co lepsze ??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-12-01, 16:22   #1
Brendy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 52

co lepsze ???


Witam! Chce sobie kupic jakis przyzad do cwiczen by miec na czym spalac te zawsze niechciane kcl. Tak rozmyślam miedzy steperem a rowerkiem stacjonarnym. Co wy byscie wybrały i dlaczego? Które z tych dówch przyzadow lepiej kształtuje mieśnie nadajac im ładniejszy kształt oraz spala wiecej kcl. Porsze pomózcie mi cos wybrac!! Z góry dziekuje i pozdrawiam
Brendy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-01, 16:26   #2
Namietne_Usta
Zakorzenienie
 
Avatar Namietne_Usta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 7 390
Re: co lepsze ???

przyłączam się do pytania-również myślałam nad oboma przyrządami iniewiem który i dlaczego wybrać.
czekamy na odp
__________________
Zapraszam do wymiany:

Kosmetyki - klik

Szukam - klik

Pozdrawiam
Namietne_Usta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-02, 04:08   #3
bzyku
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Re: co lepsze ???

Cześć dziewczyny
Ja jestem w posiadaniu rowerka stacjonarnego i jestem bardzo zadowolona . Ale mój rowerek ma możliwość różnicowania programów, mierzy tętno, ilość spalonych kalorii itp. Myślę, że te dodatkowe gadżety są bardzo pomocne. Steperu nie używałam, ale z tego co wiem spala się na nim dużo więcej kalorii niż na rowerku. Poniżej skopiowany tekst na temat nie tylko tych dwóch przyrządów do ćwiczeń:

"Aeroby na maszynach

Która maszyna w fitness klubie powoduje spalanie największej ilości kalorii? Odpowiedź wydaje się prosta - będzie to ta maszyna, której będziesz używać najczęściej i najdłużej! Nic by Ci nie przyszło z tego gdybym powiedział że sa to na przykład wiosła, skoro Ty nie możesz lub nienawidzisz na nich ćwiczyć Wszystko zależy od Twoich preferencji i przygotowania, a te są inne dla każdego. Tak więc jedyne co jest pewne to fakt, że maszyna której używasz najczęściej i najintensywniej spali najwięcej kalorii. Poniżej podaję parę uwag które mogą pomóc w znalezieniu najodpowiedniejszej maszyny dla siebie.

Bieżnia - jest doskonałym spalaczem kalorii, gdyż angażujesz na niej większą część ciała niż na przykład na stacjonarnym rowerku. Dodatkowo, chodzenie i bieganie są tak naturalnymi czynnościami dla większości ludzi że mogą oni ćwiczyć na bieżni dłużej i intensywniej niż na innym sprzęcie bez zmęczenia. Dobra bieżnia powinna mieć regulowany kąt nachylenia aby oferować różne stopnie trudności (bardzo ważne przy treningach typu HIIT). Powinna także posiadać jakiś system amortyzujący aby obniżyć obciążenia ścięgien i stawów podczas biegu. Większość nowych bieżni ma to wszystko, a dodatkowo jeszcze posiada monitor pracy serca.Jeśli Twój klub dysponuje jedynie bieżniami starego typu, uważaj szczególnie na te bez amortyzacji.

Rowerek stacjonarny - to urządzenie dla osób z nadwagą oraz problemami ze stawami, lub dla fanów dwóch pedałów . Kluczem do powodzenia na rowerku jest regulacja siodełka. Musisz na nim czuć się wygodnie, a przy najniższym położeniu pedału Twoja noga powinna być nadal lekko ugięta. Istnieją dwa typy rowerków - pierwsze podobne do tradycyjnego roweru, drugie to takie w których Twoje nogi w czasie jazdy będą skierowane do przodu. Te drugie rowerki powstały z myślą o osobach mających problemy z kręgosłupem który mniej obciążają (poza tym jeszcze mają szersze siedzenia zamiast siodełek). Powinny je także wybierac panie w ciąży i osoby o dużej nadwadze.

