Co mam jeść, żeby nie było efektu jojo? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-11, 19:26   #1
blondi6
Przyczajenie
 
Avatar blondi6
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 9

Co mam jeść, żeby nie było efektu jojo?


Hej. Słuchajcie dziewczyny, przez ostatni miesiąc się odchudzałam, jadłam bardzo mało, piłam dużo wody. Nie przekraczałam 600 kcal. Wiem, że głupio zrobiłam. Teraz chciałabym skończyć z odchudzaniem i zastanawiam się ile powinnam jeśc dziennie kcal, by nie mieć efektu jojo i spróbować utrzymać wage( oczywiście nadal nie mam zamiaru jesc słodyczy i fast foodów)?
blondi6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 19:33   #2
Truuuskawek
Raczkowanie
 
Avatar Truuuskawek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 148
Dot.: Co mam jeść, żeby nie było efektu jojo?

Po prostu zwiększaj co tydzień kcal o 100-200 czyli od jutra wcinasz 700/750kcal, a w następny poniedziałek 800/850kcal itd.
Truuuskawek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 19:38   #3
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464
Dot.: Co mam jeść, żeby nie było efektu jojo?

Cytat:
Napisane przez blondi6 Pokaż wiadomość
Hej. Słuchajcie dziewczyny, przez ostatni miesiąc się odchudzałam, jadłam bardzo mało, piłam dużo wody. Nie przekraczałam 600 kcal. Wiem, że głupio zrobiłam. Teraz chciałabym skończyć z odchudzaniem i zastanawiam się ile powinnam jeśc dziennie kcal, by nie mieć efektu jojo i spróbować utrzymać wage( oczywiście nadal nie mam zamiaru jesc słodyczy i fast foodów)?
A ja bym proponowała od razu wskoczyć na min 1000-1200 kcal i stopniowo zwiększać, 0 100-200 kcal tygodniowo. Im dłużej będziesz ciągnąć te głodówkę tym gorzej.
__________________
Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 20:40   #4
lizzy1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21
Dot.: Co mam jeść, żeby nie było efektu jojo?

mam ten sam problem, tylko że u mnie zrobiła się lekka niedowaga. 161 cm- 46 kg ( wcześniej była nadwaga). Od dzisiaj zaczęłam jeść normalnie ( jakieś 2000kalorii). Wiem że napewno przytyję, chcę ważyć 49 ale boję się że jak zacznę tyć to wrócą już wszystkie kg ( 65 ważyłam;/). Czy to prawda, że eycięczony organizm najpierw wszystko odkłada ( i szybko się tyje) ale poźniej się stabilizuje ( chciała bym utrzymać 49) ? ( a diety nie mogę zmniejszyć bo rodzice ustalają menu -uważają że jestem za chuda)
lizzy1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 21:46   #5
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Co mam jeść, żeby nie było efektu jojo?

Cytat:
Napisane przez lizzy1992 Pokaż wiadomość
mam ten sam problem, tylko że u mnie zrobiła się lekka niedowaga. 161 cm- 46 kg ( wcześniej była nadwaga). Od dzisiaj zaczęłam jeść normalnie ( jakieś 2000kalorii). Wiem że napewno przytyję, chcę ważyć 49 ale boję się że jak zacznę tyć to wrócą już wszystkie kg ( 65 ważyłam;/). Czy to prawda, że eycięczony organizm najpierw wszystko odkłada ( i szybko się tyje) ale poźniej się stabilizuje ( chciała bym utrzymać 49) ? ( a diety nie mogę zmniejszyć bo rodzice ustalają menu -uważają że jestem za chuda)
yyy chyba jest raczej inaczej, np. ja ważyłam po restrykcyjnych dietach ... mało i zaczęłam z dnia na dzień jeść ponad 3tys kcal i przez pierwsze 3tyg. przytyłam chyba 500g ogólnie to teraz wciaz jem duzo, koło 3,8kcal i w sumie przez 3 miesiące przytyłam 5kg, więc wychodzi 1,6 na miesiąc a to wolno
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 22:05   #6
Sherelle
Raczkowanie
 
Avatar Sherelle
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 274
Dot.: Co mam jeść, żeby nie było efektu jojo?

ja przeszlam z 800 na 1200 i przytlam kilogram ;] wszystko zalezy od organizmu
__________________
Bo od nieprzyjaciela nie tak bolą rany,
jako gdy je przyjaciel zada zaufany.
Bertrand Saadi
Boże, strzeż mnie od przyjaciół,
z wrogami poradzę sobie sam.
Valdemar Baldhead
Sherelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 22:14   #7
lizzy1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21
Dot.: Co mam jeść, żeby nie było efektu jojo?

aha rozumiem
a ja poprostu boję się powrotu do dawnej wagi;/ teraz wcale nie czuje się dobrze ( mam coś jakby początki pro-any) dlatego też rzucam dietę. No i od tygodnia rodzice chcą mnie zważyć..powiedziałam im że mam 49 kg, w rzeczywistości 45 a jak to się wyda to zacznie się "tuczenie"

Sherelle a teraz jesz tylko 1200? bo u mnie to od razu 2000 ( a może i więcej bo obiady- pierogi, naleśniki, kopytka itd) a sniadania i kolacje obowiązkowo chleb... no i np dzisiaj torta jadłam.;/
lizzy1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-11, 22:45   #8
Sherelle
Raczkowanie
 
Avatar Sherelle
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 274
Dot.: Co mam jeść, żeby nie było efektu jojo?

no narazie tak... ale bede zwiekszala co tydzien... mam nadzieje zesie nei roztyje hehe
sama przytyjesz;] masz 4 smaczne kg ;] dasz rade ;]
__________________
Bo od nieprzyjaciela nie tak bolą rany,
jako gdy je przyjaciel zada zaufany.
Bertrand Saadi
Boże, strzeż mnie od przyjaciół,
z wrogami poradzę sobie sam.
Valdemar Baldhead
Sherelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 23:01   #9
lizzy1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21
Dot.: Co mam jeść, żeby nie było efektu jojo?

