Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-06, 15:03   #1861
andziaoo7
Przyczajenie
 
Avatar andziaoo7
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 27
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cześć Dziewczyny jestem tutaj nowa, ale po przejrzeniu wątku stwierdziłam, że jest to idealne miejsce, gdzie mogę uzyskać pomoc w doborze kremu na dzień.
Zacznę może od tego, że od niedawna zaczęłam przestawiać się na naturalną pielęgnację twarzy i ciała
Moja cera od jesieni ubiegłego roku jest strasznie kapryśna i nie mam pojęcia z czego to wynika, ponieważ nie zmieniłam swojej pielęgnacji w drastyczny sposób. Kiedyś była to cera mieszana, lekko błyszcząca się z okresowymi wypryskami. Nic specjalnego. Natomiast jesienią cera zaczęła wariować, produkować masę sebum i w efekcie zaczęłam szukać czegoś matującego. Niestety na nic się to zdało, poza kremem z Barwy Siarkowa Moc, który pomimo świetnego matowienia skóry, nie nawilża jej i po dłuższym stosowaniu przesuszył ją. Ponad miesiąc temu byłam na dermokonsultacjach z Sylveco, gdzie ku mojemu zdziwieniu usłyszałam, że mam odwodnioną skórę i polecono mi lekki krem brzozowy. Krem stosowałam rok temu i nie powalił mnie, oddałam go wtedy siostrze.
Mimo złych wspomnień kupiłam krem ponownie i używam go do dzisiaj. Jednak nadal uważam, że pomimo dobrego nawilżania nie jest to idealny krem dla skóry przetłuszczającej się i dlatego poszukuję powoli czegoś nowego.

Po przeczesaniu wizażu, blogów itp znalazłam kilka kandydatów:
1. Make me Bio beautiful Face do cery skłonnej do wyprysków
2. Make me Bio Featherlight
3. Orientana krem z Morwą i Lukrecją
4. Natura Siberica krem do skóry tłustej i mieszanej

Chciałabym się dowiedzieć, czy któraś z Was mogłaby mi doradzić, który z nich jest lepszy, albo chociaż opisać ich konsystencję w porównaniu do lekkiego kremu brzozowego z Sylveco?
Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź

Edytowane przez andziaoo7
Czas edycji: 2015-04-06 o 15:04
andziaoo7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-06, 15:17   #1862
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez andziaoo7 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny jestem tutaj nowa, ale po przejrzeniu wątku stwierdziłam, że jest to idealne miejsce, gdzie mogę uzyskać pomoc w doborze kremu na dzień.
Zacznę może od tego, że od niedawna zaczęłam przestawiać się na naturalną pielęgnację twarzy i ciała
Moja cera od jesieni ubiegłego roku jest strasznie kapryśna i nie mam pojęcia z czego to wynika, ponieważ nie zmieniłam swojej pielęgnacji w drastyczny sposób. Kiedyś była to cera mieszana, lekko błyszcząca się z okresowymi wypryskami. Nic specjalnego. Natomiast jesienią cera zaczęła wariować, produkować masę sebum i w efekcie zaczęłam szukać czegoś matującego. Niestety na nic się to zdało, poza kremem z Barwy Siarkowa Moc, który pomimo świetnego matowienia skóry, nie nawilża jej i po dłuższym stosowaniu przesuszył ją. Ponad miesiąc temu byłam na dermokonsultacjach z Sylveco, gdzie ku mojemu zdziwieniu usłyszałam, że mam odwodnioną skórę i polecono mi lekki krem brzozowy. Krem stosowałam rok temu i nie powalił mnie, oddałam go wtedy siostrze.
Mimo złych wspomnień kupiłam krem ponownie i używam go do dzisiaj. Jednak nadal uważam, że pomimo dobrego nawilżania nie jest to idealny krem dla skóry przetłuszczającej się i dlatego poszukuję powoli czegoś nowego.

