Przeróbki zdjęć krok po kroku w Photoshopie - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-27, 11:25   #151
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Przeróbki zdjęć krok po kroku w Photoshopie

widzieliście te zdjecia na wrzucie.pl ?
przed http://c.wrzuta.pl/wi9108/4875592300...mXXEWtdVa&ft=f
po http://c.wrzuta.pl/wi18094/805d83640...TPnGZjUdc&ft=f

Ciekawa jestem jak on zrobił jej cerę- ja zwykle (bo i nie wiem czego innego użyć) używam po prostu rozmycia, chociaż efekt nie jest najbardziej naturalny
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg przed.jpg (45,7 KB, 319 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg po.jpg (41,1 KB, 343 załadowań)
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 12:09   #152
piterek76
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 78
Dot.: Przeróbki zdjęć krok po kroku w Photoshopie

Taki retusz, a raczej należałoby napisać stworzenie nowej osoby, to minimum 2 godziny pracy, ponadto trzeba dysponować bardzo dobrej jakości materiałem wyjściowym.. Jeżeli chodzi o cerę - polega to na zmiękczaniu skóry i maskowaniu jej, następnie nakładanie kolorów na poszczególne fragmenty, maskowanie, zmiana trybów mieszania.. Praca taka przypomina to co robią panowie w playboyu - czyli moim zdaniem - nic dobrego..
piterek76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 12:15   #153
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Przeróbki zdjęć krok po kroku w Photoshopie

Cytat:
Napisane przez piterek76 Pokaż wiadomość
Taki retusz, a raczej należałoby napisać stworzenie nowej osoby, to minimum 2 godziny pracy, ponadto trzeba dysponować bardzo dobrej jakości materiałem wyjściowym.. Jeżeli chodzi o cerę - polega to na zmiękczaniu skóry i maskowaniu jej, następnie nakładanie kolorów na poszczególne fragmenty, maskowanie, zmiana trybów mieszania.. Praca taka przypomina to co robią panowie w playboyu - czyli moim zdaniem - nic dobrego..
oj stworzenie takiego czegoś musiało trwać długo
trochę bez sensu taka przeróbka bo babka wygląda na 20 lat młodszą niż w rzeczywistości- przesadzili, ale i tak przemiana szokująca.
A jak się w photoshopie zmiękcza i maskuje skórę?
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 14:14   #154
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Przeróbki zdjęć krok po kroku w Photoshopie

i jesli ktos sie zna to jak taki efekt uzyskac

http://smokedval.deviantart.com/art/dandelion-63577197
http://retro-inside.deviantart.com/a...earth-22155129

i taki retro
http://algare.deviantart.com/art/Ret...ide-2-21668136
albo jak dodac takie kolka?
http://pinkillusjon.deviantart.com/a...efore-67778270

napis przeswitujacy?
http://retro-inside.deviantart.com/a...yle23-22616824

mam pare fotek starych i nie wiem jak je przerobic na takie retro

tylko jak mozecie to w miare dokladnie PROSZE albo linki podajcie jak znacie gdzie to dobrze jest opisane

a tak wogole to nie wiem czego nie mam tak duzo ksztaltow - zalacznik czy je sie sciaga z netu jakos?
http://www.adobetutorialz.com/articl...tro-Background
__________________
"Believe in magic"


Edytowane przez Brook
Czas edycji: 2007-12-27 o 22:43
Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 14:20   #155
lolly_girl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 3 722
Dot.: Przeróbki zdjęć krok po kroku w Photoshopie

Super wątek takiego wlasnie szukałam bo mam pyatnie- dziewczyny jak wyciąc tło? albo siebie ze zdjęcia? bo mam zdjecia na ktorym jest takie brzydkie tło
lolly_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 17:33   #156
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Przeróbki zdjęć krok po kroku w Photoshopie

Brook jeśli chodzi o prześwitujacy napis i inne elementy to tutaj jest to opisane
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=118587

lolly_girl w wątku są linki jak to się robi
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 21:57   #157
Izumi
Wtajemniczenie
 
Avatar Izumi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 448
Dot.: Przeróbki zdjęć krok po kroku w Photoshopie

