Metoda leczenia skoliozy FED- z maszyną prostującą. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-24, 15:25   #1
RoyalPurple
Raczkowanie
 
Avatar RoyalPurple
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 51

Metoda leczenia skoliozy FED- z maszyną prostującą.


Piszę tutaj, ponieważ nie wiem, gdzie, a prostowanie kręgosłupa to też tak jakby medycyna estetyczna... Więc tak... Przeglądałam forum i nigdzie nie znalazłam podobnego tematu, a pomyślałam, że może ktoś chciałby dowiedzieć się czegoś więcej... Chodzi o to, że od stycznia tego roku w Zgorzelcu są prowadzone turnusy rehabilitacyjne z metodą FED + maszyną prostującą. Polega to na tym, że 2 razy dziennie, rano i po południu prowadzone są takie zajęcia: 30 minut ćwiczeń (jest ich 8, po 30 powtórzeń każde), 30 minut elektroprądów, oraz 25 minut stania w maszynie. Na taki turnus jeździ się co 4 miesiące, a w domu ćwiczenia i noszenie gorsetu 23/h. Przed i po każdym turnusie wykonywane są dokładne, nowoczesne badania, lecz na efekty można liczyć dopiero po 2 turnusie. Wtedy robią dokładne prześwietlenie kręgosłupa. Głównym "szefem" jest prof. Zbigniew Śliwiński. Aha, no tak: pobyt trwa 28 dni, nawet gdy ma się ukończone 18 lat trzeba być z rodzicem, który płaci za pobyt 3000 zł. Nie będę się rozpisywać, poszukajcie sobie w Internecie. Ogólnie chcę powiedzieć, że strasznie mi się tam podoba, szpital dopiero co po remoncie, jedzenie też całkiem OK No i mili rehabilitanci (i rehabilitantki, rzecz jasna ). Na pewno nie dowiecie się z mojej wypowiedzi wszystkiego, co chcielibyście wiedzieć, ale chyba nie taka moja rola Aha, ja jutro jadę na mój drugi taki turnus Ostatnim razem miałam 78 stopni skrzywienia piersiowego po prawej stronie, a lędźwiowego po lewej 54 stopnie.
__________________


Too much love will kill you.

Edytowane przez RoyalPurple
Czas edycji: 2011-07-24 o 15:29
RoyalPurple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 16:43   #2
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Metoda leczenia skoliozy FED- z maszyną prostującą.

a ile masz lat?
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 16:49   #3
RoyalPurple
Raczkowanie
 
Avatar RoyalPurple
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 51
Dot.: Metoda leczenia skoliozy FED- z maszyną prostującą.

Cytat:
Napisane przez gasolina84 Pokaż wiadomość
a ile masz lat?

Ja? 13. Ale są tam za równo 7, 10, 14, 16, 18, jak i 20-latki. Ogólnie to jest raczej od 7 do 20 lat. Tak sądzę.
__________________


Too much love will kill you.
RoyalPurple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 17:03   #4
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Metoda leczenia skoliozy FED- z maszyną prostującą.

czytałam gdzieś w necie, że na Zachodzie udało się nawet trochę wyprostować dorosłe osoby, widziałaś tam kogoś w wieku przed 30-tką ?
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 17:16   #5
RoyalPurple
Raczkowanie
 
Avatar RoyalPurple
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 51
Dot.: Metoda leczenia skoliozy FED- z maszyną prostującą.

Cytat:
Napisane przez gasolina84 Pokaż wiadomość
czytałam gdzieś w necie, że na Zachodzie udało się nawet trochę wyprostować dorosłe osoby, widziałaś tam kogoś w wieku przed 30-tką ?
Wiesz, każdemu turnusowi robią na koniec zdjęcie i przyklejają na ścianie. Nie przyglądałam się dokładnie, ale raczej (po wyglądzie) nikogo takiego tam nie było... Cóż, zazwyczaj po 21 roku życia kostnienie się kończy i nie da się nic z tym zrobić. Wtedy już ani się nie skrzywi, ani nie wyprostuje, niestety.
__________________


Too much love will kill you.
RoyalPurple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 12:54   #6
Usmiech89
Raczkowanie
 
Avatar Usmiech89
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 95
Dot.: Metoda leczenia skoliozy FED- z maszyną prostującą.

