Śniadania bez węglowodanów - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-10, 19:03   #31
Kamolka1989
Kamolka
 
Avatar Kamolka1989
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 64
Dot.: Śniadania bez węglowodanów

Owszem śniadania bialkowo tluszczowe sa ok bo daja uczucie sytosci na dłużej, ale nie chodzi tu o rezygnacje z węglowodanów. Przykładowo 3 jaja mieszane na maśle plus 2 kromki chleba razowego, a do tego sporo warzyw. Jest w tym wszystko i to chyba sniadanie mistrzów na redukcji 😁 mozna tez zjeść omlet na slodko tak damo z jaj i mąki czy platkow owsianych zmielonych i sa tez wegle plus owoc świeży lub suszony. Tutaj rozchodzi się o to alby w śniadaniu wystepowalo sporo bialka i tluszczu ale i wegli. A nie samych wegli i dwoch plasterkow szynki. To sa śniadania bialkowo tluszczowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kamolka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-10, 19:45   #32
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Śniadania bez węglowodanów

Zresztą jak można zjeść jajecznicę bez chleba
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-10, 19:49   #33
Kamolka1989
Kamolka
 
Avatar Kamolka1989
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 64
Dot.: Śniadania bez węglowodanów

Tez nie wiem 😜

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kamolka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-19, 16:43   #34
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Śniadania bez węglowodanów

Cytat:
Napisane przez Kamolka1989 Pokaż wiadomość
Owszem śniadania bialkowo tluszczowe sa ok bo daja uczucie sytosci na dłużej, ale nie chodzi tu o rezygnacje z węglowodanów. Przykładowo 3 jaja mieszane na maśle plus 2 kromki chleba razowego, a do tego sporo warzyw. Jest w tym wszystko i to chyba sniadanie mistrzów na redukcji 😁 mozna tez zjeść omlet na slodko tak damo z jaj i mąki czy platkow owsianych zmielonych i sa tez wegle plus owoc świeży lub suszony. Tutaj rozchodzi się o to alby w śniadaniu wystepowalo sporo bialka i tluszczu ale i wegli. A nie samych wegli i dwoch plasterkow szynki. To sa śniadania bialkowo tluszczowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Takie śniadanie, które proponujesz, to śniadanie zbilansowane, tj. składające się z białka, tłuszczu i węglowodanów. Natomiast śniadania białkowo-tłuszczowe mają węglowodany tylko z warzyw.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 08:58   #35
Sandieke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 124
Dot.: Śniadania bez węglowodanów

Smoothie z awokado:
- mleko (pelnotluste)
- polowa awokado
- zóltko surowe(opcjonalnie)
- kakao do smaku - opcjonalnie
- miod - opcjonalnie

Pyszne I pozywne.
Sandieke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-03, 12:20   #36
cocolocco
Raczkowanie
 
Avatar cocolocco
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 377
Dot.: Śniadania bez węglowodanów

W kwestii odrzucenia węglowodanów - no cóż jest to ciężkie, ale polecam rozważyć dietę o niskim indeksie glikemicznym opiera się właśnie na produktach o małej zawartości węglowodanów i bardzo pozytywnie działa na organizm ja stosuje ją już od 3tygodnii i zauważyłam znaczną poprawę w samopoczuciu i napewno ważne jest też, żeby jeść mniej ale częściej tj 5 posiłków dziennie co około 3-4godziny i pić dużo płynów, najlepiej wody (albo ostatecznie zielonej herbaty) dietetykiem nie jestem, ale odsyłam do poczytania wypowiedzi specjalistów w tej dziedzinie
jeżeli chodzi o śniadania to ja często kombinuje z jajkami w postaci omletów czy jajecznic, nie koniecznie w towarzystwie pieczywa, ale jeżeli już to tylko i wyłącznie ciemne, żytnie ważna jest też duża ilość nieprzetworzonych warzyw, więc staram się jeść kanapki np. z kiełkami, pomidorem, ogórkiem itd. alternatywnie czasem wybieram też jogurt naturalny (koniecznie bez dodatku cukru) z płatkami owsianymi
__________________
cocolocco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-03, 18:01   #37
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Śniadania bez węglowodanów

Cytat:
Napisane przez cocolocco Pokaż wiadomość
W kwestii odrzucenia węglowodanów - no cóż jest to ciężkie, ale polecam rozważyć dietę o niskim indeksie glikemicznym opiera się właśnie na produktach o małej zawartości węglowodanów i bardzo pozytywnie działa na organizm ja stosuje ją już od 3tygodnii i zauważyłam znaczną poprawę w samopoczuciu i napewno ważne jest też, żeby jeść mniej ale częściej tj 5 posiłków dziennie co około 3-4godziny i pić dużo płynów, najlepiej wody (albo ostatecznie zielonej herbaty) dietetykiem nie jestem, ale odsyłam do poczytania wypowiedzi specjalistów w tej dziedzinie
jeżeli chodzi o śniadania to ja często kombinuje z jajkami w postaci omletów czy jajecznic, nie koniecznie w towarzystwie pieczywa, ale jeżeli już to tylko i wyłącznie ciemne, żytnie ważna jest też duża ilość nieprzetworzonych warzyw, więc staram się jeść kanapki np. z kiełkami, pomidorem, ogórkiem itd. alternatywnie czasem wybieram też jogurt naturalny (koniecznie bez dodatku cukru) z płatkami owsianymi
Ja tnąc węgle nie daję rady jeść 5 posiłków, bo to co jem jest po prostu zbyt sycące. No a drugi powód jest taki, że ta dieta jednak nie daje aż tak wielu możliwości urozmaiceń w porównaniu z "normalnym" jedzeniem i mnie byłoby ciężko wymyślić na takiej diecie 5 posiłków z samego mięsa, ryb, warzyw i jajek.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-03, 23:55   #38
cocolocco
Raczkowanie
 
