Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-15, 13:22   #1111
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Próbuję znaleźć krem na dzień pod makijaż. Jejku, ile tego jest Zrobiłam wstępną selekcje i zostało mi 7 do wyboru, tylko teraz już nie wiem jak spośród nich wybrać ten jeden

Robiłam sobie ostatnio maseczkę z glinki różowej i muszę powiedzieć, że baardzo mi się podobał efekt. Skóra nawilżona, ale jednocześnie dobrze oczyszczona, uspokojona i gładka. W przypadku glinki białej nie ma takiego efektu oczyszczenia, przynajmniej ja nie zauważyłam. Za to świetnie się sprawdza do nawilżania.
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 13:28   #1112
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość
A masz przepis jakiś? Nigdy go nie miałam ale na hand made chętnie bym się skusiła...
Jeszcze nie, ale generalnie bede sie trzymać tego co ma w składzie oryginał, tylko troche uproszcze. Czyli baza bedzie gliceryna i olej ze słodkich migdałów razem z emulgatorem i 1% antyutleniaczy, zmieszane z mieszanką mielonych orzechów, łupinek i płatków owsianych plus jakiś konserwant.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-05-15 o 13:29
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 13:43   #1113
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
anula, ja wychodzę z podobnego zalożenia. Jak potrzebuje jakiejs rzeczy to zawsze sprawdzam co jej sprzedawcy jeszcze mają ciekawego w ofercie i zawsze kupuje tam, gdzie najciekawiej, czasem to nawet wygrywa z najniższymi cenami, wole doplacić np 5 zl więcej za ten sam produkt, tylko dlatego, żeby w jednej przesylce mieć kilka rzeczy, których nie ma gdzie indziej, a i tak na tej przesylce zaoszczędzam. Mam pólki czy szafeczki z kosmetykami w calym domu, nie tylko w lazience, domownicy mają mnie serdecznie dość
Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Ja przyznaje sie, ze u mnie tak samo. Kupuje fazami, ale od razu duzo, na zapas. Tez szukam sprzedawcow z szerokim asortymentem. aby zalatwic wszystko jedna przesyka
Dziękuję Wam Kochane
Dobrze wiedzieć, że człowiek nie jest sam w swoim "obłędzie"
To wszystko jest tak śliczne i tak pociaga, że trudno sie zdecydować! Może i kupuję za dużo na raz, ale jeszcze sie nie zdarzyło, żeby sie jakies kosmetyki zmarnowały - tego bym nie zniosła. Jak mi coś nie odpowiada, to akurat córce podpasuje. Jak i jej nie odpowiada to jeszcze mama w zapasie albo przyjaciółka.
Najlepszy numer odwaliłam kiedyś TŻ - nabyłam szampon i odżywke lawendową Jason. Robiły i mi i młodej takiego kołtuna z włosów, że dałam mamie na wypróbowanie. A tu nastepnego dnia TŻ mnie pyta gdzie schowałam jego szampon i odżywkę... Ja nawet nie wiedziałam, że on odżywki używa, bo ma baaaaardzo wysokie czoło więc goli maszynka te marne wspomnienia po włosach na 2 mm!! Ale podobno po tej odżywce ma bardzo gładką łysinkę i skóra mu sie łuszczy na głowie

Z produktami do włosów mam największy problem - chyba za dużo od nich wymagam i bardzo trudno znaleźć mi coś, co naprawdę mi odpowiada. Dlatego mam całe mnóstwo szamponów - ciągle szukam takich, które mnie zachwycą. Z odżywkami jest tez strasznie... Mam włosy skłonne do przetłuszczania i bardzo plączące, ale nie chcę ich myć częściej niż obecnie, czyli co drugi dzień. Znalezienie szamponu i odżywki, po których włosy na drugi dzień wyglądają świeżo nie jest łatwym zadaniem póki co najlepiej egzamin zdały Essential Care z olejkiem z drzewa, Alepia Babymiel i Labogravier z oślim mlekiem (szampony) i Alepia oraz Aubrey GPB z odżywek.
Bardzo rzadko udaje mi sie umyć włosy za pierwszym nałożeniem szamponu - szampon prawie wcale mi sie nie pieni. Dopiero po wstępnym myciu mogę je normalnie umyć. Córka ma to samo i włosy do połowy pleców, więc szamponów nigdy za wiele

