Jak podkreślić jasną cerę? II - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-11, 19:03   #2011
cmoksia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Skierniewice / Warszawa
Wiadomości: 7 976
GG do cmoksia Send a message via Skype™ to cmoksia
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
Daria- nie znalazlam skladu tego podkladu. Wiem, ze jesli zawiera on mike i talk, a Ty uzywasz filtra z parsolem1798 (np.Bioderma i Vichy)- wowczas podklad zdestabilizuje parsol.
Filtry Avene nie maja w skladzie parsolu i mozna na nie stosowac dowolne mazidla koloryzujace (pod warunkiem, ze nie zetrzesz mechanicznie filtra, podczas aplikacji makijazu)
a bo ten skład jest głęboko ukryty, właśnie odkryłam, że etykietka jest złożona na pół i zaklejona, udało mi się zeskanować
doczytałam, że jest MICA, ale talku nie widzę. To musi być jedno i drugie razem czy wystarczy jedno zeby destabilizować filtry?

a filtry mam Biodermy i LRP, ale skład był na pudełkach, które wyrzuciłam

EDIT: znalazłam http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10610 50+
i http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=15553
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg img051.jpg (35,8 KB, 30 załadowań)
__________________
cmoksia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-11, 19:39   #2012
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Cytat:
Napisane przez cmoksia Pokaż wiadomość
a bo ten skład jest głęboko ukryty, właśnie odkryłam, że etykietka jest złożona na pół i zaklejona, udało mi się zeskanować
doczytałam, że jest MICA, ale talku nie widzę. To musi być jedno i drugie razem czy wystarczy jedno zeby destabilizować filtry?

a filtry mam Biodermy i LRP, ale skład był na pudełkach, które wyrzuciłam

EDIT: znalazłam http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10610 50+
i http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=15553
Daria- Parsol to inaczej Avobenzone - Buthyl Methoxydibenzoylmethane i oba Twoje kremy go zawieraja.

Edit: O ile dobrze odczytalam sklad, ten podklad nie zawiera filtra UVB- ethylhexyl methoxycinnamate, o ktorym napisalam we wczesniejszym poscie, a ktory rowniez nie lubi sie z parsolem.
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-11, 20:26   #2013
cmoksia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Skierniewice / Warszawa
Wiadomości: 7 976
GG do cmoksia Send a message via Skype™ to cmoksia
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

dziękuję Kattarina
czyli albo ten podkład+filtry Avene albo oddzielnie podkład lub filtry?
__________________
cmoksia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-11, 21:19   #2014
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Cytat:
Napisane przez cmoksia Pokaż wiadomość
dziękuję Kattarina
czyli albo ten podkład+filtry Avene albo oddzielnie podkład lub filtry?
Chyba tak najlepiej
Widze, ze mica w skladzie Twojego podkladu jest na samym koncu listy, jako "may contain" i rzeczywiscie nie widze talku...
Jednak nie jestem jeszcze pewna tego dwutlenku tytanu i tlenku cynku- filtrow fizycznych Moze Agnieska sie wypowie na ten temat, bo ja nie jestem specjalistka.
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-11, 21:36   #2015
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

W każdym podkładzie są tlenki i dwutlenki - to są barwniki, więc tego nie da się niestety wykluczyć, czasem jest ich więcej (np. Dermablend) - wtedy podany jest też faktor podkładu, najczęściej jest to tylko filtr mineralny, czasem jest ich mniej i wtedy są tylko jako may contain, często podawane jako skróty, nazwy chemiczne? Wiecie, te wszystkie CI. Ja latem ograniczam się tylko do pudru sypkiego i czegoś dla wyrównania koloru (np. najjaśniejszy spodek brązujący Sephory), żeby zachować jak najwyższy faktor, bo nie rezygnuję latem z kwasów, przez pozostałą część roku nakładam podkład lub idę na łatwiznę i matuję sypkim pudrem Hauschki a na to nawet nieźle kryjący kompakt DP Chanela.
Podsumowując wykład najlepiej byloby używać tylko sypkiego i ewentualnie na to jakiegoś pudru, ponieważ tlenki, mika i talk destabilizują Parsol.
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-11, 21:37   #2016
cmoksia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Skierniewice / Warszawa
Wiadomości: 7 976
GG do cmoksia Send a message via Skype™ to cmoksia
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
Chyba tak najlepiej
Widze, ze mica w skladzie Twojego podkladu jest na samym koncu listy, jako "may contain" i rzeczywiscie nie widze talku...
Jednak nie jestem jeszcze pewna tego dwutlenku tytanu i tlenku cynku- filtrow fizycznych Moze Agnieska sie wypowie na ten temat, bo ja nie jestem specjalistka.
jeszcze raz baardzo dziękuję
rany, dla mnie zawsze jakakolwiek postać chemii była czarną magią, nawet nie wiecie jak się cieszę, że od czerwca nie muszę się z nią męczyć dlatego z łączeniem filtrów z podkładem mialam problemy, a watki na biochemii po kilku stronach stają się moim koszmarem
__________________
cmoksia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-11, 21:52   #2017
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Agniesko, a co z tym filtrem UVB ethylhexyl methoxycinnamate,ktory jest w podkladach Lumene? Ustalilyscie na BU, ze gryzie sie z parsolem? Zauwazylam dzisiaj, ze Lumene zniknely z listy "dozwolonych" podkladow.
Czy tak jak inne filtry fiz. ethylhexyl methoxycinnamate destabilizuje parsol?
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-12, 10:21   #2018
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
Dziekuje