że przytyje to wiem...gorzej z zatrzymaniem tycia i utrzymaniem wagi
lizzy1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 23:08   #10
milciakamilcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: sssss
Wiadomości: 97
Dot.: Co mam jeść, żeby nie było efektu jojo?

Cytat:
Napisane przez lizzy1992 Pokaż wiadomość
mam ten sam problem, tylko że u mnie zrobiła się lekka niedowaga. 161 cm- 46 kg ( wcześniej była nadwaga). Od dzisiaj zaczęłam jeść normalnie ( jakieś 2000kalorii). Wiem że napewno przytyję, chcę ważyć 49 ale boję się że jak zacznę tyć to wrócą już wszystkie kg ( 65 ważyłam;/). Czy to prawda, że eycięczony organizm najpierw wszystko odkłada ( i szybko się tyje) ale poźniej się stabilizuje ( chciała bym utrzymać 49) ? ( a diety nie mogę zmniejszyć bo rodzice ustalają menu -uważają że jestem za chuda)
powiedz mi jak długo się odchudzałaś i wogole jak sie odzywialas bo poprostu nie wierze ze mozna tak duzo i tak szybko zrzucic :O , kiedys kolezanka pol roku zyla na diecie 500 kcal i schudla 7 kg (165/przed 67 po 60kg)....
__________________
Zakochannnna =)
milciakamilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 23:13   #11
lizzy1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21
Dot.: Co mam jeść, żeby nie było efektu jojo?

Odchudzałam się jakieś pół roku. na początku coraz mniej kalorii i dużo sportu. Później coraz mniej sportu. Teraz praktycznie wcale ( brak chęci- ale głównie brak czasu) kalorie - czasami 600 , czasami 300 itd. a jak się odżywiałam? duuużo warzyw ( praktycznie głównie to jadłam)
lizzy1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-11, 23:14   #12
lizzy1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21
Dot.: Co mam jeść, żeby nie było efektu jojo?

No i wcześniej byłam totalnym obrzartuchem ( dzień bez słodyczy był stracony)
a potem z dnia na dzień tak weszłam w dietę ( mam silną wolę)
lizzy1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 07:11   #13
blondi6
Przyczajenie
 
Avatar blondi6
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 9
Dot.: Co mam jeść, żeby nie było efektu jojo?

Cytat:
Napisane przez lizzy1992 Pokaż wiadomość
No i wcześniej byłam totalnym obrzartuchem ( dzień bez słodyczy był stracony)
a potem z dnia na dzień tak weszłam w dietę ( mam silną wolę)

No to zupełnie tak jak ja, z dnia na dzień ''dieta'' weszła w życie. Wczoraj zjadłam juz więcej, z 1000 kcal. Mimo to, ja ciągle byłam głodna ;(.
blondi6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 14:52   #14
lizzy1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21
Dot.: Co mam jeść, żeby nie było efektu jojo?

Ja jadam ponad 2000 ( nie liczę, ale np moja kolacja wygląda tak- 2 kopiaste łyżki sałatki jarzynowej z majonezem + 3 kromki pumpernikla z serem i warzywa- to wiadomo że może więcej wyjść) i powiem że ciągle jestem obrzarta
a moim sukcesem jest to że jeszcze się nie zważyłam ( bo boje się sprawdzić ile już przytyłam) Jak sądzicie..czy jak w tym krótkim czasie osiągne wagę 49-50 kg to rodzice trochę odpuszczą? No chyba nie chcą mieć córki z nadwagą? Bo teraz mój jadłospis jest typowo jak na przytycie;/
lizzy1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 18:20   #15
Liyiah
Raczkowanie
 
Avatar Liyiah
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 191
Dot.: Co mam jeść, żeby nie było efektu jojo?

Ja mam ten sam problem - boję się efektu jo-jo :/

lizzy1922 takie coś jak Ty zrobiłaś jest sprytne, teraz przynajniej możesz tyć :P

Ja schudłam do swojej zaplanowanej wagi (164cm, 48kg) i chciałabym zakończy dietę ale strasznie boję się, że przybiorę na wadze. Tym bardziej, że w ostatnim tygodniu straciłam kontrolę nad dietą i jadłam ok 400, 500 kcal.

Gdy sobie uświadomiłam, że przez to mogę za chwilę przytyć postanowiłam zwiększać liczbę kalorii dziennie o ok 50, 70. Żeby jak najszybciej dojść do 1000 kcal ale też nie tak od razu a stopniowo.
Dziś jestem na 750. Jutro się zważę bo jutro mija tydzień od mojego zejścia do tych 400.
Mam nadzieję, że nie przytyłam.

Jak już będę przy tym 1000 chcę go ciągnąć przez conajmniej 2 tygodnie. Jeśli nie przytyję przez ten czas, będę dorzucać co 2, 3 tygodnie po 100 kcal.

Zastanawiam się jeszcze tylko jak lepiej robić - jeść większe ilości niskokalorycznych rzeczy, czy mniejsze ilości bardziej kalorycznych? Czy może to bez znaczenia...?
Liyiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:32.