Jak przytyć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-22, 10:48   #1
mockingbird_
Raczkowanie
 
Avatar mockingbird_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 57

Jak przytyć?


Hej! Zacznę od tego, że nie wiem czy dobrze umieściłam wątek ,ale wydaje mi się że tak.Koniecznie potrzebuje waszej pomocy.Jestem chuda- przy wzroście 164 cm ważę ok. 43 kg.Od zawsze jestem chuda odkąd byłam dzieckiem wszyscy się mnie czepiali z tego powodu.Obecnie mam 17 lat (rocznikowo 18)i problem się nasilił.Nie mogę normalnie pójść do lekarza,nie ma znaczenia z jaką chorobą to i tak od razu pojawiały się u mnie podejrzenia anoreksji,nawet potem rezygnowałam z dalszego chodzenia,bo miałam dosyć tych dochodzeń.Chciałam podkreślić, że moja mama i babcia też kiedyś były chude ,problem zniknął kiedy zaszły w ciąże. Główny problem właśnie leży w mojej mamie ,ona cały czas mi wypomina, że jestem chuda,ciągle mówi że pewnie mam anoreksje(jak mogę ją mieć ,skoro zdaje sobie z tego sprawę,a do tego biorę jakiś syrop na apetyt,anorektyk by chyba tego nie robił?),tłumacze jej na czym polega anoreksja,przytakuje mi a potem znowu mi powtarza że jestem anorektyczką,potrafi mnie porównywać do 6-letniego dziecka które ma 20 kg i mówić mi, że o ile to dziecko jest młodsze a niedługo będzie ważyło tyle samo co ja.
Dobra tu nie chodzi mi o roztrząsanie spraw prywatnych tylko o porady jak przytyć? na prawdę nie daje sobie już rady. Może znacie jakieś tabletki które by mi pomogły?Aha jeszcze mam problem ,ponieważ jestem strasznie wybredna w jedzeniu,większość rzeczy nie lubię,ponieważ po zjedzeniu mnie mdli(nigdy nie rzygam),nie jem np.dżemu bo po słodkim boli mnie brzuch,nie wypije mleka bo także boli mnie brzuch,nawet po wypiciu wody niegazowanej występują u mnie krótkotwałe bóle brzucha.To może być jakaś choroba?Naprawdę co by nie było w lodówce to większości nie jestem w stanie tego zjeść.Dodam ,że robiłam wyniki -wyszły idealnie ,nie mam nadczynności tarczycy ani innych chorób,więc lekarz nie wiedział jak mi pomóc.Może przyczyna tkwić w stresie?
Proszę o pomoc ,bo powoli zaczynam nienawidzić swojego ciała.
mockingbird_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 11:20   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Jak przytyć?

Młoda jesteś, pewnie jak ja masz wysoki metabolizm. Ja ważyłam do 18 roku życia 44 kilo i nic nie mogłam z tym zrobić. Przytyłam dopiero teraz, po 30 roku życia (obecnie ważę 53 kilo). Niektórzy tak mają. Inna sprawa to to, żeby jednak się dobrze odżywiać.
Możesz jeść więcej białka, na nietolerancją laktozy są tabletki- zapytaj w aptece, wody to ja sama nie mogę za bardzo pić, więc pijam herbaty, zioła, soki. Po samej wodzie tak jak Ty źle się czuję i miałam tak od zawsze.
Ot taka Twoja uroda i nie trzeba z tym walczyć.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 09:51   #3
FashandRoll
Raczkowanie
 
Avatar FashandRoll
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 203
Dot.: Jak przytyć?

Zbadaj sobie tarczycę, może masz nadczynność i przez to nie możesz przytyć.
A jeśli chodzi o dietę, to trzeba jeść dużo węglowodanów. (ryż, chleb itd.)
FashandRoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 16:29   #4
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Jak przytyć?

Po przykładowe jadłospisy zapraszam tutaj
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=753029&page=68
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2014-06-23 o 16:34
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 19:31   #5
Osleidis
Rozeznanie
 
Avatar Osleidis
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zza kurtyny
Wiadomości: 867
Dot.: Jak przytyć?

Skoro po tak wielu produktach boli Cię brzuch to warto sprawdzić czy z jelitami wszystko ok.
Osleidis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 10:54   #6
shiba28
Raczkowanie
 
Avatar shiba28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 145
Dot.: Jak przytyć?

Ja myślę, że nie możesz przytyć bo nie jesteś zdrowa. Zdrowy organizm będzie trzymał odpowiednią ilość tkanki tłuszczowej i mięśniowej. Niektórzy niezdrowi ludzi tyją, inni są za chudzi. Możliwe, że wszystko przez Ciebie "przelatuje" i substancje odżywcze nie są wchłaniane jak należy. Jeśli boli Cię brzuch często, to musisz mieć problemy z układem pokarmowym, może mała ilość kwasu żołądkowego, może nieszczelne jelita, jest duużo opcji. Może też być nadczynność tarczycy. Wypadałoby zrobić kompleksowe badania. Nie radzę Ci jeść węglowodanów czy opychać się czekoladą, tu chodzi o to żeby wyprowadzić organizm na prostą, wtedy sam dojdzie do swojej właściwej wagi (wiem z doświadczenia). Mogłabym Ci polecić kogoś kto by Ci pomógł, ale to na priv
shiba28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 13:37   #7
verissa
Raczkowanie
 
Avatar verissa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 203
Dot.: Jak przytyć?

Cytat:
Napisane przez FashandRoll Pokaż wiadomość
Zbadaj sobie tarczycę, może masz nadczynność i przez to nie możesz przytyć.
A jeśli chodzi o dietę, to trzeba jeść dużo węglowodanów. (ryż, chleb itd.)
Jeżeli chce się przytyć to raczej chodzi o beztłuszczową masę ciała a takiej się nie buduje na samych węglowodanach, musi być też odpowiednia ilość białek i tłuszczu żeby to miało sens no i ćwiczenia
verissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-24 14:37:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:56.