Korah zaszłam do rossmanna i kupilam sobie komplecik z granatami ) potem postaram sie wrzucić fotkę, bo ślicznie razem wyglądają! Kupiłam na wypróbowanie miniaturki szamponu i odżywki alterry i dezodorant w spray crystal, do tego jeszcze wzięłam maseczke anti-age alterry (to juz nie granat).

Dostałam tez ogromną rzesyłke z biolandera - mam dużo cudnych mydełek!!!! Niestety część jest na prezenty i będę musiała je oddać trudno mi bedzie sie z nimi rozstać.... Szczególnie z jednym - N&B z dziką różą pachnie cudnie, takim kremem różanym, no zakochałam sie po prostu w tym zapachu
Wstawić fotkę wszystkich mydełek?
Tych, co je oddam też?
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 13:45   #1114
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26925455][COLOR=DarkSlateBlue]Ja zrobiłam jedno podejście do zmiany dezodorantu - kupiłam sztyft Tom's i niestety porażka, po godzinie od nałożenia czułam się nieświeżo.
Kupię jeszcze dezodorant z naturalnego kryształu, jak on się też nie sprawdzi, to zostanę przy sztyftach aluminiowych. [/QUOTE]

Dziewczyny czy wy jesteście świadome, ze te dezodranty typu kryształ to tez sa z aluminum (glinem). Mineral salts albo alum to po naszemu ałun czyli uwodninony siarczek glinu i potasu. W konwencjonalnych antyperspirantach używa sie m.in. chlorku glinu itp..
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 13:52   #1115
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
widzialam oba te kosmetyki dzisiaj w drogerii i mnie troche kusily, tzn. zastanawialam sie nad nimi... jedno pytanie co do pianki: hamuje polysk wlosow tak jak normalne pianki? czy wlosy swobodnie sie blyszcza? i co do logony - czy procz ulatwiania rozczesywania jakis bonus typu zapach/odzywienie?

w ogole oczoplasu dostalam w tym sklepie... annemarie börlind, yes to..., korres, tautropfen, sante, lavera, logona i pelno innych firm, ktorych nawet nie znam... i to w "normalnej" drogerii! kupilam ten dwufazowy egergizer do twarzy annemarie i potrojny cien do powiek sante. no i procz tego pare innych rzeczy, ale juz nie na ten watek zebym ja jakos tak szybciej te kosmetyki zuzywala... achhh
Przyznam szczerze, że nie zwróciłam uwagi, czy włosy mniej się błyszczą po piance... może to oznaczać, że błyszczą sie tak samo, skoro nie zauważyłam zmiany, ale niekonieczie. Używam jej sporadycznie i okazjonalnie, ale następnym razem zwrócę na to uwage i zamelduję
Odżywka logony pachnie bardzo ładnie różami, niestety nigdy nie uzywałam jej solo, nie wiem jakie ma działanie odżywcze. Stosuje ją, gdy odżywka do spłukiwania nie daje rady moim plączącym włosom i wtedy parę psików logony rozwiązuje problem.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 14:05   #1116
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość
Dziewczyny jakich kosmetyków używacie nieekologicznych? Ja np nie mogę się rozstać z aluminium w antyperspirantach i używam drogeryjnego żelu do higieny intymnej do tego żele pod prysznic kupuje raz lepsze raz gorsze pod względem skadu...
Ja używam nienaturalnych tuszy do rzęs i chyba nie bardzo naturalny jest tez mój podklad paszczowy - Revlon mineralny sypki. Kredki do oczu tez ma Revlona, lakierów do paznokci naturalnych równiez nie posiadam. Pewnie mam więcej grzechów, ale na tę chwilę o nich nie pamiętam.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 14:05   #1117
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy wy jesteście świadome, ze te dezodranty typu kryształ to tez sa z aluminum (glinem). Mineral salts albo alum to po naszemu ałun czyli uwodninony siarczek glinu i potasu. W konwencjonalnych antyperspirantach używa sie m.in. chlorku glinu itp..

