Wychodzenie z anoreksji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-23, 19:23   #1
karma2525
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 2

Wychodzenie z anoreksji


Witam . Zaczne od tego, ze w przeciagu 2 lat regularnie chudlam i doszlam z wagi 54 przy 169 cm wzrostu do 43 nalozyly sie stresy i trudne okresy w zyciu... Od pazdziernika utrzymuje wage 46 kg jednak okres mi sie zatrzymal... Bylam na badaniu z poziomem tk tluszczowej wyszlo 13% i teraz mam pyt jak mam jesc bo moj organizm domaga sie ale ja nie chce przytyc za bardzo tluszczem jak myslicie byla ktoras z was w takiej sytuacji? Jestem zalamanamamt
karma2525 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 17:27   #2
bellastronza
Raczkowanie
 
Avatar bellastronza
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 40
Dot.: Wychodzenie z anoreksji

Cytat:
Napisane przez karma2525 Pokaż wiadomość
Witam . Zaczne od tego, ze w przeciagu 2 lat regularnie chudlam i doszlam z wagi 54 przy 169 cm wzrostu do 43 nalozyly sie stresy i trudne okresy w zyciu... Od pazdziernika utrzymuje wage 46 kg jednak okres mi sie zatrzymal... Bylam na badaniu z poziomem tk tluszczowej wyszlo 13% i teraz mam pyt jak mam jesc bo moj organizm domaga sie ale ja nie chce przytyc za bardzo tluszczem jak myslicie byla ktoras z was w takiej sytuacji? Jestem zalamanamamt
Czesc nie jestem dietetykiem, lekarzem czy tez innym specjalista lecz rowniez swego czasu zmagalam sie z anoreksja... Jesli chcesz to odezwij sie na priv
bellastronza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 18:12   #3
livychae
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 3
Dot.: Wychodzenie z anoreksji

Hej! Widziałam twój komentarz pod jednym z postów o anoreksji. Czy mogłabym miec do Ciebie kilka pytań? Mianowicie trzy:

a) Czy codzienne jedzenie słodyczy jest normalne przy anoreksji? Nie mówię o tabliczce czekolady na raz, ale o batonie, jogurcie Riso, Mullermilku i takie tam. Czy jadłaś w ogóle słodycze? Ja mam na nie mega chęć, a nie chciałabym popaść ze skrajności w skrajność tzn. od anoreksji do uzależnienia od słodkości.

b) w jakim tempie tyłaś? na ilu kaloriach? ćwiczyłaś?

c) jadłaś jak chcialas (jak poczulas glod) czy o wyznaczonych porach?

Przepraszam za takie ciekawskie pytania, ale od dzisiaj biorę się za siebie. Nie do konca wiem CO jeść i szukam porad. Zrozumiem, jesli nie uzyskam odpowiedzi. Pozdrawiam cieplutko.
livychae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 19:15   #4
Dolly1125
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 8
Dot.: Wychodzenie z anoreksji

Powiem Ci, że ja wychodząc z any nie przytyłam nic Jedynie zaczęłam zdrowo się odżywiać, tygodniowo +100 kcal
Dolly1125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 19:57   #5
swallowmuerta
Przyczajenie
 
Avatar swallowmuerta
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 4
Dot.: Wychodzenie z anoreksji

Ja miałam 178 cm wzrostu i 38 kilo żywej masy. Płakałam i wciskałam w siebie grahamki, owsianki, zapychałam się jabłkami... zero słodyczy, cukru, mięsa, żółtych serów, makaronów, ziemniaków, smażonego, majonezów, fastfoodów. Jadłam to, co NORMALNY CZŁOWIEK na diecie, choć inaczej niż dotąd, a i tak przytyłam 20 kilo, trzy śniadania były normą. Trzy - tzn. Miska owsianki z truskawkami i jogurtem naturalnym zerówką, godzine pozniej (bo płakałam z głodu) sztuka pomarańczy i mały jogurt grecki zerówka, a po niespełna godzinie (bo talepało mną nadal) bułkę z warzywami, potem jakąś kromkę chleba z jogurtem, oczywiście zerówką, i na obiad tona warzyw, na kolacje też, tyle, że z serkiem wiejskim, jak łatwo się domyślić, lekkim. Spasłam się w mgnieniu oka jedząc... no cóż. zdrowo. dietetycznie. ogólnie ludzie chudli na moich jadłospisach, a ja tyłam jak szalona. Żadnych wpadek, wszystko full zdrowe. I niby jest lepiej, bo wyglądam PONOĆ szczuplo (to nie jest moja opinia), ale ja się czuje okropnie, bo przyzwyczaiłam się do mojego dawnego wyglądu. Od tamtej chwili minęły dwa lata i dalej jest to samo, tylko, że według mnie, ja teraz, z wagą 60 kilo MAM Z CZEGO CHUDNĄĆ i koko dżambo, hulaj dusza. I chyba znów zaczęłam z tym "walczyć", tzn ze swoim obecnym wyglądem. Boje się tego słowa, bo wiem, czym to się może dla mnie skończyć. Tobie życzę powodzenia. Serio,serio.
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy mam mokre paznokcie.
swallowmuerta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-20 20:57:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:50.