Po przeczesaniu wizażu, blogów itp znalazłam kilka kandydatów:
1. Make me Bio beautiful Face do cery skłonnej do wyprysków
2. Make me Bio Featherlight
3. Orientana krem z Morwą i Lukrecją
4. Natura Siberica krem do skóry tłustej i mieszanej

Chciałabym się dowiedzieć, czy któraś z Was mogłaby mi doradzić, który z nich jest lepszy, albo chociaż opisać ich konsystencję w porównaniu do lekkiego kremu brzozowego z Sylveco?
Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź
Obawiam się, że żaden z tych kremów nie spisze się u Ciebie. Featherlight jest bardzo przyjemnym kremem, ale przy codziennym stosowaniu sprzyja powstawaniu wyprysków. Warto coś wypróbować z tej Orientany, a konkretnie z tych masko-kremów, np niebieską lub zieloną wersję lub papaję.

Generalnie do takiej cery polecałabym coś o żelowej konsystencji, np żel aloesowy Eubiony, serum Age protect Lavery, albo nieco mniej naturalne serum Hydrativ Tołpy. Ja tez byłam na dermokonsultacjach i również mi pani poleciła ich krem, a konkretnie lekki nagietkowy, ale skubaniec wcale nie jest lekki. Wiem, co masz na myśli, bo mam podobną cerę, aczkolwiek uporałam się z nią już parę lat temu.
Do mycia twarzy polecam miód Pomyśl też o peelingach kwasowych.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-04-06 o 15:26
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 17:41   #1863
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Tez mam mieszana skore sklonna do zapychania, czasem sie przetluszcza, a czasem jest przesuszona. Na noc stosuje ciezkie kremy i olejki. Na dzien lekkie serum z HA, krem z Lavery. W trudnych chwilach ratuje sie Effaclarem.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 18:54   #1864
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

moje nowości ze Skarbca Natury: Neobio Emulsja do demakijażu oczu, Mydłofaktura Mydło Szałwiowo-Pokrzywowe, So Bio Etic Mascara Pogrubiająca, Eubiona Organiczny Krem do stóp z szalwią
tym razem doszła na czas i nie zgubiono na poczcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_9559.jpg (82,9 KB, 33 załadowań)
__________________
blog

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2015-04-07 o 19:31
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 19:37   #1865
BlueDecoria
Rozeznanie
 
Avatar BlueDecoria
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 756
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

A ja czekam na serum z witaminą C - pierwszy zakup na biochemii urody
BlueDecoria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-08, 07:06   #1866
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
moje nowości ze Skarbca Natury: Neobio Emulsja do demakijażu oczu, Mydłofaktura Mydło Szałwiowo-Pokrzywowe, So Bio Etic Mascara Pogrubiająca, Eubiona Organiczny Krem do stóp z szalwią
tym razem doszła na czas i nie zgubiono na poczcie
znasz moze wiecej kosmetyko z Neobio? Kupilam mojemu szampon na lupiez, sama go pare razy uzylam, ale boje sie regularnie uzywac, bo do tej pory szampony mnie podraznialy, wiec regularnie uzywam mydla. marka bardzo tania i tak sie zastanawialam, jakie sa pozostale kosmetyki. Jakis czas temu w pracy babka chciala zebym jej pomogla w doborze kremu i ona pchala sie do tej marki, a ja jej o kremie nawilzajacym nic powiedziec nie moglam, czy dobry itp. Probek u nas nie ma, testera tez na polce nie ma i z ciezkim sercem musialam jej powiedziec, ze marki nie znam i pokazalam co znam i sama uzywam( Weleda). babka drozsza Welede kupila i chyba jest ok. Nie poskarzyla sie Krem do rak by mnie interesowal, czy taki jak Weleda, czy lzejszy albo ciezkszy...?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-08, 07:17   #1867
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
moje nowości ze Skarbca Natury: Neobio Emulsja do demakijażu oczu, Mydłofaktura Mydło Szałwiowo-Pokrzywowe, So Bio Etic Mascara Pogrubiająca, Eubiona Organiczny Krem do stóp z szalwią
tym razem doszła na czas i nie zgubiono na poczcie


Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
znasz moze wiecej kosmetyko z Neobio? Kupilam mojemu szampon na lupiez, sama go pare razy uzylam, ale boje sie regularnie uzywac, bo do tej pory szampony mnie podraznialy, wiec regularnie uzywam mydla. marka bardzo tania i tak sie zastanawialam, jakie sa pozostale kosmetyki. Jakis czas temu w pracy babka chciala zebym jej pomogla w doborze kremu i ona pchala sie do tej marki, a ja jej o kremie nawilzajacym nic powiedziec nie moglam, czy dobry itp. Probek u nas nie ma, testera tez na polce nie ma i z ciezkim sercem musialam jej powiedziec, ze marki nie znam i pokazalam co znam i sama uzywam( Weleda). babka drozsza Welede kupila i chyba jest ok. Nie poskarzyla sie Krem do rak by mnie interesowal, czy taki jak Weleda, czy lzejszy albo ciezkszy...?
Miałam ich szałwiową pastę do zębów, straszna kicha ale nie słyszałam złych opinii o tej marce, jak już to dobre. Oni ogólnie zmienili się, bo kiedyś ich kosmetyki były dużo droższe i w ładnych opakowaniach, stały na jednej półce z Weledą i np i+m, ale producent zmienił zupełnie strategię marki.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-08, 08:50   #1868
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
znasz moze wiecej kosmetyko z Neobio? Kupilam mojemu szampon na lupiez, sama go pare razy uzylam, ale boje sie regularnie uzywac, bo do tej pory szampony mnie podraznialy, wiec regularnie uzywam mydla. marka bardzo tania i tak sie zastanawialam, jakie sa pozostale kosmetyki. Jakis czas temu w pracy babka chciala zebym jej pomogla w doborze kremu i ona pchala sie do tej marki, a ja jej o kremie nawilzajacym nic powiedziec nie moglam, czy dobry itp. Probek u nas nie ma, testera tez na polce nie ma i z ciezkim sercem musialam jej powiedziec, ze marki nie znam i pokazalam co znam i sama uzywam( Weleda). babka drozsza Welede kupila i chyba jest ok. Nie poskarzyla sie Krem do rak by mnie interesowal, czy taki jak Weleda, czy lzejszy albo ciezkszy...?
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość




Miałam ich szałwiową pastę do zębów, straszna kicha ale nie słyszałam złych opinii o tej marce, jak już to dobre. Oni ogólnie zmienili się, bo kiedyś ich kosmetyki były dużo droższe i w ładnych opakowaniach, stały na jednej półce z Weledą i np i+m, ale producent zmienił zupełnie strategię marki.
Patrząc na cenę i skład to myślę że to coś podobnego do Alterra, Alverde , czyli takie tanie zamienniki ekologiczne , zależy do preferencji, jak wypróbuję Mleczko do napisze na pewno .
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-08, 10:20   #1869
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

MonikaPogrzeba A używałaś już dezodorantu Schmidt? Chcę sobie własnie zamówić pakiet miniaturek, żeby przetestować wszystkie zapachy. Interesuje mnie, czy jest bardziej skuteczny niż Soapwalla?
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-08, 12:56   #1870
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Nie, a jako ze na ecco-verde nie widze probek to i predko to nie nastapi, bo ja sie wlasnie skusilam po dluzszej przerwie w zamawianiu na Wolkenseifen.
Od Schmidt, jesli bym zamowila to lawendowa wersje i cos swiezego ziolowego w strone meska, taki unisex bym tez przygarnela, ale w malej 25ml wersji, albo wlasnie probki zeby przetestowac i zdecydowac na duza wersje. lawende moge brac w ciemno. jednak jak teraz bede miec znow Wolkenseifen to predko tej marki nie wprobuje.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-08, 13:44   #1871
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Możecie mi polecić jakieś mydełko w płynie do rąk - bardzo nawilżające. Myję ręce bardzo często i mam okropnie wysuszone
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-08, 14:43   #1872
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Nie, a jako ze na ecco-verde nie widze probek to i predko to nie nastapi, bo ja sie wlasnie skusilam po dluzszej przerwie w zamawianiu na Wolkenseifen.
Od Schmidt, jesli bym zamowila to lawendowa wersje i cos swiezego ziolowego w strone meska, taki unisex bym tez przygarnela, ale w malej 25ml wersji, albo wlasnie probki zeby przetestowac i zdecydowac na duza wersje. lawende moge brac w ciemno. jednak jak teraz bede miec znow Wolkenseifen to predko tej marki nie wprobuje.
Aaaaaa, ok. Kusi mnie ten Schmidt….

