Jak podkreślić jasną cerę? część VII - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-05-03, 19:39   #4621
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
20 się tak dobrze sprawuje? To seria solecrin czy jakiś inny iwostinu tyle że z filtrem 20?
Z serii sensitia nawilżający o przedłużonym działaniu filtr 20

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Chodzi Ci o to, że musiałabyś nałożyć za dużo kremu bo ilości podane przez producentów są dla przeciętnej wielkości twarzy?

Też mi się tak wydawało ale pewnie i tak część tego promieniowania dociera tyle, że nie wywołuje reakcji obronnej skóry czyli opalenizny.

Ogólnie mam małą głowę , małe oczy ( problem z doborem soczewek), małą twarz musiałam kupować oprawki okularów dla dzieci , bo dla dorosłych są za wielkie i oczy zamiast na środku szkła są przy noskach Jak próbowałam nałożyć tyle co trzeba i nie dało się Po prostu krem ( wypróbowałam to na wszystkich jakie miałam) nie był w stanie się wchłonąć....Przez to stwierdziłam że może zalecana ilość filtru jest za duża dla mojej twarzy Nakładam je swoją metodą , dość grubą warstwą ale to wychodzi połowa zalecanej dawki . Efekty takie mogłyście widzieć na zdjęciach mojej gąbki Blada jestem latem wcale się nie opalam , ale na dodatek do filtru często noszę czapkę z daszkiem i kapelusz + ogromniaste okulary , no i chodzę zazwyczaj zacienioną stroną ulicy tak jak na wampira przystało
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-03, 19:45   #4622
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
Z serii sensitia nawilżający o przedłużonym działaniu filtr 20

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------




Ogólnie mam małą głowę , małe oczy ( problem z doborem soczewek), małą twarz musiałam kupować oprawki okularów dla dzieci , bo dla dorosłych są za wielkie i oczy zamiast na środku szkła są przy noskach Jak próbowałam nałożyć tyle co trzeba i nie dało się Po prostu krem ( wypróbowałam to na wszystkich jakie miałam) nie był w stanie się wchłonąć....Przez to stwierdziłam że może zalecana ilość filtru jest za duża dla mojej twarzy Nakładam je swoją metodą , dość grubą warstwą ale to wychodzi połowa zalecanej dawki . Efekty takie mogłyście widzieć na zdjęciach mojej gąbki Blada jestem latem wcale się nie opalam , ale na dodatek do filtru często noszę czapkę z daszkiem i kapelusz + ogromniaste okulary , no i chodzę zazwyczaj zacienioną stroną ulicy tak jak na wampira przystało
Dobrze wiedzieć. Właśnie go testuję

Mam ten sam problem. Kupuję zawsze najwęższe oprawki dla dorosłych ale muszę się wcześniej nieźle nabiegać. Zwykle sprzedawcy rozkładają ręce i mówią, że z rozmiarów dla mnie mają tylko okulary dla dzieci

Właśnie dlatego lubię pochmurne ciepłe dni

Edytowane przez lucciola
Czas edycji: 2013-05-03 o 19:46
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-03, 19:51   #4623
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

tak wracając do Ingran, to polecam ci spróbować ten filtr Aknicare SPF 30 nie jest drogi, a filtry ma dobre i stabilne (chroni i przed UVB i UVA), przy tym jest leciutki, ładnie się wchłania. Dla cery suchej pewnie będzie za lekki, ale do mieszanej i tłustej jest naprawdę w porządku.
Żałuję bardzo, że nie robią wersji z SPF 50, pewnie nie byłby taki leciutki, ale i tak pewnie lżejszy i mniej zapychający niż większość 50-ek

Oczywiście jak kupię ten matujący z Vichy to też zdam relację
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-03, 19:57   #4624
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
A podczas 'wcierania' podkładu mineralnego, nie zetrze się filtra?
Zetrze się, dlatego tnależy to robić jak najdelikatniej. Najlepiej tylko stemplować (niestety często wtedy się ciastoli. W takiej sytuacji to jak najdelikatniej rozcierać).
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-03, 20:29   #4625
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
tak wracając do Ingran, to polecam ci spróbować ten filtr Aknicare SPF 30 nie jest drogi, a filtry ma dobre i stabilne (chroni i przed UVB i UVA), przy tym jest leciutki, ładnie się wchłania. Dla cery suchej pewnie będzie za lekki, ale do mieszanej i tłustej jest naprawdę w porządku.
Żałuję bardzo, że nie robią wersji z SPF 50, pewnie nie byłby taki leciutki, ale i tak pewnie lżejszy i mniej zapychający niż większość 50-ek

