Problemy z zrzuceniem kg... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-13, 17:10   #1
xblueeyesx
Raczkowanie
 
Avatar xblueeyesx
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 51

Problemy z zrzuceniem kg...


Witam was kobietki. Zwracam się do was z pomocą odnośnie diety...

Opiszę mój przypadek:
Mam 20 lat, 169cm wzrotu i nieszczęsne 65kg....

Przez ostatni miesiąc odżywiałam się prawidłowo: duuużo owoców i warzyw, zero fast foodów, znikome ilości słodyczy, mięso tylko chude drobiowe, warzywa na parze, ciemne pieczywo pełnoziarniste itd...

Ale tak naprawdę zrzuciłam tylko 1kg. Tak dobrze słyszycie 1kg!!!!

Nic nie ćwiczyłam ale naprawdę trzymałam się diety. Robiłam na wzór diety south beach ale nie tak rygorystyczną. Rano śniadanie zjeść muszę z chleba, muszę i tyle.

Co robiłam źle? Jak mogę w końcu pozbyć się nazbieranych kg? Najbardziej muszę schudnąć z ud i brzucha. Z wypróżnianiem nie mam problemów, często załatwiam się po 3x dziennie!! Więc o co chodzi ?

Proszę o pomoc Tak bardzo chciałam schudnąć przed sylwestrem....
xblueeyesx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 20:14   #2
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Problemy z zrzuceniem kg...

Ile owoców jadałaś i kiedy?
Co to są "znikome ilości słodyczy"?

Nie ufaj wadze, bardziej obiektywne wyniki daje używanie centymetra, aczkolwiek bez ćwiczeń, sama dieta nie daje zbyt wiele.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 11:02   #3
enviee
Rozeznanie
 
Avatar enviee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 606
Dot.: Problemy z zrzuceniem kg...

A czemu nie ćwiczysz? Nie możesz? Według mnie żadne odchudzanie nie powinno się odbywać bez ćwiczeń, bo i ciało będzie o wiele ładniejsze, a i efekty szybsze
__________________

enviee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 13:10   #4
samara_86
Raczkowanie
 
Avatar samara_86
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 47
Dot.: Problemy z zrzuceniem kg...

temat podobny do zamieszczonego kilka tyg.temu o problemie z zrzuceniem kg.Bez ruchu i z słodyczami rzeczywiście można mieć problem z utratą wagi,czy proporcji ciała.Ja też nie lubię ćwiczyć ,ale jak czegoś z tym nie zrobisz to będzie ciężko... Mi pomogły ćwiczenia rozciągające ok.godziny dziennie.
samara_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 15:53   #5
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Problemy z zrzuceniem kg...

bez aktywności fizycznej nie ma mowy o schudnięciu.

mój kuzyn je jak wróbelek a całe życie jest przy kości... także dieta to dopiero połowa sukcesu, prawdziwe rezultaty widoczne na ciele pojawiają się tylko po ćwiczeniach.

Tymbardziej że zrzucają kilogramy chudniesz, czyli skóra jest rozciągnięta a "wypełnienie" znika... więc chcąc nie chcąc trzeba się umięśniać, ujędrniać.
Nie ma mowy by wyglądać dobrze stosując tylko zdrowe nawyki żywieniowe.
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 15:53   #6
EdytaPrzybysz
Raczkowanie
 
Avatar EdytaPrzybysz
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 308
Dot.: Problemy z zrzuceniem kg...

Cytat:
Napisane przez xblueeyesx Pokaż wiadomość
Witam was kobietki. Zwracam się do was z pomocą odnośnie diety...

Opiszę mój przypadek:
Mam 20 lat, 169cm wzrotu i nieszczęsne 65kg....

Przez ostatni miesiąc odżywiałam się prawidłowo: duuużo owoców i warzyw, zero fast foodów, znikome ilości słodyczy, mięso tylko chude drobiowe, warzywa na parze, ciemne pieczywo pełnoziarniste itd...

Ale tak naprawdę zrzuciłam tylko 1kg. Tak dobrze słyszycie 1kg!!!!

Nic nie ćwiczyłam ale naprawdę trzymałam się diety. Robiłam na wzór diety south beach ale nie tak rygorystyczną. Rano śniadanie zjeść muszę z chleba, muszę i tyle.

Co robiłam źle? Jak mogę w końcu pozbyć się nazbieranych kg? Najbardziej muszę schudnąć z ud i brzucha. Z wypróżnianiem nie mam problemów, często załatwiam się po 3x dziennie!! Więc o co chodzi ?

