Jaka wyciskarka do soków? - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-29, 22:02   #301
ataman76
Andretti
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 5
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Witam,
Drogie panie, posiadacie juz pewne doświadczenie z wyciskarkami, a ja właśnie przymierzam sie do jej zakupienia więc zadam pytanie: która z wyciskarek do soków pozwala na uzyskanie klarownego soku ? Zależy mi na soku do picia a nie tylko na uzuskaniu gestego przecieru.
ataman76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 08:11   #302
Kucharenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 10
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cytat:
Napisane przez gumoleon Pokaż wiadomość
Niestety już nie działa ale dzięki za chęci, zapisałam się do nich na newsletter
Na moim blogu jest rabat dla czytelników, recenzja dwóch wyciskarek i przepisy na soki, także zapraszam

---------- Dopisano o 08:11 ---------- Poprzedni post napisano o 08:10 ----------

W mojej Hurom HH2G sok jest bardzo klarowny i w dodatku można regulować sobie gęstość. W mojej poprzedniej - Versapers też był dość klarowny, ale nie aż tak.
Kucharenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 10:17   #303
Aniakilania
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 32
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
To zależy ile chcesz wydać? Jeśli masz ponad 2 tys. to zdecydowanie 2g, ale jeśli planujesz wydać niewiele ponad 1000 to HU-200 jest dobrym wyborem Ja mam swoją 1,5 roku i śmiga
Nie no, nie ukrywam że akurat jeśli miałabym kupować sama to kupiłabym tańszą albo w ogóle bo nie mam niestety takiej kasy, biedny student to ja ;/ Ale radosna nowina jest taka że teściowie chcą nam do wyposażenia kuchni w nowym mieszkaniu kupić coś ekstra Kawy nie pijemy tak żeby ekspres kupować bo proponowali, blender i grill mamy więc myślałam o wyciskarce Biedni nie są, dentyści ze swoim gabinetem prywatnym, kasy jak lodu, wnuków póki co nie ma to niech nas trochę porozpieszczają i swojego jedynaka
Aniakilania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 10:27   #304
AniaWar91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 62
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

a ja całe lata korzystałam z sokowirówki i z dostawki do wyciskania soków z cytrusów do malaksera i było ok

ale u znajomej widziałam i potem dostałam w prezencie od rodziców

wyciskarkę

http://www.centrumhandlowe.pl/produk...-od-99-zl.html

i powiem Wam, że soku np z marchwi jest 2x wiecej niż w sokowirówce, do tego wyciska z cytrusów, ziół, liści.

niestety jest droga i sama bym sobie nigdy jej nie kupiła
AniaWar91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 09:35   #305
iwonki42
Raczkowanie
 
Avatar iwonki42
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 178
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

haha no pewnie skorzystaj jak chcą kupić to bierz lepszy ja też mam hh 2g i jednak zaufałam niezawodności firmy

---------- Dopisano o 09:35 ---------- Poprzedni post napisano o 09:30 ----------

Cytat:
Napisane przez swemi01 Pokaż wiadomość
Ostatnio kupiłem Panasonic mj-l500 w Euro Rtv za 799zł. Długo analizowałem temat wyciskarek bo szkoda mi było wydawać ponad 2tys na Huroma.

Panasonic jest bardzo dobrze wykonany, widać wysoką jakość, jest wąska dzięki temu mieści się w małej kuchni, nie odbiega jakością od Huroma.

Silnik 150w, posiada 2 siatka, dodatkowe jest do robienia lodów.

Pulpa z marchewki jest sucha, z pomarańczy lekko wilgotna ale jest to normalne w tych za 2 tys też jest pewnie tak samo.

Polecam i uważam że nie warto przepłacać za to samo.
No słuchaj, jednak nie może być to samo. Jakość wykonania dużo się różni, same użyte materiały, w huromie masz ślimak z ultemu który zmniejsza wytwarzanie ciepła a panasonic no niestety piszą na stronie śruba ze stali nierdzewnej...
iwonki42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 11:41   #306
Ulahynek
Raczkowanie
 
Avatar Ulahynek
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 41
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cytat:
Napisane przez iwonki42 Pokaż wiadomość
haha no pewnie skorzystaj jak chcą kupić to bierz lepszy ja też mam hh 2g i jednak zaufałam niezawodności firmy