Nie znalazlam w zadnym sklepie internetowym, tylko na allegro:
http://allegro.pl/search.php?string=...+oil&country=1
i jak to zwykle z allegro bywa- w rewelacyjnej cenie, dokladnie 50% tego, co placilam w salonie, w Gdyni Tylko niestety nie sprzedaja na sztuki
Kadus, tez ma dobre kosmetyki- uzywalam ich kiedys, ale zauwazylam, ze slabo wygladzaly mi wlosy. Tzn. nie potrzebuje mocnej regeneracji, bo taka przetluszcza mi skore glowy- ale produkty Kadusa nie dawaly takiego efektu lustra, jakie mam po kosm.Wella zarowno SP, jak i Lifetex.
Dziękuję za objaśnienie i link na allegro
Moim długim kudłom przyda się na wiosnę takie solidne odżywienie, zwłaszcza, że na co dzień dostają tylko szampon i odżywkę A efekt lustra bardzo mnie zachęca, lubię taką niesamowitą gładkość.
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 13:13   #2019
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Cytat:
Napisane przez maja55 Pokaż wiadomość
Dziękuję za objaśnienie i link na allegro
Moim długim kudłom przyda się na wiosnę takie solidne odżywienie, zwłaszcza, że na co dzień dostają tylko szampon i odżywkę A efekt lustra bardzo mnie zachęca, lubię taką niesamowitą gładkość.
Prosze bardzo
Jesli moge, chcialabym doradzic Ci, abys najpierw zakupila i wyprobowala jedna ampulke. Pamietam,ze kilka lat temu, gdy moja fryzjerka nakladala mi na wlosy ten olejek samodzielnie- tzn. bez dodania do odzywki/maski- nie bylam zadowolona z efektu. Mialam wrazenie obciazonych, posklejanych wlosow. Dopiero gdy przeczytalam, ze mozna dodac keratin oil, do maski Welli (jest nawet taka, ktora stanowi z nim "komplet"), zaczelam tak go uzywac i jestem b. zadowolona. Przede wszystkim nie mam problemu z dokladnym splukaniem wlosow i nie przesadzam z iloscia olejku (kiedys zuzywalam za kazdym razem 1,5 ampulki)
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 13:54   #2020
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
ostatnio robię się coraz bledsza a przez to powoli mój Revlon zaczyna odcinań się od mojej skóry... i dzis buszując po allegro znalazłam coś takiego :
Sally Hansen Cornsilk, podkład No Color, próbowałyście go może? czy rzeczywiscie nie ma koloru??
podbijam raz jeszcze, może ktoś go wypróbował albo przynajmniej widział?
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 15:28   #2021
cmoksia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Skierniewice / Warszawa
Wiadomości: 7 976
GG do cmoksia Send a message via Skype™ to cmoksia
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
podbijam raz jeszcze, może ktoś go wypróbował albo przynajmniej widział?
a który revlon odcina Ci się od szyi, Colorstay?
__________________
cmoksia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-12, 15:48   #2022
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
Prosze bardzo
Jesli moge, chcialabym doradzic Ci, abys najpierw zakupila i wyprobowala jedna ampulke. Pamietam,ze kilka lat temu, gdy moja fryzjerka nakladala mi na wlosy ten olejek samodzielnie- tzn. bez dodania do odzywki/maski- nie bylam zadowolona z efektu. Mialam wrazenie obciazonych, posklejanych wlosow. Dopiero gdy przeczytalam, ze mozna dodac keratin oil, do maski Welli (jest nawet taka, ktora stanowi z nim "komplet"), zaczelam tak go uzywac i jestem b. zadowolona. Przede wszystkim nie mam problemu z dokladnym splukaniem wlosow i nie przesadzam z iloscia olejku (kiedys zuzywalam za kazdym razem 1,5 ampulki)
Oczywiście, że dobre rady są zawsze mile widziane
Moje włosy są generalnie mało wymagające ale dobrze wiedziec, że sam olejek zlepia włosy i je obciąża. Wolałabym unikąć takich akcji.
A czy można ten olejek wymieszać z dowolną maską do włosów czy raczej należałoby to zrobić z konkretną maską Welli?
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 16:12   #2023
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Cytat:
Napisane przez maja55 Pokaż wiadomość
Oczywiście, że dobre rady są zawsze mile widziane
Moje włosy są generalnie mało wymagające ale dobrze wiedziec, że sam olejek zlepia włosy i je obciąża. Wolałabym unikąć takich akcji.
A czy można ten olejek wymieszać z dowolną maską do włosów czy raczej należałoby to zrobić z konkretną maską Welli?
Stosowalam go tylko w polaczeniu z maskami i odzywkami Welli, wiec nie wiem, czy optymalnie zadziala z produktami innych firm.
Wiadomo, ze sprzedawcy w firmowym salonie Welli, beda trzymac sie zdania, ze konieczne jest uzycie ich maski, ale moze znajdziesz jakas obiektywna fryzjerke, ktora Ci doradzi, na podstawie skladu konkretnej maski i odzywki.
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 16:29   #2024
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Cytat:
Napisane przez cmoksia Pokaż wiadomość
a który revlon odcina Ci się od szyi, Colorstay?
Revlon Age D... nigdy nie pamiętam jak się on dokładnie nazywa... to taki sam jak Twój fresh ivory, kupiłam z twojego polecenia i jest znakomity.. ale szukam czegoś jeszcze jasniejszego.. bo albo on ściemniał albo ja zbladłam
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 17:13   #2025
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Nikito, ja się pogodziłam z tym, ze nie znajdę w drogerii wystarczająco jasnego podkładu. Jeśli wciąż Cię to drażni, to może przejdziesz na jakiś super jasny kompakt?
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 17:30   #2026
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