Proszę o pomoc Tak bardzo chciałam schudnąć przed sylwestrem....
Zrób tak:
1. Nie owoce i warzywa, tylko warzywa i owoce 5 porcji warzyw i 2 porcje owoców
2. 2 l płynów niegazowanych
3. 3 główne posiłki i 2 małe przekąski
4. Trochę więcej ruchu niż do tej pory. Nie musisz od razu katować się na siłowni. Wystarczy nawet spacerować, cokolwiek

To na razie tyle.

Nie napisałaś przez ile schudłaś ten kilogram, ale i tak gratuluję. Pierwsze koty za płoty
__________________
Herbalife - pytaj
EdytaPrzybysz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 22:07   #7
xblueeyesx
Raczkowanie
 
Avatar xblueeyesx
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 51
Dot.: Problemy z zrzuceniem kg...

kilogram schudłam w 3 tygodnie...
znikome ilości słodyczy czyli 1 łyżeczka cukru codziennie do herbatki :P

Mój mąż w ciągu 3 tygodni schudł 10 kilo dlatego byłam bardzo zdziwiona, że on schudł tyle a ja tyle... teraz je normalnie wszystko i waga nadal się utrzymuje.

Czy robiłam taki błąd, że jadłam chleb??
xblueeyesx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-23, 08:10   #8
EdytaPrzybysz
Raczkowanie
 
Avatar EdytaPrzybysz
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 308
Dot.: Problemy z zrzuceniem kg...

10 kg w takim czasie to dużo, ale może to mieć związek z tym, że mężczyźni potrzebują więcej kalorii dziennie niż kobiety i z tego powodu zawsze szybciej u nich waga będzie spadała. To tyle, bo zbyt mało powiedziałaś o waszym wspólnym odchudzaniu i odżywianiu (szczegóły)

Pozdrawiam i Wesołych Świąt dla Wszystkich

---------- Dopisano o 09:10 ---------- Poprzedni post napisano o 09:00 ----------

Zapomniałam odnieść się do pieczywa...
Jedz ciemne, z pełnego przemiału.
Kalorycznie nie jest mniej, ale jest bardziej wartościowe, dlatego jedz je, tylko mniejsze ilości niż przed odchudzaniem.
Ponadto jedz je na śniadanie, ogranicz na kolację.
Powinno być dobrze
__________________
Herbalife - pytaj
EdytaPrzybysz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 12:05   #9
xblueeyesx
Raczkowanie
 
Avatar xblueeyesx
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 51
Dot.: Problemy z zrzuceniem kg...

Mój mąż odchudzał się bardzo podobnie jak ja tylko zrezygnował nawet z pieczywa, ja nie mogłam za bardzo je lubię ale jadłam tylko pełnoziarniste.

Kobietki czy z moją wagą mam szansę schudnąć do wagi 55kg? Czyli 10kg mniej?

Jakie nawyki żywieniowe mam zmienić?
xblueeyesx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 14:03   #10
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Problemy z zrzuceniem kg...

Jadłaś 5 posiłków dziennie o wartości ok 1200kcal i uprawiałaś 2-3 razy tygodniowo sport ?

Jedzenie małej ilości posiłków = napady głodu i spowolnienie przemiany materii, to samo przy diecie poniżej 1000kcal, bo organizm ma wrażenie, że żyjesz w ciężkich czasach i robi zapasy

Nie jedząc dużo nie schudniesz w udach i gdzie tam chcesz. Każdy kobiecy organizm gromadzi gdzieś zapas tłuszczu na wypadek ciąży i z tamtego miejsca zrzuca zapasy naprawdę na samym końcu.
Przykładowo - kiedy ja schudłam o parę kilo za dużo miałam ręce i nogi patykowate, palce kościste, twarz zapadniętą a z talii, z której chciałam zrzucić najwięcej, poszlo mi dokładnie 2cm. 12 kilo i tylko 2cm !!!

Swoją drogą zaczęła mi się wtedy anemia, byłam na dolnej granicy prawidłowego BMI i zaraz przybrałam tak, żeby je mieć na poziomie 21, które trzymam od 2 lat Oczywiście najwięcej przybrałam w talii. Trudno. Mam piękniejsze miejsca i już

Na miejscowe schudnięcie pomagają tylko i wyłącznie ćwiczenia na te właśnie partie ciała. Bez tego nie masz szans schudnąć tylko w udach np.
Musisz też jeść wszystkiego po trochu. Nie możesz żyć bez węglowodanów, bo tym odżywia się m.in nasz mózg i będziesz mieć problemy z koncentracją i nauką.
Po prostu zasada złotego środka - niczego nie za dużo, niczego nie za mało + jakaś ulubiona forma ruchu + ćwiczenia, dzięki którym wyrobisz newralgiczne partie ciała.

Może dietetyk i trener ?
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:29.