Ja znalazłam takie 100% crystal, jak znajdę link, to wkleję.

---------- Dopisano o 14:02 ---------- Poprzedni post napisano o 13:53 ----------

Poza tym nie chodzi o samo aluminium tylko o jego związki - Ammonium Alum nie jest szkodliwe, natomiast to, czego staramy się unikać, to Aluminium Chlorohydrate, który blokuje gruczoły porowe.

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Stosuje ją, gdy odżywka do spłukiwania nie daje rady moim plączącym włosom i wtedy parę psików logony rozwiązuje problem.

Dziewczyny, zainwestujcie w dobre szczotki do włosów. Polecany już kilka razy Tangle Teezer jest naprawdę prostym, ale świetnym wynalazkiem i zdecydowanie wartym swojej ceny. Przy jej używaniu nie ma mowy, żeby odżywka do spłukiwania nie była wystarczająca.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-15, 14:14   #1118
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Korah zaszłam do rossmanna i kupilam sobie komplecik z granatami ) potem postaram sie wrzucić fotkę, bo ślicznie razem wyglądają! Kupiłam na wypróbowanie miniaturki szamponu i odżywki alterry i dezodorant w spray crystal, do tego jeszcze wzięłam maseczke anti-age alterry (to juz nie granat).

Wstawić fotkę wszystkich mydełek?
Tych, co je oddam też?

Wstaw fotki, jeśli możesz, z opisem, co dla kogo i dlaczego

Ostatnio wystawilam recenzję szamponu z granatem i odżywki na KWC, zapraszam do lekturuy. W skrócie: Szampon mnie nie zachwycil, odżywka- cudo! Daj znać jak spisuje się maseczka anti age, bo ja mam tonik z tej serii i mnie nie powalil niestety na kolana.

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:07 ----------

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26926480]Dziewczyny, zainwestujcie w dobre szczotki do włosów. Polecany już kilka razy Tangle Teezer jest naprawdę prostym, ale świetnym wynalazkiem i zdecydowanie wartym swojej ceny. Przy jej używaniu nie ma mowy, żeby odżywka do spłukiwania nie była wystarczająca.[/QUOTE]


Ja bardzo sobie chwalę odżywkę, na którą niedawno natrafilam, alterry, po niej rozczesuję wlosy bezproblemowo. Wcześniej używalam jedwabiu, czyli silikonu Farouk, ale niestety przetluszczal wlosy i rozdwajal końcówki, choć rozczesywanie szlo dobrze. Od lat używam do rozczesywania mokrych wlosów grzebienia Avonu, tego z szeroko rozstawionymi, grubymi zebami. Wiem, że fryzjerzy polecają takie grzebienie, a avonowski jes solidny, sztywny, mocny, nie wygina się i nie lamie na wlosach. Narazie więc używam, a jeśli coś się z nim stanie, to kupię taki sam, tyle że drewniany. suche wlosy czesze zwyklą szczotką taką podnoszącą wlosy u nasady, nie ma ząbków na gumie, tylko są wbite bezpośrednio w rączkę taką szczerbioną. Nie wiem czy dobrze zobrazowalam.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 14:20   #1119
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja bardzo sobie chwalę odżywkę, na którą niedawno natrafilam, alterry, po niej rozczesuję wlosy bezproblemowo. Wcześniej używalam jedwabiu, czyli silikonu Farouk, ale niestety przetluszczal wlosy i rozdwajal końcówki, choć rozczesywanie szlo dobrze. Od lat używam do rozczesywania mokrych wlosów grzebienia Avonu, tego z szeroko rozstawionymi, grubymi zebami. Wiem, że fryzjerzy polecają takie grzebienie, a avonowski jes solidny, sztywny, mocny, nie wygina się i nie lamie na wlosach. Narazie więc używam, a jeśli coś się z nim stanie, to kupię taki sam, tyle że drewniany. suche wlosy czesze zwyklą szczotką taką podnoszącą wlosy u nasady, nie ma ząbków na gumie, tylko są wbite bezpośrednio w rączkę taką szczerbioną. Nie wiem czy dobrze zobrazowalam.