Hej! Ja również korzystam z tej metody prostowania kręgosłupa a skończyłam już 21 lat Wiem, że w Zgorzelcu nie leczą osób dorosłych (sama do nich dzwoniłam). Polecili mi natomiast drugi ośrodek leczenia skolioz tą metodą znajdujący się w Żorach (woj. śląskie), a że nie mam tam aż daleko-dojeżdżam. Państwo Radosz również prowadzą właśnie te same turnusy co Zgorzelec, ale niestety mają tyle pacjentów, że nie udało mi się załapać na taki turnus. Jeżdże 3 razy w tygodniu. Czytałam o tym wiele na zagranicznych forach i ludzie są zachwyceni wynikami tej maszyny. Ja sama po kilku tygodniach czuję się o wiele lepiej dzięki tej metodzie. Nie wiem o ile pomniejszyło mi się skrzywienie bo nie robiłam jeszcze zdjęcia(trochę za wcześnie). Państwo Radosz są niezwykle miłymi ludźmi, bardzo doświadczonymi(od chyba ponad 30 lat siedzą w rehabilitacji). Wcześniej próbowałam różnych innych metod np Schroth, PNF i państwo Radosz znają wszystkie te metody rehabilitacji i także ich używają podczas terapii więc nie jest to tylko sama maszyna ale również wiele innych sposobów leczenia. Jedna wizyta trwa ok 1,5h (pierwsza wizyta ponad 2h bo się zagadałam z p. Jurkiem :P).
Usmiech89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 18:39   #7
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Metoda leczenia skoliozy FED- z maszyną prostującą.

Cytat:
Napisane przez Usmiech89 Pokaż wiadomość
Hej! Ja również korzystam z tej metody prostowania kręgosłupa a skończyłam już 21 lat Wiem, że w Zgorzelcu nie leczą osób dorosłych (sama do nich dzwoniłam). Polecili mi natomiast drugi ośrodek leczenia skolioz tą metodą znajdujący się w Żorach (woj. śląskie), a że nie mam tam aż daleko-dojeżdżam. Państwo Radosz również prowadzą właśnie te same turnusy co Zgorzelec, ale niestety mają tyle pacjentów, że nie udało mi się załapać na taki turnus. Jeżdże 3 razy w tygodniu. Czytałam o tym wiele na zagranicznych forach i ludzie są zachwyceni wynikami tej maszyny. Ja sama po kilku tygodniach czuję się o wiele lepiej dzięki tej metodzie. Nie wiem o ile pomniejszyło mi się skrzywienie bo nie robiłam jeszcze zdjęcia(trochę za wcześnie). Państwo Radosz są niezwykle miłymi ludźmi, bardzo doświadczonymi(od chyba ponad 30 lat siedzą w rehabilitacji). Wcześniej próbowałam różnych innych metod np Schroth, PNF i państwo Radosz znają wszystkie te metody rehabilitacji i także ich używają podczas terapii więc nie jest to tylko sama maszyna ale również wiele innych sposobów leczenia. Jedna wizyta trwa ok 1,5h (pierwsza wizyta ponad 2h bo się zagadałam z p. Jurkiem :P).
a ile płacisz?
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-26, 21:31   #8
Usmiech89
Raczkowanie
 
Avatar Usmiech89
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 95
Dot.: Metoda leczenia skoliozy FED- z maszyną prostującą.

Ja, że mam zajęcia poza turnusem z jeszcze jedną dziewczyną to płacę 150zł /90min. Z tego co mi wiadomo to turnus (2x spotkania dziennie przez 3 tygodnie) kosztuje 4 tys. Ale możliwe są też inne opcje turnusów, np. krócej lub spotkania tylko raz dziennie. Wiem, że mają jakąś stronkę www z cenami i opisem całej metody ale nie pamiętam adresu-zapytam o niego jutro i napisze
Usmiech89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 23:13   #9
Usmiech89
Raczkowanie
 
Avatar Usmiech89
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 95
Dot.: Metoda leczenia skoliozy FED- z maszyną prostującą.

Dopytałam dziś o adres tej stronki :

FED Żory (p. Radosz): www.skolioza-stop.pl

a tu jeszcze adres strony do Państwa Radosz jako ogólnie gabinetu rehabilitacji: www.reharadosz.com

zmęczona po wizycie idę spać... mój kręgosłup sporo się dziś napracował
Usmiech89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 00:58   #10
maryfw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33
Dot.: Metoda leczenia skoliozy FED- z maszyną prostującą.

