Poczta po raz setny... - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-07, 01:04   #61
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Poczta po raz setny...

Elfiku na poczcie jest specjalna ksiazka zawierajaca wszystkie przepisy i regulacje,niech Ci dziad pokaze gdzie jest napisane ze tylko powyzej 4 funtow mozna ubezpieczac oszalal chyba,serio Ci mowie.Ja na mojej starej poczcie zawsze z babka grzebalysmy w tej ksiazce bo ona byla bardzo skrupulatna i tam bylo napisane,ze nie zaleca sie ubezpieczac przesylek o wartosci NIZSZEJ niz 50 dolarow.Wiec dziad powinien albo nauczyc sie czytac albo doksztalcic sie.Serio powinnas sie z nim wyklucic,bo te 4 funty to chyba sam sobie wymyslilA do Ciebie doszly wszystkie przesylki?

Asia obiecuje ze juz wiecej nie bede panikowac
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 01:09   #62
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Poczta po raz setny...

Cytat:
Napisane przez sunapee
Elfiku na poczcie jest specjalna ksiazka zawierajaca wszystkie przepisy i regulacje,niech Ci dziad pokaze gdzie jest napisane ze tylko powyzej 4 funtow mozna ubezpieczac oszalal chyba,serio Ci mowie.Ja na mojej starej poczcie zawsze z babka grzebalysmy w tej ksiazce bo ona byla bardzo skrupulatna i tam bylo napisane,ze nie zaleca sie ubezpieczac przesylek o wartosci NIZSZEJ niz 50 dolarow.Wiec dziad powinien albo nauczyc sie czytac albo doksztalcic sie.Serio powinnas sie z nim wyklucic,bo te 4 funty to chyba sam sobie wymyslilA do Ciebie doszly wszystkie przesylki?

Asia obiecuje ze juz wiecej nie bede panikowac
Sunapee-on z takiej tablicy to czytal-a ja nie moglam widziec bo stalam za lada.
Do mnie doszly 4 przesylki a spodziewam sie jeszcze 3.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 01:17   #63
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Poczta po raz setny...

to juz nie wiem,moze sprobuj na innej poczcie? jesli sie potwierdzi to chyba jednak nie da rady ubezpieczac
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 01:30   #64
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Poczta po raz setny...

Cytat:
Napisane przez sunapee
to juz nie wiem,moze sprobuj na innej poczcie? jesli sie potwierdzi to chyba jednak nie da rady ubezpieczac
Sprawdze jeszcze na poczcie glownej-ale tak samo bylo w Springfield-wysylalam kiedys i musialam ubezpieczyc i facet mi powiedzial ze przesylka za lekka i ze nie moze ubezpieczyc ale moze nadac jako certified letter i to mnie kosztowalo dodatkowe $8 oprocz kosztow przesylki a wysylalam tylko puder brazujacy i malutki roz-w kazdym badz razie zawartosc byla nizsza niz oplata.Facet zakleil ten list brazowa tasma i dotarl on w kilka dni-ale mi sie tak wysylac na dluzsza mete nie oplaca bo to jest drogie i czasami wyslam rzeczy naprawde lekkie np blyszczyk za $5 itp.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 05:20   #65
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Dot.: Poczta po raz setny...

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf
Wiem ze musze byc cierpliwa ale trudno tyle czekac no i Wizazanki tez sie niecierpliwia i mi glupio.
Elfie, poczekaj. 16.12 wysyłałam z W-wy do W-wy list polecony za potwierdzeniem odbioru. Potwierdzenie odbioru dostałam WCZORAJ. Czyli prawie trzy tygodnie zajęła cała operacja w ramach jednego miasta.
Wizażanki spokojnie poczekają, a Ty też przestań się przejmować takimi drobiazgami . Bo, uwierz mi, to naprawdę nie jest powód, żeby nie spać w nocy (mówi ta, która po piątej rano jeszcze nie śpi ).
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 05:34   #66
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Poczta po raz setny...

Cytat:
Napisane przez Mgiełka
Wizażanki spokojnie poczekają, a Ty też przestań się przejmować takimi drobiazgami . Bo, uwierz mi, to naprawdę nie jest powód, żeby nie spać w nocy (mówi ta, która po piątej rano jeszcze nie śpi ).
popieram w 100 %,dziewczyny na pewno zaczekaja ile bedzie trzeba,w koncu to nie leki ratujace zycie,tylko kosmetyki..no chyba ze jakies wyjatkowo niewyrozumiale Ci sie trafily
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 07:09   #67
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Poczta po raz setny...