Tez przez kilka lat używałam grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami, ale chowa się przy Tangle Teezer.

A kilka dni temu się dowiedziałam, że wszystkie jedwabie zawierają silikony.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 14:27   #1120
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26927014]Tez przez kilka lat używałam grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami, ale chowa się przy Tangle Teezer.

A kilka dni temu się dowiedziałam, że wszystkie jedwabie zawierają silikony.[/QUOTE]


A czy ta szczotka nie przyklapuje Ci wlosów? Mam dlugie i ciężkie i wiele szczotek w moim przypadku się nie sprawdza, bo mam po nich po prostu oklapniętą czuprynę bez wyrazu. A z tym grzebieniem problem znika, dlatego go sobie chwalę.

No wlasnie, niby jedwab, a tak naprawdę w tych preparatach jest go jak na lekarstwo, a bazą jest zwykly silikon. A fe...
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 14:43   #1121
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A czy ta szczotka nie przyklapuje Ci wlosów? Mam dlugie i ciężkie i wiele szczotek w moim przypadku się nie sprawdza, bo mam po nich po prostu oklapniętą czuprynę bez wyrazu. A z tym grzebieniem problem znika, dlatego go sobie chwalę.

No wlasnie, niby jedwab, a tak naprawdę w tych preparatach jest go jak na lekarstwo, a bazą jest zwykly silikon. A fe...

Mi nie przyklapuje. Ja rozczesuję włosy na mokro, zaraz po myciu, potem już ich nie ruszam, bo są falowane i zrobiłoby się siano.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-15, 15:15   #1122
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wstaw fotki, jeśli możesz, z opisem, co dla kogo i dlaczego

Ja bardzo sobie chwalę odżywkę, na którą niedawno natrafilam, alterry, po niej rozczesuję wlosy bezproblemowo.
Juz wklejam
Korah rozumiem, że ta cudna odżywka to własnie ta, której mam miniaturkę to nieźle od razu trafiłam może mi tez przypasuje, bo mam z tymi odżywkami jazdy... albo nie pomagaja rozczesać, albo przetłuszczają... Twoja recenzja brzmi zachęcająco!

Pierwsze zdjęcie - zakupy w rossmannie:
1. maseczka alterry
2. miniaturka odżywki alterry z granatem
3. dezodorant crystal essence tez z granatem
4. miniaturka szamponu alterry dla odmiany z .... granatem ;-)
Jak przetestuję to oczywiście zdam relację.

Drugie zdjęcia - ostatnie mydełkowe nabytki
1. Alepia z glinką czerwoną - na prezent dla mamy (bardzo dobrze jej służy glinka czerwona w szamponach, odżywkach, więc może i mydło będzie jej służyło. Mama ma bardzo wrazliwą skórę)
2. Obok stoi Alepia 16% (ta zielona kostka) - fajna i do twarzy i do ciała. Lubię zapach laurie . Też dla Mamy
3. Różowa kostka to mydło, w którego zapachu sie zakochałam! N&B z dziką różą... Niestety, dla koleżanki :-( żal sie z nim rozstać, od piątku leży na stole i co chwila je wącham!
4. Schowana jasnozielona kostka to Andalucia, kastylijskie mydło z oliwy z aloesem. Dla mnie , jeszcze go nie znam.
5. Na nim stoi Asinerie z mlekiem oślim i różą - też nowość i też dla mnie.
6. Plastikowy słoiczek to Feniqia, czarne mydło peelingujące, jestem go bardzo ciekawa i strasznie sie na nie napaliłam.
7. W kartoniku Les Argiles z żółtą glinką -wszystkie ich mydła z glinkami baaardzo lubię! Oczyszczają, wygładzają, świetnie pielęgnują.
8. Kula Feniqia z sandałem - dla TŻ. Pachnie pięknie sandałem! Będę mu podbierać

