Br±z ZIMNY czy POPIELATY. czê¶æ II - w±tek zbiorczy. - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2011-04-01, 19:52   #421
LikrowaPani
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Przepraszam, ¿e najpierw nie doczyta³am wa¿nych wiadomo¶ci na pocz±tku w±tku z tego co wywnioskowa³am to powinnam u¿yæ tonera zó³tego, po³o¿yæ na w³osy na 5 min i powinien mi zostaæ sam br±z tak? a gdyby ten br±z zrobi³ siê ciep³y to k³adê niebieski toner, ale czy to nie pogryzie siê jako¶ z wcze¶niej k³adzionym ¿ó³tym tonerem?
LikrowaPani jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-01, 19:54   #422
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 9 069
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez LikrowaPani Poka¿ wiadomo¶æ
Przepraszam, ¿e najpierw nie doczyta³am wa¿nych wiadomo¶ci na pocz±tku w±tku z tego co wywnioskowa³am to powinnam u¿yæ tonera zó³tego, po³o¿yæ na w³osy na 5 min i powinien mi zostaæ sam br±z tak? a gdyby ten br±z zrobi³ siê ciep³y to k³adê niebieski toner, ale czy to nie pogryzie siê jako¶ z wcze¶niej k³adzionym ¿ó³tym tonerem?
Nie powinnas tak kombinowac to nie jest takie latwe.
Moze dojsc do zmatowienia koloru i do zieleni...
ale jak wolisz.
a nie lepiej poczekac? az sie zmyje i polozyc zwykly braz?
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-01, 19:54   #423
LikrowaPani
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez blond bunny Poka¿ wiadomo¶æ
naloz na wlosy farbe 6N lub 6.o zaleznie od firmy.
fiolet sie wyplucze w ciagu max 2tyg.
w ogole kolor ci jeszcze troszke pojasnieje z kolejnymi myciami.
jesli chcesz sie szybko pozbyc koloru to myj szamponem przeciwlupiezowym- on ³adnie spiera kolor

