Filtry UV a makijaż - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-06-22, 13:22   #4111
Lulu Mortese
Zadomowienie
 
Avatar Lulu Mortese
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 1 088
Dot.: krem z filtrem który NIE ZAPYCHA!!

Mam pytanie,dlaczego nie mozna nakładać najpierw podkładu a potem filtra?
Lulu Mortese jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-23, 07:16   #4112
Organzza
Zakorzenienie
 
Avatar Organzza
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 712
Dot.: krem z filtrem który NIE ZAPYCHA!!

Cytat:
Napisane przez shena Pokaż wiadomość
Krem z filtrem który NIE ZAPYCHA pilnie poszukiwany. Ostatnio kupiłam sobie iwostin spf 50 + ale zauwarzyłam juz po 2 uzyciu ze zapycha. Złużyje do ciała.
Czy wogóle taki istnieje? Jesli tak to prosze o nazwy,jest mi potrzeby i to od zaraz. Aha...używam pudru minerlanego z loreala, mówie o tym bo podobno nie można łączyc wszystkiego z wszystkim, ze względu na jakis parasol ochoronny czy coś(nie znam się).
Czekam na szybkie odpowiedzi
Pozdrawiam
Mnie nie zapycha Anthelios LRP SPF 50+ a moja skóra jest baaaardzo skłonna do zapychania, więc polecam. Możesz też spróbować z Antheliosem AC, jest bardzo przyjazny dla skóry (mojej) tylko nie wiem czy występuje w SPF większym niż 30
__________________
What you're drinking?
Rum or whiskey?
Now won't you have a
Double with me?
I'm sorry I'm a little late
I got your message by the way
I'm calling in sick today
So let's go out for old time's sake
Organzza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-23, 07:25   #4113
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: krem z filtrem który NIE ZAPYCHA!!

Cytat:
Napisane przez shena Pokaż wiadomość
Krem z filtrem który NIE ZAPYCHA pilnie poszukiwany. Ostatnio kupiłam sobie iwostin spf 50 + ale zauwarzyłam juz po 2 uzyciu ze zapycha. Złużyje do ciała.
Czy wogóle taki istnieje? Jesli tak to prosze o nazwy,jest mi potrzeby i to od zaraz. Aha...używam pudru minerlanego z loreala, mówie o tym bo podobno nie można łączyc wszystkiego z wszystkim, ze względu na jakis parasol ochoronny czy coś(nie znam się).
Czekam na szybkie odpowiedzi
Pozdrawiam
Mnie Dermedic Sun Protect 30 nie zapycha w ogóle ma bardzo przyjemną konsystencję, delikatniejszą i gładszą niż krem z Avene.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-23, 15:15   #4114
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Daj znać, co odpisali.
Trzymaj się, oby to były dobre wiadomości...
Otrzymałam pozytywna odpowiedz Teraz tylko szukac odpowiedniej apteki

"Szanowna Pani,

Emulsja, o którą Pani pyta jest nadal dostępna. Proszę mi podać miejsce Pani zamieszkania, a podam Pani numer telefonu do naszej dermokonsultantki, która na pewno Pani doradzi, w której aptece będzie mogła Pani kupić emulsję Avene SPF 50+.


Pozdrawiam
Weronika Skomorowska

Serwis Konsumencki
Pierre-Fabre Dermo-Cosmetique Polska Sp. z o.o.
ul. Belwederska 20/22
00-762 Warszawa
Polska
tel: 0 800 65 88 44"
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-23, 16:08   #4115
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Otrzymałam pozytywna odpowiedz Teraz tylko szukac odpowiedniej apteki
dzięki za pozytywne wieści Co za ulga
Przy okazji, spisze sobie te namiary, mogą się przydać. Bo ja też nie mam już gdzie żebrać o tą emulsję
Pozdrawiam!
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-25, 20:58   #4116
Ankie83
Zadomowienie
 
Avatar Ankie83
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 023
Dot.: Filtry UV a makijaż

Witam,
nie wiem czy zadaję pytanie w odpowiednim wątku Ale ma nadzieję, że ktoś udzieli mi odpowiedzi.
Mam okazję kupić emulsję avene po bardzo okazyjnej cenie. Niestety termin ważności jest do 31.08.2008 i na pewno nie zdąże jej użyć. Czy któraś z was używała filtru po dacie przydatności??? Proszę o Wasze opinie. Muszę przyznać że bardzo mnie kusi
__________________
Ankie83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-26, 06:47   #4117
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: krem z filtrem który NIE ZAPYCHA!!

