Cetaphil Dermoprotektor czy La Roche Posay Effaclar Duo? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-23, 19:49   #1
Carvilone
Przyczajenie
 
Avatar Carvilone
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Rbk
Wiadomości: 27

Cetaphil Dermoprotektor czy La Roche Posay Effaclar Duo?


Witam. Dzisiaj byłam u dermatologa i w walce z moją przesuszoną i trądzikową cerą polecił mi dwa kremy- La Roche Posay Effaclar Duo oraz Cetaphil Dermoprotektor.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ego-ciala.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...dzialaniu.html

Który z tych kosmetyków lepiej się sprawdza? Cena nie ma dla mnie znaczenie, liczy się dla mnie skuteczność. Stosowałyście któryś z nich już? Na który powinnam się zdecydować?
Carvilone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 19:56   #2
kokosowoczekoladowa
Raczkowanie
 
Avatar kokosowoczekoladowa
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: stok
Wiadomości: 437
Dot.: Cetaphil Dermoprotektor czy La Roche Posay Effaclar Duo?

mam oba produkty, zdecydowanie bardziej polecam Cetaphil dermoprotektor
__________________
Jeśli czegoś nie lubisz- ZMIEŃ TO. Jeśli nie możesz tego zmienić- ZMIEŃ SWOJE NASTAWIENIE.
Maya Angelon



kokosowoczekoladowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 20:03   #3
Carvilone
Przyczajenie
 
Avatar Carvilone
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Rbk
Wiadomości: 27
Dot.: Cetaphil Dermoprotektor czy La Roche Posay Effaclar Duo?

Cytat:
Napisane przez kokosowoczekoladowa Pokaż wiadomość
mam oba produkty, zdecydowanie bardziej polecam Cetaphil dermoprotektor
Dziękuję za odpowiedź, chyba sama się na niego zdecyduję.
Carvilone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-24, 06:57   #4
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: Cetaphil Dermoprotektor czy La Roche Posay Effaclar Duo?

popieram przedmowczynie z wlasnego doswiadczenia polecam cethapil
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-24, 23:38   #5
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Cetaphil Dermoprotektor czy La Roche Posay Effaclar Duo?

Miałam jedynie effaclar duo i przyznam ze przy regularnym stosowaniu z niedoskonałościami sobie dawał rade, stosowałam tylko miejscowo, ale niestety przy dłuższym stosowaniu bardzo przesuszał.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 01:39   #6
heidi88
Raczkowanie
 
Avatar heidi88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 56
Dot.: Cetaphil Dermoprotektor czy La Roche Posay Effaclar Duo?

Nie rozumiem Twojego lekarza. Kremy o których mówisz mają całkiem inne zastosowanie. Miałam oba. Effaclar Duo ma za zadanie walkę z niedoskonałościami i przy tym wysusza skórę. Dermoprotektor nie ma na celu zwalczanie trądziku, to dobry nawilżacz który stosuje się dodatkowo podczas leczenia przesuszonej skóry trądzikowej. Wg mnie powinnaś zdecydować się na oba, wtedy leczenie miałoby sens. Albo wybrać się do innego lekarza...
heidi88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 13:17   #7
Summer Vine
Raczkowanie
 
Avatar Summer Vine
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 251
Dot.: Cetaphil Dermoprotektor czy La Roche Posay Effaclar Duo?

dokładnie, popieram przedmówczynię: powinnaś nabyć dwa produkty, gdyż Efflaclar Duo złuszcza, wygładza i może powodować łuszczenie się skóry i dlatego dermatolog zaleciła Cetaphil, który ukoi skórę po kuracji Efflaclarem Powodzenia
__________________



Doceń dar, jakim jest Twoje ciało....



Mój blog http://bebeatiful.blox.pl/
Summer Vine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-25, 21:40   #8
SleepySheep
Raczkowanie
 
Avatar SleepySheep
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 31
Dot.: Cetaphil Dermoprotektor czy La Roche Posay Effaclar Duo?