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Możecie mi polecić jakieś mydełko w płynie do rąk - bardzo nawilżające. Myję ręce bardzo często i mam okropnie wysuszone
Ja przy dziecku też często myję ręce i miałam przez całą zimę mocno przesuszone. Niestety żadne mydło nie nawilża Pomógł mi dopiero krem Weleda skin food (zielona tubka).
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-08, 19:02   #1873
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Używałyście antyperspirantów Born to bio lub Speick?
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-08, 19:09   #1874
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Jedyne nawllżające mydło w płynie jakie teraz kojarzę, to to od Sylveco, tyle że ono nie nawilża jakoś szczególnie, ale też nie wysusza, nawilża tak lekko. Poza tym dobry krem to podstawa, a często wystarczy odstawić to, czym do tej pory myliśmy dłonie i zastąpić zwykłym mydłem w kostce. Kusum, a czego używasz? Zakładasz rękawice przy pracach domowych?
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 05:52   #1875
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Przychodzę z recenzja tuszu haushka i sobio na pewno wygrał haushka-naprawdę pogrubia, do tego ślicznie pachnie (różami?) i to ja czym zależało mi najbardziej-bardzo intensywny kolor. Czytałam, ze niektórym sie rozmazuje, ale ja mam bardzo suche powieki i tego problemu nie zauważyłam. Natomiast sobio, którego używałam najpierw, spowodował podraznienie i wypadanie rzęs..
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 08:38   #1876
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jedyne nawllżające mydło w płynie jakie teraz kojarzę, to to od Sylveco, tyle że ono nie nawilża jakoś szczególnie, ale też nie wysusza, nawilża tak lekko. Poza tym dobry krem to podstawa, a często wystarczy odstawić to, czym do tej pory myliśmy dłonie i zastąpić zwykłym mydłem w kostce. Kusum, a czego używasz? Zakładasz rękawice przy pracach domowych?


Do sprzątania zawsze zakładam rękawice, ale ręce myję kilkadziesiąt razy dziennie. Kupuję mydełka w płynie Isana.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 08:58   #1877
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Aaaaaa, ok. Kusi mnie ten Schmidt….
Mnie tez, ale jako ze chcialam z wolkensiefen wkoncu wersje cytrusowego dea zamowic( mialam wczesniej probke) i odrazu moje ukochane deo o zapachu NIvea, to wzielam tam male wersje po 25ml, pasujacy puder do ciala, zeby utrwalic deo i wogole lubie jak sie robi cieplo tez opudrowac sie zanim zaloze stanik. Nie jestem wtedy taka poodparzana, poobcierania, dluzej czuje sie swiezo, a nawet jak pot mi sie po tylku leje, to jakos i tak mi lepiej. To sobie daruje poki co tego Schmidta, ale nie powiem, jak by na ecco-verde byly mniejsze wersje, to jak bym kiedys cos zamawiala, to i tak bym wtedy lawende wsadzila do koszyka. A tak to bedzie musial sobie poczekac
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 08:58   #1878
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Do sprzątania zawsze zakładam rękawice, ale ręce myję kilkadziesiąt razy dziennie. Kupuję mydełka w płynie Isana.
Isana niestety będzie wysuszać, bo jest na SLES-ach. Lepiej kup alterrę do mycia rąk. Jest niestety droższa, ale nie będzie tak wysuszać. Polecam tez mydło aleppo do mycia rąk (i całego ciała). Ale jak już pisałyśmy wyżej - ważny jest krem do rąk
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 09:09   #1879
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Do sprzątania zawsze zakładam rękawice, ale ręce myję kilkadziesiąt razy dziennie. Kupuję mydełka w płynie Isana.
Dla mnie Isana to nie jest mydlo w plynie, a zel ( nie czepiam sie, chodzi mi o sklad. My tak ogolem zawsze mowimy mydlo w plynie i tak producenci nazywaja te produkty, a w skladzie SLS czy inne tego typu detergenty, wiec z mydlem to nie ma nic wspolnego. Mydlo w plynie to np Dr. Bronner ). U mnie przy czestym myciu i nawet kremowaniu rak roznie bylo. Ale od kiedy uzywam mydel w kostce, prawdziwych mydel w kostce, ale tez nie byle jakich drogeryjnych, to jest duzo lepiej i wiekszosc kremow sobie lepiej radzi.
Moze powinnas pomyslec o wlasnie mydle w kostce? Przymknij oko na osad na zlewie, bo bez tego sie nie obejdzie. Ostatecznie mozesz zaczac od kostek Dove. ja tak zyczanalam. Ja wogole po latach przyzwyczajenia skory do pachnacych drogeryjnych zeli, tez nie odrazu wrocilam do mydla. Bo choc ono mnie nie podraznialo jak zele, to i tak mialam wrazenie ze owszem wysusza, ale inaczej. Niby lepiej, ale to nie to. zaczelam uzywac Dove. najpierw klasyczna kostka, potem ta borodowa anti age, pozniej tez wzielam ta bardziej pielegnujaca z serii jedwabnej. Z PL przywiozlam sobie kostce z shea( bo tej wersje jeszcze wtedy u mnie nie bylo), ktora tez nalezy do tych bardziej pielegnujacych do kolezanki z Pl dostalam wersje velvet bo tego tez u mnie nie bylo i nie ma. na lato kochalam ta z ogorkiem. Nawet wlosy nia mylam. przy Dove tez nie ma problemu z osadem na zlewie. Az nagle sie okazalo, ze mydlo ktore wczesniej jednak nie do konca do mnie przemawialo, nagle nie wysuszalo, niektore mialam wrazenie ze pielegnowaly. Dzieki temu pokochalam Aleppo
Moze to bedzie dobre rozwiazanie dla ciebie? Sprobuj, ja uwazam te kostki lepsza od wlasnie takich "mydel w plynie"
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-09, 09:24   #1880
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Do sprzątania zawsze zakładam rękawice, ale ręce myję kilkadziesiąt razy dziennie. Kupuję mydełka w płynie Isana.
Problemem moga byc właśnie te mydła. Spróbuj mydełka w kostce Seife od Babydream.