zyta ja jestem zwolenniczka schwarzkopfa jako firmy
chcialabym kiedys zwiazac sie z ta marka w przyszlosci...
a poza tymi to loreal profesjonalny! i goldwell.
ok dziêki za pomoc, a gdy po³o¿e te 6N to sprawi ¿e fiolet zniknie ? i zmieni kolor na ciemniejszy?
LikrowaPani jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-01, 19:56   #424
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 9 069
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez LikrowaPani Poka¿ wiadomo¶æ
ok dziêki za pomoc, a gdy po³o¿e te 6N to sprawi ¿e fiolet zniknie ? i zmieni kolor na ciemniejszy?
kolor bedzie bardziej nasycony.
a fiolet albo delikatny albo zniknie. a z myciem i tak zejdzie bo to nie trwaly kolor.
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-01, 19:59   #425
LikrowaPani
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez blond bunny Poka¿ wiadomo¶æ
kolor bedzie bardziej nasycony.
a fiolet albo delikatny albo zniknie. a z myciem i tak zejdzie bo to nie trwaly kolor.
ok dziêkujê bardzo za pomoc jako¶ prze¿yje te dwa tyg. w fiolecie
LikrowaPani jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-01, 20:01   #426
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 9 069
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez LikrowaPani Poka¿ wiadomo¶æ
ok dziêkujê bardzo za pomoc jako¶ prze¿yje te dwa tyg. w fiolecie
jesli myjesz wlosy czesciej niz 2x w tyg. to szybciej sie zmyje
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-01, 20:02   #427
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez blond bunny Poka¿ wiadomo¶æ
jesli chcialas stonowac wlosy to dobrze ze na 6% woda, ale odrost powinnas zrobic woda 9% wtedy by rudo nie by³o.
na 6% blondy moga robic osoby ktore maja naturalne wlosy na poziomie 7 i wyzej.
a jesli to do mnie bylo to ja jestem z lbn jak pod avkiem .....
Ale przyciemniaæ, tzn. ton w ton na 9%?
Ale gapa ze mnie jest jak byk napisana miejscowoææ...szkoda...bo ja wroc³aw. Ale czytam bloga i ch³onê jak g±bka to co czytam...Gratulacje 100krotne
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-04-01, 20:04   #428
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 9 069
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Ale przyciemniaæ, tzn. ton w ton na 9%?
Ale gapa ze mnie jest jak byk napisana miejscowoææ...szkoda...bo ja wroc³aw. Ale czytam bloga i ch³onê jak g±bka to co czytam...Gratulacje 100krotne
ojej ale naturalne odrosty chcesz przyciemniac?
jaki masz naturalny kolor wlosow?
jaki poziom?
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-01, 20:14   #429
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez blond bunny Poka¿ wiadomo¶æ
ojej ale naturalne odrosty chcesz przyciemniac?
jaki masz naturalny kolor wlosow?
jaki poziom?
Mi ju¿ doradzi³a¶, dziêkujê, ale chodzi mi o wyja¶nienie dlaczego kiedy¶ odrost wyszed³ rudy na 6% cytujê
"No ja k³ad³am kiedy¶ na odrost i blond pasemka 7.1 bo chcia³±m ujednoliciæ i wróciæ do natury.....i trochê zielonkawo wysz³o, rzeczywi¶cie cuda na patyku wychodz± jak siê nie ma pojêcia co z czym siê je, tylko dlaczego pomimo przestrzegania czasu trzymania farby na oxy 6% odrost wyszed³ rudawy? no mo¿e fakt na odro¶cie by³y trochê....d³u¿ej"
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-01, 20:19   #430
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 9 069
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Mi ju¿ doradzi³a¶, dziêkujê, ale chodzi mi o wyja¶nienie dlaczego kiedy¶ odrost wyszed³ rudy na 6% cytujê
"No ja k³ad³am kiedy¶ na odrost i blond pasemka 7.1 bo chcia³±m ujednoliciæ i wróciæ do natury.....i trochê zielonkawo wysz³o, rzeczywi¶cie cuda na patyku wychodz± jak siê nie ma pojêcia co z czym siê je, tylko dlaczego pomimo przestrzegania czasu trzymania farby na oxy 6% odrost wyszed³ rudawy? no mo¿e fakt na odro¶cie by³y trochê....d³u¿ej"
chcialas przyciemnic farba na poziomie 7?
to masz naturalne wlosy ¶redni blond?
i jesli przyciemnialas z pasemek rozjasniaczowych to trzeba bylo dac wode 3%.
bo jesli pasemka byly prawie biale i dalas farbe 7.1 z woda 6% to odrost wyszedl bezowawy-rudawy w porowaniu do pasemek, na calosci by to inaczej wygladalo...
popiel po rozjasniaczu to bardzo czesta zielen.
trzeba bylo nalozyc 7.0 a popiel dopiero po miesiacu.

zrozumialam ze masz naturalne ciemne i chcialas rozjasnic odrost do 7.1 dlatego napisalam ze woda 9%...
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-01, 20:25   #431
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez blond bunny Poka¿ wiadomo¶æ
chcialas przyciemnic farba na poziomie 7?
to masz naturalne wlosy ¶redni blond?
i jesli przyciemnialas z pasemek rozjasniaczowych to trzeba bylo dac wode 3%.
bo jesli pasemka byly prawie biale i dalas farbe 7.1 z woda 6% to odrost wyszedl bezowawy-rudawy w porowaniu do pasemek, na calosci by to inaczej wygladalo...
popiel po rozjasniaczu to bardzo czesta zielen.
trzeba bylo nalozyc 7.0 a popiel dopiero po miesiacu.