Avatar cocolocco
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 377
Dot.: Śniadania bez węglowodanów

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja tnąc węgle nie daję rady jeść 5 posiłków, bo to co jem jest po prostu zbyt sycące. No a drugi powód jest taki, że ta dieta jednak nie daje aż tak wielu możliwości urozmaiceń w porównaniu z "normalnym" jedzeniem i mnie byłoby ciężko wymyślić na takiej diecie 5 posiłków z samego mięsa, ryb, warzyw i jajek.
też tak myślałam, ale wbrew pozorom to nie jest aż takie trudne jest bardzo dużo alternatyw dla rzeczy z wysokim ig np zamiast kaszy jęczmiennej pęczak albo PP prostu jedzenie makaronów pelnoziarnistych i przypilnowanie żeby jeść je tylko al dente są też inne wynalazki typu komosa, wiec naprawdę nie jest ciężko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
cocolocco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-04, 12:59   #39
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Śniadania bez węglowodanów

Cytat:
Napisane przez cocolocco Pokaż wiadomość
też tak myślałam, ale wbrew pozorom to nie jest aż takie trudne jest bardzo dużo alternatyw dla rzeczy z wysokim ig np zamiast kaszy jęczmiennej pęczak albo PP prostu jedzenie makaronów pelnoziarnistych i przypilnowanie żeby jeść je tylko al dente są też inne wynalazki typu komosa, wiec naprawdę nie jest ciężko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale to są w dalszym ciagu węglowodany i nie ma to znaczenia, czy pełnoziarniste czy nie, jak się chce przestrzegać limitu 120 g węgli dziennie. Przy diecie IG to owszem, jest kluczowe, ale nie przy niskowęglowodanowej.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-12, 09:23   #40
Gosiaku12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 50
Dot.: Śniadania bez węglowodanów

Próbowałam śniadania bez węgli. jajka dwa + czarna kawa. Wytrzymałam jakieś dwa tygodnie.
Gosiaku12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-12, 09:30   #41
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Śniadania bez węglowodanów

Początki są trudne ale idzie się przyzwyczaić.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-13, 09:05   #42
Gosiaku12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 50
Dot.: Śniadania bez węglowodanów

Mnie nie przyszło... Ale na szczęście jakoś węgle źle na mnie nie wpływają.
Gosiaku12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-13, 13:01   #43
alpejka_milka
Przyczajenie
 
Avatar alpejka_milka
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 3
Dot.: Śniadania bez węglowodanów

Ja wolę jeść troszkę więcej, w sensie węglowodany (oczywiście w granicach rozsądku) niż męczyć się z jakimiś śniadankami na samych jajkach i czarnej kawie, wytrzymałabym potem z godzinę po takim śniadaniu xD. Nawet niektóre węglowodany mają duże witamin i substancji odżywczych i nie chcę się tego pozbawiać
__________________
Pozdrawiam
alpejka_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-13, 13:18   #44
DawnSeeker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 469
Dot.: Śniadania bez węglowodanów

Cytat:
Napisane przez alpejka_milka Pokaż wiadomość
Ja wolę jeść troszkę więcej, w sensie węglowodany (oczywiście w granicach rozsądku) niż męczyć się z jakimiś śniadankami na samych jajkach i czarnej kawie, wytrzymałabym potem z godzinę po takim śniadaniu xD. Nawet niektóre węglowodany mają duże witamin i substancji odżywczych i nie chcę się tego pozbawiać
2 jajka i czarna kawa to słabe śniadanie ogólnie. Ja jem czasami wysokotłuszczowe śniadania i 2 jajka to mega mało. To co najwyżej baza dla innych składników, jak awokado + warzywka.
DawnSeeker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 21:21   #45
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Śniadania bez węglowodanów

Cytat:
Napisane przez Gosiaku12 Pokaż wiadomość
Próbowałam śniadania bez węgli. jajka dwa + czarna kawa. Wytrzymałam jakieś dwa tygodnie.
Cytat:
Napisane przez alpejka_milka Pokaż wiadomość
Ja wolę jeść troszkę więcej, w sensie węglowodany (oczywiście w granicach rozsądku) niż męczyć się z jakimiś śniadankami na samych jajkach i czarnej kawie, wytrzymałabym potem z godzinę po takim śniadaniu xD. Nawet niektóre węglowodany mają duże witamin i substancji odżywczych i nie chcę się tego pozbawiać
Dwa jajka gotowane to żadne śniadanie. Gotowane jajka przyśpieszają wręcz metabolizm. Mnie po nich ssie z głodu po 2 godzinach. Po jajecznicy z 3 jajek z dodatkiem boczku, masła, sera, warzyw jestem syta na około 6 godzin.
Przestawienie się na jajeczne śniadania zajęło mi jakiś rok. Teraz bardzo rzadko jadam owsiankę, która latami była moim śniadaniem, ale byłam po niej szybko głodna i miałam wywalony brzuch od takiej ilości węgli.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-14 22:21:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:08.