Logopedia - studia podyplomowe czy osoby kierunek? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-16, 16:22   #1
ewenika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 2

Logopedia - studia podyplomowe czy osoby kierunek?


Jestem studentką III roku na kierunku filologia polska ze specjalizacją dziennikarską. Od jakiegoś czasu myślę o tym, żeby ,,dorobić” sobie dodatkowy kierunek i wybór padł na logopedię. Zastanawiam się jednak, czy lepiej zostać na magisterce na obecnym kierunku i wybrać studia podyplomowe z logopedii i terapii pedagogicznej, czy zrezygnować z magisterki i pójść od nowa na pedagogikę o specjalności logopedia i terapia pedagogiczna. Szczerze mówiąc przerażają mnie opłaty za podyplomówkę(2200 zł za semestr, a nauka trwa 2 lata), a żeby być nauczycielem-logopedą, trzeba jeszcze uzyskać kwalifikacje pedagogiczne (1,5 roku), z drugiej strony - zaczynać wszystko od nowa? Przecież te 3 lata na polonistyce pójdą w las. No ale to jednak 3-letnie studia, teoretycznie lepsze przygotowanie do zawodu. Tutaj również od razu dostaję uprawnienia nauczyciela-logopedy. Szczerze mówiąc trudno podjąć decyzję. Może któraś z was była w podobnej sytuacji, albo może mi doradzić, co byłoby jej zdaniem lepszym wyborem? Z góry dziękuję za jakąkolwiek podpowiedź
ewenika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 01:10   #2
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Logopedia - studia podyplomowe czy osoby kierunek?

Rzeczywiście trochę szkoda tej polonistyki, zwłaszcza że przecież polonistyka i logopedia to kierunki pokrewne. Tam, gdzie studiowałam, logopedia jest akurat jedną z opcji polonistyki, a nie pedagogiki. Na polonistyce też zdobywasz umiejętności, które przydadzą się w pracy logopedy, choćby z poprawności językowej. A i przecież to dość częsty przypadek, że polonista się dokształca i przekwalifikowuje na logopedę. Tylko te uprawnienia pedagogiczne... Nie możesz się jakoś przenieść z dziennikarskiej na nauczycielską? To by załatwiło sprawę.

Powiem tak, ja bym nie rzucała. Gdyby to była jakaś geografia czy insza cholera, która z logopedią nie ma niczego wspólnego, to tak. W tym układzie byłoby mi szkoda i wolałabym się dokształcić na podyplomówce. 2 tysiące nie majątek, można zarobić. No i lepiej mieć w dzisiejszych czasach dwa zawody niż jeden.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-25, 14:12   #3
Lisskaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 3
Dot.: Logopedia - studia podyplomowe czy osoby kierunek?

Hej. Mam pytanie, czy dysortografia przeszkadza w studiowaniu logopedii? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Lisskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-26, 15:19   #4
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Logopedia - studia podyplomowe czy osoby kierunek?

Raczej tak, logopeda zajmuje się głównie wadami wymowy, ale nie tylko. Zajmuje się też diagnozowaniem pacjentów na przykład właśnie z dysortografią i ich terapią.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-02, 15:07   #5
zielonooka1113332
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 8
Thumbs up Dot.: Logopedia - studia podyplomowe czy osoby kierunek?

Dokładnie, na studiach np. w WSKZ wymagane jest zaświadczenie o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu logopedy. Ogółem mogę Wam tam szczerze polecić studia bardzo dobra Uczelnia - jednym słowem - wzorowa!
zielonooka1113332 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-08, 16:03   #6
sarapolinska11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1
Dot.: Logopedia - studia podyplomowe czy osoby kierunek?

Ja namawiam przyjaciółkę na wskz teraz właśnie, bo też zadowolona jestem
sarapolinska11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-09, 13:24   #7
Marianna01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1
Dot.: Logopedia - studia podyplomowe czy osoby kierunek?

Cieszę się, że trafiłam na ten wątek, bo właśnie zastanawiałam się nad studiami podyplomowymi z logopedii i ostatnio koleżanka coś mi wspomniała o uczelni WSKZ. Widzę tutaj dwie pozytywne opinie więc chyba się zapisze
Marianna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-09 14:24:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:19.