kremy z paraffinum liquidum są niebezpieczne? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-19, 22:05   #61
lemonikaa
Przyczajenie
 
Avatar lemonikaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 13
Dot.: kremy z paraffinum liquidum są niebezpieczne?

Cytat:
Napisane przez Amiria Pokaż wiadomość
W produktach do twarzy unikam parafiny jak ognia. Przez lata borykałam sie z tradzikiem zaskornikowym i dopiero jak wyeliminowalam ja wyleczyłam sie.

Unikam tez kremow napakwoanych silikonami. Choc zdarzy mi sie na duze wyjscia uzyc silikonwej bazy pod makijaz.


Parafina moze byc dobra dla skory ekstremalnie wysuszonej, wrecz pekajacej, narazonej na działanie mrozu , wiatru, poneiwaz tworzy warstwe okluzyjna tzn pomaga odizolowac skore od szkodlwiych warunkow zewnetrzych.

Jednak nakladana codziennie moze stworzyc warste, ktora utrudnia skrorze oddychanie i zatyka pory.

Napewno powinny jej unikac osoby z cera problematyczna

Wiadmo, ze sa szczeslwicy ktorzy moga uzywac kazdego kosetyku i zawsze maja super cere.

jest to jeden z najtanszych składnikow i krew mnie zalewa jak znajduje ja w preparatach z najwyzszej (niby)półki.
Witajcie, mam pytanie czy Amiria mogłaby powiedzieć jakimi kosmetykami zastąpiła te napchane parafiną i silikonami, bo ja mam właśnie dokładnie ten sam problem z cerą - dbam o nią i szukam różnych sposobów ale zaskórniki i pękające naczynka to moja zmora..
lemonikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 17:52   #62
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: kremy z paraffinum liquidum są niebezpieczne?

Cytat:
Napisane przez lemonikaa Pokaż wiadomość
Witajcie, mam pytanie czy Amiria mogłaby powiedzieć jakimi kosmetykami zastąpiła te napchane parafiną i silikonami, bo ja mam właśnie dokładnie ten sam problem z cerą - dbam o nią i szukam różnych sposobów ale zaskórniki i pękające naczynka to moja zmora..
Parafina to emolient. Zastępuje się ja innymi emolientami, z tym że niektóre z nich też mogą zapychać np Isopropyl Myristate, niektóre oleje, Caprylic/Capric Triglyceride. W praktycznie każdym kremie są emolienty, to niezbędne składniki w takim kosmetyku. Kremów bez parafiny jest naprawdę dużo. Jeśli masz dużą skłonność do zapychania się cery, to nie tylko parafina może Ci szkodzić.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 09:22   #63
ewcia573
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Dot.: Re: kremy z paraffinum liquidum są niebezpieczne?

[QUOTE=Justy;123873]> parafinę, która inaczej może być nazwana: Mineral oil, Petrolatum, Paraffin Oil, Paraffinum liquidum
petrolatum to WAZELINA, a nie parafina płynna- to zupełnie inna substancja.

To ta sama substancja : http://www.pharma-cosmetic.com.pl/?s...,1341,ant.html
ewcia573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 14:19   #64
onlyou
Raczkowanie
 
Avatar onlyou
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 33
Send a message via Skype™ to onlyou
Dot.: Re: kremy z paraffinum liquidum są niebezpieczne?

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
> parafinę, która inaczej może być nazwana: Mineral oil, Petrolatum, Paraffin Oil, Paraffinum liquidum
petrolatum to WAZELINA, a nie parafina płynna- to zupełnie inna substancja.
Czyli Paraffinum Liquidium, który zawiera się w zakupionym przeze mnie kremie, to nie to samo co słynna i ponoć niebezpieczna parafina płynna?
Co ciekawe jest ona w kremie Biodermy dla cery tłustej i ze skłonnościa do trądziku. Krem nie jest tani...
Ciężko się w tym odnaleźć

Mam tłustą cerę i raczej skłonną do zmian. Wygląda na to (z powyższych różnych wypowiedzi), że krem, który podobno jest do cery tłustej i ze skłonnością do trądziku (co prawda nawilżający) jest raczej do tłustej niewskazany, bo zawiera Parrafinum Liquidium (sic!)
__________________
Doświadczenie zwiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty...

Edytowane przez onlyou
Czas edycji: 2012-11-09 o 14:24
onlyou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 15:58   #65
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Re: kremy z paraffinum liquidum są niebezpieczne?