Co do kremu, to dobry skład i działanie ma Isana wersja Intensiv SOS z mocznikiem (czerwone opakowanie), albo Evree wersja do bardzo suchej skóry, jeśli potrzebujesz czegoś na już stacjonarnie.

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Isana niestety będzie wysuszać, bo jest na SLES-ach. Lepiej kup alterrę do mycia rąk. Jest niestety droższa, ale nie będzie tak wysuszać. Polecam tez mydło aleppo do mycia rąk (i całego ciała). Ale jak już pisałyśmy wyżej - ważny jest krem do rąk
Podobno to Alterry też wysusza i uczula, Mhm i Kretka przestrzegały przed nim, ma SCS i olejki eteryczne. Nie dla każdego.

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Dla mnie Isana to nie jest mydlo w plynie, a zel ( nie czepiam sie, chodzi mi o sklad. My tak ogolem zawsze mowimy mydlo w plynie i tak producenci nazywaja te produkty, a w skladzie SLS czy inne tego typu detergenty, wiec z mydlem to nie ma nic wspolnego. Mydlo w plynie to np Dr. Bronner ). U mnie przy czestym myciu i nawet kremowaniu rak roznie bylo. Ale od kiedy uzywam mydel w kostce, prawdziwych mydel w kostce, ale tez nie byle jakich drogeryjnych, to jest duzo lepiej i wiekszosc kremow sobie lepiej radzi.
Moze powinnas pomyslec o wlasnie mydle w kostce? Przymknij oko na osad na zlewie, bo bez tego sie nie obejdzie. Ostatecznie mozesz zaczac od kostek Dove. ja tak zyczanalam. Ja wogole po latach przyzwyczajenia skory do pachnacych drogeryjnych zeli, tez nie odrazu wrocilam do mydla. Bo choc ono mnie nie podraznialo jak zele, to i tak mialam wrazenie ze owszem wysusza, ale inaczej. Niby lepiej, ale to nie to. zaczelam uzywac Dove. najpierw klasyczna kostka, potem ta borodowa anti age, pozniej tez wzielam ta bardziej pielegnujaca z serii jedwabnej. Z PL przywiozlam sobie kostce z shea( bo tej wersje jeszcze wtedy u mnie nie bylo), ktora tez nalezy do tych bardziej pielegnujacych do kolezanki z Pl dostalam wersje velvet bo tego tez u mnie nie bylo i nie ma. na lato kochalam ta z ogorkiem. Nawet wlosy nia mylam. przy Dove tez nie ma problemu z osadem na zlewie. Az nagle sie okazalo, ze mydlo ktore wczesniej jednak nie do konca do mnie przemawialo, nagle nie wysuszalo, niektore mialam wrazenie ze pielegnowaly. Dzieki temu pokochalam Aleppo
Moze to bedzie dobre rozwiazanie dla ciebie? Sprobuj, ja uwazam te kostki lepsza od wlasnie takich "mydel w plynie"
Jestem podobnego zdania, najlepsze są mydła w kostkach, ew. w płynie ale te prawdziwe, bez detergentów, tylko po prostu sodowe lub potasowe.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-04-09 o 09:29
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 10:21   #1881
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Właśnie mam teraz to mydło w płynie Alterra i nie rewelacja, po pierwszym zachwycie klapa. Też próbuję się przestawić na mydła i jak na razie powoli się przekonuje. Tylko jak zabrać mydło na basen?

