Sauna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-23, 08:10   #1
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453

Sauna


Chodzicie do sauny?
Ciekawa jestem Waszych opinii na temat tego miejsca, ponieważ internet pełen jest sprzeczności

szukałam badań naukowych głównie nad związkiem sauny z treningami, ale nie znalazłam wielu konkretów. Pozostawałoczytać prywatne opinie - jedni mówią, że po treningu super, inni, że tylko w dni beztreningowe....


Nigdy nie planowałam chodzić do sauny, ale odkąd chodzę na siłownie i mam możliwość z niej korzystać, weszłam z ciekawości i ku mojemu ogromnemu zdziwieniu dobrze się czułam w tak wysokiej temperaturze (nie znoszę letnich upałów...).
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 13:20   #2
ilonastarnecka92
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 6
Dot.: Sauna

Latami chodziłam do sauny, najczęściej po siłowni. W końcu mąż mi zamontował własną ;-) Za pośrednictwem - xxx. Nie spodziewałam się, że może wyjść tak tanio.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-07-01 o 16:20 Powód: Reklama.
ilonastarnecka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 12:23   #3
wisienneczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 97
Dot.: Sauna

ja też słyszałam, że po treningu nie bardzo. z własnego doświadczenia wiem, że po niezlym wycisku na treningu nie dałabym rady jeszcze wysiedzieć w saunie - to też męczy. więc chodzę jak mam lenia
wisienneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-04, 09:57   #4
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Sauna

mnie się właśnie przyjemnie siedzi po treningu dlatego nie wiem czy zwracać uwagę na negatywne wypowiedzi, bo opierają się ona chyba tylko na subiektywnych odczuciach a nie faktach.

Chodzę 2 razy w tygodniu:
12 min w saunie, zimny prysznic, 12 w saunie, zimny prysznic
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 21:19   #5
patrysja15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2
Dot.: Sauna

Według mnie, sauna mimo, że daje dużo korzyści dla organizmu, to jest również dla niego jakąś formą obciążenia. Jeżeli robisz stosunkowo krótkie i lekkie treningi, to sauna pewnie nie zaszkodzi, ale przy ciężkich treningach, kiedy już po samym treningu jesteś z reguły odwodniona i organizm dostał już w kość, dodatkowo obciążać go sauną nie wydaje się dobrym rozwiązaniem, chociaż przyznam, że wiele osób tak robi.
patrysja15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-08, 08:33   #6
Kaczorrek
Raczkowanie
 
Avatar Kaczorrek
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 94
Dot.: Sauna

A korzystałyście z sauny Infra Red? Czytałam o niej sporo dobrego. Piszą że dobrze działa na skórę a nawet na kości.... W normalnej saunie nie daję rady wysiedzieć, źle znoszę. Można posiedzieć w miarę niskiej temp. Bo głównie działanie ma tam światło. Chyba się skuszę. Ostatnio odkryłam ze jest w klinice w której bywam u kosmetyczki. Cena jak na Warszawę, tanioch... 20 zł za 40min zabieg. A można kupić w pakiecie i chyba wychodzi taniej. Musze jakąś koleżankę namówić bo 40 min to się zanudzę.
Kaczorrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-08 09:33:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:59.