Cytat:
Napisane przez onlyou Pokaż wiadomość
Czyli Paraffinum Liquidium, który zawiera się w zakupionym przeze mnie kremie, to nie to samo co słynna i ponoć niebezpieczna parafina płynna?
Co ciekawe jest ona w kremie Biodermy dla cery tłustej i ze skłonnościa do trądziku. Krem nie jest tani...
Ciężko się w tym odnaleźć

Mam tłustą cerę i raczej skłonną do zmian. Wygląda na to (z powyższych różnych wypowiedzi), że krem, który podobno jest do cery tłustej i ze skłonnością do trądziku (co prawda nawilżający) jest raczej do tłustej niewskazany, bo zawiera Parrafinum Liquidium (sic!)
Jesli Cię nie zapycha i Ci służy to jest wskazany. Po panice jaką sieje internet, przyszedł czas na wreszcie obiektywne opinie profesjonalistów. Proszę:
http://www.kosmopedia.org/fakty_i_mity/#Parafiny
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 14:30   #66
onlyou
Raczkowanie
 
Avatar onlyou
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 33
Send a message via Skype™ to onlyou
Dot.: Re: kremy z paraffinum liquidum są niebezpieczne?

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Jesli Cię nie zapycha i Ci służy to jest wskazany. Po panice jaką sieje internet, przyszedł czas na wreszcie obiektywne opinie profesjonalistów. Proszę:
http://www.kosmopedia.org/fakty_i_mity/#Parafiny

To się okaże, bo dopiero zaczynam go stosować...
__________________
Doświadczenie zwiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty...
onlyou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 15:22   #67
Mruczka1981
Przyczajenie
 
Avatar Mruczka1981
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 12
Dot.: Re: kremy z paraffinum liquidum są niebezpieczne?

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Jesli Cię nie zapycha i Ci służy to jest wskazany. Po panice jaką sieje internet, przyszedł czas na wreszcie obiektywne opinie profesjonalistów. Proszę:
http://www.kosmopedia.org/fakty_i_mity/#Parafiny
dzięki za ten artykuł, ja nie jestem fanką parafiny, ale przesada też nie jest wskazana. Generalnie kosmetyki z parafiną dla dzieci wielu osobom pomagają. Niestety faktem jest, że skóra się do nich przyzwyczaja.
Mruczka1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-29, 19:48   #68
katiedee
Raczkowanie
 
Avatar katiedee
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Nidzica/Warszawa
Wiadomości: 63
Dot.: Re: gliceryna/ do Magi

Tak naprawdę to nie mam pojęcia czy parafina źle wpływa na skórę... wiem natomiast, że po długotrwałym używaniu kremu l'Oreala Triple Active do cery suchej, moja twarz była w opłakanym stanie. Była tak obrzydliwie zapchana, że nie miałam ochoty jej dotykać.
Jak twierdzi słowniczek wizażański: "Użyta w dużych dawkach tworzy tłusty film, powodując zatykanie porów, przez co skóra pozostaje bez dostępu tlenu." - to przytrafiło się mnie, ale NIE WIEM, czy to przez parafinę czy inny składnik tego kremu.
Oprócz kremu używałam tylko i wyłącznie mydła siarkowego, które moja skóra lubi.
katiedee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 12:02   #69
geigerka
Raczkowanie
 
Avatar geigerka
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 126
GG do geigerka
Dot.: Re: kremy z paraffinum liquidum są niebezpieczne?

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Jesli Cię nie zapycha i Ci służy to jest wskazany. Po panice jaką sieje internet, przyszedł czas na wreszcie obiektywne opinie profesjonalistów. Proszę:
http://www.kosmopedia.org/fakty_i_mity/#Parafiny
Niestety, ale ja nie mogę zgodzić się z twierdzeniem specjalistów z kosmopedii, że parafina nie może powodować alergii i podrażnień. Mam alergię na parafinę. Ale gdy nie wiedziałam o tym, to chcąc złagodzić swędzenie skóry wlewałam sobie do kąpieli Oilatum, czy Balneo, co jeszcze zaogniło stany zapalne. A jeszcze doprawiłam sobie organizm podczas diety Ducana, gdzie zgodnie z zaleceniami nie można było używać żadnego oleju, oprócz oleju parafinowego. To, co zaczęło mi wyskakiwać na skórze, to była po prostu "poezja".
Wiem, że parafina dla zdecydowanej większości ludzi jest składnikiem nieinwazyjnym, niestety ja muszę bardzo dokładnie czytać etykiety
__________________
Jeunesse Global
Instantly ageless
Ludzkie dorosłe komórki macierzyste- nie z embrionów czy krwi pępowinowej
geigerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-07 13:02:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:25.