A jeszcze do mnie jadą miniaturki Tuli...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg granat.jpg (112,9 KB, 76 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mydła.jpg (130,7 KB, 91 załadowań)
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 15:38   #1123
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26926480]
Dziewczyny, zainwestujcie w dobre szczotki do włosów. Polecany już kilka razy Tangle Teezer jest naprawdę prostym, ale świetnym wynalazkiem i zdecydowanie wartym swojej ceny. Przy jej używaniu nie ma mowy, żeby odżywka do spłukiwania nie była wystarczająca.[/QUOTE]
Mam ja na liście zakupów, bo bardzo mnie zainteresowała po Waszych opisach. Może z następnej wypłaty, bo w tym miesiącu juz i tak poszalałam
Mam obecnie drewniany grzebień i szczotkę mieszaną - z wlosiem i szpilkami chyba plastikowymi.. Rozczesuję włosy też na mokro.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 16:00   #1124
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26926480]Ja znalazłam takie 100% crystal, jak znajdę link, to wkleję.[COLOR=Silver][/QUOTE]
T własnie kryształ ałunu

Cytat:
Napisane przez paranoja
Poza tym nie chodzi o samo aluminium tylko o jego związki - Ammonium Alum nie jest szkodliwe, natomiast to, czego staramy się unikać, to Aluminium Chlorohydrate, który blokuje gruczoły porowe.
To raczej nie to ze blokuje gruczoły sprawia że jest taki straszny dla wielu ludzi, chodzi o podejrzenie związku glinu z Alzheimerem czy rakiem piersi. Czesto nie jest dokładnie sprecyzowane o jakie sole glinu chodzi w badaniach, ciezko znaleźć badania wykluczające jakąkolwiek mniej czy bardziej powazną szkodliwość ałunu. Co prawda ałun to nie dokładnie siarczej glinu, ale jego uwodniona forma z dodatkiem potasu, ale jest jeden przypadek, który wydaje sie łaczyć siarczek glinu z wzrostem zachorowania na Alzheimera
http://www.nature.com/news/2006/0604...060417-10.html
Tak naprawde z tym glinem to nie jest nic do końca jasne, wiele osób pije herbate (herbata zawiera glin) z cytryną, tak kombinacje przyczynia sie po powstanie cytrynianu glinu, który jest łatwo przyswajalny przez organizm? I dalej nic nie rozstrzygnięto
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 16:44   #1125
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość

To raczej nie to ze blokuje gruczoły sprawia że jest taki straszny dla wielu ludzi, chodzi o podejrzenie związku glinu z Alzheimerem czy rakiem piersi.

Między innymi dlatego, że blokuje gruczoły.


---------- Dopisano o 16:44 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Tak naprawde z tym glinem to nie jest nic do końca jasne, wiele osób pije herbate (herbata zawiera glin) z cytryną, tak kombinacje przyczynia sie po powstanie cytrynianu glinu, który jest łatwo przyswajalny przez organizm? I dalej nic nie rozstrzygnięto
Każda herbata?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 16:50   #1126
RougeAddict
Raczkowanie
 
Avatar RougeAddict
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 62
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
T własnie kryształ ałunu