Ale ja nie z tym przyszłam, a szybką opinią na gorąco o tuszu So Bio Etic Volume .
Więc tusz lekko zagęszcza, wydłuża, nie skleja choć jest mokry. Nie ma grudek, rzęsy ładnie rozdzielone - widać na foto, gdzie jest porównanie z drugim okiem bez tuszu. Dla mnie efekt ok, na codzień.
Jak się przejedzie po rzęsach to odbija się trochę koloru, nie kruszy się, lekko maże przy potarciu palcami. Także tusz nie zasycha na mur beton na rzęsach, nie jest więc super trwały, ale po eko tuszu nie oczekuje cudów. Wczoraj chodziłam z nim cały dzień, nic się nie rozmazało, nie kruszyło, nawet po ćwiczeniach . Rzęsy lekkie, jakby nic na nich nie było. Nie czuć że ma się tusz.
Szczoteczka jest spora, tradycyjna, gęsta , dla mnie wygodna. Dobrze rozdziela.
Kolor czarny nie jest intensywny, smoła, co akurat pasuje do mojego typu urody.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg page.jpg (64,3 KB, 29 załadowań)
__________________
blog

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2015-04-09 o 10:26
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 10:40   #1882
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Dziękuję Wam bardzo
Domyślam się, że Isana mogła powodować u mnie taki straszny przesusz. Już od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zmiany mydła.
Jakieś jedno w kostce zawsze mam, ale używam go sporadycznie. Kiedyś miałam z Phenome, teraz jakieś oliwkowe, z Grecji, które dostałam od koleżanki. Częściej jednak sięgam po to w żelu; jakaś taka moja dziwna preferencja? Denerwuje mnie jak to mydło później tak rozmaka. Poza tym jest mniej higieniczne.
Spróbuję Alterrę, Babydream. Lokalnie pojawiły się też mydła Yope. Nie wiem co to za cudo?


Przyszła już chyba paczka z iHerb. Skoczę po pracy na pocztę
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 10:51   #1883
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Podczytuję Was już od jakiegoś czasu więc przy okazji się przywitam.

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Denerwuje mnie jak to mydło później tak rozmaka. Poza tym jest mniej higieniczne.
Trzeba kupić dobrą mydelniczkę a o to niestety nie łatwo. Najlepiej jak składa się z dwóch części - jednej z dziurkami i podstawki wtedy mydło nie rozmaka i nie brudzi umywalki/wanny.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 10:52   #1884
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Isana niestety będzie wysuszać, bo jest na SLES-ach. Lepiej kup alterrę do mycia rąk. Jest niestety droższa, ale nie będzie tak wysuszać. Polecam tez mydło aleppo do mycia rąk (i całego ciała). Ale jak już pisałyśmy wyżej - ważny jest krem do rąk
niestety u nas alterra się nie sprawdziła - Milena odpadła po 2 dniach, ja w połowie 2giej flaszki (ale u nas dochodzą problemy alergiczne) natomiast Aleppo szczerze polecam, nie wyobrażam sobie życia bez niego
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 10:57   #1885
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Właśnie mam teraz to mydło w płynie Alterra i nie rewelacja, po pierwszym zachwycie klapa. Też próbuję się przestawić na mydła i jak na razie powoli się przekonuje. Tylko jak zabrać mydło na basen?