zrozumialam ze masz naturalne ciemne i chcialas rozjasnic odrost do 7.1 dlatego napisalam ze woda 9%...
¶wiête s³owa!!!, wszystko siê zgadza, chemia jest chemi±.
Ja na dzisiaj dzêkuje za rozmowê i ogromn± wiedzê i pomoc, teraz muszê znikaæ. Pa
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-01, 21:31   #432
matys-magda69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 164
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

hej
Dziewczyny fryzjerki dajcie luzu bo jeszcze trzeba troszke warsztat podszkolic,Ha nawet ja po 10 latach sie ciagle ucze
Mala prywata i usprawiedliwienie dlaczego nie opdowiadalam na privyOD DZISIAJ PO DLUGICH NEGOCJACJACH ZOSTALAM WYLACZNYM DYSTRYBUTOREM MARKI MOLLON COSMETICS NA RYNEK UKjesli sa dziewczyny z Anglii i chcialyby jakies info,upic kosmetyki piszcie smialo.
Nadal postaram sie Wam pomoc jesli bede mogla na forum
__________________

Edytowane przez matys-magda69
Czas edycji: 2011-04-01 o 21:32
matys-magda69 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-01, 21:42   #433
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez matys-magda69 Poka¿ wiadomo¶æ
hej
Dziewczyny fryzjerki dajcie luzu bo jeszcze trzeba troszke warsztat podszkolic,Ha nawet ja po 10 latach sie ciagle ucze
Mala prywata i usprawiedliwienie dlaczego nie opdowiadalam na privyOD DZISIAJ PO DLUGICH NEGOCJACJACH ZOSTALAM WYLACZNYM DYSTRYBUTOREM MARKI .................NA RYNEK UKjesli sa dziewczyny z Anglii i chcialyby jakies info,upic kosmetyki piszcie smialo.
Nadal postaram sie Wam pomoc jesli bede mogla na forum
Gratulacje! na wy³±czno¶æ, bisnesswoman
O!!!! jak nikogo nie by³o to teraz 3 fachowców jednego dnia, a witamy, witamy
O jeny, ja siê od bloga blond bunny nie mogê oderwaæ

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-10-08 o 19:50
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-01, 22:59   #434
LikrowaPani
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

a mam jeszcze pytanko, gdy ju¿ wyp³ucze mi siê ten ciemny br±z to czy mog³abym na niego na³o¿yæ jak±s farbkê z poziomu 8 ¿eby da³o mi efekt ciemnego ch³odnego blondu? czy to ju¿ raczej nie jest mo¿liwe bez dekoloryzacji?
LikrowaPani jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-02, 05:28   #435
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 9 069
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez LikrowaPani Poka¿ wiadomo¶æ
a mam jeszcze pytanko, gdy ju¿ wyp³ucze mi siê ten ciemny br±z to czy mog³abym na niego na³o¿yæ jak±s farbkê z poziomu 8 ¿eby da³o mi efekt ciemnego ch³odnego blondu? czy to ju¿ raczej nie jest mo¿liwe bez dekoloryzacji?
to niemozliwe bez dekoloryzacji albo chociaz kapieli rozjasniajacej.
ciesze sie ze blog sie podoba...
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-02, 06:54   #436
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez FryzjerstwoMojaPasja Poka¿ wiadomo¶æ
ohh, mo¿e byæ ale ¿ó³ty zawsze kojarzy siê z ciep³ym kolorem i zawsze bêdzie sie tak kojarzy³
nie, ale niedosz³a blond fryzjerka - owszem, oczerni³a mnie tutaj i napisa³a rzeczy wyssane z palca!
kojarzyc to Ci sie zolty moze ze sloncem, mnie to nie obchodzi z czym Ci sie kojarzy, tylko jakie sa zasady. takie gadanie z czym komu sie kojarzy, to chyba nie jakas teoria poparta naukami tylko Twoimi skojarzeniami, a ja nie o tym mowie, tylko o tym jakie sa zasady koloru, ktore ja doskonale znam i Ty tez powinnas, mimo ze nasze zawody troche sie roznia, obie bazujemy na kolorach.

wiec prosze Cie, nie wzdychaj juz tak, bo sama siebie oczerniasz mowiac 'mi sie kojarzy', nikt Ciebie tutaj nie obraza, oprocz samej siebie, ale jak tak to interpretujesz, to tak bedziesz odbierana.




do mnie doszly dzisiaj wszystkie mixy i farba w poniedzialek bede testowac, tylko teraz to juz sama nie wiem jak, skoro mixami nie powinno sie, a my z Zyta juz taka droge obralysmy w moim przypadku
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-02, 09:54   #437
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez caate Poka¿ wiadomo¶æ
.......