Oczywiście jak kupię ten matujący z Vichy to też zdam relację
O ten chodzi?
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-03, 20:31   #4626
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
O ten chodzi?
tak
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-03, 20:34   #4627
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Kurde, trochę droga impreza:/
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-03, 21:56   #4628
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Dobrze wiedzieć. Właśnie go testuję

Mam ten sam problem. Kupuję zawsze najwęższe oprawki dla dorosłych ale muszę się wcześniej nieźle nabiegać. Zwykle sprzedawcy rozkładają ręce i mówią, że z rozmiarów dla mnie mają tylko okulary dla dzieci

Właśnie dlatego lubię pochmurne ciepłe dni
Zapomniałam dodać że zakupiłam iwostin solerin 50 krem do twarzy i emulsję do ciała w zestawie w super cenie 35 zł Jeszcze nie testowałam chcę zostawić go na wakacje bo mi ta 20 naprawdę wystarcza naprawdę nie mam pojęcia jak to możliwe . Mam nadzieję że 50 też będzie ok.
zapomniałam tez dodać że ostatnio raz w tygodniu myję buzię szczoteczką do mycia twarzy i to nawet mi służy, mniej zapchanych porów

Kurcze może coś w tym jest i ta ilość jest umowna , tzn trzeba nałożyć dość grubą warstwę, ale holender bez przesady, nie daję rady wklepać w skórę zalecanej ilości tego filtra, skóra go nie przyjmuje .Może za dużo filtru na twarzy powoduje tak duże zapychanie


No i jak przebiegają testy ?
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 13:06   #4629
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Kurde, trochę droga impreza:/
niestety, ale komfort jego stosowania jest tego wart.
Kiedyś namiętnie używałam tego - niby się wchłaniał do matu, ale jednak był widoczny na skórze, troche bielił i smużył, skóra wyglądała w nim jakby sino i niezdrowo, podkreślał skórki. Obecnie nie pamiętam, czy mnie zapychał, być może nie
No i w miarę lekkie w przystępnej cenie są niebieskie Lirenki - z tej serii - miałam spf 30, bieli niestety ale ma przyjemną, lekką konsystencję. Mnie niestety trochę zapchał na twarzy i dla mnie trochę za tłusty, ale w porównaniu do Sorai to jest naprawdę przyjemny, zdecydowanie lżejszy

Od biedy na plażę (jak już musiałam się na takowej znaleźć) używałam tego, ale do częstego stosowania to trochę nie bardzo.

---------- Dopisano o 14:06 ---------- Poprzedni post napisano o 14:03 ----------

nie kojarzycie, czy istnieje filtr z podobnej półki cenowej co te mineralne Lirene, i też taki możliwie lekki, tylko nie bielący?
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 15:40   #4630
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
Zapomniałam dodać że zakupiłam iwostin solerin 50 krem do twarzy i emulsję do ciała w zestawie w super cenie 35 zł Jeszcze nie testowałam chcę zostawić go na wakacje bo mi ta 20 naprawdę wystarcza naprawdę nie mam pojęcia jak to możliwe . Mam nadzieję że 50 też będzie ok.
zapomniałam tez dodać że ostatnio raz w tygodniu myję buzię szczoteczką do mycia twarzy i to nawet mi służy, mniej zapchanych porów

Kurcze może coś w tym jest i ta ilość jest umowna , tzn trzeba nałożyć dość grubą warstwę, ale holender bez przesady, nie daję rady wklepać w skórę zalecanej ilości tego filtra, skóra go nie przyjmuje .Może za dużo filtru na twarzy powoduje tak duże zapychanie


No i jak przebiegają testy ?
Na razie jestem zadowolona. Ma fajną kremową konsystencję i jest świetny pod makijaż.

