Pomocy nawracające zapalenie pęcherza. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-05, 18:29   #1
Malami5454
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 4

Pomocy nawracające zapalenie pęcherza.


Witam , zacznę od początku odkąd zaczęłam współżyć z moim chłopakiem pojawiło mi się pierwszy raz zapalenie pęcherza. Dostałam Biseptol nie pomógł dostałam Keflex pomogło. Miałam spokój na jakiś czas. Później miałam robiony mocz , krew , wyszło białko więc lekarz kazał stosować mi Biseptol po jednej tabletce przez miesiąc. Potem po leczeniu białka w moczu nie było. Znowu za jakiś czas po współżyciu zachorowałam na zapalenie pęcherza. Znowu dostałam Keflex pomogło. Nie współżyje regularnie ponieważ jesteśmy z chłopakiem na odległość więc raz w miesiącu współżyje kilka dni pod rząd. Jak miałam jakieś drobne pieczenie stosowałam profilaktycznie Neofuragine itp. jakoś przechodziło. Aż w końcu w lipcu zaatakowało mnie oczywiście współżycie z chłopakiem , wzięłam furgaine z myślą że mnie przejdzie. Wzięłam Neofuragine , nie pomogło , wzięłam następnie UrointimaFuraginActiv też nie pomogło poszłam do lekarza dostałam Keflex (5dni 2g) z myślą że przejdzie bez żadnego badania. Po pierwszych dawkach już czułam się lepiej , więc używając wakacji pojechaliśmy nad jezioro kąpałam się. Pojechałam na wakacje do mojego chłopaka , okazał się nawrót pani ginekolog skierowała mnie na posiew moczu , oraz normalnego moczu. W moczu nic nie wyszło wszystko w normie natomiast w moczu wyhodowano Klebsiella pneumoniae 100.000 dostałam antybiotyk Augmentin (5dni 1g) po wzięciu antybiotyku odczekałam 5 dni i zrobiłam posiew moczu ( odczuwałam już objawy nawrotów) W posiewie wyszła Escherichia coli 100.000 , dostałam antybiotyk Cipronex (10dni 1g). Wybrałam całego i czuje nawrót w moczu widać skaczące prątki czyli bakterie. Nie miałam podawanych żadnych globulek dopochwowych , czy jest możliwość że to winna w pochwie , że nie mogę pozbyć się tych nawrotów? Pije dużo wody z cytryną od kąd nie biorę antybiotyku może to też moje błędy że nie piłam dużo przy braniu antybiotyków. Pije żurawine , pani w aptece kazała mi nadal brać osłonki antybiotykowe ponieważ mam wyjałowiony organizm , jeść kwaśne rzeczy. Dodatkowo podczas ostatniej dawki antybiotyku miałam robione Ob , crp , morfologie z rozmazem , kreatynine , mocznik . Czy nie poszło mi na nerki , na szczęscie nie wszystkie wyniki w normie co robić dalej , do szpitala nie chce isc..
Malami5454 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 22:22   #2
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Pomocy nawracające zapalenie pęcherza.

Cytat:
Napisane przez Malami5454 Pokaż wiadomość
Witam , zacznę od początku odkąd zaczęłam współżyć z moim chłopakiem pojawiło mi się pierwszy raz zapalenie pęcherza. Dostałam Biseptol nie pomógł dostałam Keflex pomogło. Miałam spokój na jakiś czas. Później miałam robiony mocz , krew , wyszło białko więc lekarz kazał stosować mi Biseptol po jednej tabletce przez miesiąc. Potem po leczeniu białka w moczu nie było. Znowu za jakiś czas po współżyciu zachorowałam na zapalenie pęcherza. Znowu dostałam Keflex pomogło. Nie współżyje regularnie ponieważ jesteśmy z chłopakiem na odległość więc raz w miesiącu współżyje kilka dni pod rząd. Jak miałam jakieś drobne pieczenie stosowałam profilaktycznie Neofuragine itp. jakoś przechodziło. Aż w końcu w lipcu zaatakowało mnie oczywiście współżycie z chłopakiem , wzięłam furgaine z myślą że mnie przejdzie. Wzięłam Neofuragine , nie pomogło , wzięłam następnie UrointimaFuraginActiv też nie pomogło poszłam do lekarza dostałam Keflex (5dni 2g) z myślą że przejdzie bez żadnego badania. Po pierwszych dawkach już czułam się lepiej , więc używając wakacji pojechaliśmy nad jezioro kąpałam się. Pojechałam na wakacje do mojego chłopaka , okazał się nawrót pani ginekolog skierowała mnie na posiew moczu , oraz normalnego moczu. W moczu nic nie wyszło wszystko w normie natomiast w moczu wyhodowano Klebsiella pneumoniae 100.000 dostałam antybiotyk Augmentin (5dni 1g) po wzięciu antybiotyku odczekałam 5 dni i zrobiłam posiew moczu ( odczuwałam już objawy nawrotów) W posiewie wyszła Escherichia coli 100.000 , dostałam antybiotyk Cipronex (10dni 1g). Wybrałam całego i czuje nawrót w moczu widać skaczące prątki czyli bakterie. Nie miałam podawanych żadnych globulek dopochwowych , czy jest możliwość że to winna w pochwie , że nie mogę pozbyć się tych nawrotów? Pije dużo wody z cytryną od kąd nie biorę antybiotyku może to też moje błędy że nie piłam dużo przy braniu antybiotyków. Pije żurawine , pani w aptece kazała mi nadal brać osłonki antybiotykowe ponieważ mam wyjałowiony organizm , jeść kwaśne rzeczy. Dodatkowo podczas ostatniej dawki antybiotyku miałam robione Ob , crp , morfologie z rozmazem , kreatynine , mocznik . Czy nie poszło mi na nerki , na szczęscie nie wszystkie wyniki w normie co robić dalej , do szpitala nie chce isc..
Chłopak wyleczony?
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-06, 09:47   #3
Malami5454
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 4
Dot.: Pomocy nawracające zapalenie pęcherza.

