Problemy z zasypianiem u dorosłej osoby - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-05, 02:31   #1
mustella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 7

Problemy z zasypianiem u dorosłej osoby


Mam taki problem jak w temacie. Wygląda to tak: wydaje mi się, że jestem zmęczona, ale kiedy się kładę, nie mogę zasnąć. Leżę i myślę, nie potrafię tych myśli wyłączyć. Czasem tak przez kilka godzin. Łóżko mnie "mierzi", boli mnie całe ciało, rzucam się z boku na bok. Kiedy już zasnę, śpię jak kamień, wyłączam budzik przez sen i dlatego często zasypiam i wszędzie się spóźniam. Ciężko mnie wręcz dobudzić. Nieraz śpię 10 godzin (albo i więcej) i dalej chodzę zmęczona w ciągu dnia. Nie pamiętam, czy kiedykolwiek za dnia byłam rześka i wypoczęta.
Dodatkowo mam zespół opóźnionej fazy snu. Nie ważne, czy położę się o 22, 1 czy 3, i tak przeważnie zasypiam nad ranem. Dlatego już nauczyłam się kłaść się późno. Rodzice przyzwyczaili się, że wstaję o 13, ale widzę, że im to przeszkadza. Pal licho, jak są wakacje, i mogę sobie na takie coś pozwolić.
W roku akademickim śpię nieraz po 4 godziny, a potem cały dzień chodzę jak trup. Weekendami praktycznie odsypiam cały tydzień. Żeby udało mi się wstać, nastawiam po 10 budzików, a sama w pokoju nie mieszkam. Nie chcę być uciążliwa dla współlokatorki.
Mam ten problem odkąd pamiętam. Próbowałam drzemać w dzień, ale dla mnie 15 minut spania to godzina zasypiania, szkoda mi czasu na to...
Dziewczyny pomóżcie, bo niedługo mam praktyki i boję się, co będzie Jest to strasznie uciążliwe, wszystko muszę planować na po południe. Rzeczy planowane wcześniej po prostu przesypiam... Tabletek nigdy nie brałam, ale boję się stosowania takich rzeczy.
Zastanawiam się, w czym leży problem. Kiedy śpię z chłopakiem, jego oddech jakby mnie "usypia" i nie męczę się aż tak bardzo. W samochodzie czy pociągu zasypiam momentalnie, nawet w najbardziej niewygodnych pozycjach. Dlaczego więc spanie na łóżku jest dla mnie aż tak trudne?
mustella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 05:45   #2
glossary
Raczkowanie
 
Avatar glossary
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: okolice warszawy
Wiadomości: 413
Dot.: Problemy z zasypianiem u dorosłej osoby

a nie chorujesz na coś? czasami leki powodują problemy ze snem (ja tak właśnie miałam, zmieniłam na inne i jest ok).
Proponuje wizytę u specjalisty, są takie poradnie.
Słowa "Tabletek nigdy nie brałam, ale boję się stosowania takich rzeczy" będziesz musiała schować do kieszeni, bo nie obejdzie się bez farmakologii na początek proponuję melatoninę - nie uzależnia.
glossary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 07:42   #3
ulfrinn
Rozeznanie
 
Avatar ulfrinn
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: z komputra
Wiadomości: 824
Dot.: Problemy z zasypianiem u dorosłej osoby

Czasmi pomaga na siłę niemyślenie o niczym. Utrzymywanie pustki w umyśle ale nie jest to takie proste.
ulfrinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 07:55   #4
Wolha
Zadomowienie
 
Avatar Wolha
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 047
Dot.: Problemy z zasypianiem u dorosłej osoby

Spróbuj poczytać książki o spaniu, np. Sztuka spania, sztuka wstawania. O ile pamiętam było w niej coś o długim zasypianiu.
Wolha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 07:59   #5
smolinosek86
Zadomowienie
 
Avatar smolinosek86
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 105
Dot.: Problemy z zasypianiem u dorosłej osoby