A propos mycia twarzy: wiem od dermatologa, że najlepsze do tego są dwie rzeczy: mydło biały jeleń i płyn do higieny intymnej. Używam miceli, żeby mi się skóra nie przesuszała ale kilka razy umyłam płynem Lirene i krzywda mi się nie stała, makijaż (podkład) zszedł idealnie, wacik był potem czysty (bo dla pewności przemyłam jeszcze swoim micelem ).
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 15:42   #4631
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Hmmm to skoro tak to prawdopodobnie się skuszę przy przypływie gotówki

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

Ja nie lubię Białego Jelenia, śmierdzi i jakbym się myła samą wodą....
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-04, 15:44   #4632
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
[/COLOR]Ja nie lubię Białego Jelenia, śmierdzi i jakbym się myła samą wodą....
Mi wysuszał skórę, tak nieprzyjemnie ściągał .
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 15:47   #4633
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Na razie jestem zadowolona. Ma fajną kremową konsystencję i jest świetny pod makijaż.

A propos mycia twarzy: wiem od dermatologa, że najlepsze do tego są dwie rzeczy: mydło biały jeleń i płyn do higieny intymnej. Używam miceli, żeby mi się skóra nie przesuszała ale kilka razy umyłam płynem Lirene i krzywda mi się nie stała, makijaż (podkład) zszedł idealnie, wacik był potem czysty (bo dla pewności przemyłam jeszcze swoim micelem ).
ja też nie lubię białego jelenia. po kilku takich użyciach wysuszył mi skórę. nie wspominając już, że za każdym razem szczypało mnie podczas mycia.
użyłam też parę razy facelle, ale ten z kolei kosmetyk nie nadaje się wg mnie do niczego. włosy po nim były tragiczne, używany jako żel do higieny intymnej powodował u mnie swędzenie (mimo, że wersja dla skóry wrażliwej), a na twarzy pozostawiał film.
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 15:50   #4634
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Co do środków myjących to ja trochę rozkładam ręce, aktualnie myję twarz zwykłym mydłem w płynie
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 15:56   #4635
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

U mnie do mycia twarzy najlepiej się sprawdza OCM :P Co jakiś czas mydło Aleppo, ale nie codziennie, bo za bardzo mnie wysusza. Dobra jest też pianka do mycia Decubal, zazwyczaj nie lubię takich kosmetyków, ale ta była fajna.
Co do mycia włosów Facelle, to mój ulubiony produkt, ale fakt, trzeba najpierw włosy przyzwyczaić do produktów bez SLS :P U mnie pełne odzwyczajenie nastąpiło po mniej więcej roku (ale włosy wyglądały lepiej już po pierwszych użyciach), najdelikatniejsze szampony/płyny pienią się idealnie, za to jak umyję jakimś zwykłym, drogeryjnym szamponem, to mam siano, strąki i ogólnie syf na głowie. Nie mówiąc o podrażnieniu.
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 16:14   #4636
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Na razie jestem zadowolona. Ma fajną kremową konsystencję i jest świetny pod makijaż.

A propos mycia twarzy: wiem od dermatologa, że najlepsze do tego są dwie rzeczy: mydło biały jeleń i płyn do higieny intymnej. Używam miceli, żeby mi się skóra nie przesuszała ale kilka razy umyłam płynem Lirene i krzywda mi się nie stała, makijaż (podkład) zszedł idealnie, wacik był potem czysty (bo dla pewności przemyłam jeszcze swoim micelem ).
mi mydło biały jeleń straaasznie wysuszyło skórę za to żel do higieny intymnej z tej serii jest już w porządku, zastępuję nim czasem mój żel do mycia Babydream w którym podoba mi się to, że nie szczypie w oczy
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 17:21   #4637
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Co do środków myjących to ja trochę rozkładam ręce, aktualnie myję twarz zwykłym mydłem w płynie
ja umyłam raz twarz zwykłym dove w płynie, bo byłam na wyjeździe i nie miałam ze sobą żadnego żelu czy innego mydła. też mi wysuszyło i ściągnęło skórę.

Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
U mnie do mycia twarzy najlepiej się sprawdza OCM :P Co jakiś czas mydło Aleppo, ale nie codziennie, bo za bardzo mnie wysusza. Dobra jest też pianka do mycia Decubal, zazwyczaj nie lubię takich kosmetyków, ale ta była fajna.
Co do mycia włosów Facelle, to mój ulubiony produkt, ale fakt, trzeba najpierw włosy przyzwyczaić do produktów bez SLS :P U mnie pełne odzwyczajenie nastąpiło po mniej więcej roku (ale włosy wyglądały lepiej już po pierwszych użyciach), najdelikatniejsze szampony/płyny pienią się idealnie, za to jak umyję jakimś zwykłym, drogeryjnym szamponem, to mam siano, strąki i ogólnie syf na głowie. Nie mówiąc o podrażnieniu.
ja właśnie używam metody ocm, ale uproszczonej. nie bawię się w żadne ręczniczki i gorącą wodę. tylko potem mam problem jak zmyć resztki oleju z twarzy.
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 17:35   #4638
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