Ale ja nie z tym przyszłam, a szybką opinią na gorąco o tuszu So Bio Etic Volume .
Więc tusz lekko zagęszcza, wydłuża, nie skleja choć jest mokry. Nie ma grudek, rzęsy ładnie rozdzielone - widać na foto, gdzie jest porównanie z drugim okiem bez tuszu. Dla mnie efekt ok, na codzień.
Jak się przejedzie po rzęsach to odbija się trochę koloru, nie kruszy się, lekko maże przy potarciu palcami. Także tusz nie zasycha na mur beton na rzęsach, nie jest więc super trwały, ale po eko tuszu nie oczekuje cudów. Wczoraj chodziłam z nim cały dzień, nic się nie rozmazało, nie kruszyło, nawet po ćwiczeniach . Rzęsy lekkie, jakby nic na nich nie było. Nie czuć że ma się tusz.
Szczoteczka jest spora, tradycyjna, gęsta , dla mnie wygodna. Dobrze rozdziela.
Kolor czarny nie jest intensywny, smoła, co akurat pasuje do mojego typu urody.
Kurczę, jak dla mnie, to za słabo podkreśla, nie byłabym chyba zadowolona, ale oczęta przepiękne

Ja na basen nie zabieram kostek, nie ma szans, jeszcze jakby mieli przy prysznicach półeczki, żeby coś położyć, to bym z chęcią zabierała mydło, a tak, to musiałabym je kłaść na podłodze, albo trzymać w rękach, nie ma szans

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
Przychodzę z recenzja tuszu haushka i sobio na pewno wygrał haushka-naprawdę pogrubia, do tego ślicznie pachnie (różami?) i to ja czym zależało mi najbardziej-bardzo intensywny kolor. Czytałam, ze niektórym sie rozmazuje, ale ja mam bardzo suche powieki i tego problemu nie zauważyłam. Natomiast sobio, którego używałam najpierw, spowodował podraznienie i wypadanie rzęs..
A ta Hauschka lepiej podkreśla w porównaniu do powyższej fotki?

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam bardzo
Domyślam się, że Isana mogła powodować u mnie taki straszny przesusz. Już od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zmiany mydła.
Jakieś jedno w kostce zawsze mam, ale używam go sporadycznie. Kiedyś miałam z Phenome, teraz jakieś oliwkowe, z Grecji, które dostałam od koleżanki. Częściej jednak sięgam po to w żelu; jakaś taka moja dziwna preferencja? Denerwuje mnie jak to mydło później tak rozmaka. Poza tym jest mniej higieniczne.
Spróbuję Alterrę, Babydream. Lokalnie pojawiły się też mydła Yope. Nie wiem co to za cudo?


Przyszła już chyba paczka z iHerb. Skoczę po pracy na pocztę
Yope to też nieprawdziwe mydła, zwykłe żele, można wypróbować, może akurat fajne by były, bo jednak mają łagodniejsze detergenty.

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Podczytuję Was już od jakiegoś czasu więc przy okazji się przywitam.
Witamy
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 11:39   #1886
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Właśnie odebrałam mydełka z Pszczelej Dolinki. Rany, jak one pachną. Zamówienie popełnione dzięki temu wątkowi.
I teraz pytanie. Czy u nich zdarzają się jakieś kody, większe promocje czy tylko darmowa dostawa?
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 11:49   #1887
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Właśnie odebrałam mydełka z Pszczelej Dolinki. Rany, jak one pachną. Zamówienie popełnione dzięki temu wątkowi.
I teraz pytanie. Czy u nich zdarzają się jakieś kody, większe promocje czy tylko darmowa dostawa?
Mi kilka wpadło w oko, ale czy one nie pachną za bardzo miodem?
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 12:07   #1888
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Mi kilka wpadło w oko, ale czy one nie pachną za bardzo miodem?
Miodu nie czuję w ogóle. Bananowo kokosowe pachnie bananem a cytrynowo pietruszkowe cytryną. Rumiankowa owsianka pachnie mniej intensywnie i nie jestem w stanie powiedzieć czym ale też przyjemnie. Za zapachem miodu nie przepadam dlatego zamówiłam tylko 3 szt na próbę.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 12:45   #1889
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Ojjj to źle, że nie czuć miodem :p teraz mnie kuszą


Ale kurcze nakupowałam tyle mydeł ostatnio, łącznie z nie do końca naturalnymi z Secret Soap Spa (promocja w Hebe)
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 13:16   #1890
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Trzeba kupić dobrą mydelniczkę a o to niestety nie łatwo. Najlepiej jak składa się z dwóch części - jednej z dziurkami i podstawki wtedy mydło nie rozmaka i nie brudzi umywalki/wanny.
Tak właśnie trzymam w łazience mydło aleppo
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-28 17:52:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:24.