.......do mnie doszly dzisiaj wszystkie mixy i farba w poniedzialek bede testowac, tylko teraz to juz sama nie wiem jak, skoro mixami nie powinno sie, a my z Zyta juz taka droge obralysmy w moim przypadku
Te¿ mi siê wydaje, ¿e ogólnie ¿ó³ty mo¿e byæ zimny, w³a¶nie na podstawie palet kolorystycznych farb do ¶cian......ale na w³osach zimnego ¿ó³tego sobie nie wyobra¿am.....
...A ja i tak zostajê na razie przy mixach. To naprawdê dzia³a, bo sama sprawdzi³am, tylko w³a¶nie trzeba dobrze zmieszaæ mixy i sukces gwarantowany. Ja za tydzieñ w niedzielê bêdê mieæ ju¿ komplet do "farbowania". Takich praktyk fryzjerzy mo¿e nie stosuj± (choæ pamiêtam, ¿e w³a¶nie fryzjer gdzie¶ poda³ metodê 1:5) i mi to pasuje.
Ja otrzyma³±m wskazówki od blond bunny jakie kolory siê umnie sprawdz± wiêc na przysz³o¶æ bêdzie (wiêc kierunek z popielem, opalem/fioletem w mixach dobry). Najpierw wezmê mixy w obroty.
A zapytaj blond bunny co by Ci poradzi³a. Pewnie dekolor, i zale¿nie jak ten bak³a¿an by siê zdekoloryzowa³ co¶ tam...i co¶ z popielem na rude.
Spokojnie
Wysy³am ci maila

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2011-04-02 o 09:59
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-02, 10:49   #438
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomo¶ci: 1 067
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez caate Poka¿ wiadomo¶æ
kojarzyc to Ci sie zolty moze ze sloncem, mnie to nie obchodzi z czym Ci sie kojarzy, tylko jakie sa zasady. takie gadanie z czym komu sie kojarzy, to chyba nie jakas teoria poparta naukami tylko Twoimi skojarzeniami, a ja nie o tym mowie, tylko o tym jakie sa zasady koloru, ktore ja doskonale znam i Ty tez powinnas, mimo ze nasze zawody troche sie roznia, obie bazujemy na kolorach.

wiec prosze Cie, nie wzdychaj juz tak, bo sama siebie oczerniasz mowiac 'mi sie kojarzy', nikt Ciebie tutaj nie obraza, oprocz samej siebie, ale jak tak to interpretujesz, to tak bedziesz odbierana.