u mnie OCM nie sprawdziło się ze względu na naczynka teraz myję twarz właśnie żelem Babydream albo jeleniem do intymnej, a jak zmywam tapetę to najpierw makijaż oka zmywam (czy raczej rozmazuję) olejkiem do mycia i dopiero wtedy zwykłym myjadłem
Albo czasem na zwilżony (wodą czy hydrolatem) wacik daję parę kropel oleju i tym przecieram twarz, też ładnie ściąga zanieczyszczenia
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 18:57   #4639
sillke29
Raczkowanie
 
Avatar sillke29
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 171
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Mam do Was pytanie, czy używanie filtru i na to bb z filtrem nie jest "zabronione"? Samemu filtrowi w kremie bb nie mogę zaufać, a bardzo mi odpowiada.

Używam tego filtru i tego bb

Podejrzewam, że niestety ochrona się nie dodaje 20 z filtru i 25 z kremu ale może dzięki takiemu połączeniu mam pewność tego SPF20 na twarzy?

Czy może całkowicie powinnam odstawić coś takiego i zdecydować się na ochronę tylko w jednym kosmetyku?
__________________
Tu es responsable pour toujours de ce que tu as apprivoisé.

57,5 -> 55 -> 52,5 -> 50
sillke29 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-04, 19:19   #4640
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
u mnie OCM nie sprawdziło się ze względu na naczynka teraz myję twarz właśnie żelem Babydream albo jeleniem do intymnej, a jak zmywam tapetę to najpierw makijaż oka zmywam (czy raczej rozmazuję) olejkiem do mycia i dopiero wtedy zwykłym myjadłem
Albo czasem na zwilżony (wodą czy hydrolatem) wacik daję parę kropel oleju i tym przecieram twarz, też ładnie ściąga zanieczyszczenia
też mam naczynka i nie bawię się w metodę z ręczniczkiem, tylko robię tak jak Ty - olej, a potem jakieś myjadło. tylko większość myjadeł robi mi kuku i ściąga skórę do granic możliwości.

Cytat:
Napisane przez sillke29 Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie, czy używanie filtru i na to bb z filtrem nie jest "zabronione"? Samemu filtrowi w kremie bb nie mogę zaufać, a bardzo mi odpowiada.

Używam tego filtru i tego bb

Podejrzewam, że niestety ochrona się nie dodaje 20 z filtru i 25 z kremu ale może dzięki takiemu połączeniu mam pewność tego SPF20 na twarzy?

Czy może całkowicie powinnam odstawić coś takiego i zdecydować się na ochronę tylko w jednym kosmetyku?
możesz stosować takie połączenie. ale ochrona się nie dodaje.
używasz jeszcze pudru? jeśli tak, to jakiego? bo jestem na etapie poszukiwań. pytam, bo używam takiego samego bb i może podsuniesz mi pomysł na to jaki kupić puder
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 20:02   #4641
sillke29
Raczkowanie
 
Avatar sillke29
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 171
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość

możesz stosować takie połączenie. ale ochrona się nie dodaje.
używasz jeszcze pudru? jeśli tak, to jakiego? bo jestem na etapie poszukiwań. pytam, bo używam takiego samego bb i może podsuniesz mi pomysł na to jaki kupić puder
dotychczas używałam Rimmela Stay Matte (delikatnie oprószałam twarz) było całkiem, całkiem. Teraz mi się kończy to będę szukać czegoś innego, bo mam wrażenie, że ten Rimmel jest bardzo widoczny na twarzy, takie drobinki. Jak nie znajdę nic lepszego to pewnie do niego mimo to wrócę bo świetnie utrwala wszystko

Dziękuję za odpowiedź
__________________
Tu es responsable pour toujours de ce que tu as apprivoisé.