O nie Wizazanki bardzo wyrozumiale sa
Tylko ze zle sie z tym czuje bo ktos sie nastawil ze dostanie konkretne kosmetyki a tu moze zaginely.

Wiem wiem panike sieje-byc moze dojda Bo ja to taka ze sie wszystkim przejmuje

dzieki dziewczyny
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-07, 16:32   #68
aniahoneybunny1982
Raczkowanie
 
Avatar aniahoneybunny1982
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 471
Dot.: Poczta po raz setny...

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf
Jak ubezpieczylas to napewno dojdzie Na poczcie ubezpieczonych przesylek nie tkna
Co do kartek i wysylania pieniedzy-ja tak kiedys robilam ale juz tak nie wysylam od jakiegos roku-stwierdzilam ze kilka razy mi sie udalo ale do czasu-tak jak z przesylkami-wysylalam i dochodzily-ale dobra passa sie skonczyla i przyszla pora i na mnie.Mnie facet na poczcie powiedzial ze lekkich przesylek mi nie ubezpieczy chociaz bym chciala.
ja wyslalam pieniadze w kopercie tylko raz(za namowa znajomej,ktora robi to caly czas)chcialam zrobic taki mala niespodzianke siostrze i oczywiscie niedoszlo.to niebyla duza suma ,jakies $20 nie wiecej.ale pomysl sobie jakbym dla kazdego z rodziny i znajomych wysylala na urodziny po $20 i za kazdym razem by niedochodzilo?troche szkoda kasy.
a co do paczki.moja byla bardzo lekka i ubezpieczylam(z tym ,ze wsadzilam w wiekszy karton i wypchalam steropianowymi odpadkami.za ubezpieczenie zaplacilam $2.sprawdz sobie ceny na stronie usps.
aniahoneybunny1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 20:00   #69
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Poczta po raz setny...

Cytat:
Napisane przez aniahoneybunny1982
ja wyslalam pieniadze w kopercie tylko raz(za namowa znajomej,ktora robi to caly czas)chcialam zrobic taki mala niespodzianke siostrze i oczywiscie niedoszlo.to niebyla duza suma ,jakies $20 nie wiecej.ale pomysl sobie jakbym dla kazdego z rodziny i znajomych wysylala na urodziny po $20 i za kazdym razem by niedochodzilo?troche szkoda kasy.
a co do paczki.moja byla bardzo lekka i ubezpieczylam(z tym ,ze wsadzilam w wiekszy karton i wypchalam steropianowymi odpadkami.za ubezpieczenie zaplacilam $2.sprawdz sobie ceny na stronie usps.
A tak zgadzam sie- ja tez kiedys wysylalam bardzo lekkie buty-sandalki i wsadzilam do wiekszego pudelka i tez za ubezpieczenie zaplacilam $2-ja niewiem-z kopertami zawsze mi mowia ze za lekkie

A w kopertach to juz nie wysylam kasy bo strach.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 22:56   #70
aniahoneybunny1982
Raczkowanie
 
Avatar aniahoneybunny1982
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 471
Dot.: Poczta po raz setny...

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf
A tak zgadzam sie- ja tez kiedys wysylalam bardzo lekkie buty-sandalki i wsadzilam do wiekszego pudelka i tez za ubezpieczenie zaplacilam $2-ja niewiem-z kopertami zawsze mi mowia ze za lekkie

A w kopertach to juz nie wysylam kasy bo strach.
to nie powinno ich obchodzic czy lekkie czy ciezkie.przeciez i tak to my za to placimy.a przeciez lekka rzecz tez moze byc cenna i dlatego chcesz to ubezpieczyc.
a co zawsze wpisujesz,bo ja pisze,ze to jest gift.
aniahoneybunny1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 02:17   #71
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Poczta po raz setny...