do mnie doszly dzisiaj wszystkie mixy i farba w poniedzialek bede testowac, tylko teraz to juz sama nie wiem jak, skoro mixami nie powinno sie, a my z Zyta juz taka droge obralysmy w moim przypadku
zg³aszam to. i nie napisa³am 'mi siê kojarzy' tylko 'kojarzy siê', kogo nie zapytasz ¿ó³ty zawsze kojarzy siê z ciep³em.
koniec offtopu!
FryzjerstwoMojaPasja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-02, 11:13   #439
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez FryzjerstwoMojaPasja Poka¿ wiadomo¶æ
zg³aszam to. i nie napisa³am 'mi siê kojarzy' tylko 'kojarzy siê', kogo nie zapytasz ¿ó³ty zawsze kojarzy siê z ciep³em.
koniec offtopu!
co tu sie porobi³o!!! Tu nie ma nic do zg³aszania, bo "wasza"niefortunna wymiana zdañ , ¿e to Caate my¶la³a, ¿e to do niej wcze¶niej by³o...a nie by³o.....i ju¿ widzê tak polecia³o.
I chyba admin ju¿ napisa³, ¿e ostrzega wszystkich na tym forum? nie?
To proszê mi siê ju¿ tutaj nie unosiæ, Caate Ty te¿ trochê ¼le przeczytawszy
Fora s³u¿± do wyg³aszania swoich opinii, a nie stosowania obra¿liwych, czy godz±czych czyj±¶ godno¶æ wyst±pieñ i zbieraniu ostrze¿eñ.
Koniec kropka. My naprawdê potrzebujemy rad fachowców, wiêc proszê siê nie zra¿aæ. Mam nadziejê, ¿e Nieprzyjemny pocz±tek na tym forum zoowocuje mi³± wspó³prac±. No to za weekend!
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-02, 11:19   #440
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomo¶ci: 1 067
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
co tu sie porobi³o!!! Tu nie ma nic do zg³aszania, bo "wasza"niefortunna wymiana zdañ , ¿e to Caate my¶la³a, ¿e to do niej wcze¶niej by³o...a nie by³o.....i ju¿ widzê tak polecia³o.
I chyba admin ju¿ napisa³, ¿e ostrzega wszystkich na tym forum? nie?
To proszê mi siê ju¿ tutaj nie unosiæ, Caate Ty te¿ trochê ¼le przeczytawszy
Fora s³u¿± do wyg³aszania swoich opinii, a nie stosowania obra¿liwych, czy godz±czych czyj±¶ godno¶æ wyst±pieñ i zbieraniu ostrze¿eñ.
Koniec kropka. My naprawdê potrzebujemy rad fachowców, wiêc proszê siê nie zra¿aæ. Mam nadziejê, ¿e Nieprzyjemny pocz±tek na tym forum zoowocuje mi³± wspó³prac±. No to za weekend!
Owszem jest, zg³osi³am, bo jest to dalsza prowokacja k³ótni a modeartor da³ wyra¼ne tutaj ostrze¿enie i pro¶bê o koniec tej dyskusji oraz o 'ogarniêcie siê'.
Nie zrazam siê tak ³atwo, ale bardziej siê udzielam na pielêgnacji.

No i nie pozwolê, aby kto¶ mnie obra¿a³ za mój pogl±d czy nazywa³ g³upi± i pisa³, ¿e mam braki w wiedzy. Przykro mi, równiez mam swoj± godno¶æ!

I zakonczmy ten offtop bo mam juz 3 ostrzezenia a nie chce czwartego, mam nadzieje ze go nie dostane.
FryzjerstwoMojaPasja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-02, 11:35   #441
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

FryzjerstwoMojaPasja po prostu masz wybuchowe wypowiedzi i mimo Twojej wiedzy, kazdy sie uczy cale zycie. Nie napisalam, ze jestes glupia, napisalam tylko, ze tak interpretujesz, ale nie wciskaj mi slow pod klawiature ktorych nie wypowiedzialam. Wnioslas do tego watku sporo przydatnych informacji i Blond Bunny wzbudzilyscie kontrowersje, ale ja przynajmniej dowiedzialam sie czegos nowego na temat farb i ich oznaczenia oraz pojecia, jak to moze byc inaczej.

Nie potepiam Cie, ani nie chce obrazic za brak wiedzy, owszem zle zinterpetowalam 'kojarzy sie', za co jedynie moge przeprosic oraz za to, ze wtracilam sie w slowa, ktore nie byly do mnie.

przepraszam za offtopa

Zyta zolty staje sie chlodny po dodaniu zielonego, im wiecej tym bardziej kanarkowa zolc powstaje. Na sttudiach 2semestry mialam o kolorach zimnych, achromatycznych. Zloto jest cieplym kolorem, poglebianie tego koloru przechodzi w miedz. Tez przetestuje mixy, moze to mnie zadowoli, a pozniej poloze nature, bo wlasnie Twoje posty mnie przekonuja do tego dziekuje za maila, zapoznam sie z nim koniecznie
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal

Edytowane przez caate
Czas edycji: 2011-04-02 o 11:36
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-02, 13:34   #442
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

O jeny, caate!!! Jaka kanarkowa ¿ó³æ My siê lepiej naszymi w³osami zajmijmy
Kiedy masz plana mixowaæ?