Hej też man 21 lat i postępująca skoliozę,wiesz może czy jest to refundowane?Zauważyłaś jakąś poprawę,jak często trzeba korzystać z tego leczenia,żeby po ewentualnej poprawie utrzymać efekt

---------- Dopisano o 01:58 ---------- Poprzedni post napisano o 01:51 ----------

Nie rozumiem dlaczego trzeba być z rodzicami??? Mam 21 lat nie potrzebuje opieki,poza tym rodzice pracują i nie mają możliwości jechać zemną.A Ty RoyalPurple zauważyłaś poprawę,kontynuujesz te zabiegi aby nie wróciło skrzywienie??
maryfw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 10:31   #11
D1Sebo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5
Dot.: Metoda leczenia skoliozy FED- z maszyną prostującą.

Trzeba być z rodzicami bo rodzic płaci 90 zł za dobe więc szpital zarabia kase.

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------

Na skolios.pl sobie poczytaj tam jest duzo opisane.
D1Sebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-03, 14:00   #12
maryfw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33
Dot.: Metoda leczenia skoliozy FED- z maszyną prostującą.

To jest skandal,po jaką cholere rodzice?Oni nie mogą pojechać ze mną bo nie dostaną urlopu.To jakiś absurd!A wiesz w którym ośrodku przyjmują dorosłych?
maryfw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 09:31   #13
D1Sebo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5
Dot.: Metoda leczenia skoliozy FED- z maszyną prostującą.

na NFZ to juz nigdzie. A turnusy robią wszyscy co mają maszyny Fed ale prywatnie i bez spania i wyżywienia (cena jakieś 3 tyś) .

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

znalazłem jeszcze jednych z turnusami z noclegiem i wyzywieniem. Cena 3499 ale z opiekunem. moze jak samemu sie jedzie to bedzie taniej. zapytaj www.metodafed.pl
Warto zainwestować Fed bardzo mi pomógł ale ćwiczyłem w maszynie 3 -4 razy w tygodniu. W pół roku z 24 stopni zeszło prawie do 0 teraz juz tylko ćwiczenia raz w tygodniu sobie robie zeby to utrzymać.

Edytowane przez D1Sebo
Czas edycji: 2012-07-04 o 09:37
D1Sebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 20:36   #14
maryfw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33
Dot.: Metoda leczenia skoliozy FED- z maszyną prostującą.

A Ty D1Sebo ile masz lat?
Wiesz w którym ośrodku przyjmują dorosłych?Też uważam,że warto spróbować,ale mam trochę obawy,że jak w złym miejscu zrobią nacisk to jeszcze bardziej mnie wykrzywią,tak jak z gorsetami słyszałam wiele niepochlebnych opinii o nich,jak nie odpowiednio zrobią to jeszcze bardziej wykrzywiają ludzi.A Tobie kazali nosić gorset?
maryfw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 09:08   #15
Usmiech89
Raczkowanie
 
Avatar Usmiech89
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 95
Dot.: Metoda leczenia skoliozy FED- z maszyną prostującą.

Hej!
Też jakiś czas temu załapałam się na NFZ. Z rodzicami, mimo,że mam 22 lata... Ale przełknęłam to. Tylko nie dość, że nie miałam żadnej poprawy(!) to i tak kasy poszło dużo na spanie. Teraz znowu zaczynam jeździć prywatnie bo przynajmniej miałam efekty i to b.duże.
Usmiech89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 13:44   #16
maryfw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33
Dot.: Metoda leczenia skoliozy FED- z maszyną prostującą.

Jak duże efekty???Co trzeba zrobić,żeby załapać się na NFZ,wystarczy skierowanie od ortopedy,ile się czeka państwowo?Może prywatnie miałaś większe efekty bo to był Twój kolejny wyjazd.Ja jestem z Warszawy,wiesz czy tu przyjmują dorosłych?Obyłoby się bez noclegu
maryfw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 17:28   #17
D1Sebo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5
Dot.: Metoda leczenia skoliozy FED- z maszyną prostującą.

ja gorsetu nie miałem. (18lat). Dorosłych przyjmują wszędzie ale prywatnie mój kuzyn chodził do świdnicy a teraz chodzi do wrocławia bo ma blizej (to ta sama firma) i jest bardzo zadowolony ja jeździłem do żor bo wtedy tylko oni byli i zgorzelec.
D1Sebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 19:19   #18
maryfw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33
Dot.: Metoda leczenia skoliozy FED- z maszyną prostującą.