ech a ja ciągle żyje marzeniami i poszukuje, poszukuje, poszukuje super jasnego podkładu , ale to pewnie walka z wiatrakami.

jakoś do kompaktów nigdy nie byłam przekonana, ale.. jesli nic innego się nie znajdzie będe musiała poszukać wsród nich.. moze mi Agnieszko coś polecisz? bo nie wiem nawet od czego w tej kategorii zacząć, super jasny w tonacji żółtej..
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 17:35   #2027
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
Stosowalam go tylko w polaczeniu z maskami i odzywkami Welli, wiec nie wiem, czy optymalnie zadziala z produktami innych firm.
Wiadomo, ze sprzedawcy w firmowym salonie Welli, beda trzymac sie zdania, ze konieczne jest uzycie ich maski, ale moze znajdziesz jakas obiektywna fryzjerke, ktora Ci doradzi, na podstawie skladu konkretnej maski i odzywki.
Przy następnej wizycie na pewno spytam, bo mimo, że ma całą gamę Kadusa, to wiem, że czasami pracuje na innych firmach, jeżeli komuś bardzo zależy. Może bedzie mogła zrobić mi taki zabieg z ampułką Welli.
Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Nikito, ja się pogodziłam z tym, ze nie znajdę w drogerii wystarczająco jasnego podkładu. Jeśli wciąż Cię to drażni, to może przejdziesz na jakiś super jasny kompakt?
A Shiseido? Też są za ciemne? Czy nie odpowiadają Ci ich właściwości. Moja mama często używa podkładów Shiseido i dla mnie są one nawet za jasne.
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 17:52   #2028
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Ja uzywam Chanel DP, ale nie "wgniatam" gąbką, tylko omiatam pędzlem, nieźle kryje. Nr 50, dostępny chyba tylko na Allegro, przy omiataniu pędzlem nawet się nie odcina (wcześniej skóra zmatowiona Hauschką, ale mnie nie wybiela).
Dziewczyny chyba polecały coś z IsaDory...
Maju - narazie S. nie testowałam, ale chyba na biochemii dziewczyny pisały że nie sa wcale takie jasne. Ja mam biało-żółtą szyję, więc to rzeczywiście musiałby być biały podkład
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 18:09   #2029
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Niki- mialam z IsaDory ten kompakt: http://www.isadora.com/default.asp?g...20054121184292 w odcieniu 66-sheer oyster, b. jasny, w zoltawej tonacji, b. leciutki.
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-12, 18:29   #2030
cmoksia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Skierniewice / Warszawa
Wiadomości: 7 976
GG do cmoksia Send a message via Skype™ to cmoksia
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
Revlon Age D... nigdy nie pamiętam jak się on dokładnie nazywa... to taki sam jak Twój fresh ivory, kupiłam z twojego polecenia i jest znakomity.. ale szukam czegoś jeszcze jasniejszego.. bo albo on ściemniał albo ja zbladłam
Age Defying mam nadzieję, że nie ma takiej możliwości żeby ściemniał wystraszyłaś mnie w tej chwili, naprawdę, aż się będę musiała przyjrzeć
szczerze mówiąc nie trafiłam jeszcze na nic jaśniejszego