FryzjerstwoMojaPasja - A powiedz mi proszê co zrobiæ, ¿eby koñcówki nie ch³onê³y szybciej farby (bo s± suche). Tak ¿eby równomiernie siê farbowa³y? Zmoczyæ je? czy ca³e w³osy wod± przed farbowaniem?
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-02, 14:05   #443
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomo¶ci: 1 067
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
O jeny, caate!!! Jaka kanarkowa ¿ó³æ My siê lepiej naszymi w³osami zajmijmy
Kiedy masz plana mixowaæ?

FryzjerstwoMojaPasja - A powiedz mi proszê co zrobiæ, ¿eby koñcówki nie ch³onê³y szybciej farby (bo s± suche). Tak ¿eby równomiernie siê farbowa³y? Zmoczyæ je? czy ca³e w³osy wod± przed farbowaniem?
Ja powiem szczerze, ¿e nie robiê takich eksperymentów Poza tym je¶li namoczysz w³os wod± to obnizy on stê¿enie oksydantu, jakby¶ dola³a zwyk³± wodê do oksydantu to dzieje siê tak samo.
Je¶li koñce s± bardzo zniszczone, nak³adam farbê na sam odrost, po x czasie przeczesujê na ¶rodek ³odygi w³osa (ew. dok³adam farby) a dopiero na ostatnie minuty - 2-3 min przeczesujê na same koñce. Czasem nie przeczesujê wcale - np przy ciemnych kolorach aby dodatkowo nie przyciemniac.
Niektóre farby s± tak silne, ¿e nawet zmoczenie nic nie da.
Znam fryzjera, co wciera trochê od¿ywki do w³osów..
Ja te¿ czêsto stawiam na emulgacje - szczególnie przy ciemnych kolorach. Robi siê to tak (to jest technika z kursu znanej firmy.)
Nak³adam farbê na sam odrost powiedzmy z oksydantem 6%, zostawiam farbê powiedzmy na 30 min, nastêpnie spryskujê wod± (przegotowan± lub zwyk³±) te odrosty, czyli stê¿enie procentowe oksydantu 6% zmniejsza siê do np 3% w zaleznosci ile wody dodasz, dok³adnie wmasowujê mieszankê w resztê w³osów i zostawiam na 6-10 min.. W efekcie kolor jest od¶wie¿ony, nie ma zabiegu ca³ej koloryzacji, w³osy ³adnie siê b³yszc± itd.

To wszystko zale¿y co chcesz uzyskaæ, ale na zniszczonych w³osach zaleca siê po prostu skrócic czas dzia³ania mieszanki koloryzuj±cej, szczególnie, gdy chodzi o 'od¶wie¿enie' koloru a nie radykaln± zmianê.