Cytat:
Napisane przez Lulu Mortese Pokaż wiadomość
Mam pytanie,dlaczego nie można nakładać najpierw podkładu a potem filtra?
Nie powinno się nakładać podkładu na filtr, natomiast odwrotnie nie ma żadnych przeciwwskazań, tyle że technicznie może być ciężko.
Próbowałaś? daj znać jaki efekt wizualny
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-26, 08:11   #4118
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: krem z filtrem który NIE ZAPYCHA!!

Ostatnio zaczęłam mieszać filtr z mineralnym pudrem o prostym składzie (essence). Efekt jest nawet nawet ciekawy- wychodzi filtr niebielący i lekko tonujący, do tego widzę, jak nałożyć go równomiernie. Potem tylko pudruję talkiem.
I nie widać tak bardzo miejsc, gdzie zetrze mi sie skrobia/talk z buzi.
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-26, 10:06   #4119
martus9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 146
Dot.: Filtry UV a makijaż

Drogie wizażanki! używam ostatnio iwostin solecrin filtr 25 ale mam trochę problemowa cerę wiec używam lekkich podkładów.Od dłuższego czasu używam maybeline pure make-up ale nie jestem pewna czy nie neutralizuje on filtrów .czy wiecie coś może na ten temat?
martus9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-26, 10:45   #4120
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ankie83, masz jeszcze 2 miesiące, jak o miesiąc sobie przedłużysz, to nic się nie stanie. Możesz przecież też uzywać na resztę ciała, np. dekolt, ramiona inne części
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-26, 10:52   #4121
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Filtry UV a makijaż

Iwostin zawiera parsol (Butyl Methoxydibenolymethane). Maybelline zawiera; Titanium Dioxide, Mica (o dziwo bez talku :O). Czyli mamy destabilizację.

Na chłopski rozum: parsol sam w sobie nie jest zbyt stabilny, działa tylko w połączeniu z bardziej satbilnymi filtrami (mexoryle, tinosorby, uvinul). Ponieważ iwostin takowe zawiera ochrona nie jest niszczona całkowicie- tylko ten nieszczęsny parsol. W sumie mówi się o destabiliazji ale z tego co wiem, wiele dziewczyn nie podchodzi do tego tak rygorystycznie.
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-26, 10:59   #4122
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Iwostin zawiera parsol (Butyl Methoxydibenolymethane). Maybelline zawiera; Titanium Dioxide, Mica (o dziwo bez talku :O). Czyli mamy destabilizację.

Na chłopski rozum: parsol sam w sobie nie jest zbyt stabilny, działa tylko w połączeniu z bardziej satbilnymi filtrami (mexoryle, tinosorby, uvinul). Ponieważ iwostin takowe zawiera ochrona nie jest niszczona całkowicie- tylko ten nieszczęsny parsol. W sumie mówi się o destabiliazji ale z tego co wiem, wiele dziewczyn nie podchodzi do tego tak rygorystycznie.
Mam pytanko , jak to jest z tą destabilizacją? Czyli lepiej chyba stosowac filtr spf 50 jesli ma już nastąpić owa destabilizacja to przy 50-tce niż spf 30?
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-26, 11:51   #4123
martus9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 146
Dot.: Filtry UV a makijaż

No to jak nie maybeline to może polecicie mi jakiś niedrogi podkład do cery tłustej który nie destabilizuje filtrów?
martus9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-26, 12:35   #4124
nucha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 148
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Iwostin zawiera parsol (Butyl Methoxydibenolymethane). Maybelline zawiera; Titanium Dioxide, Mica (o dziwo bez talku :O). Czyli mamy destabilizację.

Na chłopski rozum: parsol sam w sobie nie jest zbyt stabilny, działa tylko w połączeniu z bardziej satbilnymi filtrami (mexoryle, tinosorby, uvinul). Ponieważ iwostin takowe zawiera ochrona nie jest niszczona całkowicie- tylko ten nieszczęsny parsol. W sumie mówi się o destabiliazji ale z tego co wiem, wiele dziewczyn nie podchodzi do tego tak rygorystycznie.
Bo tak naprawde malo ktory filtr nie zawiera parsolu, ograniczone bylybysmy jedynie chyba do avene, a malo ktory podklad nie zawiera w sobie przynajmniej Titanium Dioxide...
nucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-26, 14:04   #4125
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: krem z filtrem który NIE ZAPYCHA!!