Zacznij chodzić spać wcześniej, kłaść się od 20, a wcześniej spróbuj poćwiczyć np. jazda na rowerze, spacery i poproś żeby Cię ktoś budził wcześniej. Mi zajęło to bardzo dużo czasu (takie przestawienie się) ale da radę ja chodziłam spać o 4-5 i wstawałam 8-9. Teraz najchętniej zasypiałabym o 21-22 ale też praca robi swoje.
__________________
T]
smolinosek86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 10:32   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Problemy z zasypianiem u dorosłej osoby

Stwórz sobie jakieś wieczorne rytuały i się ich trzymaj- jakiś sport wieczorem czy spacer, kolacja, kąpiel, książka i spać.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 10:44   #7
kikilu
Raczkowanie
 
Avatar kikilu
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 334
Dot.: Problemy z zasypianiem u dorosłej osoby

Wieczorny aerobik, czy bieganie, gdy będziesz zmęczona łatwiej uśniesz. Poza tym proces zasypiania też nie jest taki trudny jak mógłby się wydawać wg teorii, o której kiedyś czytałam. Musisz wyłączyć bodźce zewnętrzne, połóż się w wygodniej pozycji, rozluźnij mięśnie, zamknij oczy, zrelaksuj się i nie ruszaj. Kiedy bodźce przestaną docierać do mózgu po pewnym czasie zaśniesz. Ja tak robię, nawet gdy nie jestem śpiąca a wiem, że muszę wcześnie wstać i działa, po kilku minutach śpię jak dziecko. No i najważniejsze wyłącz umysł, nie myśl o niczym. Może to właśnie wieczorne rozmyślanie jest powodem. Gdy miałam problemy kładłam się do łóżka i zaczynałam nad nimi myśleć, wtedy nie mogłam zasnąć do rana, przez to łóżko stało się dla mnie miejscem nerwów, nie relaksu. Gdy to sobie uświadomiłam kładłam się do łóżka już zrelaksowana, a w łóżku starałam się wpaść w stan odrętwienia i po chwili zasypiałam.
kikilu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-05, 10:53   #8
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Problemy z zasypianiem u dorosłej osoby

zbadaj tarczycę. problemy ze snem, mogą być spowodowane złym działaniem tarczycy. ja tak miałam, że zaśnięcie potrzebowałam 2-3 godzin, a budziłam się o 4 albo 5 rano i ze spania nici.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 10:55   #9
atunia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 274
Dot.: Problemy z zasypianiem u dorosłej osoby

Problem ze spaniem może mieć przyczynę w tarczycy - może, nie musi.

Przy natłoku natrętnych myśli w nocy, spróbuj metody relaksacyjnej, a polega ona na gadaniu do siebie (w głowie) cosik takiego: moja głowa staje się ciężka, moje ramiona się rozluźniają (zobaczysz, poczujesz jak całe napięci schodzi), moje serce się uspokaja, biorę powietrze do płuc wolno i wolno wydycham, moje zwieracze się rozluźniają..hehe żart, moje nogi są ciężkie. Przy odpowiednim treningu zanim dojdziesz "do nóg", to już będziesz chrapać

W wolnej chwili przed zaśnięciem (polecam przy popołudniowej drzemce) włącz sobie muzykę relaksacyjną - koniecznie weź słuchawki, na youtube jest tego mnóstwo. Od dźwięków np. lasu i szumu wody, po niskie częstotliwości, aż do odblokowania czakr - ale to już dla speców. Taka muzyka trwa nawet ponad godzinę.