Cytat:
Napisane przez olik04 Pokaż wiadomość
widzieliście te zdjecia na wrzucie.pl ?
przed http://c.wrzuta.pl/wi9108/4875592300...mXXEWtdVa&ft=f
po http://c.wrzuta.pl/wi18094/805d83640...TPnGZjUdc&ft=f

Ciekawa jestem jak on zrobił jej cerę- ja zwykle (bo i nie wiem czego innego użyć) używam po prostu rozmycia, chociaż efekt nie jest najbardziej naturalny
Wbrew pozorom wiele tam do poprawiania nie ma, bywają gorsze przypadki Same skazy na skórze są stosunkowo "odeseparowane od siebie" więc nie jest tak trudno uporać się z nimi, wszytskie piepszyki ect. to jak napisał piterek + oczywiście łatki i inne cuda z podstawowewj palety
Zdjęcie które załączam to jedna z moich pierwszych prób takiego retuszu, (Full View) z tym, ze próbowałam w miarę zrobić to naturalnie, nie dodawać sztucznego kolorytu twarzy, nie ukrywać WSZYSTKICH zmarszczek, bo bardzo nienaturalnie by to wyglądało. A nie chciałam tworzyć nowej osoby, tylko troszeczkę podrasować starą Poza tym, to moja mama i dla mnie nawet na pierwszym zdjęciu ejst piękna
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg okasan2.jpg (80,7 KB, 196 załadowań)
Izumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-28, 17:32   #158
lolly_girl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 3 722
Dot.: Przeróbki zdjęć krok po kroku w Photoshopie

Witam mam jeszcze jedno pytanie, przeczytałam już cały temat jest tu mnóstwo cennych rad ale pewna dziewczyna pisała tutaj o tym jak zrobic na ustach efekt błyszczyku, nie uzyskała odpowiedzi więc może ktos mi powie??
lolly_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 17:47   #159
lolly_girl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 3 722
Dot.: Przeróbki zdjęć krok po kroku w Photoshopie

oraz jak zrobic cos takiego?
http://www.wizaz.pl/forum/attachment...postid=6072063
lolly_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 21:17   #160
Migotka81
Zakorzenienie
 
Avatar Migotka81
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 716
Dot.: Przeróbki zdjęć krok po kroku w Photoshopie

lolly_girl z tego co pamietam ja zadawałam to pytanie ale nikt mi nie odpisał ale znalazłam jeden ze sposobów na tym filmiku instruktarzowym http://pl.youtube.com/watch?v=3mz_1I...eature=related nie zawsze mi wychodzi taki efekt ale mam tez własny sposób choć może nie tak spektakularny rezultat się osiąga ale robię to tak:
wykonuje zbliżenie ust tworze nową warstwę i twardym pędzlem o białym kolorze maluje małe kropeczki w miejscu w którym prawdopodobnie odbijałoby sie swiatło> według własnego uznania, potem używam narzedzia dodge tool o małym kryciu z tym że opcja Range jest ustawiona na Midtones a następnie aby dodać odrobine błysku przestawiam Range na Highlights również o małym kryciu i ponownie maluję usta w miejscach przez siebie wybranych. Mam nadzieje że w miare zrozumiale opisałam należy poćwiczyć ja jestem zadowolona z efektu z jedej i drugiej metody.

Co do drugiego Twojego pytania to tworzy się to na kilku warstwach za pomocą specjalnych brushy>pedzli tak bez dokładnego opisywania.
__________________
Migotka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 21:56   #161
lolly_girl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 3 722
Dot.: Przeróbki zdjęć krok po kroku w Photoshopie

Dziekuje za odpowiedz a moglabys mi wyjasnic dokładniej opisujac? byłabym wdzięczna
oraz jaki photoshop polecacie? bo ja mam CS2 i nie jestem zadowolona
lolly_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-28, 22:09   #162
Migotka81
Zakorzenienie
 
Avatar Migotka81
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 716
Dot.: Przeróbki zdjęć krok po kroku w Photoshopie