57,5 -> 55 -> 52,5 -> 50

Edytowane przez sillke29
Czas edycji: 2013-05-04 o 20:04
sillke29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 20:42   #4642
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

A ja póki co myję twarz pianką oczyszczającą Iwostin (na przemian z żelem La roche-posay). Mam ochotę na oczyszczanie olejami, ale wydaje się to być męczącą zabawą. Poza tym nawet nie wiem od jakich miałabym zacząć. Chyba od tych z BU? Poza tym one zmywają makijaż czy trzeba też mieć jakiś specjalny? Może tym samym zmyć makijaż a potem umyć twarz? Teraz też używam płynu micelarnego do demakijażu.

Edytowane przez Sabriel_
Czas edycji: 2013-05-04 o 21:59
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 21:01   #4643
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
u mnie OCM nie sprawdziło się ze względu na naczynka teraz myję twarz właśnie żelem Babydream albo jeleniem do intymnej, a jak zmywam tapetę to najpierw makijaż oka zmywam (czy raczej rozmazuję) olejkiem do mycia i dopiero wtedy zwykłym myjadłem
Albo czasem na zwilżony (wodą czy hydrolatem) wacik daję parę kropel oleju i tym przecieram twarz, też ładnie ściąga zanieczyszczenia
U mnie babydream się nie sprawdza, wysusza skórę i ściąga

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
A ja póki co myję twarz pianką oczyszczającą Iwostin (na przemian z żelem La roche-posay). Mam ochotę na oczyszczanie olejami, ale wydaje się to być męczącą zabawą. Poza tym nawet nie wiem od jakich miałabym zacząć. Chyba od tych z BU? Poza tym one zmywają makijaż czy trzeba też mieć jakiś specjalny? Może tym samym zmyć makijaż a potem umyć twarz? Teraz też używam płyn micelarny do demakijażu.
Możesz do demakijażu używać np. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...#review-552451 ma bardzo dobry skład i jest tani polecam jeszcze olejki Alterra.
Bez problemu zmyją makijaż
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-05, 01:43   #4644
katiedee
Raczkowanie
 
Avatar katiedee
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Nidzica/Warszawa
Wiadomości: 63
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Dołączam do Bladolicych

Moja cera jest bardzo jasna, w słońcu wygląda na śnieżnobiałą, ale wpada w beżowy odcień. Mnie podoba się różowa cera. Muszę z tym żyć XD

http://imageshack.us/photo/my-images/805/sdc16952.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/837/img0281wt.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/441/sdc17310.jpg/

Aha, zapomniałabym! Najlepszym sposobem na jasną cerę jest filtr 50 albo wyższy (ja mam Dermedic Sunbrella) + peeling (ten najlepiej co trzy dni). Ja oprócz tego staram się unikać marchewki, witaminy C oraz soczków Kubuś itp. Nie wystawiam też skóry na słońce. Inaczej się nie da. No, i oczywiście predyspozycje genetyczne.

Edytowane przez katiedee
Czas edycji: 2013-05-05 o 01:46 Powód: zapomniałam coś dodać haha
katiedee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-05, 09:25   #4645
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez sillke29 Pokaż wiadomość
dotychczas używałam Rimmela Stay Matte (delikatnie oprószałam twarz) było całkiem, całkiem. Teraz mi się kończy to będę szukać czegoś innego, bo mam wrażenie, że ten Rimmel jest bardzo widoczny na twarzy, takie drobinki. Jak nie znajdę nic lepszego to pewnie do niego mimo to wrócę bo świetnie utrwala wszystko

Dziękuję za odpowiedź
nie ufam tej firmie, bo co kupię, to okazuje się potem, że to bubel. teraz się męczę z pudrem affinitone - stanowczo odradzam.

Cytat:
Napisane przez katiedee Pokaż wiadomość
Dołączam do Bladolicych

Moja cera jest bardzo jasna, w słońcu wygląda na śnieżnobiałą, ale wpada w beżowy odcień. Mnie podoba się różowa cera. Muszę z tym żyć XD

http://imageshack.us/photo/my-images/805/sdc16952.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/837/img0281wt.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/441/sdc17310.jpg/