Przed snem (kiedy musisz się wyspać) strzel sobie nervosolek.
atunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 12:50   #10
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Problemy z zasypianiem u dorosłej osoby

a próbowałaś melisę? herbatka z melisy działa uspokajająco, albo liście melisy zalej białym winem, odstaw na tydzień i lampkę wina przed snem
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 13:29   #11
sciemniaczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 5
Dot.: Problemy z zasypianiem u dorosłej osoby

koniecznie zrób badanie tsh na tarczyce, miałam podobnie i teraz biorę leki i jest juz dobrze
sciemniaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-05, 13:53   #12
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Problemy z zasypianiem u dorosłej osoby

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Stwórz sobie jakieś wieczorne rytuały i się ich trzymaj- jakiś sport wieczorem czy spacer, kolacja, kąpiel, książka i spać.
sport może jeszcze bardziej rozbudzić

---------- Dopisano o 14:53 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
a próbowałaś melisę? herbatka z melisy działa uspokajająco, albo liście melisy zalej białym winem, odstaw na tydzień i lampkę wina przed snem
Od alkoholu bym stała daleko w takim przypadku, bo nawet jak się łatwio zasypia to śpi płycej.

Może niedobory magnezu? Niby błahostka, a umie namieszać.
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 14:10   #13
aniasmok
Rozeznanie
 
Avatar aniasmok
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śląsk :)
Wiadomości: 556
Dot.: Problemy z zasypianiem u dorosłej osoby

- codziennie wstawaj o tej samej godzinie, np. o 6
- kładź się spać kiedy poczujesz, że chce Ci się spać - nie podchodź do tego: a jeszcze 20min posiedzę i coś dokończę, bo wtedy organizm na nowo się rozbudza i trzeba czekać aż znowu zachce Ci się spać
- nie leż na łóżku i nie czytaj książek, nie graj na telefonie itp - naucz swój organizm, że w łóżku się śpi - po jakimś czasie jak się będziesz kłaść do łóżka to bardzo szybko będziesz zasypiać
- staraj się ograniczyć stres i rozmyślanie w łóżku
- podobno zdrowy sen to podobno wielokrotność 1,5h, tyle ile trwa cykl snu; jeżeli się obudzisz w środku cyklu to będziesz niewyspana
- czytałam kiedyś, że nie powinno się spać w ciągu dnia, bo to też prowadzi później do bezsenności - wyeliminuj drzemki ze swojego rozkładu dnia
__________________
Real life only comes in shades of grey.


"Your life is a gift. Accept it.
No matter how screwed up or painful it seems to be.
Some things are going to work out as if they were destined to happen.
As if they were just meant to be."

aniasmok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 19:28   #14
JohnLena
Zadomowienie
 
Avatar JohnLena
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 474
Dot.: Problemy z zasypianiem u dorosłej osoby

Też jestem za badaniami na tarczycę - u mnie właśnie w tym tkwił problem, leczę się na nadczynność.
__________________

Я свободен, словно птица в небесах,
Я свободен, я забыл, что значит страх.




Sowa, córka piekarza
JohnLena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 11:02   #15
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Problemy z zasypianiem u dorosłej osoby

po prostu jesteś za mało zmęczona fizycznie; nawet jak jesteś wykończona umysłowo, to aby łatwo zasnąć potrzeba zmęczenia fizycznego - zacznij uprawiać jakiś sport albo choćby chodź wszędzie pieszo
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 18:04   #16
muzeumolbrzymuf
Rozeznanie
 
Avatar muzeumolbrzymuf
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Zagłębianka
Wiadomości: 673
Dot.: Problemy z zasypianiem u dorosłej osoby

Polecam zacząć uprawiać jakiś sport- bieg chociaż 15 min każdego dnia.
Można też spróbować brak suplementy- melatonina ( mi pomogła ).
muzeumolbrzymuf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 02:22   #17
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Problemy z zasypianiem u dorosłej osoby

I nie daj sobie wcisnac benzodiazepin, bo sa lekarze, co rozdaja je jak cukierki, a wygrzebac sie z nich to czasem naprawde koszmar.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 16:29   #18
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Problemy z zasypianiem u dorosłej osoby

Ja mam dobry lek, nazywa się Chlorprothixen Zentiva i jest na receptę, zasypiam po nim jak dziecko, nie uzależnia, cieszę się że mi go przepisano po 10 latach walki z bezsennością.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-14, 18:53   #19
Krygierowna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 7
Dot.: Problemy z zasypianiem u dorosłej osoby