DiSebo jakby mnie tak wyprostowali umarłabym chyba ze szczęścia. Ćwiczyłaś przez pół roku, to znaczy byłaś aż 6x na tych turnusach,to kupa kasy!?

---------- Dopisano o 20:19 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

A to urządzenie prostuje odcinek lędźwiowy czy piersiowy,zmniejsza rotacje lub koryguje odstającą łopatkę?Jakie kliniki polecacie/odradzacie tzn jaka firma ?
maryfw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 19:46   #19
RoyalPurple
Raczkowanie
 
Avatar RoyalPurple
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 51
Dot.: Metoda leczenia skoliozy FED- z maszyną prostującą.

Dawno tutaj nie zaglądałam... Ale jest tak: po moim drugim pobycie na turnusie i po wykonaniu prześwietlenia kręgosłupa okazało się, że na górze (skrzywienie piersiowe) jest poprawa 6 stopni, a na dole (lędźwiowe) 5 stopni. Później byłam na turnusie w styczniu, a teraz wybieram się 30 lipca. DiSebo ma rację- po prostu chcą zarobić, a że pacjentowi refunduje NFZ, no to jakoś muszą... Według mnie ogólnie nie ma na co narzekać no i są efekty A, właśnie. Teraz maszyny powstają w różnych miastach- Kraków, Warszawa... Coraz więcej ludzi je rozprowadza i z nich korzysta. No ale nie oszukujmy się- to są maszyny. A w ośrodku w Zgorzelcu jest wszystko- maszyna, ćwiczenia z rehabilitantami, basen z instruktorem (co wiąże się z tym, że każdy pływa tak, jak jest dobrze dla jego kręgosłupa), a do tego profesjonalny sprzęt do badania kręgosłupa, tj. rotacji, pochylenia, stopnia lordozy, itd. Więc nawet gdyby maszyna była gdzieś bliżej mnie, to prawdopodobnie nadal jeździłabym do Zgorzelca. Nie, że się zachwycam i kocham tam jeździć, bo wcale tak nie jest. Jednak w związku z moim złym doświadczeniem związanym z innymi metodami i szpitalami jestem naprawdę zadowolona z ośrodka w Zgorzelcu.
__________________


Too much love will kill you.

Edytowane przez RoyalPurple
Czas edycji: 2012-07-09 o 20:03
RoyalPurple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-23, 12:54   #20
D1Sebo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5
Dot.: Metoda leczenia skoliozy FED- z maszyną prostującą.

Cytat:
Napisane przez RoyalPurple Pokaż wiadomość
" Teraz maszyny powstają w różnych miastach- Kraków, Warszawa... Coraz więcej ludzi je rozprowadza i z nich korzysta. No ale nie oszukujmy się- to są maszyny. A w ośrodku w Zgorzelcu jest wszystko- maszyna, ćwiczenia z rehabilitantami"
Z tego co sie orientuje to wszędzie jest praca z rehabilitantami.
jest elektrostymulacja, nagrzewanie i ćwiczenia a nie tylko sama maszyna!!!
D1Sebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 12:26   #21
D1Sebo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5
Dot.: Metoda leczenia skoliozy FED- z maszyną prostującą.

fajny filmik mają http://www.youtube.com/watch?v=oKS6W...feature=colike
D1Sebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 23:05   #22
9Werka6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
Dot.: Metoda leczenia skoliozy FED- z maszyną prostującą.

Polecam tą metodę leczenia skolioz, naprawdę warto bo widać efekty
Ja jestem już po 3 turnusach i wybieram się na jesieni na następny
9Werka6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-21, 20:45   #23
izabela93t
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1
Dot.: Metoda leczenia skoliozy FED- z maszyną prostującą.


---------- Dopisano o 21:45 ---------- Poprzedni post napisano o 21:33 ----------

Hej, mam 21 lat, jutro zaczynam metodę Fed mam skoliozę dwułukową odc piersiowy 57 odc lędźwiowy 48 , czy możecie odświeżyć wątek i napisać jak wasze postępy?
izabela93t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-21 21:45:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:12.