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Nie powinno się nakładać podkładu na filtr, natomiast odwrotnie nie ma żadnych przeciwwskazań, tyle że technicznie może być ciężko.
Próbowałaś? daj znać jaki efekt wizualny
ja kiedyś próbowałam, ale ja chyba używam zbyt bielących filtrów, a podkładów używam głównie po to, by te filtry odbielić
__________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę."
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-26, 15:36   #4126
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: krem z filtrem który NIE ZAPYCHA!!

Cytat:
Napisane przez sylwiani Pokaż wiadomość
ja kiedyś próbowałam, ale ja chyba używam zbyt bielących filtrów, a podkładów używam głównie po to, by te filtry odbielić
tak sobie myślę, że to byłby dobry patent dla extremalnie jasnolicych, które nie mogą sobie dobrać podkładu bo wszystkie za ciemne

a tak OT - niezmiernie podoba mi się Twój podpis, trafiłaś w samo sedno...
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-26, 15:40   #4127
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: krem z filtrem który NIE ZAPYCHA!!

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
tak sobie myślę, że to byłby dobry patent dla extremalnie jasnolicych, które nie mogą sobie dobrać podkładu bo wszystkie za ciemne

a tak OT - niezmiernie podoba mi się Twój podpis, trafiłaś w samo sedno...
a dla mnie średniokryjący podkład zastępuje właśnie filtr zmatowiony hauschką - aż tak jestem blada. mam tylko problem z korektorem - nawet najjaśniejszy sie odcina...
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-26, 16:28   #4128
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Filtry UV a makijaż

czy ktoras z was stosowala moze zamiast pudru MĄKĘ SOJOWĄ?
widzialam dzis w delikatesach i bardzo mi sie spodobala. jest jasnobezowa, jednolita, bardzo drobna, gladka i miekka (przynajmniej przez folie)
ze wszystkich innych wlasnie ta najbardziej przypominala zwykly puder sypki
czy macie moze jakies doswiadczenia z ta maka? najbardziej interesuje mnie czy dobrze matuje i czy nie zapycha, no i czy nie destabilizuje filtrow oczywiscie
no i w razie czego do czego mozna wykorzystac ja w kuchni (jestem skapa i nie lubie marnotrawstwa)
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-26, 17:24   #4129
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez martus9 Pokaż wiadomość
No to jak nie maybeline to może polecicie mi jakiś niedrogi podkład do cery tłustej który nie destabilizuje filtrów?
Lirene Citty Matt- to chyba najtańszy i najczęściej używany z tych nie- destabilizujących.
Cholera, była gdzies taka ładna strona, musze jej poszukać... Z listą nie- destabilizujacych...

Cytat:
Napisane przez nucha Pokaż wiadomość
Bo tak naprawde malo ktory filtr nie zawiera parsolu, ograniczone bylybysmy jedynie chyba do avene, a malo ktory podklad nie zawiera w sobie przynajmniej Titanium Dioxide...

Dlatego mało kto jest tak ortodoksyjny. jeśli chodzi o te bez parsolu: Avene, Klorane, Soraya (seria z uvinulem). A te 5% podkladów na rynku jest takich, które nie mają ani oxide, ani talc, ani mica

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
czy ktoras z was stosowala moze zamiast pudru MĄKĘ SOJOWĄ?
widzialam dzis w delikatesach i bardzo mi sie spodobala. jest jasnobezowa, jednolita, bardzo drobna, gladka i miekka (przynajmniej przez folie)
ze wszystkich innych wlasnie ta najbardziej przypominala zwykly puder sypki
czy macie moze jakies doswiadczenia z ta maka? najbardziej interesuje mnie czy dobrze matuje i czy nie zapycha, no i czy nie destabilizuje filtrow oczywiscie
no i w razie czego do czego mozna wykorzystac ja w kuchni (jestem skapa i nie lubie marnotrawstwa)
Hmmm jeszcze nikt nie próbował, śmiało, idź pierwsza, my za Toba
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-27, 10:14   #4130
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Filtry UV a makijaż

Pomóżcie filtrowemu laikowi Czy podkład prasowany isa dora zdestabilizuje bioderme mat? podaje składy:

IsaDora Oil Control Compact Powder


INGREDIENTS:
Talc, Zea Mays/Zea Mays (Corn) Starch, Dimethicone, Zinc Stearate, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Zeolite, Sorbic Acid, Methylparaben, Zea Mays/Zea Mays (Corn) Oil, Propylparaben, Tetrasodium Edta, Butylparaben, Aluminum Silicate, BHT, Ginko Biloba/Ginko Biloba Leaf Extract, Rosa Canina/Rosa Canina Fruit Extract [may contain: Mica, CI77891/Titanium Dioxide, CI77491/Iron Oxides, CI77492/Iron Oxides, CI77499/Iron Oxides, CI77007/Ultramarines, CI75470/Carmine, CI77742/Manganese Violet, CI77163/Bismuth Oxychloride, CI77510/Ferric Ferrocyanide, CI15850/Red 6, CI15850/Red 7, CI15850/Red 7 Lake, CI73360/Red 30 Lake, CI15985/Yellow 6 Lake, CI19140/Yellow 5 Lake, CI42090/Blue 1 Lake].



Bioderma Photoderm AKN Mat SPF 40 Krem cera trądzikowa 40 ml
Skład: Aqua, dicaprylyl carbonate, octocrylene, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, ptfe, methyl methacrylate crosspolymer, c20-22 alkyl phosphate, glyceryl stearate, peg-100 stearate, silica, tridecyl salicylate, tocopheryl acetate, ectoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides, laminaria ochroleuca extract, glycolic acid, ginkgo biloba leaf extract, citric acid, dodecyl gallate, c20-22 alcohols, decyl glucoside, propylene glycol, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyltaurate copolymer, xanthan gum, caprylic/capric triglyceride, disodium edta, chlorphenesin, phenoxyethanol, parfum.
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-27, 11:53   #4131
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość



Hmmm jeszcze nikt nie próbował, śmiało, idź pierwsza, my za Toba

chyba bede musiala sie poswiecic dla dobra nauki
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-28, 09:25   #4132
ruda7816
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: MONKownia
Wiadomości: 7 197
Dot.: Filtry UV a makijaż

Witajcie. Mam pytanie, i chciałabym ,żebyście mi pomogły.

Moja przyjaciółka, zastanawia się ,czy używając podkładu pod filtr, powinna najpierw nakładac krem nawilżający?
Używa na codzien avene cleanance spf 40, który jest bardzo treściwy. Pudruje się skrobią i na skórze tworzy ona taką delikatna matowa powłokę. Ma cerę mieszaną, ale skrobia daje idealny mat, więc zastanawia się nad podkładem korygującym/nie matujacym, np. la roche posay toleriane (filtr idealnie podkreśla jej jasną cerę, ale niestety nie kryje idealnie lekkich przebarwien). Jezeli bedzie nakładac taki podkład pod filtr, to czy nawilzenie avenką wystarczy?
__________________
.
ruda7816 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-28, 14:59   #4133
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ja nakładam podkład na filtr.Nie wyobrażam sobie inaczej.
Najpier nakładam filtr i po odczekaniu jakichś 15 minut delikatnie wklepuję podkład.Jeśli filtr jest treściwy i cera tego nie wymaga nie trzeba kłaśc pod niego kremu nawilżającego.
Ja ostatnio odkryłam (dzięki hihi ) wspaniały filtr emulsję Avene.Cudnie się wchłania do matu a podkład wspaniale się z nią łączy.Nie muszę już uzywać pudru,czego nienawidziłam.Mam nadzieję że filtr ten sprawdzi sie u mnie na dłuższą metę (nie zapcha).
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-01, 20:21   #4134
Schnueffelchen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Hannover
Wiadomości: 17
Dot.: Filtry UV a makijaż

Danone tez twierdzi, ze actimel to największy cud świata. Tak naprawdę żaden niezależny instytut nie badał czy opatentowany przez nich szczep l-casei defensis ma jakiekolwiek działanie na ukąłd immunologiczny :P