Możecie się śmiał i mi nie wierzyć, ale u mnie bezsenności były żyły wodne. Dopiero jak od babci dostałam odpromiennik xxx to teraz jakoś śpię. Wyprowadziłam się z domu, tam problemów ze spaniem nie miałam, a w wynajmowanym mieszkaniu to masakra, nie wiem co tam za cieki są czy jakieś inne diabelstwo.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-03-04 o 23:24 Powód: Reklama.
Krygierowna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-14, 19:02   #20
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Problemy z zasypianiem u dorosłej osoby

Sluchaj, jestes po prostu ''sowa'', znam to, bo sama tez najchetniej zasypiam nad ranem (i najlepiej wtedy spie). Mam tak od dziecka i dlugo sie meczylam szkola od 8 rano itd. Postaraj sie dostosowac twoja przyszla prace do twojego trybu snu, bo walczenie z tym nie jest latwe.

A tak na szybko: zrob badania tarczycy. Mamy zime, wiec suplementuj witamine D. Sprawdz, czy nie ma plesni w twoim mieszkaniu. Wywietrz pokoj przed snem, sport wieczorem (albo chociaz spacer) to tez dobry pomysl. Pusc sobie muzyke relaksacyjna.
Jesli musisz sie przestawic, to nie pomoga rady typu ''kladz sie wczesniej spac''. Powiem inaczej - kladz sie jeszcze pozniej spac. Tzn. zamiast zasnac o 3 nad ranem, przemecz sie raz cala noc do 13-14, i dopiero wtedy poloz sie spac. Na drugi dzien przemecz sie do 18, i tak po kilku dniach dojdziesz do zasypiania o 22 i wstawania o 6 rano.
To meczace, ale dziala.
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-17, 14:26   #21
malenstwo94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 2
Dot.: Problemy z zasypianiem u dorosłej osoby

Myślę, że powinnaś spróbować aromaterapii. Być może coś nie daje Ci spokoju/ciągle o czymś myślisz- stres w pracy lub szkole a to wpływa na nasz organizm, może stąd ta bezsenność, spróbuj olejku eterycznego, polecam lawendowy (relaksuje i wycisza). Ja dodaję kilka kropel do kąpieli i naprawdę czuję się po nim doskonale, ze snem też już nie mam problemu, proponuje te z firmy Forever, ja znalazłam w bardzo dobrej cenie na ALOE-GO, polecam!
malenstwo94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-19, 12:49   #22
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Problemy z zasypianiem u dorosłej osoby

Cytat:
Napisane przez Hiiro Pokaż wiadomość
Sluchaj, jestes po prostu ''sowa'', znam to, bo sama tez najchetniej zasypiam nad ranem (i najlepiej wtedy spie). Mam tak od dziecka i dlugo sie meczylam szkola od 8 rano itd. Postaraj sie dostosowac twoja przyszla prace do twojego trybu snu, bo walczenie z tym nie jest latwe.