To raczej nie to ze blokuje gruczoły sprawia że jest taki straszny dla wielu ludzi, chodzi o podejrzenie związku glinu z Alzheimerem czy rakiem piersi. Czesto nie jest dokładnie sprecyzowane o jakie sole glinu chodzi w badaniach, ciezko znaleźć badania wykluczające jakąkolwiek mniej czy bardziej powazną szkodliwość ałunu. Co prawda ałun to nie dokładnie siarczej glinu, ale jego uwodniona forma z dodatkiem potasu, ale jest jeden przypadek, który wydaje sie łaczyć siarczek glinu z wzrostem zachorowania na Alzheimera
http://www.nature.com/news/2006/0604...060417-10.html
Tak naprawde z tym glinem to nie jest nic do końca jasne, wiele osób pije herbate (herbata zawiera glin) z cytryną, tak kombinacje przyczynia sie po powstanie cytrynianu glinu, który jest łatwo przyswajalny przez organizm? I dalej nic nie rozstrzygnięto
Czyli Ałun może być tak samo niecezpieczny jak zwykłe antyperspiranty?
RougeAddict jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 16:56   #1127
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez RougeAddict Pokaż wiadomość
Czyli Ałun może być tak samo niecezpieczny jak zwykłe antyperspiranty?
Nie wiem, tak jak napisałam - ciezko znaleźć jakies badania na ten temat
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 16:58   #1128
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Doczytałam, że biała herbata i zielona nie zawierają glinu. Ufff, będę żyła.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 17:02   #1129
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26930207]
Między innymi dlatego, że blokuje gruczoły.


---------- Dopisano o 16:44 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------



Każda herbata?
[/QUOTE]
Ta nagonka na antyperspiranty wyrosła jednak na raku piersi i Alzheimerze, a nie zablokowanych gruczołach bo to jest ich normalne działanie, choć oczywiście nie każdemu sie może to podobać

W czarnych herbatach jest go najwiecej
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-15, 17:04   #1130
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez RougeAddict Pokaż wiadomość
Czyli Ałun może być tak samo niecezpieczny jak zwykłe antyperspiranty?
Ałun nie jest niebezpieczny, ponieważ nie jest antyperspirantem. Przeważnie jest to siarczan potasowo-glinowy (mówię przeważnie, bo może te zawierać różne domieszki, np. żelazo), który działa bakteriobójczo, i nie zapycha porów skóry ani gruczołów potowych.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 17:05   #1131
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26930586]Doczytałam, że biała herbata i zielona nie zawierają glinu. Ufff, będę żyła.[/QUOTE]

Gdzie ty takie rzeczy znalazłaś?
http://www.ujk.edu.pl/org/sknkalcyt/ourworks/32.pdf
http://herbata.witryna.org/
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-05-15 o 17:06
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 17:10   #1132
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Ta nagonka na antyperspiranty wyrosła jednak na raku piersi i Alzheimerze, a nie zablokowanych gruczołach bo to jest ich normalne działanie, choć oczywiście nie każdemu sie może to podobać

W czarnych herbatach jest go najwiecej
Rak piersi bierze się właśnie z zablokowanych gruczołów, które nie mogąc wyrzucić wszystkiego na zewnątrz organizmu, przerzucają wszystko do limfy.

---------- Dopisano o 17:08 ---------- Poprzedni post napisano o 17:06 ----------

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Doczytałaś, że są to ilości, które nie przekraczają dziennego zapotrzebowania na glin?
Najwięcej glinu zawiera herbata czarna, jako że wytrąca się on podczas procesu fermentacji liści.


---------- Dopisano o 17:10 ---------- Poprzedni post napisano o 17:08 ----------


Tym drugim linkiem sobie zaprzeczyłaś.
"
Herbaty (czerwona, czarna, zielona) to te same rośliny, różnią się jedynie metodą przygotowania (poddawane są różnym procesom). Mimo jednak tego, że jest to ta sama roślina, mają one zupełnie inne właściwości"

Edytowane przez d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Czas edycji: 2011-05-15 o 17:12
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 17:23   #1133
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

ja sie chyba ze zwyklej przerzuce na zielona, kiedys pilam jej duzo i dobrze sie czulam, tak lekko i czysto

w ramach mojeg 'zdrwego odzywiania sie' zjadlam dzisiaj batonika, pol czekolady i 2 mega slodkie kawy wypilam
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 17:40   #1134
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
ja sie chyba ze zwyklej przerzuce na zielona, kiedys pilam jej duzo i dobrze sie czulam, tak lekko i czysto

w ramach mojeg 'zdrwego odzywiania sie' zjadlam dzisiaj batonika, pol czekolady i 2 mega slodkie kawy wypilam
Bożesztymój. A mnie brat odwiedził i przyniósł białą czekoladę i też wrąbałam dwa paski.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 17:41   #1135
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Co do dezodorantowto ja polecam Herbal Magic-sklad jest taki:
Algae Extract, Aloe Vera Gel, Deionized Water, Witch Hazel, Sodium Bicarbonate (Baking Soda), Herbal Extracts of (Fennel, Hops, Chamomile, Balm Mint, Mistletoe and Yarrow), Grapefruit Seed Extract, Herbal Fragrance. Contains no aluminum, artificial preservatives or colors.