---------- Dopisano o 09:35 ---------- Poprzedni post napisano o 09:30 ----------



No słuchaj, jednak nie może być to samo. Jakość wykonania dużo się różni, same użyte materiały, w huromie masz ślimak z ultemu który zmniejsza wytwarzanie ciepła a panasonic no niestety piszą na stronie śruba ze stali nierdzewnej...
dokładnie w tych lepszych wyciskarkach wykorzystują zupełnie innej jakości materiały na które są długie gwarancje, tak jak wspomniałaś o ultemie,
Ulahynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 09:58   #307
iwonki42
Raczkowanie
 
Avatar iwonki42
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 178
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

no nie powiecie że sprzęt nie wygląda nawet z zewnątrz elegancko, widać po jakości wykonania nawet jeśli chodzi o wygląd samego urządzenia już pomijam cały mechanizm w środku.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 12962647_1176834535683254_2121624290_o.jpg (76,0 KB, 20 załadowań)
iwonki42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-07, 11:34   #308
Aniakilania
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 32
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cytat:
Napisane przez iwonki42 Pokaż wiadomość
no nie powiecie że sprzęt nie wygląda nawet z zewnątrz elegancko, widać po jakości wykonania nawet jeśli chodzi o wygląd samego urządzenia już pomijam cały mechanizm w środku.
Wygląda świetnie <3 Ciężka jest? Da się ją tak normalnie przenosić nie będąc siłaczem?
Aniakilania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 11:38   #309
iwonki42
Raczkowanie
 
Avatar iwonki42
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 178
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

swoje waży ale do zdjęcia ją specjalnie przenosiłam na parapet bo pier**lnik w kuchni pare kg. No ale na co dzień nie będziesz jej dźwigać bo będzie grzecznie sobie stać na blacie W utrzymaniu czystości też jest łatwo, misa fajnie się płuczę a z wierzchu ją przelece zawsze ręcznikiem papierowym z płynem i już czyściutka
iwonki42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 11:41   #310
Aniakilania
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 32
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

no tak racja.... gdzie ją kupiłaś, przez internet? Podrzuce mojemu dziś że chyba znalazłam dobrą
Aniakilania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 11:44   #311
iwonki42
Raczkowanie
 
Avatar iwonki42
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 178
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

na puregreenie tam hurom ma większość dostępnych modeli, oficjalny dystrybutor, kurierem mi chyba w 2 dni przyszła.
iwonki42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-12, 17:50   #312
szpawel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 2
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Witam serdecznie,
Czy jest możliwe znalezienie solidnej wyciskarki w cenie do 1000 zl?
szpawel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-13, 08:22   #313
Piotr33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 3
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Ja mam Panasonica i uwazam ze jest bardzo dobry:

http://www.euro.com.pl/wyciskarki-wo...A&gclsrc=aw.ds
Piotr33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-13, 08:40   #314
bitedelite
Rozeznanie
 
Avatar bitedelite
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 602
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cytat:
Napisane przez iwonki42 Pokaż wiadomość
na puregreenie tam hurom ma większość dostępnych modeli, oficjalny dystrybutor, kurierem mi chyba w 2 dni przyszła.
ja też tam zamawiałam
__________________
wymiana

instagram
bitedelite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-18, 09:47   #315
podora66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Ja polecam może mniej znaną, ale bardzo funkcjonalną i świetnie wykonaną wyciskarkę Afla 3G.

Ma możliwość robienia lodów i musów oraz bardzo długą (chyba 10 lat) gwarancję.
podora66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-18, 12:13   #316
iwonki42
Raczkowanie
 
Avatar iwonki42
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 178
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cytat:
Napisane przez Piotr33 Pokaż wiadomość
Ja mam Panasonica i uwazam ze jest bardzo dobry:

http://www.euro.com.pl/wyciskarki-wo...A&gclsrc=aw.ds

nie można porównywać wyciskarki za 900 zł do takiej za 2 koła, bez przesady ;P mozesz tak uważać nie mając porównania, wwalić link i zrobienie pseudo reklamy to nie najlepszy pomysł

---------- Dopisano o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:09 ----------

Cytat:
Napisane przez bitedelite Pokaż wiadomość
ja też tam zamawiałam
bardzo fajna stronka w ogóle, często zamawiam różne produkty do domu jak nie ma w sklepie z organicznymi rzeczami koło mnie i ceny całkiem całkiem promki można trafić

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:10 ----------

ja bym jednak nie decydowała się na Kuvings, już lepiej tańszą alternatywę JuiceMe czy Greenis chyba tak to się piszę za tysiąc można mieć. Kuvingsy są strasznie awaryjne, czytałam już wiele wątków że ludziom dzieje się coś z systemem silnika, zacinają się a niby duży otwór, nie wiem jakoś nie mam przekonania, o Huromie nic takiego nie widziałam, no i śmiga cichutko.
iwonki42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-24, 22:41   #317
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Wyciskarka do soku- która??