Chodzi o ta fote z tymi gwiazdkami jak sie domyslam?
Co do photoshopa to ja miałam wersje 7.0 teraz mam CS2 i też jestem zadowolona w CS są pewne urozmaicenia lepsze niż w poprzednich wersjach ale zależy czego się potrzebuje, pozatym nie mogę sie wypowiadać bo asz tak dobrze nie znam tego programu i wielu funkcji po mimo to że są nie używam bo nie wiem jak albo nie mam takich potrzeb.
Wracając do przerobionego zdjecia to pytanie czy masz sciagniete brushe z internetu a takich kształtach tzn gwiazdki itp?
__________________
Migotka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 22:13   #163
lolly_girl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 3 722
Dot.: Przeróbki zdjęć krok po kroku w Photoshopie

Bo moj CS nie chce dzialac gdy daje pewne opcje wyskakuje mi, ze dana biblioteka nie mogla sie zaladowac? nie wiem o co chodzi.
Tak mam takie brushe
lolly_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 22:40   #164
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Przeróbki zdjęć krok po kroku w Photoshopie

Z powodu dużej ilości zdjęć które ostatnio robię postanowiłam również pobawić się w Photoshopie. Podajecie tutaj fajne linki, triki jak upiększyć zdjęcie i nazywacie to amatorszczyzną. To do jakich ludzi ja się zaliczam skoro nie potrafię nawet na zdjęciu dodać rzęs? Niby wszystko pięknie napisane na pierwszej stronie tego wątku, robię krok po kroku ale zawsze przy każdym podejściu efektem mojej pracy jest wielka ogromna rzęsa na białym tle, która przysłania mi pół twarzy. Ratunku co mogę robić źle??? Dodam że program mam po polsku a i tak gamoń ze mnie
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 22:43   #165
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Przeróbki zdjęć krok po kroku w Photoshopie

a zapisałaś sobie tego brusha którego podałam? tam już są całe rzęsy a nie jedna
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 22:44   #166
lolly_girl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 3 722
Dot.: Przeróbki zdjęć krok po kroku w Photoshopie

a ja nie rozumiem jak zrobic aby był tylko kawalek rzesy czyli jak mamy wlosy na oku... to tylko pol oka widac...
lolly_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 22:50   #167
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Przeróbki zdjęć krok po kroku w Photoshopie

Cytat:
Napisane przez lolly_girl Pokaż wiadomość
a ja nie rozumiem jak zrobic aby był tylko kawalek rzesy czyli jak mamy wlosy na oku... to tylko pol oka widac...
zamazać niepotrzebne gumką
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 22:53   #168
Migotka81
Zakorzenienie
 
Avatar Migotka81
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 716
Dot.: Przeróbki zdjęć krok po kroku w Photoshopie

Ja też tak mam ale pojawiło mi się to dopiero teraz kiedy po formacie zainstalowałam CS na nowo ale nie pomogę Ci bo sama nie wiem czemu sie tak dzieje.
Co do fotki
wybierasz zdjecie nastepnie wybierasz opcje New Layer (na załączonym zdjęciu czerwonym)i na tej warstwie wstawiasz te gwiazdki czy inne kształty mozesz je dowolnie przekształcać i przesuwac zaznaczając je skrótem ctrl+T (z tym ze to zaznaczenie tyczy sie jednego obiektu na danej warstwie) tak wiec jak zrobisz kilka gwiazdek na jedenej warstwie to zaznacza sie wszystkie wiec pamietaj o tym możesz dodawac kolejne warstwy i na nich kształty możesz też ustawiać krycie pędzla o różnych wartościach to beda jaśniejsze badz ciemniejsze jeśli chcesz efekt tzw duszka to na warstwie możesz ustawiać rózne wartości pędzla lub w okienku gdzie masz historie zmniejszyc o kilka procent Opacity(niebieskie zaznaczenie) trzeba poekspeymentować jak skonczsz opcja flatten image i gotowe >prawy przycisk myszy skierowany kursor na którąś z warstw.Mam nadzieje że coś da sie z tego zrozumiec i komus sie przyda
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bez☠tytułu.jpg (63,8 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bez☠tytułu1.jpg (72,4 KB, 72 załadowań)
__________________
Migotka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 23:11   #169
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Przeróbki zdjęć krok po kroku w Photoshopie

Cytat:
Napisane przez olik04 Pokaż wiadomość
a zapisałaś sobie tego brusha którego podałam? tam już są całe rzęsy a nie jedna
no właśnie zapisałam sobie te rzęsy. Otwieram swoje zdjęcie i chce w nim dodać rzęse i nie wiem dokłądnie jak to zrobić. Robie poprzez kopiuj-wklej ale wtedy wychodzi mi rzęsa na białym tle. W taki sposób jak byuło opisane nie mogłam zmniejszyć tej rzęsy ani nic z nią zrobić.