Edytowane przez FryzjerstwoMojaPasja
Czas edycji: 2011-04-02 o 14:20
FryzjerstwoMojaPasja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-02, 14:25   #444
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez FryzjerstwoMojaPasja Poka¿ wiadomo¶æ
Ja powiem szczerze, ¿e nie robiê takich eksperymentów
Je¶li koñce s± bardzo zniszczone, nak³adam farbê na sam odrost, po x czasie przeczesujê na ¶rodek ³odygi w³osa (ew. dok³adam farby) a dopiero na ostatnie minuty - 2-3 min przeczesujê na same koñce. Czasem nie przeczesujê wcale - np przy ciemnych kolorach aby dodatkowo nie przyciemniac.
Niektóre farby s± tak silne, ¿e nawet zmoczenie nic nie da.
Znam fryzjera, co wciera trochê od¿ywki do w³osów..
Ja te¿ czêsto stawiam na emulgacje - szczególnie przy ciemnych kolorach. Robi siê to tak (to jest technika z kursu znanej firmy.)
Nak³adam farbê na sam odrost powiedzmy z oksydantem 6%, zostawiam farbê powiedzmy na 30 min, nastêpnie spryskujê wod± (przegotowan± lub zwyk³±) te odrosty, czyli stê¿enie procentowe oksydantu 6% zmniejsza siê do np 3% w zaleznosci ile wody dodasz, dok³adnie wmasowujê mieszankê w resztê w³osów i zostawiam na 6-10 min.. W efekcie kolor jest od¶wie¿ony, nie ma zabiegu ca³ej koloryzacji, w³osy ³adnie siê b³yszc± itd.
Dziêkujê
O emulgacji ju¿ kiedy¶ Matys-magda pisa³a, tylko to siê sprawdza, jak kto¶ farbuje tylko odrost na ten sam kolor i ujednolica kolor ? czy: jak zafarbujê odrost i d³ugo¶æ poziomem 7 ( dajmy, ¿e teraz górê mam miêdzy 7a8 i sp³ukane koñcówki do poziomu 8) pó¼niej zemulgujê i zostawiê na te parê minut dajmy 10 to z³apie i wyjdzie równo? i te 10 minut wystarczy?
Bo w³a¶nie czêsto wychodz± czarne jak siê od razu na³o¿y

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2011-04-02 o 14:27
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-02, 14:29   #445
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomo¶ci: 1 067
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê
O emulgacji ju¿ kiedy¶ Matys-magda pisa³a, tylko to siê sprawdza, jak kto¶ farbuje tylko odrost na ten sam kolor i ujednolica kolor ? czy: jak zafarbujê odrost i d³ugo¶æ poziomem 7 ( dajmy, ¿e teraz górê mam miêdzy 7a8 i sp³ukane koñcówki do poziomu 8) pó¼niej zemulgujê i zostawiê na te parê minut dajmy 10 to z³apie i wyjdzie równo? i te 10 minut wystarczy?
Zazwyczaj emulgacjê stosuje siê przy koloryzacji na tym samym poziomie, najczê¶ciej po prostu tym samym kolorem - w celu wyrównania, od¶wie¿enia.
Je¶li górê masz na poziomie ok 7 a koñce ja¶niejsze ok 8, to emulgacja mo¿e nie byæ na tyle 'silna' aby przyciemniæ do 7 koñce i wyrównaæ kolor.

NIE! Najpierw farbê nak³adasz na odrost, potem na srodki a na koncu na same konce, jak na³o¿ysz od razu na ca³o¶æ to odrost bedzie jasniejszyy a reszta ciemniejsza!
FryzjerstwoMojaPasja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-02, 14:44   #446
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez FryzjerstwoMojaPasja Poka¿ wiadomo¶æ
Zazwyczaj emulgacjê stosuje siê przy koloryzacji na tym samym poziomie, najczê¶ciej po prostu tym samym kolorem - w celu wyrównania, od¶wie¿enia.
Je¶li górê masz na poziomie ok 7 a koñce ja¶niejsze ok 8, to emulgacja mo¿e nie byæ na tyle 'silna' aby przyciemniæ do 7 koñce i wyrównaæ kolor.