Po jego uzyciu juz nie wrcam do normalnych produktow tego typu,sprawdza sie u mnie:
http://www.iherb.com/Home-Health-Her...-oz-89-ml/6466
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 17:54   #1136
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26930789]Rak piersi bierze się właśnie z zablokowanych gruczołów, które nie mogąc wyrzucić wszystkiego na zewnątrz organizmu, przerzucają wszystko do limfy.[/QUOTE]
Nie obraź sie alt to brzmi dość ...hmm kontrowersyjnie

Cytat:
Napisane przez paranoja
Doczytałaś, że są to ilości, które nie przekraczają dziennego zapotrzebowania na glin?
Najwięcej glinu zawiera herbata czarna, jako że wytrąca się on podczas procesu fermentacji liści.
Nie wiem jakie jest dzienne zapotrzebowanie na glin. Jeżli pytasz czy w tym linku coś takiego przyczytałam - to nie, nic takiego tam nie ma, oprocz tego że jej spożywanie może również stanowić istotne źródło tego pierwiastka dla
organizmu

Cytat:
Napisane przez paranoja

Tym drugim linkiem sobie zaprzeczyłaś.
"
Herbaty (czerwona, czarna, zielona) to te same rośliny, różnią się jedynie metodą przygotowania (poddawane są różnym procesom). Mimo jednak tego, że jest to ta sama roślina, mają one zupełnie inne właściwości"
Z cytowanego fragmentu nie za bardzo widze w czym miała bym sobie zaprzeczyć? Oba linki miały na celu pokazanie że każda herbata zawiera glin
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-05-15 o 17:56
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 18:00   #1137
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26931563]Bożesztymój. A mnie brat odwiedził i przyniósł białą czekoladę i też wrąbałam dwa paski.
[/QUOTE]


no a t i tak malo jak na mnie


no nic, ta czekolada to moje ostateczne pozegnanie ze slodyczami
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 19:51   #1138
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Nie obraź sie alt to brzmi dość ...hmm kontrowersyjnie
Brzmi jak brzmi.

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Nie wiem jakie jest dzienne zapotrzebowanie na glin. Jeżli pytasz czy w tym linku coś takiego przyczytałam - to nie, nic takiego tam nie ma, oprocz tego że jej spożywanie może również stanowić istotne źródło tego pierwiastka dla
organizmu


Z cytowanego fragmentu nie za bardzo widze w czym miała bym sobie zaprzeczyć? Oba linki miały na celu pokazanie że każda herbata zawiera glin
"Zawartosc tego pierwiastka zależy od rodzaju herbaty i waha sie w
granicach od 500 do 20000 ppm."
"Srednia dzienna dawka glinu pobierana przez dorosłego człowieka wynosi ok.
45 mg, a bezpieczna ok. 7 mg na kg masy ciała"


To dwa cytaty z twojego linka.
Zielona i biała herbata mają najmniejszą zawartość glinu, zatem musiałabym tych herbat wypić co najmniej kilkadziesiąt, żeby się martwic przekroczeniem dziennego zapotrzebowania (a wypijam ok. 6 na dobę).


