Prywatne ubezpieczenie zdrowotne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-17, 10:49   #1
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne


Czy macie jakieś doświadczenia?
Niedawno przeliczyłam sobie ile w ostatnim czasie wydałam na prywatnych lekarzy, badania itp. No i wyszło, że przy minimum które muszę wydać, porównywalnie może wyjść pakiet ubezpieczenia prywatnego, gdzie mam wizyty i badania bez ograniczeń. Ale... zaczęłam przeglądać oferty i się pogubiłam kompletnie Na co zwracać uwagę? Czym się różnią oferty w poszczególnych firmach? Dlaczego ceny prawie identycznych pakietów, nawet przy zbliżonej ilości placówek i standardzie przychodni, w zależności od ubezpieczyciela potrafią różnić się dwukrotnie albo nawet i więcej? Czy w tych tańszych (np. PZU, Allianz) jest jakiś haczyk?
Pomocy
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 12:34   #2
agusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 342
Dot.: Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Warto.
__________________
"Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie dopóki celu nie osiągnie."
agusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 09:30   #3
ichtysek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Witam,
Mam wykupioną opiekę medyczną w PZU gdzie świadczeniodawcą jest LUX MED. Korzystam już ponad rok i żadnych haczyków nie zauważyłam. Wręcz przeciwnie, jestem bardzo zadowolona. Polecam!
ichtysek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 13:35   #4
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Cytat:
Napisane przez mara30 Pokaż wiadomość
Czy macie jakieś doświadczenia?
Niedawno przeliczyłam sobie ile w ostatnim czasie wydałam na prywatnych lekarzy, badania itp. No i wyszło, że przy minimum które muszę wydać, porównywalnie może wyjść pakiet ubezpieczenia prywatnego, gdzie mam wizyty i badania bez ograniczeń. Ale... zaczęłam przeglądać oferty i się pogubiłam kompletnie Na co zwracać uwagę? Czym się różnią oferty w poszczególnych firmach? Dlaczego ceny prawie identycznych pakietów, nawet przy zbliżonej ilości placówek i standardzie przychodni, w zależności od ubezpieczyciela potrafią różnić się dwukrotnie albo nawet i więcej? Czy w tych tańszych (np. PZU, Allianz) jest jakiś haczyk?
Pomocy
Sama ubezpieczenia nie mam ale przesłano mi do pracy kilka ofert ubezpieczenia. Na żadne się nie zdecydowałam, bo nie jestem chorowita, a na dentystę i tak nie ma zniżek. Zazwyczaj w tańszych opcjach jest mniej rodzajów lekarzy specjalistów lub tylko zniżka na wizytę, tak samo z badaniami laboratoryjnymi tylko niektóre podstawowe są bezpłatne, ale pewnie każdy ubezpieczyciel co innego uważa za podstawowe, mogą też ograniczać ilość badań w roku, itp. Wiadomo że wszystko jest tak kalkulowane żeby średnio zakłady ubezpieczeń zarobiły na tym.
Co do wydatków to musisz patrzyć w dłuższym okresie czasu minimum roku, czy to się Tobie opłaca, bo teraz wydałaś pieniądze i jeśli już jesteś zdrowa to moze przez długi czas nie będziesz chodziła do lekarzy.
Najlepiej daj linki do ofert które brałaś pod uwagę, to łatwiej będzie stwierdzić jaka jest różnica.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 21:04   #5
milosniczka128
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2
Dot.: Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

pisałam już w innym wątku,
szukam takiej firmy, która oferowałaby rodzinne bankowanie próbek DNA,czy ktoś zna taką?
milosniczka128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 13:22   #6
Myszoludek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 54
Dot.: Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

mój TŻ ma wykupione z pracy ubezpieczenie w MEDI COVERZE. Nie polecam. Wygląda na to, że w każdym z ośrodków zdrowia nie ma etatowych lekarzy, a tylko specjaliści, którzy mają pojedyńcze dyżury, a na stałe pracują gdzie indziej. Na 6-7 wizyt w krótkich odstępach czasu przyjmował zawsze inny lekarz, który nie miał pojęcia o całej sprawie. Raz doktor był b. dziwny, jakby na kacu czy niewyspany, podejrzewam, że po nocnym dużurze w szpitalu :/
Myszoludek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 18:24   #7
fryzjer_nati
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6
Dot.: Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

ja już prawde mowiac tez nie wiem jaka opcja ubezpieczenia zdrowotnego bedzie najlepszym rozwiazaniem, duzo info znalazlam na izi a takim portalu o ubezpieczeniach, ale decyzji dalej brak;]
fryzjer_nati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-30, 12:46   #8
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Ja mam Compensa zdrowie i mogę polecić. Dużo specjalizacji, badań, wszystko jasno napisane na stronie, ceny też są podane. Bez żadnych ściem.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 20:18   #9
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Trzeba dokładnie zapoznać się z liśtą specjalistów . Często jest tak,ze płaci się dodatkowo np za okulistę( u mnie na nfz termin 2dni-2 tygodnie), laryngologa (nfz: 3dni-2 tyg), ginekolog (nfz 3 dni-2 tyg). Trzeba rozenać się jak u Ciebie jest z terminami na nfz a jak z tego ubezpieczenia bo mamią ludzi ofertami krótszych terminów u specjalistów, uktórych na nfz i tak długo się nie czeka. A jak potzrbna wizyta u onkologa czy hematologa to i tak trzeba odczekać albo zapychać prywatnie
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 07:59   #10
KarolinaRet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 16
Dot.: Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Wiem, że temat troszkę stary. Jednak nie znalazłam lepszego do mojego pytania a nie chciałam zakładać nowego. Czy ktoś z was korzystał może z ubezpieczenia medycznego w <link> ? Jestem klientką mBaku i chciałabym mieć wszystko w jednym miejscu. Na stronie podają listę 1300 placówek w kraju. Zastanawiam się jednak, czy jakaś firma jest w stanie dać mi lepsze warunki. Jest to dla mnie dość nowy temat dlatego jeszcze jestem zielona.