NIE! Najpierw farbê nak³adasz na odrost, potem na srodki a na koncu na same konce, jak na³o¿ysz od razu na ca³o¶æ to odrost bedzie jasniejszyy a reszta ciemniejsza!
Dziêkujê jeszcze raz! To jak ju¿ "wszystko" wiem.....w sumie tak mi sie wydaje i wiêcej grzechów nie pamiêtam. Mi³ego dzionka
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-02, 14:45   #447
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomo¶ci: 1 067
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê jeszcze raz! To jak ju¿ "wszystko" wiem.....w sumie tak mi sie wydaje i wiêcej grzechów nie pamiêtam. Mi³ego dzionka
Nie ma za co, jakbym mog³a jeszcze pomóc to pisz mo¿esz te¿ pisaæ na PW
FryzjerstwoMojaPasja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-02, 16:14   #448
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
O jeny, caate!!! Jaka kanarkowa ¿ó³æ My siê lepiej naszymi w³osami zajmijmy
Kiedy masz plana mixowaæ?

FryzjerstwoMojaPasja - A powiedz mi proszê co zrobiæ, ¿eby koñcówki nie ch³onê³y szybciej farby (bo s± suche). Tak ¿eby równomiernie siê farbowa³y? Zmoczyæ je? czy ca³e w³osy wod± przed farbowaniem?
nalatwiej ja tak nazwac, myslalam, ze to tak lepiej obrazowo bedzie zolc ma duzo nazw

w poniedzialek chyba cos porobie z mixami
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-02, 18:27   #449
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez caate Poka¿ wiadomo¶æ
nalatwiej ja tak nazwac, myslalam, ze to tak lepiej obrazowo bedzie zolc ma duzo nazw

w poniedzialek chyba cos porobie z mixami
Po prostu przypatrz siê dok³adnie na jakie¶ rozbudowane ko³o koloru mo¿e masz jakie¶ lepsze(tylko sprawd¼ rozmieszczenie kolorów naprzeciwleg³ych, bo ja widzia³am jakie¶ rozbudowane ko³o i naprzeciw pomarañczowego nie by³o niebieskiego!!) i mieszaj na tej zasadzie co ja Ci rozrysowa³am to bêdzie dobrze. Ja bêdê mieszaæ 1:5 i odmierzaæ ³y¿eczkami. Trzymam kciuki
No i wklejam dowód, ¿e jest w malarstwie zimny ¿ó³ty, ciep³y niebieski i zimny czerwony, no ale to nie ...w³osy. ok. obieca³am, ¿e ju¿ nie bêdê.
No to jeszcze fajne ko³o wklejê, oczopl±su mo¿na dostaæ %)

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-10-08 o 19:52
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-02, 19:16   #450
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Po prostu przypatrz siê dok³adnie na jakie¶ rozbudowane ko³o koloru mo¿e masz jakie¶ lepsze(tylko sprawd¼ rozmieszczenie kolorów naprzeciwleg³ych, bo ja widzia³am jakie¶ rozbudowane ko³o i naprzeciw pomarañczowego nie by³o niebieskiego!!) i mieszaj na tej zasadzie co ja Ci rozrysowa³am to bêdzie dobrze. Ja bêdê mieszaæ 1:5 i odmierzaæ ³y¿eczkami. Trzymam kciuki
No i wklejam dowód, ¿e jest w malarstwie zimny ¿ó³ty, ciep³y niebieski i zimny czerwony, no ale to nie ...w³osy. ok. obieca³am, ¿e ju¿ nie bêdê.
No to jeszcze fajne ko³o wklejê, oczopl±su mo¿na dostaæ %)
jakos sobie poradze, dzisiaj mialam zjazd i wlasnie mialam o ultramarynie wiem, ze to nie malarstwo, ale polacze te farby tak jak pedzlem robilam 16odcieni niebieskiego, mam nadzieje, ze na wlosach lepiej mi to wyjdzie i nic nie pokrece boje sie tylko, czy poradze sobie z nakladaniem..

aa i kol barw to mam mase, ale to w ksiazkach, a te co Ty wkleilas to pokazuja wszystko czarno na bialym


mysle tylko, bo napisalas mi, to tak- podsumuje na baklazan nakladam 4lyzczki mixow, do tego oxy czyli 20lyzek?

i tyle samo na dol, czyli lacznie mam 240ml. To ja tego nie pomieszcze na wlosach
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-05-25 17:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:35.