Mam huroma od listopada, używam praktycznie codziennie, czasem nawet dwa razy dziennie i cały czas jest super. Hałasuje tylko przy burakach, taki specyficzny dźwięk wydaje, musze doczytać czemu

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-25, 08:24   #318
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Wyciskarka do soku- która??

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Mam huroma od listopada, używam praktycznie codziennie, czasem nawet dwa razy dziennie i cały czas jest super. Hałasuje tylko przy burakach, taki specyficzny dźwięk wydaje, musze doczytać czemu

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

U mnie buraki piszczą To chyba normalne.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-26, 14:42   #319
ruppi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 75
Dot.: Wyciskarka do soku- która??

Dziewczyny a jak to jest z tymi tanimi i drogimi wycieskarkami? Naprawdę warto jest płącić 2000 zł za wyciskarkę? Czy jst taka różnica w porównaniu do tych tanich?
ruppi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-27, 16:10   #320
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Wyciskarka do soku- która??

Za ok 1500 masz dobrego huroma.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-03, 20:28   #321
bulkacebulka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 45
Dot.: Wyciskarka do soku- która??

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Mam huroma od listopada, używam praktycznie codziennie, czasem nawet dwa razy dziennie i cały czas jest super. Hałasuje tylko przy burakach, taki specyficzny dźwięk wydaje, musze doczytać czemu

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
ile dB wydaje twoja wyciskarka? zbyt głośna u mnie odpada

Cytat:
Napisane przez ruppi Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak to jest z tymi tanimi i drogimi wycieskarkami? Naprawdę warto jest płącić 2000 zł za wyciskarkę? Czy jst taka różnica w porównaniu do tych tanich?
wiesz co patrzyłam,że np z popularnych marek jak bosch , czy philips sa duuuużo droższe niz ,np muke ,a joakosc nieporownywalnie gorsza
bulkacebulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-03, 20:52   #322
nimrodel
Rozeznanie
 
Avatar nimrodel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 895
Dot.: Wyciskarka do soku- która??

Ostatnio cioci kupiłam wyciskarke, bodajże Zelmera. Oczywiście wolnoobrotowa. Kosztowała nieco ponad 900 zł z tego co pamiętam, a do tego był też bon na zakupy do Piotra i Pawła o wartości 100 zł. W Saturnie. Warto się rozglądać.
__________________
Moje Ilustracje - Zapraszam serdecznie <3

Kobiece Zen - Strefa dla Ciała i Duszy (grupa FB)
nimrodel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-03, 21:56   #323
maskaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Czy ktoś mógłby mi coś powiedzieć o KUVINGS NS ?

Edytowane przez maskaa
Czas edycji: 2016-05-04 o 12:52
maskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-06, 21:15   #324
bulkacebulka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 45
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

w jakiej cenie ssą wasze propozycje wyciskarek? znalazłam muke za 1700zł w promocji na www.muke.com.pl z 4 sitami ;]
bulkacebulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-06, 21:16   #325
artur_b
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 2
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Właśnie miałem zakładać nowy temat na temat tego, którą wyciskarkę wybrać. Chciałbym uzyskać konkretną odpowiedź, czy wybrać HUROMa, czy Kuvingsa. Jeszce widziałem BioChefa.

HUROM - mówi się o nim, że jest to taki Mercedes wśród wyciskarek, ale co mi się nie podoba to mały otwór, w stosunku do BioChefa oraz Kuvingsa, gdzie te wloty są duże. Na pewno ułatwia to wrzucanie owoców i warzyw - nie trzeba tego kroić na mniejsze kawałki.

Tylko tutaj niech ktoś, kto ma takie z dużymi otworami mi powie - jak łapane są produkty, trzeba to popychać co chwilę, czy wyciskarka dobrze sobie z tym radzi?

