Choroba serca a yasminelle - pytanie do dr - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-13, 11:30   #1
beti36
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2
Exclamation

Choroba serca a yasminelle - pytanie do dr


Od ponad 10 lat zawsze podzczas miesiączki strasznie cierpiałam(nawet przez 5 dni), okropny ból, mdłości, biegunka, drgawki, omdlenia, migreny. Brałam silne leki ketonal, profenid, tramal itp. Z czasem nawet silne leki już nie wystarczały. Z biegiem czasu doszły też nagłe bóle brzucha nie związane z miesiączką. Taki silny ból w dole brzucha zdarzał się raz lub kilka razy w ciągu dnia i trwał do minuty lub dwóch. W połowie cyklu miesiączkowego okropnie bolały (kuły) mnie jajniki - poprostu cały cykl dla mnie był jednym wielkim koszmarem Ginekolog przepisał mi Yasminnele i odkąd je biorę problem z bólem zniknął (Tylko przez pierwsze dwa dni biorę leki przeciwbólowe potem jest już wporządku). Jednak kilka miesięcy temu kardiolog stwierdził u mnie chorobę niedokrwinną serca. (Do kardiologa poszłam ponieważ po każdym wysiłku fizycznym czułam ból i ucisk w klatce piersiowej). Miałam brzydkie EKG i wciąż się leczę. Yasminelle jako środek antykoncepcyjny podobno nie jest wskazany przy problemach z sercem... jeżeli zrezygnuję z tych tabletek to ból brzucha i wszystkie problemy z tym związane powrócą (to już sprawdziłam podczas 2 miesięcznej przerwy ) Wiem że ryzykuję biorac te tabletki ale nie mam wyjścia chce żyć normalnie a nie zwijać się z bólu non stop. Czy miał ktoś już taki dylemat? Czy są jakies inne leki hormonalne mniej szkodliwe dla serca??? Nie wiem co robić ...
beti36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 15:38   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Choroba serca a yasminelle - pytanie do dr

Cytat:
Napisane przez beti36 Pokaż wiadomość
Od ponad 10 lat zawsze podzczas miesiączki strasznie cierpiałam(nawet przez 5 dni), okropny ból, mdłości, biegunka, drgawki, omdlenia, migreny. Brałam silne leki ketonal, profenid, tramal itp. Z czasem nawet silne leki już nie wystarczały. Z biegiem czasu doszły też nagłe bóle brzucha nie związane z miesiączką. Taki silny ból w dole brzucha zdarzał się raz lub kilka razy w ciągu dnia i trwał do minuty lub dwóch. W połowie cyklu miesiączkowego okropnie bolały (kuły) mnie jajniki - poprostu cały cykl dla mnie był jednym wielkim koszmarem Ginekolog przepisał mi Yasminnele i odkąd je biorę problem z bólem zniknął (Tylko przez pierwsze dwa dni biorę leki przeciwbólowe potem jest już wporządku). Jednak kilka miesięcy temu kardiolog stwierdził u mnie chorobę niedokrwinną serca. (Do kardiologa poszłam ponieważ po każdym wysiłku fizycznym czułam ból i ucisk w klatce piersiowej). Miałam brzydkie EKG i wciąż się leczę. Yasminelle jako środek antykoncepcyjny podobno nie jest wskazany przy problemach z sercem... jeżeli zrezygnuję z tych tabletek to ból brzucha i wszystkie problemy z tym związane powrócą (to już sprawdziłam podczas 2 miesięcznej przerwy ) Wiem że ryzykuję biorac te tabletki ale nie mam wyjścia chce żyć normalnie a nie zwijać się z bólu non stop. Czy miał ktoś już taki dylemat? Czy są jakies inne leki hormonalne mniej szkodliwe dla serca??? Nie wiem co robić ...
skonsultowac to z lekarzem.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 21:38   #3
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Choroba serca a yasminelle - pytanie do dr

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
skonsultowac to z lekarzem.



A w ogóle to co za pomysł 2-miesięczna przerwa w tabletkach!
__________________
Staram się!

Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 12:17   #4
beti36
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2
Dot.: Choroba serca a yasminelle - pytanie do dr

Cytat:
Napisane przez Lakhi Pokaż wiadomość


A w ogóle to co za pomysł 2-miesięczna przerwa w tabletkach!
Ta 2 - 3 miesięczna przerwa to nie był mój pomysł tylko lekarza kardiologa, po tym jak miałam bardzo złe ekg...
beti36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:32.