własny depilator laserowy - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-10, 18:38   #1051
monikajulita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 28
Dot.: własny depilator laserowy

jak nie ogolisz to będziesz śmierdzieć opalanymi włosami i bedzie ciężko usunąć takie resztkia
monikajulita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 10:37   #1052
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: własny depilator laserowy

kkaassiiaa1zgodnie z instrukcją głębokiego bikini robić nie można, ale ja sobie poszukałam w internecie i ktoś robił, więc sama też zaczęłam robić. Po zabiegu nie mam podrażnień czy poparzeń. Mam remingtona 6750, robię zawsze na maksymalnej mocy.
Robię wszystko, okolice odbytu i wargi sromowe, trochę gimnastyki i wywijania fałdek, ale uwierz mi, da się dojść wszędzie. Na jasnej skórze efekty są znacznie lepsze, na ciemnej (wargi sromowe, okolice odbytu) niestety idzie znacznie słabiej, ale powoli idzie.
Ogolić przed zabiegiem trzeba, bo włosy będą się paliły. Efekt jest taki, że po zabiegu włosy przez 1-2 tygodnie jeszcze rosną i potem wypadają, oczywiście tylko część. Przez kilka pierwszych zabiegów wypadanie może być prawie niezauważalne. Na ciemnej skórze postępy chyba po 6-8 naświetlaniu zauważyłam. Po jakimś czasie włosy zaczynają ponownie odrastać, ale na początku są znacznie cieńsze.
No i nastaw się że na początku, gdy włosy są gęste, to ból jest spory. Podsumowując polecam, ale trzeba być cierpliwym i zacisnąć zęby z bólu.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 12:35   #1053
basia0707
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 229
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
kkaassiiaa1zgodnie z instrukcją głębokiego bikini robić nie można, ale ja sobie poszukałam w internecie i ktoś robił, więc sama też zaczęłam robić. Po zabiegu nie mam podrażnień czy poparzeń. Mam remingtona 6750, robię zawsze na maksymalnej mocy.
Robię wszystko, okolice odbytu i wargi sromowe, trochę gimnastyki i wywijania fałdek, ale uwierz mi, da się dojść wszędzie. Na jasnej skórze efekty są znacznie lepsze, na ciemnej (wargi sromowe, okolice odbytu) niestety idzie znacznie słabiej, ale powoli idzie.
Ogolić przed zabiegiem trzeba, bo włosy będą się paliły. Efekt jest taki, że po zabiegu włosy przez 1-2 tygodnie jeszcze rosną i potem wypadają, oczywiście tylko część. Przez kilka pierwszych zabiegów wypadanie może być prawie niezauważalne. Na ciemnej skórze postępy chyba po 6-8 naświetlaniu zauważyłam. Po jakimś czasie włosy zaczynają ponownie odrastać, ale na początku są znacznie cieńsze.
No i nastaw się że na początku, gdy włosy są gęste, to ból jest spory. Podsumowując polecam, ale trzeba być cierpliwym i zacisnąć zęby z bólu.
Na ile starcza tych "błysków-naświetleń" słyszałam że depilatory laserowe do domowego użytku mają określoną ilość "błysków" ????? z góry dziękuję za odpowiedź

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:34 ----------

[1=7d5d1bdea3fbb18ab115529 5525c8aaba14b73cc_5fbc4d4 4b3770;72058961]Cześć dziewczyny

Bardzo konkretnie myśle nad zakupem własnego depilatora. Mam kilka pytań, z góry przepraszam jak już się pojawiły ale nie mam za bardzo czasu przeglądać tylu postów

1) Nie mam zbyt bladej karnacji (taką średnią ani za blada ani za ciemna) i mam ciemne włoski, rozumiem że powinno być ok?