Cytat:
Napisane przez aniahoneybunny1982
to nie powinno ich obchodzic czy lekkie czy ciezkie.przeciez i tak to my za to placimy.a przeciez lekka rzecz tez moze byc cenna i dlatego chcesz to ubezpieczyc.
a co zawsze wpisujesz,bo ja pisze,ze to jest gift.
Tez zawsze wpisuje ze gift-ale czesto wysylam rzezcy typu odzywka za $5-raczej kosmetyki pojedyncze i nie kosztowne-chociaz czasami tez kilka kosmetykow wartych np $20 czy $30 i za kazdym razem nie chca mi ubezpieczyc tych rzeczy wysylanych w kopertach.Ja niewiem od czego to zalezy-w poniedzialek ide sie klocicChociaz klocic sie nie lubie ale musze to zrobic.

BTW-doszla nastepna paczka ale z tych wyslanych po swietach znowu
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-08, 10:29   #72
Krasnal86
Przyczajenie
 
Avatar Krasnal86
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1
Dot.: Poczta po raz setny...

witam.tez mi sie przytrafila niezbyt mila przygoda z poczta,a wiec 19 grudnia(poniedzialek) ja i moj chlopak wyslalismy sobie paczki(on z anglii do polski a ja na odwrot).ja do niego wyslalam paczke zapakowana w duza koperte bez zadengo ubezpieczenia,tylko za pobraniem(malo rozsadnie-wiem),ale wlasnie doszla do niego wczoraj czyli bez dwoch dni szla prawie 4 tyg!!.a jego paczka ubezpieczona jeszcze do mnie nie dotarla i zaczynamy sie martwic bo jest w niej nowy telefon dla mnie.jak sadzicie czy jest szansa ze otrzymam ta paczke skoro byla ubezpieczona czy raczej musi isc na poczte i powiedziec o zaginieciu?dziekuje za informacje.pozdrawiam
Krasnal86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 17:39   #73
aniahoneybunny1982
Raczkowanie
 
Avatar aniahoneybunny1982
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 471
Dot.: Poczta po raz setny...

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf
Tez zawsze wpisuje ze gift-ale czesto wysylam rzezcy typu odzywka za $5-raczej kosmetyki pojedyncze i nie kosztowne-chociaz czasami tez kilka kosmetykow wartych np $20 czy $30 i za kazdym razem nie chca mi ubezpieczyc tych rzeczy wysylanych w kopertach.Ja niewiem od czego to zalezy-w poniedzialek ide sie klocicChociaz klocic sie nie lubie ale musze to zrobic.

BTW-doszla nastepna paczka ale z tych wyslanych po swietach znowu
a probowalas wysylac przez doma lub polamer?jezeli gdzies masz w poblizu.
aniahoneybunny1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 18:50   #74
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Poczta po raz setny...

Cytat:
Napisane przez aniahoneybunny1982
a probowalas wysylac przez doma lub polamer?jezeli gdzies masz w poblizu.
hmmm nawet niewiem co to jest?To jakas agencja?
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 18:52   #75
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Poczta po raz setny...

Cytat:
Napisane przez Krasnal86
witam.tez mi sie przytrafila niezbyt mila przygoda z poczta,a wiec 19 grudnia(poniedzialek) ja i moj chlopak wyslalismy sobie paczki(on z anglii do polski a ja na odwrot).ja do niego wyslalam paczke zapakowana w duza koperte bez zadengo ubezpieczenia,tylko za pobraniem(malo rozsadnie-wiem),ale wlasnie doszla do niego wczoraj czyli bez dwoch dni szla prawie 4 tyg!!.a jego paczka ubezpieczona jeszcze do mnie nie dotarla i zaczynamy sie martwic bo jest w niej nowy telefon dla mnie.jak sadzicie czy jest szansa ze otrzymam ta paczke skoro byla ubezpieczona czy raczej musi isc na poczte i powiedziec o zaginieciu?dziekuje za informacje.pozdrawiam
Poczekaj jeszce troche(tak kto to mowi -sama co sie niecierpliwi)Jak paczka nie dojdzie w ciagu np 2 tygodni to odzyskasz kase bo byla ubezpieczona-chyba tak to dziala-zreszta Twoj chlopak sie powinien dowiedziec na poczcie
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 19:07   #76
aniahoneybunny1982
Raczkowanie
 
Avatar aniahoneybunny1982
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 471
Dot.: Poczta po raz setny...