Przyznam szczerze, że bardzo nie lubię kiedy dermatolog poleca mi jakieś dermokosmetyki, wkładając w rękę ulotkę z biurka, bo mam wrażenie, że nie kieruje się tym, co rzeczywiście jest mi potrzebne, a z reklamy czego ma profity. Raz tylko trafiłam na fajną babkę, która polecając mi krem nawilżający dała mi kilka próbek różnych firm, mówiąc, żebym sprawdziła, które najlepiej mi będą pasować. Bo to bardzo indywidualna sprawa w sumie - tutaj dziewczyny zachwalają Cataphil, czytałam o nim sporo dobrego, a mnie zapycha okropnie i do tego pozostawia paskudny film na twarzy. W ogóle mi nie podpasował (a również mam cerę trądzikową, przesuszoną).

Ja w końcu, za sugestią rodzinnego lekarza, kupiłam za ok. 11zł Dermosan półtłusty, którym smaruję się na noc, a czasem i na dzień, jak siedzę spokojnie w domu, bo jako, że jest półtłusty, to skóra mi się po nim świeci trochę, wiadomo Powiem szczerze, że jestem bardzo zadowolona - zniknął całkowicie problem z przesuszoną skórą, piekącą i pękającą szczególnie w okolicach oczu. Skóra jest w zdecydowanie lepszej kondycji, jest lepiej odżywiona, do tego ewentualne ranki szybciej się goją (to dzięki witaminom A+E). I ze swojego doświadczenia polecam akurat ten krem, dla mnie niezbędnik, ale jak wspomniałam - każdemu może pasować co innego. Przy czym za taką cenę warto spróbować (ostatecznie będzie to po prostu dobry i odżywczy krem do rąk na zimę). Do kupienia w aptece.

--> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...poltlusty.html
__________________

SleepySheep jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 13:50   #9
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Cetaphil Dermoprotektor czy La Roche Posay Effaclar Duo?

Ja od kilku dni używam Effaclaru na noc i fakt - przesusza skórę i to mocno. Jednak widzę już efekty, moja skóra od razu jakoś lepiej wygląda. Jeśli chodzi o nawilżenie to ratuję się kremem z Iwostinu z serii Purritin Rehydrin.
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 15:29   #10
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Cetaphil Dermoprotektor czy La Roche Posay Effaclar Duo?

Cytat:
Napisane przez heidi88 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem Twojego lekarza. Kremy o których mówisz mają całkiem inne zastosowanie.
Dokładnie. Temat mnie mocno zadziwił, bo Effaclar Duo złuszcza i pomaga pozbyć się niedoskonałości, a Cetaphil jest nawilżająco-łagodzący. Jak dla mnie powinnaś kupić oba (albo tańsze zamienniki tychże).
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 20:53   #11
heidi88
Raczkowanie
 
Avatar heidi88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 56
Dot.: Cetaphil Dermoprotektor czy La Roche Posay Effaclar Duo?

Cytat:
Napisane przez SleepySheep Pokaż wiadomość
Przyznam szczerze, że bardzo nie lubię kiedy dermatolog poleca mi jakieś dermokosmetyki, wkładając w rękę ulotkę z biurka, bo mam wrażenie, że nie kieruje się tym, co rzeczywiście jest mi potrzebne, a z reklamy czego ma profity. Raz tylko trafiłam na fajną babkę, która polecając mi krem nawilżający dała mi kilka próbek różnych firm, mówiąc, żebym sprawdziła, które najlepiej mi będą pasować. Bo to bardzo indywidualna sprawa w sumie - tutaj dziewczyny zachwalają Cataphil, czytałam o nim sporo dobrego, a mnie zapycha okropnie i do tego pozostawia paskudny film na twarzy. W ogóle mi nie podpasował (a również mam cerę trądzikową, przesuszoną).

