Wasze ulubione FIT SAŁATKI, które mogą być także samodzielnym daniem-przepisy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-30, 19:36   #1
cytrynowa0panna
Raczkowanie
 
Avatar cytrynowa0panna
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 157

Wasze ulubione FIT SAŁATKI, które mogą być także samodzielnym daniem-przepisy.


Witajcie jakie są wasze ulubione/sprawdzone sałatki, które mogą być także samodzielnym daniem np. na obiad i są w wersji light/fit ( jak kto woli)-chcialabym sprobowac czegos nowego oprocz tych, ktore robie moje ulubione :

*brokuły, ser feta, migdały prażone , sos czosnkowy i prażone pestki słonecznika/dyni

*kurczak grillowany w ziołach+baby szpinak+mix sałat+sos czosnkowy+papryka+świeży ogórek i pomidor

*sałatka nicejska z jajkiem + tunczyk+ mix sałat

czekam na wasze inspiracje
cytrynowa0panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 12:18   #2
maddd
Wtajemniczenie
 
Avatar maddd
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 027
Dot.: Wasze ulubione FIT SAŁATKI, które mogą być także samodzielnym daniem-przepisy.

Świetny wątek!

też czasem robię tę sałatkę z fetą i brokułem, z tym że dodaję jeszcze do niej ananasa, fajny smak wychodzi.

Od siebie mogę Ci polecić sałatkę z paluszków krabowych, kapustą pekińską, kukurydzą, czerwoną cebulą, papryką i ogórkiem świeżym, a do tego sos z jogurtu, odrobiną majonezu i ząbkiem czosnku

Robiłam też kiedyś podobną sałatkę z kurczakiem co Ty - z tym, że ja dodaję jeszcze prażony słonecznik, i zamiast sosu czosnkowego robię sos winegret - jest wtedy o wiele lżejsza.
maddd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 22:19   #3
szefowa_kuchni
Przyczajenie
 
Avatar szefowa_kuchni
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 13
Dot.: Wasze ulubione FIT SAŁATKI, które mogą być także samodzielnym daniem-przepisy.

Większość sałatek można przerobić na dietetyczne, zastępując majonez czymś zdrowszym. Ja zastępuję go naturalnym serkiem homogenizowanym i tak ostatnio jadłam:
__________________
Mój blog kulinarny: http://szefowa-kuchni.blogspot.com - zapraszam!

Konkurs, w którym można wygrać zestaw wybranych przez siebie przypraw: http://szefowa-kuchni.blogspot.com/2...ych-przez.html

Edytowane przez AshtrayGirl86
Czas edycji: 2015-02-04 o 19:41 Powód: reklama
szefowa_kuchni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 10:24   #4
cytrynowa0panna
Raczkowanie
 
Avatar cytrynowa0panna
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 157
Dot.: Wasze ulubione FIT SAŁATKI, które mogą być także samodzielnym daniem-przepisy.

Świetne przepisy dziewczyny dziekuje
u mnie dzisiaj sałatka na słodko - kurczak grillowany+mix sałat+pomidorki koktajlowe+awokado w kostkę+ananas z sosem winegret
cytrynowa0panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 18:00   #5
maddd
Wtajemniczenie
 
Avatar maddd
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 027
Dot.: Wasze ulubione FIT SAŁATKI, które mogą być także samodzielnym daniem-przepisy.

Dziewczyny, a macie przepis na jakąś fit sałatkę z czerwonej fasoli? Bezmięsną Zalega mi kilka puszek z czerwoną fasolą w kuchni, i nie mam na nią pomysłu
maddd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 14:11   #6
szefowa_kuchni
Przyczajenie
 
Avatar szefowa_kuchni
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 13
Dot.: Wasze ulubione FIT SAŁATKI, które mogą być także samodzielnym daniem-przepisy.

Maddd, niestety nigdy nie robiłam sałatki z czerwoną fasolą. Koniecznie daj znać jak coś wymyślisz, sałatka z czerwoną fasolą na pewno będzie sycąca, takiej mi trzeba.
__________________
Mój blog kulinarny: http://szefowa-kuchni.blogspot.com - zapraszam!