A tak na szybko: zrob badania tarczycy. Mamy zime, wiec suplementuj witamine D. Sprawdz, czy nie ma plesni w twoim mieszkaniu. Wywietrz pokoj przed snem, sport wieczorem (albo chociaz spacer) to tez dobry pomysl. Pusc sobie muzyke relaksacyjna.
Jesli musisz sie przestawic, to nie pomoga rady typu ''kladz sie wczesniej spac''. Powiem inaczej - kladz sie jeszcze pozniej spac. Tzn. zamiast zasnac o 3 nad ranem, przemecz sie raz cala noc do 13-14, i dopiero wtedy poloz sie spac. Na drugi dzien przemecz sie do 18, i tak po kilku dniach dojdziesz do zasypiania o 22 i wstawania o 6 rano.
To meczace, ale dziala.
Na początek też polecam taką "terapię szokową". Może nawet nie nieprzespanie całej nocy, ale wygrzebanie się z łóżka o 6 choćby bolało jak nie wiadomo co. Rady "idź wcześniej spać" podawane przez niektórych są kompletnie od czapy, bo człowiek, który zasnął o 4 i wstał o 13 godzinie, nie zaśnie o 22. Chyba, że w międzyczasie przebiegł maraton.
Tak samo żadnego odsypiania w dzień czy w weekend. W łóżku spędzić czas 22-6, ani minuty dłużej. Jeśli nie da się tego dopilnować samemu, to poprosić kogoś o wyciągnięcie z łóżka.
Poza tym trzeba znaleźć godzinę, przed którą trzeba pójść spać i optymalny czas snu. Np. u mnie to jest 23.30 i 8,5h. Jak pójdę spać po 23.30, to się nie wyśpię niezależnie od tego, czy będę spać 6, 8, czy 10 godzin. Jak śpię dłużej niż 8,5 godziny czuję się gorzej niż gdy śpię 7.
Poza tym ostatnia kawa/herbata w ciągu dnia przed 16, tv komputer i telefon do 20, na początku nawet do 18.
Powalczyć tak 2-3 tygodnie. Jak nie pomoże - do lekarza.

Niestety fizjologia snu to coś więcej niż "8 godzin na dobę".
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-04, 03:38   #23
Beatka224
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 1
Dot.: Problemy z zasypianiem u dorosłej osoby

Witam . Jeśli chodzi o problem z natrętnymi myślami bardzo polecam spróbować medytacje , jednak nie musi to być typowa medytacja . Wystarczy znaleść zaciszne miejsce i puścić relaksacyjna muzykę i postarać się odprężyć , na początku może być ciężko jednak gdy regularnie zaczniemy to robić naprawdę przyniesie oczekiwany efekt . Wystarczy dosłownie pare minut dziennie takiego swojego rytuału a może zdziałać cuda )) Jeśli chodzi o sen i zasypianie tez miałam swego czasu nie małe problemy . Próbowałam różnych rzeczy od różnych ziółek po chemię z apteki . Niektóre pomagały zaskakująco szybko , jednak niosły za sobą skutki uboczne co oczywiście nie satysfakcjonowało mnie . W końcu udało mi się natrafić ma oleje CBD , troszkę zagłębiłam się w temat i postanowiłam spróbować . Byłam bardzo mile zaskoczona , gdyż bardzo poprawiła się jakość mojego snu a także nie miałam już problemów z zasypianiem . Do tego w trakcie dnia czułam się bardziej wyluzowana i wypoczęta . Ja zamawiałam z tej strony xxx Jednak na rynku jest naprawdę spory wybór , ale trzeba uważać bo jest sporo tanich i słabiej działających produktów . Pozdrawiam

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2021-08-27 o 10:43 Powód: reklama
Beatka224 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-04, 12:12   #24
5bf57317973e1ec9b234fe526a30a88e7776b256_61f1e0a91bf13
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 143
Dot.: Problemy z zasypianiem u dorosłej osoby

Jeżeli kłopoty z zasypianiem nie są spowodowane chorobą to trzeba spróbować zmęczenia organizmu (szybki spacer, biegi, rower, basen itd.) najpóźniej do 20.00 godziny. Potem lekka przekąska, zielona herbata, mięta lub melisa. Ciepła kąpiel i pod kołderkę z dobrą książką. Mnie najbardziej usypia czytanie, czasami parę minut i książka spada mi na nos . Bezsenność to tragedia, wszyscy śpią a my się miotamy. Powody są różne, np. niektórzy nie mogą zasnąć na głodnego.
Ps. Hydroxyzinum lub coś innego od lekarza.
5bf57317973e1ec9b234fe526a30a88e7776b256_61f1e0a91bf13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-06, 15:23   #25
franczyzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 63
Dot.: Problemy z zasypianiem u dorosłej osoby

Spróbujcie leku xxx. Działa łagodnie, nie otumania i faktycznie ułatwia zasypianie.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-06-04 o 16:47 Powód: Reklama.
franczyzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-12, 16:33   #26
DagusiaaaPl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 90
Dot.: Problemy z zasypianiem u dorosłej osoby

