Zgrubienie pod pachą od dwóch tygodni - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-29, 21:13   #1
ineedyouu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 170

Zgrubienie pod pachą od dwóch tygodni


Od około 2 tygodni mam pewien problem. Otóż pod pachą pojawił mi się dość spory (około centymetra) guzek. Nie boli prawie wcale, tylko odrobinę gdy bardzo mocno nacisnę. Nie mam pojęcia co to może być, nie używałam ostatnio żadnych nowych ''specyfików'' które mogłyby coś takiego spowodować. Zastanawiałam się czy może być to spowodowane tym, że od nie dawna zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne z powodu zdiagnozowanego zespołu PCO. Co to może być ?Czy powinnam udać się do lekarza?
ineedyouu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 11:49   #2
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Zgrubienie pod pachą od dwóch tygodni

Cytat:
Napisane przez ineedyouu Pokaż wiadomość
Od około 2 tygodni mam pewien problem. Otóż pod pachą pojawił mi się dość spory (około centymetra) guzek. Nie boli prawie wcale, tylko odrobinę gdy bardzo mocno nacisnę. Nie mam pojęcia co to może być, nie używałam ostatnio żadnych nowych ''specyfików'' które mogłyby coś takiego spowodować. Zastanawiałam się czy może być to spowodowane tym, że od nie dawna zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne z powodu zdiagnozowanego zespołu PCO. Co to może być ?Czy powinnam udać się do lekarza?
Tak, powinnaś, bo jak takie coś się utrzymuje dłużej, pod pachami czy w pachwinach to wskazuje na ziarnicę. Jak najszybciej.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 14:52   #3
charliss
Zadomowienie
 
Avatar charliss
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 002
Dot.: Zgrubienie pod pachą od dwóch tygodni

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Tak, powinnaś, bo jak takie coś się utrzymuje dłużej, pod pachami czy w pachwinach to wskazuje na ziarnicę. Jak najszybciej.
nie wyrokowalabym tak ostro. aczkolwiek ja 3 lata temu mialam podobnie - guzek pod pacha, bolesny..zaczelam sie diagnozowac, i w moim przypadku diagnoza byl chloniak.
ale nie musi tak byc. to moze byc zwykle zapalenie wezlow chlonnych, na usg umieja ocenic czy zmiany sa odczynowe (zapalne) czy nie.

---------- Dopisano o 14:52 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

co nie zmienia faktu ze powinnas udac sie do lekarza a jesli masz mozliwosc prywatnie to od razu jak najszybciej zobic usg.
charliss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 15:39   #4
ina00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1
Dot.: Zgrubienie pod pachą od dwóch tygodni

też miałam takie,,zgrubienie'' pod pachą.Wybrałam się do lekarza i okazało się że to czyrak.Przepisał mi spray i wszystko było w porządku.Lekarz powiedział że taki czyrak powstaje na skutek np zacięcia się przy goleniu.
ina00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 20:01   #5
Ania O 86
Raczkowanie
 
Avatar Ania O 86
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 72
Dot.: Zgrubienie pod pachą od dwóch tygodni

Może Cię przewiało....jeśli zgrubienie nie będzie zanikać,radzę udać się do lekarza.
Ania O 86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 10:45   #6
201706120937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 127
Dot.: Zgrubienie pod pachą od dwóch tygodni

proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków.

Edytowane przez 201706120937
Czas edycji: 2017-06-11 o 03:19
201706120937 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-04 10:45:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:01.