Jajka przepiórcze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-06-05, 20:11   #1
marciiak P
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 4

Jajka przepiórcze


Odkąd zaczęłam jeść jajka przepiórcze (ponad 2 miesiące) to schudłam ok. 4 kg nic dodatkowego nie robiąc. Poprawił mi się humor, skóra, włosy i paznokcie są delikatniejsze a nawet jak zauważył mąż mam jakby większe piersi. Używam je do wszystkiego nawet do wypieków. Pierwsze kilka zgrzewek kupiłam w markecie i z tego może zjadłam z 5 sztuk a resztę użyłam do wypieku bo okropny miały smak i zapach. Odkąd kupuję je u sprawdzonego gościa problem nie występuje. Ma co prawda trochę droższe ale świeże (nieraz zamawiam jak on niema a wysyła jak nazbiera).
tu jest jego nazwa xxxxx

O wartości konsumpcyjnej jajek przepiórczych decyduje między innymi ich znakomity smak i duży udział żółtka w stosunku do całego jajka. Dzięki znajdującym się w nim składnikom, jajka przepiórcze są na ogół nieszkodliwe dla osób uczulonych na białko jaja kurzego. Zaleca się ich spożycie przez ludzi w stanach rekonwalescencji i osłabienia organizmu. Można podawać je niemowlętom i używać do maseczek kosmetycznych.

W porównaniu z jajem kurzym, skład chemiczny jaja przepiórczego jest bogatszy. Jaja przepiórcze zawierają więcej niezbędnych aminokwasów egzogennych i mniej tłuszczu. Są też bogatym źródłem żelaza, miedzi, karotenu i witamin z grupy B. Charakteryzują się najwyższą zawartością przyswajalnego fosforu, niespotykaną w innych produktach spożywczych. Ponadto odznaczają się znakomitym smakiem, efektownym wyglądem i łatwą podzielnością.

Jaja przepiórcze są pomocne w leczeniu astmy, cukrzycy, zaburzeń nerwowych, bronchitu, anemii, chorób nerek i wątroby oraz w terapii wzmacniania włosów. Regularnie spożywane uważane są za afrodyzjak.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-06-09 o 10:48 Powód: link
marciiak P jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-05 21:11:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:16.