Aha, zapomniałabym! Najlepszym sposobem na jasną cerę jest filtr 50 albo wyższy (ja mam Dermedic Sunbrella) + peeling (ten najlepiej co trzy dni). Ja oprócz tego staram się unikać marchewki, witaminy C oraz soczków Kubuś itp. Nie wystawiam też skóry na słońce. Inaczej się nie da. No, i oczywiście predyspozycje genetyczne.
witaminy c? to bym chyba non stop chodziła chora. marchewka? też bym nie potrafiła zrezygnować. zresztą - kiedyś przez kilka miesięcy piłam codziennie sok marchewkowy i nie zrobiłam się pomarańczowa. widocznie na mnie nie działa.
peelingi to ryzykowna rzecz jak ktoś ma cerę naczynkową, tak jak ja
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-05, 10:42   #4646
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

katiedee nie popadajmy w paranoję, to że zjemy marchewkę nie spowoduje, że będziemy pomarańczowe Witamina C od kiedy wpływa na koloryt naszej skóry ? Chyba chodziło Ci o Beta-karoten
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-05, 11:51   #4647
katiedee
Raczkowanie
 
Avatar katiedee
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Nidzica/Warszawa
Wiadomości: 63
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Oj! Mój błąd! Tak, chodziło mi o betakaroten Witamina C jest wskazana, bo nieco rozjaśnia przebarwienia. Wybaczcie ^^
__________________

Uwaga:

MÓJ BLOG

Do długości docelowej pozostało: 30 cm
katiedee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-05, 12:01   #4648
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez katiedee Pokaż wiadomość
Dołączam do Bladolicych

Moja cera jest bardzo jasna, w słońcu wygląda na śnieżnobiałą, ale wpada w beżowy odcień. Mnie podoba się różowa cera. Muszę z tym żyć XD

http://imageshack.us/photo/my-images/805/sdc16952.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/837/img0281wt.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/441/sdc17310.jpg/

Aha, zapomniałabym! Najlepszym sposobem na jasną cerę jest filtr 50 albo wyższy (ja mam Dermedic Sunbrella) + peeling (ten najlepiej co trzy dni). Ja oprócz tego staram się unikać marchewki, witaminy C oraz soczków Kubuś itp. Nie wystawiam też skóry na słońce. Inaczej się nie da. No, i oczywiście predyspozycje genetyczne.
To są twoje zdjęcia? Skóra wygląda normalnie, tzn. jasna, ale nie jakoś wybitnie.

Peelingi faktycznie pomagają zachować ładny koloryt skóry, niezależnie od jej koloru - tylko trzeba dobrać właściwy do cery, żeby nie podrażniał.


Nie wiem jak to jest z marchewką, znałam osoby, które piły dużo soków marchwiowych i miały ohydnie przebarwioną skórę, tymczasem ja ostatnio jem prawie codziennie gotowaną marchewkę i bez zmian. Tyle, że ja marhcewkę zawsze jem z tłuszczem, żeby karoten zamieniał się w witaminę A i przyswajał i może dlatego nie osadza mi się w skórze.
Akurat witamina A jest bardzo ważna dla skóry, szczególnie przy kłopotach ze złuszczaniem.


Jeśli ktoś chce rozjaśnić sobie skórę to polecam umiarkowane peelingi (za mocne mogą nie tylko podrażnić ale wręcz prowadzić do przebarwień), filtry, kosmetyki rozświetlające i ew. makijaż lekko rozjaśniający. Nie ma co kombinować z dietą bo można się nabawić awitaminozy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-05, 12:10   #4649
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Na razie jestem zadowolona. Ma fajną kremową konsystencję i jest świetny pod makijaż.

A propos mycia twarzy: wiem od dermatologa, że najlepsze do tego są dwie rzeczy: mydło biały jeleń i płyn do higieny intymnej. Używam miceli, żeby mi się skóra nie przesuszała ale kilka razy umyłam płynem Lirene i krzywda mi się nie stała, makijaż (podkład) zszedł idealnie, wacik był potem czysty (bo dla pewności przemyłam jeszcze swoim micelem ).

Ja już od kilku lat myję buzię płynem do higieny intymniej ( teraz ziaja w białej butelce z różowym napisem ) W kilku watkach polecałam ten sposób mycia osobom z cerą trądzikową lecz usłyszałam że nie myje się twarzy płynem do d.... Jest bardzo delikatny a równocześnie dobrze myje, ma kwaśne ph , nie przesusza, nie podrażnia czego chcieć więcej
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-05, 12:18   #4650
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Dla mnie osobiście unikanie jedzenia czegoś czy coś w tym stylu, żeby zachować białość skóry, to z deka paranoja 'opalenizna' i tak zejdzie, też panikowałam, jak na ramionach lekko odbiły mi się ramiączka od bluzki, zimą nie było po nich śladu..
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-18 20:01:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:50.