrzuty sumienia, załamanie, kompleksy... Żle bardzo się czuję we wlasnym ciele..

Dziękuję za każdą kulturalną poradę i chęć pomocy..
Co robić?
Cześć Kasia. Bardzo dobrze, że jeszcze masz wagę w normie a już jesteś świadoma problemu. Nie jestem ekspertem, ale problem znam od podszewki. Cięrpię na kompulsywne objadanie się od bardzo dawna, ale miała długie okresy normalnego jedzenia. Problem wrócił w ciąży i z 65 kg zrobiło się 93 w dniu porodu. spadło 12- dziecko i akcesoria. Z resztą borykam się do tej pory czyli 2 lata i 3 miesiące. Obecnie waże 82 kg przy 1,71 wzrostu, choć był już okres, ze ważyłam 72 kg.
Na pewno chciałabym Cię przestrzeć przed drastycznymi dietami - po tym będzie jeszcze gorzej, zaczniesz mieć częściej napady i mega jojo.
Cięzko mi coś doradzić..bo przyczyn może być wiele.
Może być tak, ze zwyczajnie za mało jesz. a moze być też tak, ze tłumisz emocje, tzn. zajadasz stres i zmęczęnie.
Ja jestem pod op[ieką psychologa i wg mnie to dobry pomysł.
Ale nie twierdze, ze Tobie potrzebny. Może uda się to wszystko jeszcze odkręcić. Napisz więcej o sobie, tym jak jesz, ile jesz, jaki tryb życia prowadzisz. Postaram się pomóc. Wpadaj na mojego bloga
__________________
81,7...start 18.10.2012->60kg
wygram z kompulsami!
Cel 1: 75 kg do 31.11
Cel 2: 70 kg na wigilię
Cel 3: 65 kg na walentynki
Cel 4: 60 kg do 12.07.2013 , tj. 3-cie ur. synka
http://trudniej-znaczy-lepiej.blogspot.com/
Karrla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 13:07   #3
PrissyGirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 220
Dot.: kompulsywne objadanie się/fobie

Może problem jest dużo łatwiejszy niż się wydaje. Piszesz, że nie jesteś głodna, ale może jednak spróbuj przed przyjściem do domu już coś zjeść. Jakieś warzywo, owoc, orzechy, nawet jak nie odczuwasz głodu. Odżywiaj się dobrze przez cały tydzień, zajmij się jakimś sportem, nie rób z jedzenia głównego aspektu swojego życia, jedzenie jest po to aby dawać Ci energię do życia a nie odwrotnie
PrissyGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 13:43   #4
missmanhattan
Zadomowienie
 
Avatar missmanhattan
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 307
Dot.: kompulsywne objadanie się/fobie

fobia nie ma nic wspólnego z kompulsywnym odchudzaniem się. prosze sobie to słowo sprawdzić w słowniku.
__________________
wzrost: 168 cm
pierwszy start: wrzesień 2011 ------> około 75 kg
drugi start: 30.09.12 ------> 65,7 kg
cel ostateczny: 58 kg osiągnięty! (17.12.12)
kontrola wagi: 21.03.15 -> 56,3kg

"Luck my ass! Luck is just another word for hard work and open mind!"
missmanhattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:56.