2) Najważniejsze pytanie- najgorzej dla mnie wygląda sprawa z bikini. Woskiem boli jak cholera nie mogę znieść tego bólu, a maszynka dobrze nie goli (mam ciemne włoski i nawet po goleniu je widać cały czas a ponadto robią mi się krostki i swędzi) Ogólnie to istna masakra więc dlatego chce kupić ten laser. Czy mogę nim przejechać również wargi sromowe? Niektóre włoski się ukryły trochę w środku tam, rozumiem że z nimi nic nie zrobię (oprócz pincety)? Co robicie z okolicami odbytu, bo tam też światło nie dojdzie a dziwnie być tak w pół ogolonym

3) Jak zamierzam usuwać włoski z okolic bikini to rozumiem, że mam najpierw się ogolić. Jednak jak już wspomniałam, nawet po goleniu je widać trochę i są podrażnienia, więc warto tą lampą naświetlać? Będą efekty? I czy nawet po zabiegach będzie efekt tak jak po goleniu z różnicą, że będą wolniej odrastać? Jak to jest?[/QUOTE]

PODPINAM SIĘ POD PYTANIE dziewczyny pomóżcie ?????
basia0707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 17:14   #1054
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez basia0707 Pokaż wiadomość
Na ile starcza tych "błysków-naświetleń" słyszałam że depilatory laserowe do domowego użytku mają określoną ilość "błysków" ????? z góry dziękuję za odpowiedź
Ten mój chyba na 65 tysięcy błysków.

Cytat:
Napisane przez basia0707 Pokaż wiadomość
PODPINAM SIĘ POD PYTANIE dziewczyny pomóżcie ?????
Ale jakie masz jeszcze pytania po tym co napisałam?
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 22:12   #1055
jusuna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2
Dot.: własny depilator laserowy

Asiulka pytanie mam bo widzę że się orientujesz. Zastanawiam się nad dwoma depilatorem remingtona ten którego używasz 6750 a drugi 6780. Jakbyś miała teraz kupować to który byś wybrała?

Znalazłaś może tez informacje odnośnie długości fali w różnych modelach nie tylko remingtona ale też philipsa? Nie chodzi mi o moc tylko o samą długość fali jaka urządzenie emituje (ma to wpływ na głębiej docierający impusl światła w skórę)
jusuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-13, 08:36   #1056
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: własny depilator laserowy

Pewnie bym kupiła ten nowszy model, choć nie sprawdzałam różnic w cenie, wiem tylko że ma trwalszą lampę, ale chyba za to mniej końcówek. Ale dziewczyny nawet mając model 6250 z jedną końcówką, używały jej wszędzie.

Fal też nie sprawdzałam. Wszędzie mówiło się o dżulach.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-17, 13:48   #1057
monikajulita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 28
Dot.: Rio LAHR Laser Hair Removal System

Jestem juz po wielu seriach i o ile na nogach i bikini praktycznie nie ma włosków (pojedyncze jasne, niewidoczne zostały) to pod pachami gdzie mam jaśniejsze i grubsze - efektów brak (8serii)
monikajulita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-18, 11:09   #1058
bialatestuje
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 21
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Pewnie bym kupiła ten nowszy model, choć nie sprawdzałam różnic w cenie, wiem tylko że ma trwalszą lampę, ale chyba za to mniej końcówek. Ale dziewczyny nawet mając model 6250 z jedną końcówką, używały jej wszędzie.

Fal też nie sprawdzałam. Wszędzie mówiło się o dżulach.
Fale w IPL są wszystkie bo to nie jest laser i nie daje określonej wiązki.
bialatestuje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-07, 19:00   #1059
monikajulita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 28
Dot.: własny depilator laserowy

dokładnie - IPL to nie laser
monikajulita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-16, 15:21   #1060
Srebrny Koralik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 4
Dot.: Rio LAHR Laser Hair Removal System

Dziewczyny, a depilatory RIO? Ktos ma? Uzywa? Jakies opinie?

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka
Srebrny Koralik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 17:45   #1061
monikajulita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 28
Dot.: Rio LAHR Laser Hair Removal System

Znak ktoś silk`in infinity? Faktycznie daje trwałe efekty?
monikajulita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-20, 16:47   #1062
Lena_94
Wtajemniczenie
 
Avatar Lena_94
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 518
Dot.: własny depilator laserowy

Czy po IPL też wypadają włoski tj nie zostają te czarne kropki?
__________________
Lena_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-22, 08:12   #1063
Angella14
Przyczajenie
 
Avatar Angella14
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 15
Dot.: własny depilator laserowy

Przyglądałam się jakieś czas temu sprawie depilatorów laserowych i już sama nie wiem co o nich myśleć. Wcześniej wydawało mi się, że efekt będzie trwały, tak jak po depilacji w profesjonalnym salonie. Z kolei później w opisie jednego z popularniejszych produktów przeczytałam, że efekt utrzymuje się do 8 tygodni.... ;/ To jak to w końcu wygląda?
Angella14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 09:46   #1064
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: własny depilator laserowy

Lena_94 wypadają.

