pomoc przy dietetycznych obiadkach ; -) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-10, 19:10   #1
Assa_23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 19

pomoc przy dietetycznych obiadkach ; -)


Hej.

Zabieram się za dietę 1600kcal - spalanie tłuszczu - którą dostałam od dietetyka. Dostałam tabelkę co mogę , czego nie mogę i parę przykładowych obiadków.
Niestety nie umiem, nie lubię gotować , nie posiadam tez intuicji kuchennej - przez co ciężko mi się do tego zabrać .

Może posiadacie jakieś proste w "obsłudze" przepisy na obiady (łączenie białek i węglowodanów, minimalny tłuszcz) lub przepisy które bardzo łopatologicznie są wytłumaczone ? ;p

Byłabym wdzięczna za pomoc.
Assa_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 07:42   #2
Konsultant Dietetyczny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 191
Dot.: pomoc przy dietetycznych obiadkach ; -)

A czy powiedziałaś dietetykowi o swojej (nie)umiejętności gotowania? Co on na to? Czy przeprowadził z Tobą wywiad? Czy w trakcie stosowania diety będziesz uprawiała jakieś ćwiczenia gimnastyczne? Rozumiem, że Twój opis dotyczy celów, jakie chcesz osiągnąć. Czy masz nadciśnienie tętnicze? A co z defekacją (chodzi o częstotliwość)?

Z doświadczenia wiem, że inną dietę zdrowotno-odchudzającą może mieć osoba z nadwagą, która nie ma problemów z defekacją, a inną dietę może mieć ktoś inny, który ma taki problem. Dlatego też wywiad przeprowadzony przez dietetyka musi być naprawdę bardzo skrupulatny, aby zaproponowana dieta była najlepsza dla danej osoby.

Wiesz, trudno jest podawać konkretne przykłady posiłków dla kogoś, o którym nic nie wiem. Mogę podać Ci masę przepisów; a co będzie, gdy jesteś uczulona na jakiś składnik albo gdy masz nadwrażliwość jelita lub może cukrzycę? Musiałabyś napisać nieco więcej, aby to, co tutaj zaproponujemy, faktycznie zadziałało i było w 100% adekwatne do Twoich potrzeb.

I pamiętaj, że porady na tego typu forach nie traktuj zbyt poważnie. Są tu osoby, które rzeczywiście znają się na rzeczy oraz takie, które po prostu służą dobrymi radami, których 'dobro' nie zawsze równa się zdrowemu odżywianiu, a jedynie dążą do uzyskania w szybki sposób pięknej sylwetki za wszelką cenę.
Konsultant Dietetyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:20.