pominięta tabletka pow. 24h - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-03, 07:10   #1
Kama_889
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 3

pominięta tabletka pow. 24h


Witam

O pominiętych tabletkach było już dużo wątków, ale wolałabym jakby jakaś życzliwa osoba mi odpowiedziała. Zapomniałam wziąć tabletkę we wtorek (tj. (7 dzień brania tabletek) . W środę wzięłam normalnie tabletkę i dzisiaj rano zorientowałam się, że tabletka z wtorku leży na półce, więc ją od razu połknęłam. Teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłam. Czy miało to w ogóle jakiś sens. W ulotce pisze, że jak się zapomni powyżej 24 godzin to najlepiej wziąc dwie naraz, a ja wzięłam tą wtorkową jeszcze później.

Pozdrawiam
Kasia

Edytowane przez Kama_889
Czas edycji: 2014-04-03 o 07:19
Kama_889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 11:40   #2
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: pominięta tabletka pow. 24h

Spóźnić się można do 12 h z wzięciem zapomnianej tabletki, żeby ochrona przed ciążą była zachowana. Czy miałaś stosunki podczas 7 dniowej przerwy i tych kilku ostatnich dni? Ja bym się na Twoim miejscu teraz dodatkowo zabezpieczała do końca opakowania.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 11:45   #3
Kama_889
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 3
Dot.: pominięta tabletka pow. 24h

Jest to moje pierwsze opakowanie. Wcześniej i w trakcie regularnie współżyłam, 2-3 krotne z finałem wewnątrz. To, że jest ryzyko i teraz musze się dodatkowozabezpieczać wiem. Ciekawi mnie raczej to, czy kontynuowanie teraz brania tabletek o normalnych porach zapewnia jakąkolwiek (nawet zmniejszoną) ochronę, i czy k w ogóle kontynuować, czy może lepiej przerwać.

P.S. Dzięki za odpowiedz
Kama_889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 11:56   #4
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: pominięta tabletka pow. 24h

Napewno skończ opakowanie do końca i bierz tabletki o tej godzinie, o której brałaś.
Pewnie ochrona jakaś jest, ale to sobie możemy gdybać i przypuszczać Lepiej się dodatkowo zabezpieczać prezerwatywą.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 11:57   #5
Kama_889
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 3
Dot.: pominięta tabletka pow. 24h

Dzieki miłego dnia
Kama_889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 12:04   #6
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: pominięta tabletka pow. 24h

Nie ma za co, cieszę się, że pomogłam i wzajemnie
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 18:13   #7
Martika92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1
Dot.: pominięta tabletka pow. 24h

Nie wiem jak jest w twoich tabletkach,ja biore novynette.Niestety w ten poniedziałek nie wzielam tabletki-miala to byc 5tabletka z listka.Wzielam ją dopiero po 15godzinach.Sprawdz koniecznie co jest napisane w ulotce.Ja mam napisane ze w pierwszych tygodniu brania oprocz tego ze trzeba sie zabezpieczac przez 7kolejnych dni to na dodatek jesli byl odbyty stosunek w przeciagu 7dni wstecz od zapomnianej tabletki wystepuje ryzyko ciazy!!!jak to przeczytalam to zaczela sie panika...dopiero wczoraj udalo mi sie dzieki znajomoscia w rodzinie pojsc do ginekologa.Stwierdzil ze jest bardzo realna ciaza,kazal sie zabezpieczac do konca cyklu i czekac z utesknieniem na miesiaczke!Niechetnie dal escapelle...teraz czekam tydzien zeby test zrobic...;/
Martika92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-03 19:13:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:07.