Miał robiony posiew moczu nic , nie miał jeszcze posiewu ze spermy.
Malami5454 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-06, 21:01   #4
dystopia
Rozeznanie
 
Avatar dystopia
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 787
Dot.: Pomocy nawracające zapalenie pęcherza.

u mnie przyczyną były bakterie e. coli w szyjce macicy (w moczu nic nie wyszło). zapalenie mogą też powodować inne bakterie, np. ureaplasma. zrób koniecznie u ginekologa posiew z szyjki z antybiogramem!
dystopia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-06, 21:12   #5
mairi
Wtajemniczenie
 
Avatar mairi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 075
Dot.: Pomocy nawracające zapalenie pęcherza.

Mi wraca jak tylko za mało piję i w efekcie nie chodzę regularnie do toalety, albo jak siądę na mokrym (np. na trawie) więc przyczyny mogą być naprawdę różne, niekoniecznie infekcje. A może współżyjecie w prezerwatywie i Cię podrażnia?
__________________
Friday I'm in love
mairi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-06, 23:11   #6
Malami5454
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 4
Dot.: Pomocy nawracające zapalenie pęcherza.

Odpada prezerwatywa bo stosuje tabletki antykoncepcyjne. Jutro wlasnie ide do ginekologa mam nadzieje ze mi pomoze z moimi dolegliwosciami. Mialam dzisiaj robiony mocz zeby sprawdzic jak nerki zero bialka , zero leukocytów , biore caly czas biseptol na noc , czy moze biseptol z falszowac badania ?
Malami5454 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 17:54   #7
Malami5454
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 4
Dot.: Pomocy nawracające zapalenie pęcherza.

Witam , dostałam taletki dopochwowe przeciw grzybiczne, bakteryjne i dostałam sczepionke Uro vaxom dzisiaj jest 2 dzień i czuje lekkie pieczenie cewki. Czy któraś z was brała może tą szczepionkę ?
Malami5454 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-13, 20:28   #8
Gemma_Worley
Przyczajenie
 
Avatar Gemma_Worley
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 12
Dot.: Pomocy nawracające zapalenie pęcherza.

Podbijam pytanie o tę szczepionkę, bo również dostałam receptę i zastanawiam się... Żyć mi się nie chce przez te ciągłe zapalenie pęcherza. Niedawno zrobiłam badanie ogólne moczu, wyszło białko, a lekarz w sumie to olał, nic na ten temat nie wspomniał. Zapisał mi antybiotyk i właśnie szczepionkę. Wcześniej też zrobiłam prywatnie posiew wymazu z szyjki macicy, bo mam upławy i również infekcję pochwy (co pewnie wynika z problemu z pęcherzem) i okazało się, że mam E coli... Posiew zrobiłam z antybiogramem. Pokazałam lekarzowi wyniki, ale mimo to zapisał inny antybiotyk niż te, które wynikają z antybiogramu (sic!) Nie rozumiem tego i nie wiem, czy go stosować. Dodatkowo to białko w moczu trochę mnie przeraża. Boję się, że coś może się stać z nerkami. Błagam, może ktoś podpowie jak pozbył się E coli, może ktoś stosował szczepionkę...
Gemma_Worley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-13 20:28:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:24.