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf
hmmm nawet niewiem co to jest?To jakas agencja?
tak jakby takie firmy przewozowe.z reguly swoje oddzialy maja w poblizu skupisk polonii,w polskich agencjach,sklepach.ostatn io za 37 funtowa paczke(z tym,ze morka czyli idzie ok 5-6 tygodni)zaplacilam $15
za expresowa(lotnicza) zaplacisz troche wiecej(idzie tydzien czasu)
aniahoneybunny1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 19:10   #77
aniahoneybunny1982
Raczkowanie
 
Avatar aniahoneybunny1982
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 471
Dot.: Poczta po raz setny...

popatrz na www.polamerusa.com
www.tyiusa.com
www.bazarynka.com
aniahoneybunny1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 19:35   #78
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Poczta po raz setny...

Cytat:
Napisane przez aniahoneybunny1982
kurcze u nas takich nie ma-tu gdzie mieszkam nie ma skupisk Polonii-ale taniocha $15 za 37 funtow-ja tez tak chce
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 19:58   #79
charlotta_lotta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 108
Dot.: Poczta po raz setny...

Elfie,pw wlasnie odczytalam,przepraszam ze tak dlugo ale wypadl mi wyjazd na kilka dni,wlasnie wrocilam,ogarne sie i niebawem skrobie wiadomosc
charlotta_lotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-09, 12:46   #80
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Poczta po raz setny...

Elfie kochanywlasnie dostalam przesylke
w wolnej chwili stukne PW ale od razu chce Ci BARDZO podziekowac Ty juz wiesz za co....
Zrobilas mi tak slodka niespodzianke,ze radosc nie do opisania
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 17:27   #81
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Poczta po raz setny...

Cytat:
Napisane przez Hexxana
Elfie kochanywlasnie dostalam przesylke
w wolnej chwili stukne PW ale od razu chce Ci BARDZO podziekowac Ty juz wiesz za co....
Zrobilas mi tak slodka niespodzianke,ze radosc nie do opisania
ohhh super ciesze sie bardzo ze doszlaBo juz normalnie siedzialam jak na szpilkach.Fajnie ze Ci sie spodobalo
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 17:28   #82
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Poczta po raz setny...

Cytat:
Napisane przez charlotta_lotta
Elfie,pw wlasnie odczytalam,przepraszam ze tak dlugo ale wypadl mi wyjazd na kilka dni,wlasnie wrocilam,ogarne sie i niebawem skrobie wiadomosc
czekam wiec na PW
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 20:54   #83
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Poczta po raz setny...

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf
ohhh super ciesze sie bardzo ze doszlaBo juz normalnie siedzialam jak na szpilkach.Fajnie ze Ci sie spodobalo

Zrobilas mi niesamowita niespodzianke za co OGROMNIE dziekuje
Przy okazji mialabym prosbe jezeli masz gdzies link do Naszej wymiany-prosze Cie podaj,poniewaz gdzies to "zgubilam",przeszpara lam subskrybcje ale nie moge znalezc
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 21:13   #84
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Poczta po raz setny...

Cytat:
Napisane przez Hexxana
Zrobilas mi niesamowita niespodzianke za co OGROMNIE dziekuje
Przy okazji mialabym prosbe jezeli masz gdzies link do Naszej wymiany-prosze Cie podaj,poniewaz gdzies to "zgubilam",przeszpara lam subskrybcje ale nie moge znalezc
Ja tez dziekuje

A oto link
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=87182
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 21:19   #85
charlotta_lotta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 108
Dot.: Poczta po raz setny...

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf
czekam wiec na PW
Elfik,masz pw,wreszcie sie zmobilizowalam na odpisanie na zalegle wiadomosci
charlotta_lotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 22:37   #86
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Poczta po raz setny...

No nie ale sie dzisiaj wkurzylam na poczcie.

Poszlam dzisiaj na poczte wyslac sukienke do kolezanki-zapakowalam w wielka koperte A4-sukienka wazyla swoje bo jeansowa-wysylalam takze ponownie paczke ktora zaginela.
Od razu mowie babce ze chce ubezpieczenie do obu paczek lub inny serwis oprocz zwyklego listu,babka na to ze oni nie ubezpieczaja do Polski-zawolala faceta-facet to samo-mowi ze przesylki takiej wielkosci nie ubezpieczy-ja mowie no to jakis inny serwis oprocz zwyklego listu-mowie ze chce certified letter lub inne ktore maja wymienione w liscie dodatkowych serwisow-on na to ze do Polski certified letter mi nie wysle.No to ja na to ze chce registered delivery-on na to ze Polski nie obejmuje-kazal mi tez jechac na glowna poczta w zwiazku z reklamacja 3 przesylek ktore nigdy nie doszly.Stwierdzil tez ze jestem pierwsza osoba ktora zada innego serwisu niz zwyklego listu no normalnie mnie zatkalo-nie chcialam sie juz klocic z nim.