Konkurs, w którym można wygrać zestaw wybranych przez siebie przypraw: http://szefowa-kuchni.blogspot.com/2...ych-przez.html

Edytowane przez AshtrayGirl86
Czas edycji: 2015-02-04 o 19:41 Powód: reklama
szefowa_kuchni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 14:34   #7
Apolinka
Zadomowienie
 
Avatar Apolinka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 097
Dot.: Wasze ulubione FIT SAŁATKI, które mogą być także samodzielnym daniem-przepisy.

Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a macie przepis na jakąś fit sałatkę z czerwonej fasoli? Bezmięsną Zalega mi kilka puszek z czerwoną fasolą w kuchni, i nie mam na nią pomysłu
Może taka - ser żółty, kiełki, jajko, kukurydza i ja dawałam jeszcze szynkę, ale można pominąć

A co do innych sałatek, to z takich szybkich - por, jajka, kukurydza i do tego jogurt naturalny, sól, pieprz.
__________________
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach."- Maya Angelou
Apolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-02, 21:37   #8
Malagenia
Raczkowanie
 
Avatar Malagenia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 322
Dot.: Wasze ulubione FIT SAŁATKI, które mogą być także samodzielnym daniem-przepisy.

Fajny wątek
Ja robię jeszcze taką: mix sałat, świeża gruszka, camembert, orzechy włoskie(zwykle prażę je na patelni) i opcjonalnie grzanki i to polewam albo jogurtem z dodatkiem miodu albo sosem z musztardy i miodu.
Malagenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 10:35   #9
Apolinka
Zadomowienie
 
Avatar Apolinka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 097
Dot.: Wasze ulubione FIT SAŁATKI, które mogą być także samodzielnym daniem-przepisy.

W weekend zrobiłam taką: ryż, czerwona papryka, por (po pokrojeniu zalany wrzątkiem), ogórek kiszony, szynka. Do tego kubeczek jogurtu naturalnego i łyżka majonezu, pieprz, sól, trochę czosnku.
__________________
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach."- Maya Angelou
Apolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-20, 22:16   #10
KlatkaNaPtaszka
Zakorzenienie
 
Avatar KlatkaNaPtaszka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 184
Dot.: Wasze ulubione FIT SAŁATKI, które mogą być także samodzielnym daniem-przepisy.

jest juz watek podobny



https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=128055&page=16

---------- Dopisano o 23:16 ---------- Poprzedni post napisano o 23:11 ----------

Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość
Świetny wątek!

też czasem robię tę sałatkę z fetą i brokułem, z tym że dodaję jeszcze do niej ananasa, fajny smak wychodzi.

Od siebie mogę Ci polecić sałatkę z paluszków krabowych, kapustą pekińską, kukurydzą, czerwoną cebulą, papryką i ogórkiem świeżym, a do tego sos z jogurtu, odrobiną majonezu i ząbkiem czosnku

Robiłam też kiedyś podobną sałatkę z kurczakiem co Ty - z tym, że ja dodaję jeszcze prażony słonecznik, i zamiast sosu czosnkowego robię sos winegret - jest wtedy o wiele lżejsza.
Cytat:
Napisane przez Apolinka Pokaż wiadomość
Może taka - ser żółty, kiełki, jajko, kukurydza i ja dawałam jeszcze szynkę, ale można pominąć

A co do innych sałatek, to z takich szybkich - por, jajka, kukurydza i do tego jogurt naturalny, sól, pieprz.
Cytat:
Napisane przez Malagenia Pokaż wiadomość
Fajny wątek
Ja robię jeszcze taką: mix sałat, świeża gruszka, camembert, orzechy włoskie(zwykle prażę je na patelni) i opcjonalnie grzanki i to polewam albo jogurtem z dodatkiem miodu albo sosem z musztardy i miodu.

te składniki na pewno sprawiają ze sałatki są Fit
__________________
START 1.05.2013

91....................... .......................91
65....................... .......................60
86....................... .......................90
KlatkaNaPtaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-20 23:16:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:16.