Badał. Stiftung Warentest czy Öko-Test. Namiętnie czytuję oba, więc nie pamiętam, który testował właśnie actimela Wyszlo, ze działa .... na rozwolnienie, tzn. normalizuje.... Na układ immunologiczny to co najwyzej w przypadku actimela zadziala silna wiara, chociaż ta potrafi czasami zdziałać cuda
Ponieważ po latach podglądania/podczytywania Wizażu w końcu się zarejestrowalam, witam Wizażanki , to mam pytanie:
jakie znacie pudry brązujące, bez talku, miki, dwutlenku tytanu, tlenku cynku, żelaza & Co.?
Przejrzałam wątek o brązerach (Dot.: Fluidy,pudry,bazy,brązery -czyli przegląd wszystkiego,co nadaje nam odcie ), ale tam nie było nic o destabilizacji filtrów, przejrzałam spis Kompendium Filtromaniaczki -> Podkłady i pudry "niegryzące" się z Parsolem, ale tam są wymienione tylko PODKŁADY i PUDRY, ale już nie brązujące.... Przeszukałam wyszukiwarką forum, w wersji live odwiedziłam kilka drogerii wzbudzając lekki popłoch swoją chęcią poznania składów i ......... właśnie sie poddałam.... Już tylko Wizażanki dysponują taką sekretną wiedzą....

Edytowane przez Schnueffelchen
Czas edycji: 2008-07-01 o 21:18
Schnueffelchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-02, 10:33   #4135
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Ja ostatnio odkryłam (dzięki hihi ) wspaniały filtr emulsję Avene.Cudnie się wchłania do matu a podkład wspaniale się z nią łączy.Nie muszę już uzywać pudru,czego nienawidziłam.Mam nadzieję że filtr ten sprawdzi sie u mnie na dłuższą metę (nie zapcha).
właśnie o Tobie myślałam dzisiaj jak filtr nakładałam i zastanawiałam się jak Ci podpasowało to co wysłałam
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-02, 11:28   #4136
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Filtry UV a makijaż

a ja od trzech dni uzywam maki sojowej. ladnie matuje, jest praktycznie transparentna. boje sie tylko czy mi porow nie pozapycha i nie zepsuje cery ale narazie jest ok
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-02, 16:11   #4137
panna_migotka_86
Raczkowanie
 
Avatar panna_migotka_86
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 179
Dot.: Filtry UV a makijaż

Powtórzę to co już napisaam w innym podobnym wątku: Używam obecnie Biodermy Photoderm AKN Mat SPF 40 i każdy podklad, który mam i używam na tym filtrze rozprowadza się doskonale. Nowoczesne podklady także zawierają SPF np. matujący Astor ma SPF 22, Dior Icone SPF 10, więc szczerze powiedziawszy olewam slogany pt."nie używaj podkladu, bo zetrzesz filtr". Nie wiem skąd na tym forum wzięla się taka bzdura. Dobre filtry nie ścierają się od samego nakladania podkladu. Natomiast latem rezygnuję z podkladu i jeśli muszę na filtr używam tylko sam puder- albo jest to L'Oreal True Match albo mineralny Maybelline. Ten drugi w polączeniu z filtrem jest nieco gorszy, ale powoli go rozpracowuję
__________________
05.07.- White Sensation 2008 Amsterdam !
29.08.- Egipt, czyli wakacje mojego życia !
PS. Wszelkie porady dotyczące wyjazdu do Egiptu mile widziane.
panna_migotka_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-02, 16:33   #4138
shena
Rozeznanie
 
Avatar shena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 809
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziewczyny chyba znalazłam swój filtr. Jest to LPR anthelios XL creme spf 50 plus.
Użyłam go 2 razy. jak narazie mnie nie zapchał. mam nadzieje ze nadal tak będzie. Oprócz innych wspaniałych cech tkich jak bardzo delikatnie bieli i delikatnie błyszczy twarz to niezapycha na czym mi zalezało najbardziej. Oby tak dalej.
shena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-02, 18:28   #4139
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez panna_migotka_86 Pokaż wiadomość
Powtórzę to co już napisaam w innym podobnym wątku: Używam obecnie Biodermy Photoderm AKN Mat SPF 40 i każdy podklad, który mam i używam na tym filtrze rozprowadza się doskonale. Nowoczesne podklady także zawierają SPF np. matujący Astor ma SPF 22, Dior Icone SPF 10, więc szczerze powiedziawszy olewam slogany pt."nie używaj podkladu, bo zetrzesz filtr". Nie wiem skąd na tym forum wzięla się taka bzdura. Dobre filtry nie ścierają się od samego nakladania podkladu. Natomiast latem rezygnuję z podkladu i jeśli muszę na filtr używam tylko sam puder- albo jest to L'Oreal True Match albo mineralny Maybelline. Ten drugi w polączeniu z filtrem jest nieco gorszy, ale powoli go rozpracowuję

I uwazasz,ze podklad ktory posiada filtr SPF 22 czy SPF 10 jest ochrona? wiec pomysl przez chwile jaka jest faktyczna ochrona takiego podkladu.....