wczoraj kombinowałam z białym podkładem.. mieszanka z dermacolem i bazą to zły pomysł dalsze eksperymenty w planach

EDIT: a moze to dlatego, że Age Defying nie jest raczejj żółtawy tak się odcina od szyi?
__________________
cmoksia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 22:49   #2031
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Dziewczyny, z podkładów True Match C1 jest na pewno najjaśniejszy? na tej palecie N1 i W1 wydaja sie jasniejsze http://www.twojekosmetyki.com.pl/pro...oducts_id=3582
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 23:24   #2032
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, z podkładów True Match C1 jest na pewno najjaśniejszy? na tej palecie N1 i W1 wydaja sie jasniejsze http://www.twojekosmetyki.com.pl/pro...oducts_id=3582
To zalezy od "temperatury", jaka Cie interesuje. (warm, cold, neutral)
Lepiej miec odrobine za ciemny podklad, w odpowiedniej tonacji, niz jasniejszy, zupelnie niedobrany.
Jasniutenki, zoltawy podklad L.Mercier, absolutnie nie pasowal i wydawal sie za ciemny, gdy wyprobowala go Pogoda- posiadaczka cery o chlodnym odcieniu.
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 09:05   #2033
Ewiyumi
Raczkowanie
 
Avatar Ewiyumi
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 140
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Hej dziewczyny, slyszalam, ze podklad Avene, odcien porcelanowy (nie ma go w Polsce) jest o ton ciemniejszy i bardziej zolty od porcelanowego Bobbi Brown. Mial ktos?
Ewiyumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 10:46   #2034
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
To zalezy od "temperatury", jaka Cie interesuje. (warm, cold, neutral)
Lepiej miec odrobine za ciemny podklad, w odpowiedniej tonacji, niz jasniejszy, zupelnie niedobrany.
Jasniutenki, zoltawy podklad L.Mercier, absolutnie nie pasowal i wydawal sie za ciemny, gdy wyprobowala go Pogoda- posiadaczka cery o chlodnym odcieniu.
masz rację, lepiej kupić podkład ciemniejszy/jasniejszy niż w nie naszej tonacji, bo to widać z daleka
zdałam sobie sprawę, że na codzień wystarczy mi filtr+skrobia, ale zaczęłam pracę w sklepie, no i muszę wyglądać dobrze, a te niebieskie żyłki są tak widoczne, że wyglądają jak namalowane kredką a nie chcę rezygnować z ochrony przeciwslonecznej, dlatego kupię chyba true match, cieply odcień odpada bezdyskusyjnie, tylko zastanawiam się nad odcieniem neutralnym n1 i rozowym c1, szczerze to n1 nie widzialam nigdy na zywo, a c1 teraz ciezko dostać, tu z przesyłką 38 zł więc to chyba dobry interes http://ercpraca.nazwa.pl/sklep/?p=pr...E-MATCH-LOREAL
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 12:20   #2035
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Cytat:
Napisane przez Ewiyumi Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, slyszalam, ze podklad Avene, odcien porcelanowy (nie ma go w Polsce) jest o ton ciemniejszy i bardziej zolty od porcelanowego Bobbi Brown. Mial ktos?
Dla mnie podklady Avene są za ciemne i takie.. pomarańczowe Już lepszy jest puder w kremie LRP lub LRP Toleriane jeśli chodzi o apteczne (choć nie są dla bladziochów, raczej takich "bladych normalnie")
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 15:34   #2036
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Cytat:
Napisane przez cmoksia Pokaż wiadomość
Age Defying mam nadzieję, że nie ma takiej możliwości żeby ściemniał wystraszyłaś mnie w tej chwili, naprawdę, aż się będę musiała przyjrzeć
szczerze mówiąc nie trafiłam jeszcze na nic jaśniejszego

