Redukcja bez nabiału - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-12, 16:57   #1
sugarfree87
Zadomowienie
 
Avatar sugarfree87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 912
GG do sugarfree87

Redukcja bez nabiału


Drogie Wizażanki, mam spory problem z ułożeniem diety bogatej w białko. Nie mogę jeść, serków wiejskich, homogenizowanych, twarogów... Od jakiegoś czasu mój żołądek wariuje po nabiale, dlatego postanowiłam go wyeliminować z diety.
Do tej pory na śniadanie jadłam owsiankę z owocami, bakaliami + serek wiejski, albo homo. Teraz przestawiłam się na owsiankę bez nabiału, niestety syci mnie krócej w porównaniu do wersji z serkiem
Mam też problem z wymyśleniem kolacji bez serka wiejskiego czy twarogu. Sałatka z samych warzyw na kolację nie syci mnie wystarczająco, a ile można jeść sałatę z kurczakiem czy tuńczykiem.

Dodam, że chodzę na siłownię 2 razy w tygodniu, jak zrobi się cieplej to dodam jeden dzień w tygodniu biegania.

Nie chcę dokładać na kolację chleba, ryżu itp bo zależy mi na zrzuceniu kilku kg.
__________________
Wymienię 2 nowe błyszczyki NYX
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post24997463
sugarfree87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 11:13   #2
MindfulLifestyle
Raczkowanie
 
Avatar MindfulLifestyle
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 36
Dot.: Redukcja bez nabiału

Próbowałaś nabiału o niewielkim stopniu przetworzenia? To co teraz się produkuje i szumnie nazywa nabiałem, ma z nim niewiele wspólnego.

A tak poza tym to mięso, w szczególności niedoceniane ryby, oczywiście też najlepiej nieprzetworzone.
__________________
Żyj świadomie, w zgodzie ze sobą i otaczającym światem. Poznawaj siebie, rozwijaj się, przeżywaj coraz bardziej pełne i satysfakcjonujące życie. Znajdź równowagę na płaszczyźnie fizycznej, emocjonalnej i duchowej, o którą coraz trudniej w dzisiejszych czasach.

http://www.mindful-lifestyle.pl
MindfulLifestyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 11:24   #3
stylovva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 38
Dot.: Redukcja bez nabiału

Też próbowałam przez jakiś czas nie jeść nabiału... Jednak to prawda,☠że uzależnia, bo psychika mi szalała podczas tej próby...
stylovva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 12:03   #4
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 103
Dot.: Redukcja bez nabiału

Cytat:
Napisane przez stylovva Pokaż wiadomość
Też próbowałam przez jakiś czas nie jeść nabiału... Jednak to prawda,☠że uzależnia, bo psychika mi szalała podczas tej próby...

jak patrzę na diety dziewczyn startujących w pokazach "bikini fitness" to tam nabiału praktycznie nie ma.
Białko to głównie białe mieso kurczat i jaja (białka)

Na samą redukcję bez koneicznosci drastycznego kształtowania formy pod pokaza, to w ogóle nie widzę problemu:
jaja, ryby, białe mięsa.

Na śniadanie proponuję owsiankowy placek.

Wieczorem wbija sie do miseczki 2-3 jajka i wsypuje około 2 czubate łyżki płątkó na jajko. Rano takie namoknięte smaży na patelni.
Mozna dac owoców do srodka i na wierzch.

Wieczorem do sałatki ryba lub mięso grilowane, parowane etc.


Ja nabiału w ogóle unikam, to owsiankę jem z mlekiem, ale kokosowym. Tyle ze niewiem jak ono na redukcję się nadaje.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 07:55   #5
ColettS
Raczkowanie
 
Avatar ColettS
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 78
Dot.: Redukcja bez nabiału

Może spróbuj wprowadzić do diety soję / produkty sojowe (oczywiście takie z niemodyfikowanej soi).
Ja soję jadam dość często w czystej formie lub jako mleko sojowe domowej roboty, bo poprostu mi smakuje
__________________
Chcesz zobaczyć więcej moich makijaży?
Zapraszam na <ciach_reklama> oraz na nowego bloga.
ColettS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 11:23   #6
MindfulLifestyle
Raczkowanie
 
Avatar MindfulLifestyle
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 36
Dot.: Redukcja bez nabiału

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ja nabiału w ogóle unikam, to owsiankę jem z mlekiem, ale kokosowym. Tyle ze niewiem jak ono na redukcję się nadaje.
Jeśli mieści się w Twoim makro to ok, ale chyba nie będzie syntezy protein po takim posiłku jak napisałaś.
__________________
Żyj świadomie, w zgodzie ze sobą i otaczającym światem. Poznawaj siebie, rozwijaj się, przeżywaj coraz bardziej pełne i satysfakcjonujące życie. Znajdź równowagę na płaszczyźnie fizycznej, emocjonalnej i duchowej, o którą coraz trudniej w dzisiejszych czasach.

http://www.mindful-lifestyle.pl
MindfulLifestyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 12:32   #7
Jolkafit
Raczkowanie
 
Avatar Jolkafit
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 119
Dot.: Redukcja bez nabiału

Cytat:
Napisane przez sugarfree87 Pokaż wiadomość
Drogie Wizażanki, mam spory problem z ułożeniem diety bogatej w białko. Nie mogę jeść, serków wiejskich, homogenizowanych, twarogów... Od jakiegoś czasu mój żołądek wariuje po nabiale, dlatego postanowiłam go wyeliminować z diety.
Do tej pory na śniadanie jadłam owsiankę z owocami, bakaliami + serek wiejski, albo homo. Teraz przestawiłam się na owsiankę bez nabiału, niestety syci mnie krócej w porównaniu do wersji z serkiem
Mam też problem z wymyśleniem kolacji bez serka wiejskiego czy twarogu. Sałatka z samych warzyw na kolację nie syci mnie wystarczająco, a ile można jeść sałatę z kurczakiem czy tuńczykiem.

Dodam, że chodzę na siłownię 2 razy w tygodniu, jak zrobi się cieplej to dodam jeden dzień w tygodniu biegania.

Nie chcę dokładać na kolację chleba, ryżu itp bo zależy mi na zrzuceniu kilku kg.
Nie chodzi tylko o ilość białka ale o jego przyswajalność. Białko zwierzęce przyswaja się znacznie lepiej niż roślinne i jest bardziej polecane. Może zamiast owsianki z rana risotto z brązowego ryżu, gotowanego kurczaka i warzyw z łyżką oliwy? Polecam
Jolkafit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-15 12:32:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:59.