Ja w końcu, za sugestią rodzinnego lekarza, kupiłam za ok. 11zł Dermosan półtłusty, którym smaruję się na noc, a czasem i na dzień, jak siedzę spokojnie w domu, bo jako, że jest półtłusty, to skóra mi się po nim świeci trochę, wiadomo Powiem szczerze, że jestem bardzo zadowolona - zniknął całkowicie problem z przesuszoną skórą, piekącą i pękającą szczególnie w okolicach oczu. Skóra jest w zdecydowanie lepszej kondycji, jest lepiej odżywiona, do tego ewentualne ranki szybciej się goją (to dzięki witaminom A+E). I ze swojego doświadczenia polecam akurat ten krem, dla mnie niezbędnik, ale jak wspomniałam - każdemu może pasować co innego. Przy czym za taką cenę warto spróbować (ostatecznie będzie to po prostu dobry i odżywczy krem do rąk na zimę). Do kupienia w aptece.

--> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...poltlusty.html
szczerze mówiąc to ja też dermoprotektor zamieniłam na emulsje micelarna cetapil w formie żelu, która przecieram twarz wacikiem, ma dużą lepszą konsystencje i nie pozostawia tego nie przyjemnego filtru
heidi88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-27, 12:13   #12
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Cetaphil Dermoprotektor czy La Roche Posay Effaclar Duo?

Cytat:
Napisane przez heidi88 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem Twojego lekarza. Kremy o których mówisz mają całkiem inne zastosowanie. Miałam oba. Effaclar Duo ma za zadanie walkę z niedoskonałościami i przy tym wysusza skórę. Dermoprotektor nie ma na celu zwalczanie trądziku, to dobry nawilżacz który stosuje się dodatkowo podczas leczenia przesuszonej skóry trądzikowej. Wg mnie powinnaś zdecydować się na oba, wtedy leczenie miałoby sens. Albo wybrać się do innego lekarza...
Dokładnie. Może autorka wątku źle zrozumiała lekarza?
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-18, 15:30   #13
Zelottka
Przyczajenie
 
Avatar Zelottka
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5
Dot.: Cetaphil Dermoprotektor czy La Roche Posay Effaclar Duo?

Cytat:
Napisane przez heidi88 Pokaż wiadomość
. Effaclar Duo ma za zadanie walkę z niedoskonałościami i przy tym wysusza skórę. Dermoprotektor nie ma na celu zwalczanie trądziku, to dobry nawilżacz który stosuje się dodatkowo podczas leczenia przesuszonej skóry trądzikowej. Wg mnie powinnaś zdecydować się na oba, wtedy leczenie miałoby sens.
Nie chce zakładać nowego tematu o coś takiego mało, więc ponawiam. Używam Effaclar jako podkład i tak jak tu piszecie wysusza (bo ma) więc przeczytałam to kupiłam jakieś różne kremiki i nawilżacze, ale tak średnio to działa, a na niektóre nawet uczulenia dostałam. Jakich "nawilżaczy" używać do effaclar'u? Dajcie coś sprawdzonego, pls
Zelottka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-18, 21:35   #14
d7fba8122b22c594085f089b68451cf83595ae2d_5dcc9902596ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 332
Dot.: Cetaphil Dermoprotektor czy La Roche Posay Effaclar Duo?

Ze swojej strony polecam Ziaję z mocznikiem 3% albo Biały Jeleń z kozim mlekiem.
d7fba8122b22c594085f089b68451cf83595ae2d_5dcc9902596ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-19, 12:52   #15
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Cetaphil Dermoprotektor czy La Roche Posay Effaclar Duo?

Cytat:
Napisane przez heidi88 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem Twojego lekarza. Kremy o których mówisz mają całkiem inne zastosowanie. Miałam oba. Effaclar Duo ma za zadanie walkę z niedoskonałościami i przy tym wysusza skórę. Dermoprotektor nie ma na celu zwalczanie trądziku, to dobry nawilżacz który stosuje się dodatkowo podczas leczenia przesuszonej skóry trądzikowej. Wg mnie powinnaś zdecydować się na oba, wtedy leczenie miałoby sens. Albo wybrać się do innego lekarza...
Dlatego właśnie polecił dwa, a nie ten albo ten (przynajmniej tak wynika z wpisu autorki).
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2018-07-19 o 12:53
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-19 13:52:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:47.