Ja chyba za głupia na ot jestem crycrycry: cry
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-28, 23:25   #170
Migotka81
Zakorzenienie
 
Avatar Migotka81
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 716
Dot.: Przeróbki zdjęć krok po kroku w Photoshopie

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
no właśnie zapisałam sobie te rzęsy. Otwieram swoje zdjęcie i chce w nim dodać rzęse i nie wiem dokłądnie jak to zrobić. Robie poprzez kopiuj-wklej ale wtedy wychodzi mi rzęsa na białym tle. W taki sposób jak byuło opisane nie mogłam zmniejszyć tej rzęsy ani nic z nią zrobić.

Ja chyba za głupia na ot jestem crycrycry: cry

Troszke chyba zle sie do tego zabrałaś jak rozpakujesz ten plik z rzesami przenies go do folderu tam gdzie masz zainstalowanego photoshopa pewnie to bedzie C>program files>Adobe>Photoshop>Pre sets>Brushes to tyle jak tam wkleisz ten plik to pozniej jak otworzysz photoshopa wybiesz pedzel (Brush) jak pojawi Ci sie okienko z rozmiarami pedzli tam po prawej stronie jest taki mały niebieski trójkąt jak klikniesz to pojawia sie opcje wybiesz wtedy Load Brushes wówczas bedziesz musiała ponownie wejsc do tego folderu w ktorym wklejłas ten plik mam nadzieje ze rozumiesz jak do tej pory czyli tak jak wczesniej napisałam i potem potwierdz i wtedy załaduja sie wszystkie rzesy do brushes i bedziesz mogła ich używać wybierając pedzel

Edit>polska wersja brushes> pedzle oczywiscie> load brushes>wczytaj
__________________
Migotka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 23:31   #171
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Przeróbki zdjęć krok po kroku w Photoshopie

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
no właśnie zapisałam sobie te rzęsy. Otwieram swoje zdjęcie i chce w nim dodać rzęse i nie wiem dokłądnie jak to zrobić. Robie poprzez kopiuj-wklej ale wtedy wychodzi mi rzęsa na białym tle. W taki sposób jak byuło opisane nie mogłam zmniejszyć tej rzęsy ani nic z nią zrobić.

Ja chyba za głupia na ot jestem crycrycry: cry
a zrobiłaś to tak jak tutaj?
http://retouchpro.com/tutorials/?m=show&id=287
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 23:43   #172
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
zrobiłam tak jak poleciłaś dokładnie krok po kroku, i wyskoczyła mi wiadomość że plik jest zgodny z tą wersją programu (PS 9.0) dodam że plik miał to samo rozszerzenie co reszta.

chyba jednak dam sobie spokój i zadowolę się zdjęciami naturalnymi ale za to w gorszej jakości. Szkoda bo czasem chciałby się trochę ładniej wyglądać na zdjęciach, zwłaszcza jeśli chce sie je komuś dać

Cytat:
Napisane przez olik04 Pokaż wiadomość
a zrobiłaś to tak jak tutaj?
http://retouchpro.com/tutorials/?m=show&id=287
właśnie tak znowu spróbowałam po raz któryś i mi wyszło na pewno wiem ze ostatnie rzęsy z tych podanych w linku są dla mnie za duże

zastanawiam sie też jak poprawić swój kolor cery ktora na zdjęicu wyszła czerwona na bardziej oliwkową bez jednoczesnego rozmazywania tła i osoby mi towarzyszącej. Bo to nie jest zdjęcie typowo portretowe.... :roll eyes:


piękne dzięki dziewczyny za cierpliwość na pewno popróbuje jutro parę rzeczy i na pewno się tutaj odezwe :P
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi

