Różowy pokój, jakie dodatki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-26, 16:36   #1
Lulla12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 540

Różowy pokój, jakie dodatki?


Postanowiłam odświeżyć swój pokój i zastanawiam się nad różowym kolorem ścian, raczej w delikatnym, pudrowym odcieniu Jednak mam problem z doborem dodatków. Kupiłam kilka poduszek w fioletowym, niebieskim i różowym kolorze, ale na tym kończą się moje pomysły. Nie wiem jak nadać oryginalności, może macie jakieś pomysły?
Lulla12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 17:00   #2
magda1200
Raczkowanie
 
Avatar magda1200
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 146
Dot.: Różowy pokój, jakie dodatki?

Dodałabym na ścianach jakieś ładne, pastelowe zdjęcia/obrazki/ lustro w białych oraz srebrnych ramach. Można dodac jakąś ciekawą lampę, którą wieczorem ładnie oświetliłaby pokój + jakieś ciekawe zasłony (np. białe, podwiązane pasującymi kolorystycznie do reszty wstęgami). Okno można by ozdobić także jakimiś ładnymi storczykami, czy też innymi kwiatami w ciekawych doniczkach. Ogólnie rzecz biorąc jestem zwolenniczką bieli, która wg mnie podkreśla i bardzo ładnie wygląda na tle pasteli i szarości. Mam nadzięję, że chociaż troszkę pomogłam. Pozdrawiam
magda1200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 22:41   #3
prokrastynacja
Zadomowienie
 
Avatar prokrastynacja
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 745
Dot.: Różowy pokój, jakie dodatki?

Uwielbiam połączenie pudrowego różu i ciemnej czekolady. Takie dwa dominujące kolory. Jeśli do pudrowego różu dodasz kolejne pastelowe kolory zrobi się troszkę mdło więc najlepiej postawić na coś mocniejszego i kontrastowego. Dodatki w fiolecie i innych odcieniach różu - jasne że tak . A może trochę zieleni? Taki skrzydłokwiat np. Ładnie się prezentuje a do tego oczyszcza i nawilża powietrze.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 14.jpg (35,2 KB, 17 załadowań)
prokrastynacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 23:06   #4
Kisame
Zakorzenienie
 
Avatar Kisame
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 3 741
Dot.: Różowy pokój, jakie dodatki?

też proponowałabym białe meble oraz białe i srebrne dodatki gdzie niegdzie fiolet - ale mocny.
__________________
3.06.2010

Jeśli coś kochasz, puść to wolno
-jeśli wróci, jest Twoje,
-jeśli nie, nigdy Twoim nie było.
Paulo Coelho


UBRANIA I KOSMETYKI!!!

Kisame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 23:38   #5
sowa_uszata
Przyczajenie
 
Avatar sowa_uszata
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: czasem Płock, czasem Wawa
Wiadomości: 6
Dot.: Różowy pokój, jakie dodatki?

Dekoral ma teraz fajne gotowe kolory farb w trochę śmiesznych nazwach, np. delikatnie zgaszony jasny róż: apetyczne tapas czy perłowy świt Ja bym do tego dobrała dodatki (oprócz wymienionej już bieli) w różnych odcieniach szarości - od grafitu po jasny szary.
sowa_uszata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 09:47   #6
Evaniesama
Raczkowanie
 
Avatar Evaniesama
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 142
Dot.: Różowy pokój, jakie dodatki?

Ja myślę, że najfajniejszy byłby szary - jeśli Twój kolor to pudrowy róż, szary fajnie go zbalansuje. Nie będzie zbyt słodko, a jednocześnie szary jest na tyle neutralny, że będzie jeszcze miejsce na inne kolory mebli i dodatków. Niestety, jedyne zdjęcie jakie znalazłam przedstawia pokój niemowlaka ale spokojnie można ten układ przełożyć na każde inne wnętrze.

Poza tym bardzo praktyczne rady jak łączyć kolory możesz znależć w tym artykule : http://informacje.dom.eu/korzystanie...ian_n_552.html
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 7511.jpg (73,4 KB, 40 załadowań)
Evaniesama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 10:16   #7
MissMonika
Raczkowanie
 
Avatar MissMonika
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 118
Send a message via Skype™ to MissMonika
Dot.: Różowy pokój, jakie dodatki?

Przy różu łatwo otrzymać plastkikowy i tandetny efekt. Na Twoim miejscu dołączyłabym dużo szarość i beżu cappuccino sprawią, że pomieszczenie będzie wyglądało wykwintnie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Romantic-bedroom-with-pink-and-purple-shades.jpg (42,1 KB, 30 załadowań)
__________________
Chrystian
MissMonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-01, 14:49   #8
mcia40
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 29
Dot.: Różowy pokój, jakie dodatki?

Dużo zależy od mebli, chyba że je też chcesz zmienić
mcia40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 21:53   #9
essence30
Raczkowanie
 
Avatar essence30
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 442
GG do essence30 Send a message via Skype™ to essence30
Dot.: Różowy pokój, jakie dodatki?

Apropos różowego pokoju ja mam połączenie bladego różu właśnie z ciemnym brązem - obecnie jest to nasza sypialnia i sypialnia naszego 2 letniego dziecka.