Edytowane przez bernikula
Czas edycji: 2015-08-30 o 20:34
KarolinaRet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 22:23   #11
wera1115
Raczkowanie
 
Avatar wera1115
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 37
Dot.: Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Niestety podałaś link, a został zamaskowany, więc nie wiem o jaką firmę chodzi. Z własnego doświadczenia mogę polecić <nazwa>. Korzystam już u nich jakiś czas. Też robiłam na początku research i wyszło mi, ze to najlepsza firma na tego typu pakiet. Zadzwoń niezobowiązująco do agenta on ci lepiej wyjaśni.

Edytowane przez bernikula
Czas edycji: 2015-09-09 o 13:10
wera1115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-01, 10:33   #12
Hadise
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3 638
Dot.: Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Hej dziewczyny, mam pytanie odnośnie ubezpieczenia grupowego Allianz. Otóż w październiku przystąpiłam przez zakład pracy do grupowego ubezpieczenia. Była promocja z okazji rocznicy ubezpieczyciela - brak karencji. Okazało się, że w listopadzie idę do szpitala na laparoskopię woreczka żółciowego. Zgodnie z polisą należy mi się wypłata roszczeń za każdy dzień pobytu w szpitalu - 50 zł - planowany czas to 7 dni oraz za operację II stopnia - 1000 zł. Czy w związku z tym mogę ubiegać się o te pieniądze mimo, że będę dopiero miesiąc "ubezpieczona" skoro nie ma karencji ? Nie wiem czy powinnam, bo nie chcę, żeby pomyśleli, że tylko po to się ubezpieczyłam. Ja po prostu planowałam już dawno i akurat załapałam się na promocje.
Hadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-02, 09:54   #13
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Cytat:
Napisane przez Hadise Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, mam pytanie odnośnie ubezpieczenia grupowego Allianz. Otóż w październiku przystąpiłam przez zakład pracy do grupowego ubezpieczenia. Była promocja z okazji rocznicy ubezpieczyciela - brak karencji. Okazało się, że w listopadzie idę do szpitala na laparoskopię woreczka żółciowego. Zgodnie z polisą należy mi się wypłata roszczeń za każdy dzień pobytu w szpitalu - 50 zł - planowany czas to 7 dni oraz za operację II stopnia - 1000 zł. Czy w związku z tym mogę ubiegać się o te pieniądze mimo, że będę dopiero miesiąc "ubezpieczona" skoro nie ma karencji ? Nie wiem czy powinnam, bo nie chcę, żeby pomyśleli, że tylko po to się ubezpieczyłam. Ja po prostu planowałam już dawno i akurat załapałam się na promocje.
Skoro w warunkach nie masz okresu karencji to co się czaisz? Rób zgłoszenie i tyle. Ale to dopiero po zakończonym leczeniu, jak będziesz miała dokumentację ze szpitala.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-03, 07:22   #14
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Choć musisz się liczyć z tym że nie wypłacą kasy jeśli operacja była już zaplanowana przed przystąpieniem do ubezpieczenia, ale to by trzeba doczytać w warunkach ubezpieczenia. Tak czy inaczej wniosek bym złożyła.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-03, 11:13   #15
Kata999
Przyczajenie
 
Avatar Kata999
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 17
Dot.: Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Cytat:
Napisane przez ichtysek Pokaż wiadomość
Witam,
Mam wykupioną opiekę medyczną w PZU gdzie świadczeniodawcą jest LUX MED. Korzystam już ponad rok i żadnych haczyków nie zauważyłam. Wręcz przeciwnie, jestem bardzo zadowolona. Polecam!
Ja nie posiadam takowego ubezpieczenia ale też się nad tym zastanawiam.. I tez słyszałam że w powyższej firmie nie jest źle..
Kata999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-03, 19:44   #16
Hadise
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3 638
Dot.: Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Choć musisz się liczyć z tym że nie wypłacą kasy jeśli operacja była już zaplanowana przed przystąpieniem do ubezpieczenia, ale to by trzeba doczytać w warunkach ubezpieczenia. Tak czy inaczej wniosek bym złożyła.
A skąd będą wiedzieć kiedy zaplanowana była ? - nie chcę wyjść na głupka

Edytowane przez Hadise
Czas edycji: 2015-11-04 o 09:38
Hadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 07:26   #17
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Na przykład przeczytają co piszesz tutaj, poza tym będą wymagali dokumentacji medycznej.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 09:41   #18
Hadise
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3 638
Dot.: Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Na przykład przeczytają co piszesz tutaj, poza tym będą wymagali dokumentacji medycznej.
Ty na serio ?

Co do dokumentacji medycznej to wiem :p Ale w mojej umowie nie ma nic na temat planowania zabiegów itp, a terminu operacji dokładnego i tak jeszcze nie mam, dopiero dowiem się na wizycie u lekarza.

Złoże wniosek po leczeniu i się okaże ;p

Edytowane przez Hadise
Czas edycji: 2015-11-04 o 09:47
Hadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-04 10:41:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:59.