Edytowane przez olik04
Czas edycji: 2008-01-04 o 15:34 Powód: post pod postem
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 06:39   #173
urodzona3maja
Rozeznanie
 
Avatar urodzona3maja
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 815
Dot.: Przeróbki zdjęć krok po kroku w Photoshopie

Macie dziewczyny jakies swoje ulubione stronki z brushes-sami?
Ja osobiscie moge polecic ta strone http://www.brushes.obsidiandawn.com/sets/eyeshadow.htm z cieniami do powiek,sciagnelam i polecam na tej stronce sa tez rzesy,oczy itd

ta stronka http://retouchpro.com/tutorials/?m=show&id=287 ktora podajecie otwiera mi sie i widze pięęękne rzesiska jednak nie moge ich pobrac?nigdzie nie ma download albo jestes slepa

szukam tak w googlach i niczego ciekawego nie znalazlam,help :P

aaa i jeszcze jedno jak np mam świetną rzęsę (jak to brzmi ) ale nie pasuje do oka..naciskam wiec free transform i tam wszytko mozna dopasowac,jednak przed free transform nalezy zaznaczyc dany "obiekt" np rozdzką,ale jak ona rzes nie zaznacza..lassem nie ma sensu sie bawic w zaznaczanie rzes..bo potrwaloby to z godzine :P macie jakies antidotum na moj problemos?
z gory dziekuje
__________________
less is more
urodzona3maja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 09:51   #174
Migotka81
Zakorzenienie
 
Avatar Migotka81
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 716
Dot.: Przeróbki zdjęć krok po kroku w Photoshopie

Cytat:
Napisane przez urodzona3maja Pokaż wiadomość
Macie dziewczyny jakies swoje ulubione stronki z brushes-sami?
Ja osobiscie moge polecic ta strone http://www.brushes.obsidiandawn.com/sets/eyeshadow.htm z cieniami do powiek,sciagnelam i polecam na tej stronce sa tez rzesy,oczy itd

ta stronka http://retouchpro.com/tutorials/?m=show&id=287 ktora podajecie otwiera mi sie i widze pięęękne rzesiska jednak nie moge ich pobrac?nigdzie nie ma download albo jestes slepa

szukam tak w googlach i niczego ciekawego nie znalazlam,help :P

aaa i jeszcze jedno jak np mam świetną rzęsę (jak to brzmi ) ale nie pasuje do oka..naciskam wiec free transform i tam wszytko mozna dopasowac,jednak przed free transform nalezy zaznaczyc dany "obiekt" np rozdzką,ale jak ona rzes nie zaznacza..lassem nie ma sensu sie bawic w zaznaczanie rzes..bo potrwaloby to z godzine :P macie jakies antidotum na moj problemos?
z gory dziekuje


Ja mam wiekszośc brushy sciągniętych z tej strony http://www.brushes.obsidiandawn.com/sets/eyeshadow.htm sa niezłe mam też i rzesy i kiedy chce je dopasowac to naciskam ctrl+t czyli free transform i wszystko idealnie się dopasowuje rzesa się przesuwa obraca pod różnymi kątami i nie słyszałam aby trzeba było ją jeszcze wczesniej zaznaczac bo samo ctrl+t jest zaznaczeniem może popróbuj jeszcze
__________________
Migotka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 09:54   #175
lolly_girl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 3 722
Dot.: Przeróbki zdjęć krok po kroku w Photoshopie

Dziękuję za rady
Chyba spróbuję jednak zainstalowan photoshopa jeszcze raz gdyż uwazam że jest lepszy od corela
lolly_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 10:04   #176
urodzona3maja
Rozeznanie
 
Avatar urodzona3maja
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 815
Dot.: Przeróbki zdjęć krok po kroku w Photoshopie

Cytat:
Napisane przez Migotka81 Pokaż wiadomość
Ja mam wiekszośc brushy sciągniętych z tej strony http://www.brushes.obsidiandawn.com/sets/eyeshadow.htm sa niezłe mam też i rzesy i kiedy chce je dopasowac to naciskam ctrl+t czyli free transform i wszystko idealnie się dopasowuje rzesa się przesuwa obraca pod różnymi kątami i nie słyszałam aby trzeba było ją jeszcze wczesniej zaznaczac bo samo ctrl+t jest zaznaczeniem może popróbuj jeszcze
hmm ale Ctrl+t (wlasnie sprawdzilam u mnie nie dziala;(;() kiedy je wlaczac?Jak juz np naniosę rzese i dopiero?Tak spróbowałam i nic sie nie dzieje
__________________
less is more
urodzona3maja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 10:57   #177
Migotka81
Zakorzenienie
 