wczoraj kombinowałam z białym podkładem.. mieszanka z dermacolem i bazą to zły pomysł dalsze eksperymenty w planach

EDIT: a moze to dlatego, że Age Defying nie jest raczejj żółtawy tak się odcina od szyi?
no właśnie Age Defyinh jest hmm beżowo- różowy, albo mine się już tak mieni w oczach w świetle dziennym niby wyglądam normalnie tzn blado.. ale w swietle żarówki podkład staje się zdecydowanie za ciemny... no cóż poszukam może wsród kompaktów jak tylko uda mi się wyrwać z pracy na dłuższą wyprawę cyzlit ak gdzie w kwietniu maju niestety.. a do tego czasu filtr + skrobia
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 15:51   #2037
Ewiyumi
Raczkowanie
 
Avatar Ewiyumi
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 140
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Dla mnie podklady Avene są za ciemne i takie.. pomarańczowe Już lepszy jest puder w kremie LRP lub LRP Toleriane jeśli chodzi o apteczne (choć nie są dla bladziochów, raczej takich "bladych normalnie")
Czyli mialas ten porcelanowy Avene lub Bobbi Brown?
Ewiyumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 16:05   #2038
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Cytat:
Napisane przez Ewiyumi Pokaż wiadomość
Czyli mialas ten porcelanowy Avene lub Bobbi Brown?
Miałam kilkakrotnie próbki Avene, z czego drugi w kolejności jest chyba jaśniejszy od pierwszego - ale dobrze już nie pamiętam
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 16:18   #2039
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Wczoraj na zakupach znowu przyglądałam się w różnych sklepach swojemu odbiciu w lustrach/witrynach itd. Albinos, z maleńkimi czerwonymi oczkami i zakatarzonym nosem. Mam nadzieję że to tylko objawy pochorobowe, bo alergii na jakieś naturalne pyłki, rośliny itd. nigdy nie miałam.

Muszę kupić biały puder. Wszystko co mam jest za ciemne i robi smugi. Biało-żółta szyja, a twarz? Biała cera o żółtawym zabarwieniu, idealnie białe, małe plamki na policzkach których prawie nie widać zimą (bo latem niestety słońce mnie opalało chociaż chowałam się pod filtrami i w cieniu), czerwone naczynka (coraz więcej popękanych ), brązowe piegi.


Peeling enzymatyczny Ziaja HLC (?) rozjaśnia cerę, a przynajmniej tak piszą na opakowaniu. Ja po za burakiem nic nie zauważyłam. Dam mu dzisiaj drugą szansę, bo ostatnio strasznie mnie podrażnił. Szczypał strasznie, a skóra piekła. Łagodzący?
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 16:23   #2040
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Ineska może sobie ten Ziaję HLC odpuść? ja go też miałam i nic złego ( ani też super dobrego) nie robił.. ale dużo dziewczyn na Biochemi pisało, że kremy z tej serii ich uczulały. Niby łagodzący ale niestety perfumowany i do tego ma jakies zapychające składniki..
ja bym na twoim miejscu nie ryzykowała.. szkoda fundowac sobie zaczerwienienia które na naszych bladych twarzach widać bardzo mocno


a ja zauwazyłam ze pomiedzy ustami a nosem w miejscu gdzie zgina się skóra gdy się usmiecham ( mam nadzieje ze zrozumiałyscie ] mam ciągle jasno czerowne paski... im wiecej mówię lub się usmiecham..tym te paski są bardziej zaczerwienione.. ale co.. mam przestaćmówic
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:20.