Jutro jade na glowna poczte-to nic ze mi zajmie to godzine-kurcze ale zacofanie na tej mojej poczcie
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 13:23   #87
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: Poczta po raz setny...

No to posluchajcie tego:
w srode przed swietami wyslalam z Niemiec do rodzinki pare rzeczy w duzej kopercie (najnormalniejszym listem za 8Euro). Jakie bylo moje zaskoczenie, kiedy w piatek dowiedzialam sie, ze paczka juz doszla!! Tuz przed swietami paczka jest w malej miejscowosci w PL! Normalnie cud!
W paczce byly niezwykle 'cenne' rzeczy:
recznie zrobiony kalendarz na sciane z fotkami naszej rodzinki
7 moich zdjec z roznych panstw (z inteligentnym podpisem: 'Dla Mamusi';-)
CD ze skopiowanymi piosenkami (z napisem: Dla Tatusia;-)))
CD ze skopiowanymi piosenkami (z napisem: Dla Braciszka)

Dziwnym trafem, plyt CD nie bylo w paczce. Zadnych sladow otwarcia. I tu w mojej glowie rodzi sie pytanie: Po co pracownikowi poczty nagrane, nieoryginalne plyty CD z muzyka? Nawet nie zalaczylam zadnych spisow utworow, piosenki nagralam pod katem mojego brata i taty, plyty nie mialy zadnych okladek. Po co krasc cos takiego, i to z napisami dla tatusia, dla braciszka (to oczywiscie napisalam wtedy zartobliwie)???
Macie jakies pomysly? Bo sie naprawde zastanawiam. Specjalnie nie wysylalam niczego cennego, bo wiadomo, ze by zginelo, ale i tak sobie cos wyszukali.
Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 15:02   #88
betka72
BAN stały
 
Avatar betka72
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Pld.Francja
Wiadomości: 431
GG do betka72 Send a message via Skype™ to betka72
Dot.: Poczta po raz setny...

To faktycznie ciekawe. Ja tez wczoraj troche sie zgrzalam jak siostra z PL zadzwonila do mnie z wiadomoscia,ze paczka,na ktora czekam ponad 2 tyg wrocila do niej z polowa zawartosci.Zalatwila mi leki,wyslala poczta,ze niby szybciej ona to zalatwi tam jak ja tu.I ktos przywlaszczyl sobie akurat te,ktore najtrudniej bylo zdobyc.Szkoda...Dzis ponowila probe.Mi tak bardzo juz na tym nie zalezy ale sam fakt zlodziejskiego postepku oslabil mnie na maxa.
betka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 15:26   #89
aniahoneybunny1982
Raczkowanie
 
Avatar aniahoneybunny1982
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 471
Dot.: Poczta po raz setny...

minal juz tydzien od wyslania mojej przesylki do Polski(aparat cyfrowy)od ego momentu zaczynam sie juz denerwowac ,bo niby przesylka ma isc okolo tygodnia.fakt,ze ubezpieczylam ale jezeli moja siostra dostanie paczke i okaze sie ,ze nie ma w niej zawartosci to chyba rozniose poczte polska na strzepy .
przypomnialo mi sie wlasnie jak moja znajoma wyslala paczke expresowa do Polski(z tym,ze nie przez poczte).i jak sama nazwa mowi miala w expresowym tempie dojsc do Polski.minal tydzien,drugi,trzeci a paczki w Polsce nie ma.w zwiazku z tym moja znajoma zadzwonila do oddzialu tej firmy w Polsce zrobila awanture i paczka juz na drugi dzien byla pod danym adresem.
Niemam slow na to co sie dzieje na poczcie i w ogole w Polsce.Z przykroscia to stwierdzam -sami zlodzieje.
aniahoneybunny1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 19:47   #90
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Poczta po raz setny...

No rzeczywiscie az rece opadaja...

ALe nie martwcie sie u mnie na poczcie w Usa tez cyrki-nie chca paczek ubezpieczac Mam nadzieje ze na pozostalych pocztach tak nie bedzie,bo ta poczta to jest malenka i wczoraj sie dowiedzialam ze facet to Pol Polak-moze dlatego takie cyrki
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:20.