Avatar Migotka81
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 716
Dot.: Przeróbki zdjęć krok po kroku w Photoshopie

Rzesa musi byc na nowej warstwie czy tak zrobiłaś? i Wtedy ctrl+t i powinno pojawic sie prostokątne zaznaczenie ktore mozesz przekształcac jeśli nie zrobisz rzesy na nowej warstwie tylko bezposrednio na zdjeciu to wtedy zaznaczenie ctrl+T nie bedzie działało każdą rzesę musisz robić na nowej warstwie mam nadzieje ze sie uda tym razem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bez☠tytułu.JPG (109,7 KB, 131 załadowań)
__________________
Migotka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 11:31   #178
urodzona3maja
Rozeznanie
 
Avatar urodzona3maja
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 815
Dot.: Przeróbki zdjęć krok po kroku w Photoshopie

Cytat:
Napisane przez Migotka81 Pokaż wiadomość
Rzesa musi byc na nowej warstwie czy tak zrobiłaś? i Wtedy ctrl+t i powinno pojawic sie prostokątne zaznaczenie ktore mozesz przekształcac jeśli nie zrobisz rzesy na nowej warstwie tylko bezposrednio na zdjeciu to wtedy zaznaczenie ctrl+T nie bedzie działało każdą rzesę musisz robić na nowej warstwie mam nadzieje ze sie uda tym razem

ahhhh teraz zrobilam na nowej warstwie tzn nie wiem,ale wcisnelam duplicate layer i odrazu wzielam rzese nacisnelam ctrl+t i nic.. to zrobilam odwrotnie najpiwr wcisnelam a dopiero potem nanioslam rzese i zaznaczylo mi w takim prostokacie cale zdjecie..
juz nie wiem co zle robie
__________________
less is more
urodzona3maja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 11:20   #179
satanna
Raczkowanie
 
Avatar satanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pabianice k/Łodzi
Wiadomości: 44
Dot.: Przeróbki zdjęć krok po kroku w Photoshopie

WITAM,
ja uważam że PS jest najlepszym programem. Szybki, łatwy i mnóstwo możliwości. Teraz mam CS3 przedtem pracowałam na 2.
Jak chcecie zmienic kolor skóry to klikacie opcje "szybka maska" zamalowujecie pędzlem dany obszar (np. twarz) wyłączacie "szybką maske" - wybrany obszar jest zaznaczony , jak nie to na pasku Zaznacz - Odwrotność. Potem wystarczy dopasować kolory - i bawić sie wartswą - kryciem , cieniami itp zeby nie wygladało sztucznie.
wiem ze to brzmi strasznie ale w praktycze jest bardzo proste.
Powodzenie
satanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 12:28   #180
urodzona3maja
Rozeznanie
 
Avatar urodzona3maja
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 815
Dot.: Przeróbki zdjęć krok po kroku w Photoshopie

Cytat:
Napisane przez satanna Pokaż wiadomość
WITAM,
ja uważam że PS jest najlepszym programem. Szybki, łatwy i mnóstwo możliwości. Teraz mam CS3 przedtem pracowałam na 2.
Jak chcecie zmienic kolor skóry to klikacie opcje "szybka maska" zamalowujecie pędzlem dany obszar (np. twarz) wyłączacie "szybką maske" - wybrany obszar jest zaznaczony , jak nie to na pasku Zaznacz - Odwrotność. Potem wystarczy dopasować kolory - i bawić sie wartswą - kryciem , cieniami itp zeby nie wygladało sztucznie.
wiem ze to brzmi strasznie ale w praktycze jest bardzo proste.
Powodzenie
ja mam CS2 ale w jezyku ang :P wiec nie mam pojecia o czym mowisz
__________________
less is more
urodzona3maja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:56.