Próbowałaś wyciszyć się przed snem medytując?
DagusiaaaPl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-27, 16:49   #27
jupil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 3
Dot.: Problemy z zasypianiem u dorosłej osoby

w tym wypadku zmień dietę, albo musisz zmiejszyć stres i złosić się do lekarza

xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2021-08-27 o 10:42 Powód: reklama
jupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-05, 17:43   #28
franczyzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 63
Dot.: Problemy z zasypianiem u dorosłej osoby

Wietrzenie pokoju przed snem, nie objadanie się, wieczorny spacer, czytanie książki zamiast oglądanie telewizji, z naturalnych leków to xxx. Niby oczywiste a jednak pomaga.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-06-04 o 16:44 Powód: Reklama.
franczyzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-21, 09:45   #29
elonorakroniewska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 1
Dot.: Problemy z zasypianiem u dorosłej osoby

No jednak wolalałbym bez leków zasypiać. Ewentualne jakieś ziołowe wspomaganie na zasadzie melisy.
elonorakroniewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-21, 10:09   #30
KathyLeonia
Kathy Leonia
 
Avatar KathyLeonia
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Polska Centralna
Wiadomości: 1 291
Dot.: Problemy z zasypianiem u dorosłej osoby

Cytat:
Napisane przez mustella Pokaż wiadomość
Mam taki problem jak w temacie. Wygląda to tak: wydaje mi się, że jestem zmęczona, ale kiedy się kładę, nie mogę zasnąć. Leżę i myślę, nie potrafię tych myśli wyłączyć. Czasem tak przez kilka godzin. Łóżko mnie "mierzi", boli mnie całe ciało, rzucam się z boku na bok. Kiedy już zasnę, śpię jak kamień, wyłączam budzik przez sen i dlatego często zasypiam i wszędzie się spóźniam. Ciężko mnie wręcz dobudzić. Nieraz śpię 10 godzin (albo i więcej) i dalej chodzę zmęczona w ciągu dnia. Nie pamiętam, czy kiedykolwiek za dnia byłam rześka i wypoczęta.
Dodatkowo mam zespół opóźnionej fazy snu. Nie ważne, czy położę się o 22, 1 czy 3, i tak przeważnie zasypiam nad ranem. Dlatego już nauczyłam się kłaść się późno. Rodzice przyzwyczaili się, że wstaję o 13, ale widzę, że im to przeszkadza. Pal licho, jak są wakacje, i mogę sobie na takie coś pozwolić.
W roku akademickim śpię nieraz po 4 godziny, a potem cały dzień chodzę jak trup. Weekendami praktycznie odsypiam cały tydzień. Żeby udało mi się wstać, nastawiam po 10 budzików, a sama w pokoju nie mieszkam. Nie chcę być uciążliwa dla współlokatorki.
Mam ten problem odkąd pamiętam. Próbowałam drzemać w dzień, ale dla mnie 15 minut spania to godzina zasypiania, szkoda mi czasu na to...
Dziewczyny pomóżcie, bo niedługo mam praktyki i boję się, co będzie Jest to strasznie uciążliwe, wszystko muszę planować na po południe. Rzeczy planowane wcześniej po prostu przesypiam... Tabletek nigdy nie brałam, ale boję się stosowania takich rzeczy.
Zastanawiam się, w czym leży problem. Kiedy śpię z chłopakiem, jego oddech jakby mnie "usypia" i nie męczę się aż tak bardzo. W samochodzie czy pociągu zasypiam momentalnie, nawet w najbardziej niewygodnych pozycjach. Dlaczego więc spanie na łóżku jest dla mnie aż tak trudne?

a próbowałaś słuchać przed snem jakieś muzyki wyciszającej?
pić melisę?
ograniczyć siedzenie na tel wieczorami?
__________________
Kathy Leonia - wejdź do świata magii kosmetyków!

http://kathyleonia88.blogspot.com
KathyLeonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-25 10:17:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:02.