Stepery - też występują w różnych odmianach : najpopularniejsze dwupedałowe oraz takie, które wyglądają jak "przewijający się" zestaw schodków. Te drugie pozwalają spalać więcej kalorii gdyz na nich praktycznie podnosisz ciężar swojego ciała jak na prawdziwych schodach, co nie ma miejsca na zwykłych steperach (na nich tylko "pompujesz" nogami w górę i w dół). Niezależnie które urządzenie wybierzesz jest ono świetne do aerobów a dodatkowo wzmacnia nogi i pośladki (co jednakże nie zwalnia Cię od ćwiczenia ich na siłowni). Niestety urządzenia te maja jedną wielką wadę - można na nich oszukiwać! Gdy oprzesz się na poręczach nie wykonujesz już tego ćwiczenia poprawnie, gdyż nie bierze w nim wtedy udziału cała masa Twojego ciała. W rezultacie nie spalasz tak wiele kalorii i ćwiczenie jest nieefektywne co prowadzi do zniechęcenia. Poręczy należy jedynie lekko dotykac dla utrzymania równowagi - jeśli nawet przez to nie będziesz w stanie ćwiczyć tak długo jak podpierając się, spalisz tyle samo kalorii a zaoszczędzisz czas.

Urządzenia eliptyczne (Orbitrek i pokrewne) - To urządzenie wywiera minimalny (najmniejszy) wpływ na ścięgna i stawy, a jeśli wyposażone jest w rękojeści angażuje w ćwiczenie całe Twoje ciało. Nie ma się więc co dziwić że urządzenia te są ulubionymi dla wielu osób zaczynających przygodę z fitnessem. Jednakże, ponieważ w tak małym stopniu angażują ścięgna i stawy oraz ze względu na płynność ruchu bardzo łatwo się na nich przetrenować! Dodatkowo ćwiczenia na nich nie poprawiają w tak znacznym stopniu gęstości tkanki kostnej (szczególnie w porównaniu z bieżnią). Ćwicząc na nich stale warto więc od czasu do czasu przesiąść się na inna maszynę.

Wiosła - są chyba najmniej popularne i wiele klubów fitness ich po prostu nie posiada. Szkoda gdyż świetnie angażują one całe ciało. Wbrew powszechnej opinii nie angażują one wyłącznie rąk ale równiez nogi. Są one bezpieczne dla stawów i ścięgien a ćwiczenie na nich jest dosyć zabawne."
bzyku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-02, 12:18   #4
izka05
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 148
GG do izka05
Re: co lepsze ???

z tego co ja sie orientuje i z tego co sama zauwazylam na sobie swietnie dziala rower nie tylko poprawia kondycje przy szybkim pedalowaniu ale ujedrnia skore posladkow poprawia ich ksztal a takze ud ponadto pozwala na zgubienie tluszczyku z brzuszka
izka05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-05, 18:42   #5
Angelika
Rozeznanie
 
Avatar Angelika
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: lubuszanka
Wiadomości: 929
Re: co lepsze ???

tez stawiałabym na rower. Na rowerze więcej mięsni pracuje, tak mi sie wydaje. Poza tym sama mami nie zamieniła bym na żaden steper.
__________________
Blondes do it better...
Angelika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-14, 17:35   #6
Ewellina_B
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 9
GG do Ewellina_B
Re: co lepsze ???

Na stepeze mozesz ciwczyc wiecej miesni..nogi biodra posladki najbardziej ..jesli opirwsz sie o przedni uchwyt...to wlasnie dziala tylko dol..jeli tece masz na drazkach i poruszasz nimi ...pracuje cala sylewtka ...na rowerze niby mozna spalic wiecej kalori ale kalorie nie sa tak bardzo wazne w odchudzaniu...decyzja zalezy od ciebie ..sa plusy i minusy
np na rowerze mozesz wziasc ksizke i czytac..ale boli tylek po jakims czasie ...a na steperze raczej nie bardzoo da sie czytac..ale zato tylek nie boli!!:}osobiscie wole steper...zawsze mam tak ze najgorzej dotrwac do 25min a poniej mozna jechac i jechac..a na rowerze jest odwrotnie ...po 25 min zaczyna ..sie nam nudzic ..i juz jestemy padnieci ...zreszta chyba to tez zalezy od naszej kondycji..idz sobie na silownie i przetestuj sobie na tym ci lepiej...:}
Ewellina_B jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:58.