Angella14 sprzęty domowe działają na znacznie mniejszej mocy, więc efekty nie są w stanie być takie jak w gabinecie, jeśli domowy ipl ma 7J, a w gabinecie czasem 20 razy więcej, to możesz sobie porównać jaki potencjalnie można osiągnąć efekt. Włosy po domowym sprzęcie wypadają, ale nie wszystkie od razu no i szybciej odrastają. Coś za coś, większa czasochłonność, ale niższa cena.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 09:51   #1065
Lena_94
Wtajemniczenie
 
Avatar Lena_94
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 518
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez Angella14 Pokaż wiadomość
Przyglądałam się jakieś czas temu sprawie depilatorów laserowych i już sama nie wiem co o nich myśleć. Wcześniej wydawało mi się, że efekt będzie trwały, tak jak po depilacji w profesjonalnym salonie. Z kolei później w opisie jednego z popularniejszych produktów przeczytałam, że efekt utrzymuje się do 8 tygodni.... ;/ To jak to w końcu wygląda?

Zależy jeszcze o jakim laserze salonowym mówisz: czy ipl czy light sheer/vectus. To te drugie mają dać trwały efekt. Ale to też zależy od skóry, typu włosa itp...

---------- Dopisano o 10:51 ---------- Poprzedni post napisano o 10:50 ----------

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Lena_94 wypadają.

.

Dziękuję, myślę intensywnie nad zakupem.
__________________
Lena_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-29, 11:38   #1066
Versace_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 188
Dot.: własny depilator laserowy

Mnie od dawna kusi depilator na podczerwień IPL z Babyliss, ale szczerze przyznam że to bardzo drogie urządzenie i nie wiem czy warte wydania tych pieniędzy.
Versace_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-02, 08:38   #1067
gajdaania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 82
GG do gajdaania
Dot.: Rio LAHR Laser Hair Removal System

No ja tez właśnie zastanawiam sie nad zakupem...koszt zabiegow w gabinecie wychodzi rowniez ok 2000zl, ....mowie o jednej partii ciala oczywiscie
__________________
Kobieta ma tyle siły---ża zadziwia mężczyzn....
gajdaania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-08, 12:37   #1068
floragia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 268
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez Versace_89 Pokaż wiadomość
Mnie od dawna kusi depilator na podczerwień IPL z Babyliss, ale szczerze przyznam że to bardzo drogie urządzenie i nie wiem czy warte wydania tych pieniędzy.
mam depilator ipl z babyliss, dla mnie wart tej kasy, widzę że już bardzo mało wlosków odrasta, nie muszę golić nóg co drugi dzień w wakacje miałam luzik, a modeli jest kilka ceny też różne w zależności co wybierzesz. Za laser w salonie zapłacisz jeszcze więcej
floragia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-11, 10:08   #1069
Lena_94
Wtajemniczenie
 
Avatar Lena_94
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 518
Dot.: własny depilator laserowy

Czy dokupywałyście dodatkową gwarancję? Intensywnie myślę nad Philipsem Lumea i na stronie euro agd widziałam opcje dodatkowych gwarancji. Jak myślicie, warto?
__________________
Lena_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-12, 11:59   #1070
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez Lena_94 Pokaż wiadomość
Czy dokupywałyście dodatkową gwarancję? Intensywnie myślę nad Philipsem Lumea i na stronie euro agd widziałam opcje dodatkowych gwarancji. Jak myślicie, warto?
A ile taka przyjemność kosztuje?
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-12, 14:05   #1071
Lena_94
Wtajemniczenie
 
Avatar Lena_94
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 518
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
A ile taka przyjemność kosztuje?