---------- Dopisano o 19:51 ---------- Poprzedni post napisano o 19:49 ----------

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
no a t i tak malo jak na mnie


no nic, ta czekolada to moje ostateczne pozegnanie ze slodyczami


Nie żegnaj się ze słodyczami. Po co się męczyć niepotrzebnie? Przerzuć się po prostu na słodycze zdrowe.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 20:29   #1139
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26934820]
"Zawartosc tego pierwiastka zależy od rodzaju herbaty i waha sie w
granicach od 500 do 20000 ppm."
"Srednia dzienna dawka glinu pobierana przez dorosłego człowieka wynosi ok.
45 mg, a bezpieczna ok. 7 mg na kg masy ciała"


To dwa cytaty z twojego linka.
Zielona i biała herbata mają najmniejszą zawartość glinu, zatem musiałabym tych herbat wypić co najmniej kilkadziesiąt, żeby się martwic przekroczeniem dziennego zapotrzebowania (a wypijam ok. 6 na dobę).
[/QUOTE]
zdaje sie, ze hej mowila nie o przedawkowaniu glinu, tylko o mozliwosci powstania groznego dla organizmu cytrynianu glinu - to jesli pijemy herbatke z cytryna

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:27 ----------

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Przyznam szczerze, że nie zwróciłam uwagi, czy włosy mniej się błyszczą po piance... może to oznaczać, że błyszczą sie tak samo, skoro nie zauważyłam zmiany, ale niekonieczie. Używam jej sporadycznie i okazjonalnie, ale następnym razem zwrócę na to uwage i zamelduję
Odżywka logony pachnie bardzo ładnie różami, niestety nigdy nie uzywałam jej solo, nie wiem jakie ma działanie odżywcze. Stosuje ją, gdy odżywka do spłukiwania nie daje rady moim plączącym włosom i wtedy parę psików logony rozwiązuje problem.
dzieki anula ja mam bzika na punkcie polysku... moje wlosy same sie blyszcza bardzo ladnie, ale jest ich tak malo, ze staram sie optycznie to troche przeklamac a wiekszosc kosmetykow nadajacych objetosc robi wlosy jakies takie bardziej tepe...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 20:35   #1140
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26934820][COLOR=DarkSlateBlue]
"Zawartosc tego pierwiastka zależy od rodzaju herbaty i waha sie w
granicach od 500 do 20000 ppm."
"Srednia dzienna dawka glinu pobierana przez dorosłego człowieka wynosi ok.
45 mg, a bezpieczna ok. 7 mg na kg masy ciała"


To dwa cytaty z twojego linka.
Zielona i biała herbata mają najmniejszą zawartość glinu, zatem musiałabym tych herbat wypić co najmniej kilkadziesiąt, żeby się martwic przekroczeniem dziennego zapotrzebowania (a wypijam ok. 6 na dobę).
[/QUOTE]

Nie wiem skąd masz info że w białej i zielonej jest najmniej. Nie do końca jest tak, wystarczy pogrzebać, tzn w obrebie jednego gatunku, pochodzącego z tego samego zbioru, z tego samego liście - tak. Z artykułu Total content and speciation of aluminium in tea leaves and tea infusions wziełam sobie zieloną herbate Bancha z rejonu Yunnan w Chinach której całkowita zawartość Al wynosi 2660 ppm (mg/kg), podczas gdy wiele czarnych z tej tabeli ma wartości w granicach 800-2000. Jeśli zużywasz dziennie 5g liści to w nich jest zawartość 13,3 mg Al. Oczywiscie w zaparzonej krótko herbacie ta wartość jest wielokrotnie mniejsza. Po podzieleniu przez mase ciała danego człowieka jeszcze mniejsza. Ale herbata to nie jedyne źródło Al w życiu. Nie wiem jak jest tez w usówaniem tych pobranych ilości, wiec jakie sa długoterminowe wartości.
Jeszcze raz ten sam cytat Herbata zielona nie jest jedynym źródłem glinu w naszej diecie, może być nim również woda, pożywienie, czy preparaty farmaceutyczne zawierające glin. W związku z tym nadmierne jej spożywanie może również stanowić istotne źródło tego pierwiastka dla
organizmu
.
Nie chodzi o to żeby sie martwić (sama ma zamiar wiecej herbaty pić), jednak są to na pewno wieksze ilości potencjalnie szkodliwego składnika niż te jakie są w kosmetykach. Koleja sprawa to przyswajalność.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-05-15 o 20:38
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:24.