Nie piszcie proszę w odpowiedzi, że mam wyciskarkę X za 400 zł i jestem zadowolona. Chciałbym mieć coś na wiele lat z tej wyższej półki cenowej - 2000-2500 jestem skłonny na to wydać. Nie wiem czy to snobizm, ale 10 lat gwarancji, jakość wykonania robi swoje. Przejrzałem naprawdę dużo informacji na ten temat i mam dylemat. A jakość wykonania jednak jest. Typowe wyciskarki nawet te za około 1000 zł mają naprawdę widoczną gołym okiem różnicę w wykonaniu. Od plastiku po uszczelki.

Dzięki!!
artur_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 21:37   #326
iwonki42
Raczkowanie
 
Avatar iwonki42
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 178
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cytat:
Napisane przez bulkacebulka Pokaż wiadomość
w jakiej cenie ssą wasze propozycje wyciskarek? znalazłam muke za 1700zł w promocji na www.muke.com.pl z 4 sitami ;]

muke to to samo co greenis i produkowane są w chinach muke ma też krótszą gwarancję, zresztą nie ryzykowałabym
iwonki42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 22:34   #327
iwonki42
Raczkowanie
 
Avatar iwonki42
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 178
Dot.: Czy warto się szarpnąć na wyciskarkę wolnoobrotową?

moim zdaniem jeśli się ma taką potrzebę to warto, tylko jako że to wydatek dosyć spory lepiej dłużej nad tym pomyśleć, pośledzić wszystkie firmy na rynku, wszystkie plusy minusy, półkę cenową na którą można sobie pozwolić no i wybrać stronę na której warto zamawiać bo od ebayów i alledrogo lepiej się trzymać z daleka, np ja swojego Huroma kupiłam na puregreenie, akurat stronkę miałam przetestowaną wcześniej bo zamawiałam produkty bio wiedziałam czego się spodziewać
iwonki42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 11:45   #328
Gocek_lu
Przyczajenie
 
Avatar Gocek_lu
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 25
Dot.: Czy warto się szarpnąć na wyciskarkę wolnoobrotową?

Ceny koktajli w lokalach są wysokie. Teraz wszystko co zdrowe to się ceni. Dostałem w prezencie niedrogą wyciskarkę wolnoobrotową i serio daje radę. Zdecydowanie wychodzi taniej własna produkcja
Jedynym mankamentem przy tańszym sprzęcie jest problem z twardymi warzywami. Np marchewka przechodzi przez ślimaka ale widać, że silnik się męczy. Dlatego lecę tylko z owocami.
Po za tym jest frajda z eksperymentowaniem ze składnikami
Mi świetnie do koktajli jako dodatek pasuje spirulina, nasiona chia, collagen lift drink i czarny kminek
Gocek_lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 11:53   #329
olgus25
Raczkowanie
 
Avatar olgus25
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze:)
Wiadomości: 39
Dot.: Czy warto się szarpnąć na wyciskarkę wolnoobrotową?

tez uważam, że warto! zwłaszcza, że porządną można kupić już za ok 800zl ... Mam ten model http://www.amazon.de/Panasonic-MJ-L5...ic+slow+juicer

i bardzo polecam!
wyciska sok ze wszystkiego (wszystkie owoce i warzywa, lacznie z lisciastymi i korzennymi), w sumie porównania do Huroma czy Kuvingsa nie mam, ale nie usmiechalo mi sie wydac ponad 1500zł...
jedyny minus to taki, ze ma tylko jedno sitko...nie ma sitka z grubymi oczkami do bardzo gestych sokow-smoothie
no ale za te cene da sie przezyc
__________________
"Kiedy jesteś zły, policz do dziesięciu, ale kiedy jesteś wściekły, to przeklinaj."
Mark Twain
olgus25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 13:13   #330
ilbi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 11
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Ja w końcu , po pól roku zastanawiania się kupiłam wyciskarkę pozioma OSKAR i okazało się , że wybór był trafny. Od lutego nie kupuje soków w sklepie. Wyciskam z czego sie da i co mam pod ręką. Wyciskam pokrzywę i mniszek. Czekam z niecierpliwością na owoce z ogródka i dojrzałe pomidory. Zdecydowanie polecam tę wyciskarkę. Jedyna wada to ta, że nie ma korka niekapka bo czasami byłby przydatny.
ilbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-13 15:21:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:39.