Są dwie wersje do 3 lat i do 5 i dodatkowo jedna chroni dopiero po 2 latach a druga od razu. Czyli cztery wariacje od ok 200 zł do 600 zł...
__________________
Lena_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-13, 06:33   #1072
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez Lena_94 Pokaż wiadomość
Są dwie wersje do 3 lat i do 5 i dodatkowo jedna chroni dopiero po 2 latach a druga od razu. Czyli cztery wariacje od ok 200 zł do 600 zł...
Pierwsze dwa lata masz i tak rękojmię, no 600 to bym nie dała.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-17, 12:05   #1073
kessie
Raczkowanie
 
Avatar kessie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 54
Dot.: Rio LAHR Laser Hair Removal System

Część, nie wiecie jak się ma IPL do uczulenia na słońce, albo czy można gdzieś sprawdzić działanie IPL przed zakupem? Po próbie lightsheer w salonie dostałam mocnego uczulenia, zastanawiam się jak może być w przypadku ipl. Może ktoś ma uczulenie na słońce a stosuje ipl bez problemu??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kessie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 12:48   #1074
carriee17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 44
Dot.: własny depilator laserowy

Taki depilator to świetna sprawa. Ja mam Panasonica i uważam, że sprawdza się idealnie. Depilacja jest bardzo dokładna i precyzyjna, w dodatku bezbolesność to ogromny atut. Jestem zadowolona z tego rozwiązania.
carriee17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 13:02   #1075
Lena_94
Wtajemniczenie
 
Avatar Lena_94
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 518
Dot.: Rio LAHR Laser Hair Removal System

Kupiłam Philips Lumea
__________________
Lena_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-24, 22:01   #1076
Lena_94
Wtajemniczenie
 
Avatar Lena_94
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 518
Dot.: własny depilator laserowy

Jak przyspieszyć wypadanie włosów? To ten moment- bez problemu wyciągam je pęsętą, po cebulce ani śladu. Zrobiłam peeling ale bez szału.
__________________
Lena_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 08:23   #1077
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez Lena_94 Pokaż wiadomość
Jak przyspieszyć wypadanie włosów? To ten moment- bez problemu wyciągam je pęsętą, po cebulce ani śladu. Zrobiłam peeling ale bez szału.
Raczej się nie da, ja czasem wyjmuję ręką te co praktycznie wypadły, ale siedzą w skórze, pęsetą jednak nie, bo to ryzyko, że wyjmie się rosnący, a to też oznacza, że musi odrosnąć, żeby zabiegi mogły na niego działać. A najlepiej po prostu o nich nie myśleć i cierpliwie czekać.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 10:11   #1078
Allosia_wawa
Raczkowanie
 
Avatar Allosia_wawa
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 177
Dot.: własny depilator laserowy

Czytając wątek zauważyłam, ze dużo dziewczyn wypowiada się na temat IPL. Miałam okazję parę razy użyć. I faktycznie fajnie to działało dlatego teraz przymierzam się do zakupu własnego. Póki co zatrzymałam się na Philips Lumea Prestige IPL SC2009/00. Wydaje się poręczny i profesjonalny. Poza tym miałam już tradycyjne depilatory Philipsa i byłam z nich bardzo zadowolona. Dlatego chciałabym się pytać czy może któraś miała go w łapkach i mogłaby coś powiedzieć? Poza tym widziałam jeszcze, że Remington ma w swojej ofercie takie depilatory ale chyba Braun do mnie bardziej przemawia.

Co do laserowego usuwania w salonie - też się zastanawiałam. Niestety ceny skutecznie mnie odstraszyły, zwłaszcza, jak powiedziano mi, że powinnam wykonać 10 zabiegów a w grę wchodzą 3 partie - nogi, pachy i bikini. Dlatego też zastanawiam się na świetlnym bo podobno efekt jest taki sam, tylko troszkę dłużej to trwa.
__________________
Określ jasno, co jest dla ciebie najważniejsze. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś na łożu śmierci powiedział: "Ach żałuję, że nie spędzałem więcej czasu w biurze".

Edytowane przez Allosia_wawa
Czas edycji: 2017-09-25 o 11:06
Allosia_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 10:35   #1079
Lena_94
Wtajemniczenie
 
Avatar Lena_94
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 518
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Raczej się nie da, ja czasem wyjmuję ręką te co praktycznie wypadły, ale siedzą w skórze, pęsetą jednak nie, bo to ryzyko, że wyjmie się rosnący, a to też oznacza, że musi odrosnąć, żeby zabiegi mogły na niego działać. A najlepiej po prostu o nich nie myśleć i cierpliwie czekać.

__________________
Lena_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-26, 14:00   #1080
akane90
Raczkowanie
 
Avatar akane90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 32
Dot.: własny depilator laserowy

witam, od grudnia posiadam depilator babyliss g933e i szczerze odradzam zakupu , efekty znikome ale chociaż włoski troszkę wolniej rosną...
akane90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-23 13:09:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:03.