Piszesz,ze olewasz slogany-ok,masz prawo do wlasnego wyboru i zdania ale nie wez pod uwage,ze nie jest to zadna bzdura bo chcialabym zobaczyc jak nakladasz filtr a potem podklad i nie scierasz filtra.
Skad wogole wzielas przekonanie,ze dobre filtry sie nie scieraja nawet jak nalozysz sam filtr to i tak potrzebna jest reaplikacja by utrzymac odpowiedni poziom ochrony.

Nie jestem ortodoksem jezeli chodzi o filtry ale prosze Cie,poczytaj troche zanim bedziesz te same rzeczy wypisywac w kilku miejscach.

http://www.mediweb.pl/beauty/wyswietl_vad.php?id=912
http://www.bio-med.pl/promieniowanie_uv.html
http://www.uwagaslonce.pl/site.php?sid=22&version=pl

http://www.mediweb.pl/beauty/vad03.php

To tyle z mojej strony
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-02, 20:04   #4140
panna_migotka_86
Raczkowanie
 
Avatar panna_migotka_86
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 179
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
I uwazasz,ze podklad ktory posiada filtr SPF 22 czy SPF 10 jest ochrona? wiec pomysl przez chwile jaka jest faktyczna ochrona takiego podkladu.....

Piszesz,ze olewasz slogany-ok,masz prawo do wlasnego wyboru i zdania ale nie wez pod uwage,ze nie jest to zadna bzdura bo chcialabym zobaczyc jak nakladasz filtr a potem podklad i nie scierasz filtra.
Skad wogole wzielas przekonanie,ze dobre filtry sie nie scieraja nawet jak nalozysz sam filtr to i tak potrzebna jest reaplikacja by utrzymac odpowiedni poziom ochrony.

Nie jestem ortodoksem jezeli chodzi o filtry ale prosze Cie,poczytaj troche zanim bedziesz te same rzeczy wypisywac w kilku miejscach.

http://www.mediweb.pl/beauty/wyswietl_vad.php?id=912
http://www.bio-med.pl/promieniowanie_uv.html
http://www.uwagaslonce.pl/site.php?sid=22&version=pl

http://www.mediweb.pl/beauty/vad03.php

To tyle z mojej strony
Uważam, że w naszych warunkach klimatycznych kremy czy też podklady SPF 10, 15 czy 20 są w sam raz (latem oczywiście obowiązkiem jest stosować wyższe). Wyjątkiem od tej reguly są osoby o skórze sklonnej do poparzeń slonecznych o karnacji b.jasnej z piegami, osoby z licznymi znamionami/pieprzykami, a także te które są uczulone na slońce.
Nigdzie nie napisalam, że się nie ścierają- proszę czytaj uważnie. Ścierają się w ciągu calego dnia, ale nie podczas aplikacji podkladu czy też pudru. Nie wiem jakich badziewnych filtrów używają wizażanki, ale mój filtr wchlania się calkowicie, więc nie ściera się, gdy nakladam podklad.
Naga prawda jest taka, że nigdy nie uzyskasz takiej ochrony jaka napisana jest na tubce, bo jest to możliwe tylko w warunkach laboratoryjnych. Jakaś wiązka promieni nawet przy faktorze 50+ i tak wniknie w skórę. Nie unikniemy tego. Jasne, należy dbać o skórę, ale wszystko ma jakieś granice. Po Waszych postach wynika jakbyście nie mialy nic innego na glowie tylko filtry i dylematy z tym związane. Ja nie mam czasu żeby sterczyć godzinę przy lustrze wklepywać kilka warstw kremu i przypudrowywać to skrobią. Paranoja jest bardziej szkodliwa dla urody niż troszeczkę promieni uv.
__________________
05.07.- White Sensation 2008 Amsterdam !
29.08.- Egipt, czyli wakacje mojego życia !
PS. Wszelkie porady dotyczące wyjazdu do Egiptu mile widziane.

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2008-07-02 o 20:33
panna_migotka_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:48.