Przyłączę się do pytań, bo teraz przerabiam sypialnie na pokój dziecięcy , zostają różowe ściany, bo akurat druga też będzie dziewczynka, zostaje szafa w zabudowie w kolorze ciemny brąz i łózeczko tez ciemny brąz.

Planuje wstawić większe łóżeczko , stolik i krzesełka dla dzieci oraz trofast z ikei i tu pojawia się problem , bo te trofasty sa tylko w kolorze białym i beżowym ( chyba to sosna) i nie wiem w którą stronę pójść , co byście mi doradziły?

Lulla bardzo Cię przepraszam, że w Twoim watku , ale tematycznie też różowy pokój, więc mam nadzieję, że się nie pogniewasz
__________________
Urodziłam się 13ego w piątek
Nasz Skarb http://www.suwaczki.com/tickers/km5svcqgxzsd71q1.png

Nasze nadchodzące Szczęście http://www.suwaczki.com/tickers/gannugpjm5i8xhb7.png
essence30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 13:10   #10
Szecheryzada
Raczkowanie
 
Avatar Szecheryzada
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 118
Dot.: Różowy pokój, jakie dodatki?

ja myślę, że w połączeniu z jasnym szarym może wyjść mdło. Ciekawie na takim tle mógłby się prezentować jakiś wiklinowy dodatek. Oprócz tego widziałabym tu raczej w stylu takiej damy - jakieś ozdobne lustro w czarnej ramie, może stary, ciemny zegar albo efektowny storczyk? I moim numerem jeden byłby kolorwy obraz - niecop abstrakcyjny, np taki: http://kazina.pl/images/zoom/JZHNZT/ikru1.jpg
Szecheryzada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 21:15   #11
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Różowy pokój, jakie dodatki?

Cytat:
Napisane przez Szecheryzada Pokaż wiadomość
ja myślę, że w połączeniu z jasnym szarym może wyjść mdło. Ciekawie na takim tle mógłby się prezentować jakiś wiklinowy dodatek. Oprócz tego widziałabym tu raczej w stylu takiej damy - jakieś ozdobne lustro w czarnej ramie, może stary, ciemny zegar albo efektowny storczyk? I moim numerem jeden byłby kolorwy obraz - niecop abstrakcyjny, np taki: http://kazina.pl/images/zoom/JZHNZT/ikru1.jpg
Mdło mogłoby być, jeśli we wnętrzu nie byłoby innych kolorów niż te dwa jasne. Ale wystarczy jakiś mocny czarny lub grafitowy element - jakaś rama, lampa, grafitowy dywan i już zrobi się wyraziście. Do tego plamka ciemniejszego różu w postaci np. poduszki i tyle. Pudrowy róż i jasna szarość będą tłem dla mocniejszych akcentów kolorystycznych.

---------- Dopisano o 21:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------

Cytat:
Napisane przez essence30 Pokaż wiadomość
Apropos różowego pokoju ja mam połączenie bladego różu właśnie z ciemnym brązem - obecnie jest to nasza sypialnia i sypialnia naszego 2 letniego dziecka.

Przyłączę się do pytań, bo teraz przerabiam sypialnie na pokój dziecięcy , zostają różowe ściany, bo akurat druga też będzie dziewczynka, zostaje szafa w zabudowie w kolorze ciemny brąz i łózeczko tez ciemny brąz.

Planuje wstawić większe łóżeczko , stolik i krzesełka dla dzieci oraz trofast z ikei i tu pojawia się problem , bo te trofasty sa tylko w kolorze białym i beżowym ( chyba to sosna) i nie wiem w którą stronę pójść , co byście mi doradziły?

Lulla bardzo Cię przepraszam, że w Twoim watku , ale tematycznie też różowy pokój, więc mam nadzieję, że się nie pogniewasz
Drewniane trofasty pogryzą się odcieniem brązu z szafą. Lepsze będą neutralne białe. Weź też pod uwagę, że dzieci mają mnóstwo kolorowych zabawek, wiec lepiej stworzyć jasną, neutralną bazę, która i tak zostanie "pokolorowana" zabawkami. Czym mniej kolorów na ścianach, w meblach czy podłogach, tym większe będzie wrażenie uporządkowania pokoju.
Kup dziewczynkom biały stolik i krzesełka do kompletu z trofastem (może być zwykły lack, świetnie się sprawdza jako stolik dziecięcy).
Jaki odcień różu masz na ścianach? Ciemny czy jasny? Jaka podłoga? Może dla ochłodzenia tego różowo-brązowego zestawu pomyślisz o dywanie w odcieniach szarości?
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-09, 12:33   #12
Mortor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2
Dot.: Różowy pokój, jakie dodatki?

Mi ostatnio spodobało częściowe malowanie pokoju (2 ściany) i 2 ściany tapetowane wszystko na różowo Aczkolwiek po oczach aż tak bardzo nie dawało coś w tym oddcieniu:

https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...1&d=1344508377
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 5900448829780_PF_full.4135EFF8-9085-433A-B07B-24A67C17B8EA.jpg (41,7 KB, 22 załadowań)
Mortor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:24.